Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Bezpiecznik zamka centralnego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11675)

lukash 22-07-06 22:01

Bezpiecznik zamka centralnego
 
Gdzie w mojej foczce (rok 99) jest bezpiecznik zamka centralnego?

CAr 22-07-06 22:10

bezpiecznik nr. 62 zółty kolor - za skrzynką bezpieczników w wewnętrzej skrzynce (tam gdzie półka)

lukash 22-07-06 22:49

No wlasnie tez czytalem ze to tam jest.

Ale ja mam z przodu ponumerowane bezpieczniki do nr 62 wlacznie. Gdzie miejsce nr 62 jest puste. Dzisiaj rozkrecilem cala okolice pod kierownica i wyjalem skrzynke bezpiecznikow i z tylu nic nie ma oprocz przylaczy kabli.

NeroN 23-07-06 16:55

Może ktoś Ci zaiwanił bezpiecznik [chytry]

A masz centralny ??

CAr 23-07-06 18:00

Cytat:

Napisał NeroN
Może ktoś Ci zaiwanił bezpiecznik [chytry]

A masz centralny ??

ja nie miałem centralnego (robiłem dla siebie niefordowski) i bezpiecznik miałem. Napisz czy masz centralny a jak masz to problem rozwiązany - musisz wsadzić bezpiecznik.

lukash 24-07-06 08:29

Tak centralny byl od poczatku, orginalny fordowski (sadzac po zamkach i znaku forda na skrzynce centralki) i dzialal bez zarzutu.

Tego bezpiecznika (62) w skrzynce nigdy nie bylo (na klapce oznaczony jest jako podgrzewanie siezdzenia).

W tym momencie centralny przestal dzialac, bo siadl jeden z zamkow. Wymienilem go, ale dalej nic nie dziala bo nie ma pradu w instalacji, wiec podejrzewam ze to bezpiecznik. Przestalo dzialac tez otwieranie tylnej klapy z kabiny

CAr 24-07-06 08:50

nio to ci padł moduł czasowy :cry: bo izamek centralny i otwieranie klapy z kabiny jest sterowane za pomocą modułu czasowego.
A czy gdy jesziesz do tyłu z włączonymi wycieraczkami z przodu ztarzy się że tylna sobie tak machnie raz po raz?

mpiasek 24-07-06 09:39

Bezpiecznik centralnego z tyłu panelu z bezpiecznikami
 
(na odwrocie) - mniej więcej po srodku pod najgrubszą wiązką kabli. Jesli dobrze pamietam to ma on numer 63 :) a nie 62..... Zółty 20A. Też mi się kiedyś zjarał - ile się go naszukałem to głowa mała...... Musiałem odkręcić cały panel z bezpiecznikami, przy okazji jeszcze gdzieś zawadziłem śrubokrętem aż iskry poszły - na szczęscie po kilku minutach silnik, wskaźniki i zamki zaczeły pracować normalnie :)
Pozdrawiam

CAr 24-07-06 10:04

ojej zauważyłem to dopiero teraz. Przepraszam - mój błąd. Jednakże kolega pisał że nie ma bezpiecznika.

lukash 24-07-06 10:39

Sprobuje dzisiaj odkrecic jeszcze raz ten panel z bezpiecznikami i przyjzec sie uwazniej. Bycmoze nie zauwazylem bezpiecznika pod wiazka kabli.

A co do wycieraczek to jeszcze przetestuje.

mpiasek 24-07-06 15:19

Na pewno nie zauważyłeś gdyż dokładnie jest schowany pod wiązką (nad bezpiecznikiem ma grubośc ~kciuka) - juz nie pamiętam co (jeśli wogóle coś) robiłem z wiązką ale jak za drugim razem odkręciłem ten panel i odwróciłem go na druga stronę (coś tam po drodze zdajsie jakąś dużą kostke odpinałem od czegoś) to dopiero dało się go zauważyć....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi