Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Nawigacja samochodowa. Jaka? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49545)

tomas89 29-04-15 19:36

Również na codzień korzystam z LARK'a. Dokładnie 50.9 z blutooth. I jestem mega zadowolony. Windows CE 6.0 więc i auto mapa zawsze aktualna :smt026
Poza tym nie widzę sensu wydawania większej kasy na nawigacje niż te ~200 zł. Licencje na mapę jeśli będziesz chciał dokupisz sobie osobno albo i nie...

langolier 29-04-15 20:47

Cytat:

Napisał Terfice (Post 1060656)
może mi ktoś polecić GPS tak za ok 300-400 zł? tak żeby auto-mapa na nim chodziła no poprostu taki żeby w miarę dobry był jak na tą cenę bo ja się na tym nie znam w ogóle :)

Jeśli masz telefon z Androidem i ekranem 5" to nie widzę powodu kupowania specjalnego urządzenia, zwłaszcza, ze telefon umożliwia aktualizację mapy i ruchu drogowego "na bieżąco", co pozwala wytyczać bardziej optymalne trasy, aktualizowane nawet podczas ich pokonywania. Bycie online powoduje tez bieżącą aktualizacje info o patrolach, zatorach, wypadkach i innych przeszkodach. Aktualne są też mapy.
Obciążenie transmisją danych jest bardzo małe.
Ja uzywam NaviExperta w Note 2 ale jeśli komuś nie pasuje to Automapa też ma taką wersję.

maciobyk 29-04-15 21:15

Cytat:

Napisał langolier (Post 1060860)
Jeśli masz telefon z Androidem i ekranem 5" to nie widzę powodu kupowania specjalnego urządzenia, zwłaszcza, ze telefon umożliwia aktualizację mapy i ruchu drogowego "na bieżąco", co pozwala wytyczać bardziej optymalne trasy, aktualizowane nawet podczas ich pokonywania. Bycie online powoduje tez bieżącą aktualizacje info o patrolach, zatorach, wypadkach i innych przeszkodach. Aktualne są też mapy.
Obciążenie transmisją danych jest bardzo małe.
Ja uzywam NaviExperta w Note 2 ale jeśli komuś nie pasuje to Automapa też ma taką wersję.

Pewnie jakby miał taki telefon, to by nie pisał że chce nawi.

Terfice 29-04-15 22:34

Cytat:

Napisał langolier (Post 1060860)
Jeśli masz telefon z Androidem i ekranem 5" to nie widzę powodu kupowania specjalnego urządzenia, zwłaszcza, ze telefon umożliwia aktualizację mapy i ruchu drogowego "na bieżąco", co pozwala wytyczać bardziej optymalne trasy, aktualizowane nawet podczas ich pokonywania. Bycie online powoduje tez bieżącą aktualizacje info o patrolach, zatorach, wypadkach i innych przeszkodach. Aktualne są też mapy.
Obciążenie transmisją danych jest bardzo małe.
Ja uzywam NaviExperta w Note 2 ale jeśli komuś nie pasuje to Automapa też ma taką wersję.

mam lg g2 mini z androidem ale wyświetlacz mam troszke mniej niż 5 cali poza tym na tel nie umiem zbytnio ogarnąć skąd wziąć mapy itp , jakoś wole mieć oddzielnie gps od tel

SzerszeN 30-04-15 09:18

Cytat:

Napisał Terfice (Post 1060915)
mam lg g2 mini z androidem ale wyświetlacz mam troszke mniej niż 5 cali poza tym na tel nie umiem zbytnio ogarnąć skąd wziąć mapy itp , jakoś wole mieć oddzielnie gps od tel

A co tu ogarniać? Jak nie masz to zakładasz konto na google, wchodzisz do "sklepu play", który jest integralną częścią każdego androida, szukasz interesującej Cię aplikacji i instalujesz. Jest kilka darmowych, jak są płatne, to płacisz i fajrant, możesz zapłacić kartą, ewentualnie dopiszą Ci do rachunku telefonicznego.

Ja np używam Yanosika, całkowicie za darmo, navi ma swoje minusy, choć coraz mniej, za to jeśli chodzi o ostrzeżenia o policji i innych zdarzeniach drogowych, póki co ma najlepsze z racji ilości użytkowników.

Pretorian 30-04-15 10:59

na androida polecam SYGIC

Dago86 30-04-15 14:11

Sygic ma mapy offline :)

Terfice 30-04-15 22:16

ja własnie wolę mapę offline bo nie pobiera kasy z konta , a mapy do gps na tel wykupuje się dodatkowo licencje na dany okres z tego co mi wiadomo
a już nie wspomnę że mój tel 4,7 cala więc szału nie ma

SzerszeN 30-04-15 22:27

Cytat:

Napisał Terfice (Post 1061117)
ja własnie wolę mapę offline

Mapy offline na andka masz przynajmniej dwie darmowe, a co do pobierania danych onlineowych, to ilości są znikome, chyba że latasz na kurierce czy taryfie non stop na navi, no to może to odczujesz. Ekran masz wystarczający i tak ważniejszy jest głos.

Terfice 30-04-15 22:52

najbardziej to mnie automapa interesuje

maciobyk 01-05-15 13:46

To bierz Larka. Tani i dostęp do map jest. Sam mam automapę i nie narzekam.

jazzga 01-05-15 14:30

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1061203)
To bierz Larka. Tani i dostęp do map jest. Sam mam automapę i nie narzekam.

Dokładnie. Pół Europy tak jeździłem. Brak powodów do narzekań. Również polecam

SzerszeN 01-05-15 14:49

Cytat:

Napisał Terfice (Post 1061130)
najbardziej to mnie automapa interesuje

automapa na andka też jest, jednym słowem co kto lubi, a navi bez dostępu do informacji o sytuacji na drodze, to na dzisiaj, trochę taka sztuka dla sztuki ;)

Arturek 03-05-15 07:32

Cytat:

Napisał grzybu (Post 1037695)
Na szybko korzystam z GM plusem są na pewno informacje o ruchu i wypadkach. Na trasy zazwyczaj sygic bo jest offline. W Niemczech nie miałem nigdy problemów a z AM było różnie. Plus to ze nie musze mieć dwóch urządzeń w aucie. Przy ponad 5" ekranie korzystanie z nawigacji jest wygodne: p


Witam

Może warto przypomnieć, że Automapa, to mapa Polski
Jeśli chodzi o resztę Europy, to mają umowę z firmą Navteq = Here i stosują ich mapy Europy

http://www.automapa.pl/?PEI=46923&lng=PL

pozdrawiam
Arturek

slawek11 03-05-15 09:14

Mialem w zyciu kilka navi, markowych i chinskich - najlepsza z nich byla firmy GARMIN. Jesli chodzi i tanie nawigacje przenosne to o Larku mam slabe zdanie, duzo lepiej sprawowala sie Gooclover.
W tej chwili mam stacje multimedialna z navi i jest to najlepsze rozwiazanie jesli ktos nie zamierza korzystac z navi poza samochodem:).

instant 16-01-16 15:49

Co myślicie o aplikacji sygic truck na tableta. Czy raczej wybrać igo primo

siwy05 16-01-16 17:59

Ja używam sygica, kilkoro kierowców u mnie w firmie ma to jako backup dla flotowego tomtoma i nie narzekaja, plusem sa aktualizacje map

mates 17-01-16 01:40

Używam sygic na telefonie, świetna nawigacja :) alternatywą jest darmowa be-on-road, podobny interfejs w sumie ma, mapy chyba na openstreet się opierają, ale też wygodnie mi się jeździło na niej.

thomas77 17-01-16 09:54

Ja w drodze na zloty lub wakacje nad morze śmigam zawsze na yanoskiku i spokojnie daje radę ,tylko łapka boli czasem od potwierdzania fotoradarów;)

tomch77 17-01-16 14:42

Sygic od dwóch lat, polecam. Dożywotnia licencja i darmowa aktualizacje mapa.

instant 17-01-16 18:07

A to się zapisuje na telefonie czy na karcie pamięci. No i czy navi pójdzie bez dostępu do neta

tomch77 17-01-16 23:53

Chyba przy instalacji można wybrać

---------- Post dodany o 23:53 ---------- Poprzedni post był z 23:49 ----------

I fakt, działa offline. Wcześniej trzeba oczywiście zapisać mapy wybranego kraju

charlie1986 18-01-16 07:54

Ja tam tradycyjnie polece standardową nawigację, dla miłośników automape i wgrywania map polecam modecom mx3hd lub nowszy a dla innych moze TomTom start 25 z dożywotnią aktualizacją map - posiadam i jestem zadowolony


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi