Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] MK2 - reflektory soczewkowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29368)

tomistr 20-08-09 08:27

MK2 - reflektory soczewkowe
 
Witam. Przeczytałem wiele wątków odnośnie wymiany przednich reflektorów na soczewkowe, ale prawie wszystkie odnoszą się do FF I. Przymierzam się do wymiany u siebie na soczewki i zastanawiam sie czy zdecydować się na oryginalne soczewki forda czy może jakieś tuningowe lamy soczewkowe, wybór niestety nie jest zbyt duży jeśli chodzi o FF II. Moja foka jest czarna i zastanawiam sie też jak będą wyglądać na niej czarne lampy soczewkowe. Może ktoś z Was ma czarną foke z czarnymi soczewkami. Do tej pory nie znalazłem jakiegoś zdjęcia.

Z góry dzieki za pomoc.

FajaR 20-08-09 09:52

Do bólu tego - http://www.focus-gallery.de/content/galerie.asp

tomistr 20-08-09 12:24

A takie lampki jak wam sie widzom
http://www.focus-gallery.de/images/c...cus2/Bild1.jpg
http://www.focus-gallery.de/images/c...cus2/Bild2.jpg

Greg 20-08-09 12:35

tomistr, orginalne lampy masz z czarnymi wkładami :?:

Pzdr.

tomistr 20-08-09 13:03

Ciężko znaleść oryginalne soczewki z czarnym wkładem w dobrym stanie, no i pozatym cena ich jest wieksza. Patrzałem na allegro to kopmletu nie ma, trzeba szukac osobno lewej i prawej ... \

Przy okazji sie zapytam , czy oryginalne soczewki występują w kilku wersjach :

1. soczewka ze tak powiem zwykła
2. soczewka skrętna
3. i soczewka pod xenon

tak jest czy sie myle.

Greg 20-08-09 13:06

tomistr, jak masz orginalne czarne lampy to nie kombinuj
bo bardzo dobrze wyglądają na czarnej foce ( wiem bo miałem )
Odnośnie tuningowych to nie widziałem do tej pory ładnych pasujących do FF II

Pzdr.

tomistr 20-08-09 13:12

Mam zwykłe lustrzane lampy refleksyjne.

Greg 20-08-09 13:16

To może pomyśl o czarnych, mnie absolutnie nie widziała się zmiana.

http://forum.focusklubpolska.pl/albu...php?pic_id=286

Pzdr.

mayak 21-08-09 08:28

Cytat:

Napisał tomistr
Ciężko znaleść oryginalne soczewki z czarnym wkładem w dobrym stanie, no i pozatym cena ich jest wieksza. Patrzałem na allegro to kopmletu nie ma, trzeba szukac osobno lewej i prawej ... \

Przy okazji sie zapytam , czy oryginalne soczewki występują w kilku wersjach :

1. soczewka ze tak powiem zwykła
2. soczewka skrętna
3. i soczewka pod xenon

tak jest czy sie myle.

w FF2 (przed i po FL) są następujące wersje reflektorów:
1. refleksyjne srebrne
2. refleksyjne czarne
3. soczewkowe skętne srebne
4. soczewkowe skrętne czarne
5. ksenony, a właściwie to biksenony - kolorów nie znam

skrętne można założyć do samochodu bez instalacji do skęcania ich, trzeba tylko zablokować (jest ponoć specjalna wajcha) na świeceniu na wprost

można samemu przemalować srebrne na czarne, patrz http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=18032
i http://www.fordmondeo.org/wiki/index...ack_Eyes_-_Mk3

Pozdrawiam,
Mayak

bklocek 25-08-09 18:44

A Czy do Normalnej wersji foczki mozna zamontowac oryginalne bixenony fordoskie kompletne bez zadnych zbednych przeróbek w elektryce poprostu plug and play

tomistr 27-08-09 07:34

Z tego co wyczytałem to przełożenie samych lamp nie jest problemem, wyciągasz stare wkładasz bixenony, problem jest z silniczkiem do regulacji wysokości, ten w bixenonie jest inaczej sterowany niż te w zwykłych lampach refleksyjnych lub soczewkowych i po pżełożeniu lam nie działa regulacja z kabiny. Nie ma też samopoziomowania oczywiscie i spryskiwaczy.

Draco 29-11-09 15:05

Odświeżę wątek
Mam reflektory refleksyjne w FF2 i też się zastanawiałem/am nad wymianą na soczewki.
Teraz pytanko - czy zabawa jest warta tych pieniędzy, czy jest wyraźna poprawa w oświeceniu soczewek w stosunku do refleksyjnych, a może od razu brnąć w ksenony?

miro. 29-11-09 17:26

Cytat:

Napisał mayak (Post 357368)
skrętne można założyć do samochodu bez instalacji do skęcania ich, trzeba tylko zablokować (jest ponoć specjalna wajcha) na świeceniu na wprost

Ponoć to Piłsudski nie żyje, a i to nie wiadomo...

Sam nosiłem się z zamiarem wymiany, bo wyglądają świetnie w porównaniu ze zwykłymi zwłaszcza srebrnymi które posiadam i dałem sobie spokój.
Oglądałem lampy soczewkowe i żadnej "wajchy" tam nie widziałem.
Można zablokować soczewki metodą Adama Słodowego, ale wjedziesz w dziurę raz, drugi i mogą zacząć zezować.

tomistr 09-12-09 21:14

Coś mi tu nie pasuje, przecież soczewka skrętna musi mieć jakąś pozycję bazową. NIe ma tak że po wyłączeniu zasilania ( zgaszeniu świateł ) soczewki sobie latają w prawo lub lewo muszą być ustawione na wprost. Nie mam możliwości sprawdzenia tego w focusie ale np. w Zafirze światła adaptacyjne po wyłączeniu zailania czy zgaszeniu auta wracają do pozycji bazowej czyli na wprost nawet jak mamy skręcone koła. Pozatym światła zaczynają reagować na skręt kierownicy dopiero od pewnej prędkości. Więc nie ma bata soczewki skrętne muszą mieć jakieś początkowe ustawinie ( na wprost) i dopiero po otrzymaniu sygnału z czujników skręcają. Tak jak wspomniałem mogę się mylić bo nie mam tego jak sprawdzić organoleptycznie.
Może ktoś wsadzal już reflektroy adaptacyjne do FF2 w miejsce zwykłych i może się wypowiedzieć.

Decyzja już zapadła że jeśli wymiana na soczewki to tylko oryginalne forda, nie żadne tajwańskie wynalazki, bardziej bym się skłaniał ku adaptacyjnym bo można je dostać z czarnym środkiem.

Ale i przy adaptacyjnych jak i przy xenonach są problemy z ich prawidłowym odpaleniem, z tego co wyczytałem tu na forum

gRuHa 09-12-09 23:19

może pokombinuj z uruchomieniem ich skrętności dodatkowo - może nie jest to aż takie trudne i kosztowne jakby sie mogło wydawać?

Artur83 10-12-09 00:14

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 392639)
może pokombinuj z uruchomieniem ich skrętności dodatkowo - może nie jest to aż takie trudne i kosztowne jakby sie mogło wydawać?

Do skrętnych reflektorów soczewkowych potrzeby jest czujnik skrętu na maglownicy, jak auto nie miało oryginalnie takiego czujnika to nie zamontujemy, od tak, skrętnych reflektorów. A czarne robili i w soczewkach i w odbłyśnikach.

P.S. We wtorek mogę omacać każdy rodzaj reflektorów (czarne/białe, soczewki/soczewki skrętne/odbłyśniki a nawet xenon) na czym komu zależy.

gRuHa 10-12-09 00:57

dołożenie czujnika skrętu myślę że nie jest jakąś większą filozofią - w klubie Mondeo chłopaki dokładali ESP...

Artur83 10-12-09 01:03

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 392666)
dołożenie czujnika skrętu myślę że nie jest jakąś większą filozofią - w klubie Mondeo chłopaki dokładali ESP...

On jest na maglu więc to pewnie kwesta wymiany magla, chyba, że każdy ma tylko jest zaślepiony... nie wiem :)

tomistr 10-12-09 06:29

Dzisiaj bede dzwonił do ASO to się dowiem jak to jest z włożeniem skrętnych soczewek do auta bez instalacji pod nie, da się je ustawić na wprost czy trzeba robić dodatkową instalację. Czemu ford nie zrobił zwykłych soczewek oprócz tych adaptacyjnych ? A zamiennika wyglądającego identycznie jak fordowskie światła ni ma i pewnie nie bedzie.

gRuHa 10-12-09 17:53

Cytat:

Napisał Artur83 (Post 392671)
On jest na maglu więc to pewnie kwesta wymiany magla, chyba, że każdy ma tylko jest zaślepiony... nie wiem :)

jesteście pewni że na maglu, a nie na kolumnie kierowniczej??

tomistr 10-12-09 21:56

Z tego co się zorientowałem to czujnik jest na klumnie. W ASO powiedzieli mi że jest możliwe dołożenie wszystkich bebechów żeby soczewki skrętne skręcały choć jeszcze tego nie robili Auto Boss.

Draco 11-12-09 21:47

A oszacowali koszt takiej modyfikacji?

Artur83 13-12-09 16:57

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 392852)
jesteście pewni że na maglu, a nie na kolumnie kierowniczej??

Raczej tak, bo w ofercie np. Polcaru masz magle od GENERALI RECAMBI do FFII z czujnikiem skrętu i bez czujnika skrętu. Wyrocznią jednak powinno być tu ASO.

gRuHa 13-12-09 23:27

IMO to nadal o niczym nie świadczy, bo może być inna KOLUMNA, choćby z jakąś inną końcówką, która nie siada na zwykły magiel, a możliwe też, że masz rację [bigok]

MisiekT 13-12-09 23:29

Cytat:

Napisał Artur83 (Post 393671)
Wyrocznią jednak powinno być tu ASO

na pewno nie zwykly Pan z obslugi a raczej mocno obeznany w temacie elektryk... ze ASO "nie da sie" to jeszcze nie znaczy ze taka jest prawda...

Tata 14-12-09 19:14

A ja mam pytanko, czy ktoś malował oryginalne xenony FFII na czarno? Czy w ogóle jest mozliwe rozebranie bezinwazyjne tych reflektorów?

Artur83 14-12-09 23:35

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 393783)
IMO to nadal o niczym nie świadczy, bo może być inna KOLUMNA, choćby z jakąś inną końcówką, która nie siada na zwykły magiel, a możliwe też, że masz rację [bigok]

Końcówka kolumny jest prosta jak budowa cepa i przykręca się ją kluczem "dyszką"... a czujnik skrętu jest urządzeniem elektronicznym.

Artur83 16-12-09 19:58

A więc sprawa wygląda tak, że wszystkie autka z (EHPAS - elektrohydrauliczne wspomaganie) czyli wszystkie ropniaki oraz 2.0 benzyna (nie wiem jak 1.6 115kony) mają możliwość bezbolesnego dołożenia skrętnych reflektorów, w sumie pewnie wystarczy tylko wymienić reflektory i po zabawie. 1.4 oraz zwykłe 1.6 mają tradycyjne wspomaganie i ich przekładnia kierownicza różni się od tej do EHPAS między innymi brakiem wspomnianego czujnika skrętu (macałem, widziałem), szczerze to nie wiem czy nawet po wymianie przekładni dałoby się dołożyć skrętne reflektory, bo sygnał pewnie idzie jakoś przez pompę, a już na pewno wiązka elektryczna jakoś się różni.

miro. 16-12-09 21:08

Cytat:

Napisał Artur83 (Post 394749)
A więc sprawa wygląda tak, że wszystkie autka z (EHPAS - elektrohydrauliczne wspomaganie) czyli wszystkie ropniaki oraz 2.0 benzyna (...) mają możliwość bezbolesnego dołożenia skrętnych reflektorów, w sumie pewnie wystarczy tylko wymienić reflektory i po zabawie.

OK, ale czy możesz stwierdzić z całą pewnością, że to takie proste ?

tomistr 16-12-09 21:58

Po kolejnych telefonach do ASO (AutoBoss) w sprawie skrętnych soczewek i ich możliwości montażu w aucie bez modułu do ich sterowania, Panowie z ASO widocznie się sami zainteresowali tym tematem, dostałem info, że jest możliwość ich montażu bez dokładania jakichkolwiek elementów. tzn można je ustawić do świecenia na wprost na stałe, regulacja wysokości z kabiny działa bez problemu, nie będzie działać jedynie ich skręcanie wraz ze skrętem kierownicy. Co ciekawe powiedzieli mi że "większość" modeli wyprodukowanych po 2007 roku ma wiązkę elektryczną przygotowaną do montażu reflektorów skrętnych, cokolwiek to znaczy warto zaryzykować, soczewki skretne można już za 600 - 700 stówek kupić na allegro.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi