Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Przełącznik świateł (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52799)

p0l4k 13-10-11 00:49

Przełącznik świateł
 
witam dziś zauważyłem że mam problem z przełącznikiem światel problem polega na tym ze na pozycji 0 czyli po środku Pali sie deska rozdzielcza i przy otwartych drzwiach jest sygnalizacja dzwiekowa czy to jest wina przełączbnika? moze ktos posiada nie uzywany w okolicCH warszawy?

Arturek 13-10-11 06:34

Witam
A czy masz przekręcony kluczyk w stacyjce i/lub uruchomiony silnik?
Może masz funkcję świateł dziennych

W focusie 1 miałem dołozony moduł świateł dziennych i światła się zapalały po uruchomieniu silnika - nie uzywałem wyłącznika do włączania swiateł

pozdrawiam
Arturek

p0l4k 13-10-11 10:17

nie nie mam modułu światel dziennych... nawet jak mam stacyjke wyłączoną to sie pali deska rozdzi i jest sygnal...

p0l4k 13-10-11 14:32

wyjąłem przełącznik wyjąłem wtyczke podmuchałem i jest git narazie :)

czarkoski 27-12-11 19:00

troszkę od tematu,ale prawie na temat: czy włącznik świateł z Foczki 2004 r. bedzie pasował do 2003 r ? ma funkcje halogenów (ta z 2004r) zamierzam dołozyc u siebie,na co zwrócic uwagę żeby nie kupic nie tego co by nie pasowało ? hm...

Arturek 28-12-11 08:54

Zwróć uwagę aby nie kupić
a) wersji od anglika
b) wersji od ksenonów jeśli masz zwykłe reflektory
wersja od ksenonów, nie ma regulacji wysokości świecenia świateł (bo to działa automatycznie w wersji ksenonowaj)

pozdrawiam
Arturek

czarkoski 28-12-11 21:06

Wiesz wrzuce tu linka z Allegro i podpowiedz co myślisz
http://allegro.pl/show_item.php?item=2011916653
jaki typ mam ja zobaczysz w profilu
dziekuję

zeberko 28-12-11 22:20

Ten może być, choć szukaj z regulacją oswietlenia deski.

Arturek 29-12-11 11:48

Z regulacją jasności deski

http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-f...020375964.html

http://img13.allegroimg.pl/photos/or.../59/2020375964

pozdrawiam
Arturek

czarkoski 29-12-11 19:04

no własnie jakoś nie brałem pod uwagę tej regulacji oświetlenia deski,mam jak mam,chyba lepiej nie bedzie,po co przyciemniać....
chyba że polecacie szczególnie
w tym przypadku akurat i cena była nie wybita,prawda ?

czlowiek 09-02-12 07:25

Odgrzeję kotleta.

Czy wymiana przełącznika odbywa się P&P ? Chodzi mi o to, że wczoraj wstawiłem do siebie ten w full opcji z regulacją podświetlania deski i ....
- nie działają pozycyjne,
- nie ma w ogóle podświetlania deski,
- nie działa regulacja wysokości lamp,
- symbole halo przód i tył są podświetlone.

Czy przełącznik jest do bani w takim bądź razie czy mają inny schemat zasilania może ?

Falcon 09-02-12 09:46

Gdy ja wymieniałem to było p&p.

czlowiek 09-02-12 09:53

To pozostaje mi sprawdzić dzisiaj czy po powrocie na stary będzie ok i bezpieczniki jak się okaże, że nie.
Mam nadzieję, że gość mi chały nie wcisnął, bo tak nawet tanio wyrwałem - za 40 ziko.

czarkoski 13-02-12 17:41

Cytat:

Napisał czlowiek (Post 675158)
Odgrzeję kotleta.

Czy wymiana przełącznika odbywa się P&P ? Chodzi mi o to, że wczoraj wstawiłem do siebie ten w full opcji z regulacją podświetlania deski i ....
- nie działają pozycyjne,
- nie ma w ogóle podświetlania deski,
- nie działa regulacja wysokości lamp,
- symbole halo przód i tył są podświetlone.

Czy przełącznik jest do bani w takim bądź razie czy mają inny schemat zasilania może ?



Z tego co piszesz wydaje mi sie że tak jakby odwrotnie przewody były, podświetlenie halo swieci się pomimo ze nie są załączone ? jak ja wymieniałem przełącznik to bez przeróbek,działał od razu tj.po założenbiu halogenów :) z tym że ja dokupiłem bez regulacji podświetlenia deski z 2004 r. ale jest ok

arecki 03-04-12 22:42

to teraz ja ;)

dzisiaj wymieniłem włącznik na wersję a halo i regulacją podświetlenia, dołożyłem halogeny...iiii:

odpalam auto,
pozucja 0 na włączniku - palą się postojówki
pozycja postojówek - bez zmian
pozycja P , gasną postojówki pali sie jedynie podświetlenie talblicy rej..

włącznik nie ten teges?

arecki 04-04-12 07:23

naprawione [dance1]

Arturek 04-04-12 08:11

To teraz, dla przyszłych pokoleń napisz co i jak naprawiłeś

pozdrawiam
Arturek

arecki 04-04-12 08:36

naprawiłem swoją ciekawość, jak podłączałem nowy włącznik to spiąłem taki czarno-zielony kabelek który był nie podłączony bo skoro jest to pewnie powinien być podłączony hehe [screwy]

to kabel od tzw świateł skandynawskich, rozpiąłem i działa jak należy

Paffcio 11-04-12 21:48

podgrzeje trochę kotlet. 8)
jak bym kupił przełącznik z anglika to dużo będę mieć rzeźbienia ?

Falcon 11-04-12 22:55

Zero - zakładasz do góry nogami, ale po co skoro mozna znaleźć na allegro normalne?

Paffcio 12-04-12 10:35

no ale gość chce za niego 5 zł [paolos]

Falcon 12-04-12 10:40

Nawet gdyby był za darmo bym nie wziął.

Paffcio 12-04-12 10:43

ale to tym czasowo...bo mi się coś w nim popsuł bo jak są drzwi zamknięte i w pozycji 0 to pali się kontrolka od drzwi...a jak przełączę na pozycję bądź mijania tego nie ma

MATRIX60MW 12-04-12 11:08

a po co chcesz kupować przełącznik na krótką chwilę?jeśli jesteś pewny że to wina przełącznika i że to on sieje zamęt to od razu szukaj od europejczyka.Po co ponosić dodatkowe koszty za zakup od anglika+ ewentualna wysyłka

Falcon 12-04-12 13:50

Cytat:

Napisał Ming1992 (Post 707168)
ale to tym czasowo...bo mi się coś w nim popsuł bo jak są drzwi zamknięte i w pozycji 0 to pali się kontrolka od drzwi...a jak przełączę na pozycję bądź mijania tego nie ma

To raczej nie będzie wina przełącznika, tam w zasadzie nie ma co się popsuć...możesz się z kimś na chwilę wymienić i sprawdzić.

czarkoski 12-04-12 20:40

hahahha za 5 złoty... sory Panowie ja kupiłem oryginał za 50 zeta,działał od razu, mało tego zakupiłem go poza aukcją, moje ryzyko ale jest ok. Kombinacje na skróty kończą się....... wszyscy wiedzą jak [screwy]

MATRIX60MW 12-04-12 21:22

Cytat:

Napisał czarkoski (Post 707379)
Kombinacje na skróty kończą się....... wszyscy wiedzą jak

druciarstwa w tym przypadku nie ma,albo ktoś chce oryginał europejczyka i daje 50pln albo komuś nie zależy że przełączanie zamiast w górnej części będzie w dolnej przełącznika a koszt 10razy mniejszy tylko jak dla mnie rozwiązanie z anglika nie podchodzi.Na początek zamieniłbym z kimś przełącznik i dowiedział się czy to przełącznik jest winny bo po co kupować skoro nie wiadomo czy to jego wina

czarkoski 12-04-12 21:46

sorki nie doczytalem ze wymiana w zwiazku z usterka , ja wymienialem po dolozeniu halogenow. Chyba ktos juz mial jakies problemy z opisem j.w.

Jerry 14-12-12 01:13

Już chciałem zakładać nowy temat, ale w celu poszukiwania zdjęcia przełącznika na googlach wyskoczył mi ten temat(w szukajce o dziwo nie znalazłem) :D

Hej,
jak już wiecie zamontowałem halogeny od st, kupiłem przełącznik ten z potencjometrem natężenia światła deski rozdzielczej, podłączyłem wszystko no i du*a.
Problem wystąpił z wyżej opisanym przełącznikiem. Po podłączeniu go w miejsce zwyczajnego przełącznika i włączeniu świateł występuje brak oświetlenia zegarów i klimatyzacji i chyba też zegarka(muszę to jeszcze sprawdzić) czyli wszystkich elementów które reguluje się potencjometrem.
Aby zapaliło się podświetlenie muszę parę razy pobawić się przełącznikiem z pozycji ON na OFF. Jak już zaskoczy to po przejechaniu paru/parenastu kilometrów samoistnie wyłącza się.

Zdążyłem w między czasie rozebrać przełącznik, przeczyścić styki ale nadal nie pomaga. Sprawdziłem bezpieczniki, są ok. Niestety nie mogę zwrócić go bo od zakupu już trochę minęło. Jak wracam do starego/normalnego przełącznika to problem znika.

Czy ktoś z was miał już taki problem?
Tak na logikę wygląda mi to na uszkodzony potencjometr. Może spróbować go wylutować i wlutować ponownie?

qrczakos 14-12-12 01:24

u mnie w przelaczniku nie działało podswietlenie pokrętła i próbowałem przeszczepić diodę od mojego starego, niestety sie nie udało i teraz i nie dziala ta dioda i regulacja podświetlenia także wątpie zeby ponowne lutowanie potencjometru coś dało, ale na upartego możesz spróbować


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi