Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   "muli" na "dwójce" (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21624)

kuffs 04-04-08 20:34

"muli" na "dwójce"
 
witam, przeszukałem na forum nt. słabej mocy itd, a ja mam taki problem że mi strasznie spada moc, muli na dwójce, czasem na trójce muszę porządnie depnąć żeby poszedł do przodu w taki sposób jak powinien.
Ogólnie najgorzej jest na dwójce. Muszę go pokręcić żeby wszedł w odpowiednie obroty aby zmienić na bieg kolejny.

foczka, 1,8 tddi

silvershadow 04-04-08 20:58

podlacze sie do tematu bo problem bardzo podobny. Jestem szczesliwym posiadaczem nowego focusa po faceliftinigu i martwi mnie kilka rzeczy, mianowicie: dlawi go na 1 biegu podczas ruszania-potrafi zgasnac, po ruszeniu i przerzuceniu na 2-gi bieg mija 4-5 sekund zanim obroty w ogole zaczna wzrastac, i jako trzecie zastanawia mnie sprzeglo-dosc wysoko zaczyna brac (tak jakbym przejechal na nim ze 150kkm), mam przejechane za soba kilka ladnych kkm roznymi autami i przyznam sie zadno mi sie tak nie zachowywalo.
Wiec rodza sie pytania, co moze byc nie tak? dostaje za malo paliwa? za duzo? sprzeglo? czy jeszcze cos innego?

matteoz21 04-04-08 21:53

A może należałoby sprawdzić filtr paliwa lub kable wysokiego napięcia??

gRuHa 04-04-08 21:57

Cytat:

Napisał matteoz21
kable wysokiego napięcia??

oba pytania dotyczą silników diesela!! [hammer]

kuffs, a turbo pompuje?? dostaje wyraźnego kopa w okolicy 2000rpm??

matteoz21 05-04-08 14:48

Cytat:

Napisał gRuHa
oba pytania dotyczą silników diesela!!

A no tak- nie spojrzałem [banghead]
gRuHa, dzięki za sprostowanie :smt023

gRuHa 06-04-08 00:15

Cytat:

Napisał matteoz21
A no tak- nie spojrzałem

nie ma się co obwiniać - każdemu się zdarza [bigok]

Pablo71 06-04-08 21:11

Cytat:

Napisał silvershadow
podlacze sie do tematu bo problem bardzo podobny. Jestem szczesliwym posiadaczem nowego focusa po faceliftinigu i martwi mnie kilka rzeczy, mianowicie: dlawi go na 1 biegu podczas ruszania-potrafi zgasnac, po ruszeniu i przerzuceniu na 2-gi bieg mija 4-5 sekund zanim obroty w ogole zaczna wzrastac, i jako trzecie zastanawia mnie sprzeglo-dosc wysoko zaczyna brac (tak jakbym przejechal na nim ze 150kkm), mam przejechane za soba kilka ladnych kkm roznymi autami i przyznam sie zadno mi sie tak nie zachowywalo.
Wiec rodza sie pytania, co moze byc nie tak? dostaje za malo paliwa? za duzo? sprzeglo? czy jeszcze cos innego?

]

Witam,
Mam identyczny model - więc podzielę się spostrzeżeniami:
1. Odnośnie gaśnięcia na jedynce - podobno to przypadłość common rail'a - i tak te typy mają - trzeba dodać trochę gazu, bo inaczej wstyd - jak się rusza na skrzyżowaniu [banghead]
2. Sprawdź - przy jakiej prędkości obrotowej zmieniasz biegi - ja też tak miałem na początku - jak się okazało trzeba kręcić na 2 i 3 biegu przynajmniej do 2000 - 2500 obr/min
3. Najbardziej moim zdaniem tutaj w Twojej sytuacji prawdopodobnym problemem jest paliwo ...., ale mogę się mylić.... [niewiem]

Ja tankuję raz normalne paliwo raz BP Ultimate lub inne (niby to lepszej jakości..) i problemu już nie mam.

Ale jak to nie pomoże - to znaczy że problem może być w sofcie(też mi chodził niemrawo, pojechałem na serwis - wgrali nowy soft i jest wyraźnie lepiej :D ) lub w układzie wtryskowym...

Pozdrawiam

silvershadow 06-04-08 23:21

hmmmm, teraz to dopiero mam zagadke :(

ad.1 mam na takim wtrysku fiata scudo ( 120 multijet) i tam takiego problemu nie ma ale moze przez to ze to dostawczak i tam jest zupelnie inne przelozenie skrzyni, moze cos sie zmieni jak zrobie troche wiecej km.

ad.2 czyzby ten ropniaczek byl az taki slaby na niskich obrotach? (zupelnie jak nie diesel :O )

ad3. poki co wlalem mu 4 baki (no co miesciac mam auto :) ) ale nie leje tanich napedowek, (w zadnym aucie) jesli juz to shell, bp, orlen (wszystkie te lepsze)

ad.4 produkcja 12/2007 ale niczego nie wykluczam,

dzieki za wszystkie uwagi Pablo71 bede bacznie obserwowal autko :)

gRuHa 07-04-08 18:32

Cytat:

Napisał silvershadow
no co miesciac mam auto

może komp się jeszcze nie przyzwyczaił do twojego stylu jazdy :roll:

foczy 09-04-08 09:32

Fordowskie diesle lubia sie dlawic przy ruszaniu. Jezdzilem poprzedniej generacji Mondeo z 2.0 TDCi i bylo tragicznie. W przeciwienstwie do diesli produkowanych przez PSA. Te sa miodzio i naprawde trzeba sie postarac zeby zgasl.

silvershadow 09-04-08 17:16

nie pozostaje mi chyba nic innego jak sie przyzwyczaic i przy okazji zajechac do aso na kontrol (dla spokoju),


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi