Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] 1.6 16v tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31754)

MarioWRC 27-10-09 12:58

1.6 16v tuning mechaniczny
 
Zgadzam się że tuningować warto tylko najmocniejsze jednostki seryjne. Bez sensu jest podnosić moc prywatnie, na własną rękę (DUŻO KASY I DUŻO ROBOTY-które mogą przynieść gorsze rezultaty niż się spodziewamy) skoro osiągniety wynik nie będzie nawet współmierny z najmocniejszą jednostką seryjną.

Mam okazje kupić foke 1.6 comfort x z pewnego zródła (od rodzinki). Ma bardzo bogate wyposażenie i jest na 100% pewny. Jak dla mnie silnik 1.6 spyknie (przynajmniej na start) bo narazie jeżdże potworem sportu Peugeotem 106 1.0 (45 BHP). Podoba mi się bryła focusa i dlatego zdecyduje się go kupić. Rozmyślałem o tuningu ale po przeczytaniu kilku tematów tuningowanie 1.6 wypadło mi z głowy. Jedyny tuning tego fokkasa jaki planuje to zewnętrzny. Ale i tego nie jestem pewien.

Mieszkam w zatłoczonym zakorkowanym Wrocławiu gdzie czasem szybciej da się przez miasto przebić na piechote. Dlatego nie planuje robić żadnych swapów bo silnik 1.6 we Wro spali swoje..:-? a chce mieć focusa...więc:

Mam 2 opcje: kupić fokusa i spokojnie sobie nim śmigać i kupić 2 autko ktore na poważnie przerobie. Oczywiście to autko będzie miało tylko 1 zastosowanie: POSZALEĆ. Wiadomo im mniejsza masa samochodu tym mniej koników starcza do tego żeby zawstydzić niejednego herosa.. Myślę o malutkich autkach typu fiat sc&cc. Wiadomo silnik 1.1 to nie jest potwó ale po wrzuceniu turbo 120 KM to jest luzem.

Mam pytanie do doświadczonych tuningowców:

Jakie auta albo jakie silniki polecacie do takiego tuningu: malutki samochodzik (jak najlżejszy) i ewentualnie swap z jakiegoś innego autka (na z fiata uno 1.3 turbo).

Bo to że ktoś focusem z pod świateł wystartuje z prędkością dźwięku mnie jakoś nie zdziwi. A w tuningu, w mojej koncepcji zależy na zaskoczeniu i utarciu nosa przeciwnikowi. Jestem zwolennikiem tuningu mechanicznego nad tuning zewnętrzny. W sc&cc najmocniejszy silnik seryjny to 1.1 54(55) BHP czyli ogólnie kupa. Każdy kto widzi sc&cc spodziewa się że to silnik max 1.1 55 BHP więc spodziewa się że to kupa... A tu taka niemiła niespodzianka:).

Tuningować focusa np 2.0 to już troche to kosztuje. A cc&sc mozna kupić i przerobić w cenie zakupu samego fokusa. Więc myśle że jak ktoś chce się bawić w tuning miejski żeby utrzeć coniektórym nosa to trzeba szukać leciutkich autek.

Podam przykład:

braciszek kupił daewo tico od starszych (a ponieważ tikuś był od urodzin u nas w domu to miał do niego sentyment). W zeszłym roku oddał go do tuningu we Wrocławiu. Same przeróbki mechaniczne silnika + zawias. Przypominam ze standardowe tico to silnik 0.8 41 BHP. Ten tikuś bardzo łądnie brzmi i bardzo ładnie chodzi. Jakie minusy. Braciszek chce więcej ale własciwie już nie ma z czego. I kolejna sprawa że tico nadaje sie do jazdy tylko w 1 osobe. Już 2 osoba ewidentnie spowalnia auto (słaby silnik). Istotą tego było zrobienie autka które zaskoczy większość autek na naszych ulicach. Jechałem tym tikaczem i nie powiem...na 3 jeszcze mieli na asfalcie :) a jak się ciągnie do 7,500 ob/m to ludziska się oglądają na ulicy :).

Zbieram się do pracy. Jakie polecacie silniki albo całe autka. Pozdrawiam.[greenpeace]

MisiekT 27-10-09 13:02

wszystko pieknie, ale to temat na Hyde Park

AR3S 27-10-09 14:01

ehhh nawet nie chce mi sie pisać o bzdetach jakie tu padły - odwiedź centomania.pl jak chcesz wiecej o cc/sc

ksoniek 27-10-09 14:09

kup sobie EVO czy też jakiegoś Porshe będzie dobrze chyba ci w nim

pum 27-10-09 14:19

erm a co to ma do foki 1.6?

kleofas 27-10-09 14:25

stary swift http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9690912
renia 5 williams
albo clio williams http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9411720
http://allegro.pl/item794711666_rena..._williams.html

Greg 27-10-09 15:06

To dział przeznaczony chyba do tuningu focusa,
więc coś nie teges te pytania

Pzdr.

Adam Getka 27-10-09 17:15

Małe samochody mają słabą blachę. CC po utwardzeniu i na unibolach po 80 tys. buda zaczęła się rozchodzić na spawach. Bez klatki nie ma dłuższej jazdy, a jak masz klatkę to każdy już widzi, że masz czym wystartować. Niezależnie co kupisz, jak robisz na porządnych gratach to swoje kosztuje.

Yerzo 27-10-09 19:22

MarioWRC, jeśli chcesz poczytać nt. tuningu SC to zobacz ten link :
http://kreatormocy.pl/index.php?act=p_sc
Nie wiem jak to auto chodzi i czy w ogóle jeździ bo miałem okazję jedynie postać obok tego auta w Kreatorze.

Kozmo7 27-10-09 21:40

Zapraszam na seicento.pl
Jest tam wielu pozytywnie zakręconych gości, którzy robią cuda z tymi autkami.:smt110

gRuHa 27-10-09 23:31

MarioWRC ty a co jest zrobione w tym tikaczu??

jak chcesz małego auta do upalania to ja bym właśnie brał tico, już w serii jak się ogfarnia to potrafi zaskoczyć niejednego, a powiem, że mieści się bez kombinacji 1,0 turbo 80KM z Suzuki i to już musi robić masakre przy tej wadze :!:

MisiekT 27-10-09 23:42

a ma wieszaki w bagazniku?

MarioWRC 27-10-09 23:47

centomania.pl - przerwa techniczna niestety:/

swift i renówka odpada

Panther jesli ta cena byłaby choć tylko 2 razy większa dla mnie to z miejsca biore!! :)

Już wpadłem na seicento.pl :)

A moderatora PROSZE o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce. Nie wolno zaśmiecać forum./

AR3S 28-10-09 07:48

autokacik.pl - wybierz dział centomania - i już (forum)

MarioWRC 28-10-09 10:40

grucha to zostało zrobione w tym tico:

- wałek rozrządu
- obróbka mechaniczna głowicy
- przerobione zawory
- filtr stożkowy
- stoczone koło zamachowe
- kolektor
- sprężyny progresywne - 40mm

Do zrobienia
- rozpreżenie wydechu

I to już idzie ostro. I ta masa 640 kg :). Ale jak w coś przywalisz to dupa:/. Poza tym sc/cc jest szersze a co za tym idzie stabilniejsze. A ja mojego sc najchętniej wybebesze całkowicie. Bo jak mówiłem to będzie autko do upalania. A silnik z suzuki 1.0. Hmm poczytam o tym ale 1.0 to zdecydowanie za mała pojemność poza tym nie wieadomo jak bardzo to utrudni swapa.

AR3S 28-10-09 11:14

a 1,3 z 101 km z suzy ?

kleofas 28-10-09 13:01

a po co swapa robić, jak suzy z 1.3 można gotową kupić
a po wyglądzie mało kto powie, że to auto ma kopa (o to chodzi autorowi)
ale suza z jakiś względów odpada

Muggsy 28-10-09 13:29

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 376774)
a ma wieszaki w bagazniku?

no misiek na technicznym takie uwagi [hmm]

idzie nowe :?: [papug]

Gimnastikball 28-10-09 13:35

Cytat:

Napisał Muggsy (Post 376912)
no misiek na technicznym takie uwagi [hmm]

idzie nowe :?: [papug]

:O osty sie posypią

gRuHa 28-10-09 20:23

Cytat:

Napisał MarioWRC (Post 376848)
grucha to zostało zrobione w tym tico:

- wałek rozrządu
- obróbka mechaniczna głowicy
- przerobione zawory
- filtr stożkowy
- stoczone koło zamachowe
- kolektor
- sprężyny progresywne - 40mm

Do zrobienia
- rozpreżenie wydechu

jakie wałki, od czego zawory, jak obrobiona głowica, jaki kolektor, czym to jest zasilane? (może być na PW)
Cytat:

Napisał AR3S (Post 376864)
a 1,3 z 101 km z suzy ?

1,3 100KM jest już 4-ro cylindrowy z tego co wiem i nie podejdzie, podszedłby 1,0 DOHC, ale to jeździło mega dawno w czymkolwiek, więc raczej bez szans, żeby znaleźć ten silnik, a 1,0T widziałem jakiś czas temu na allegro za 400 :D

MisiekT 28-10-09 20:33

moze ktorys z modow w koncu wywali ten temat do stosownego dzialu i zmieni temat? :)

MarioWRC 28-10-09 23:06

gruha:

ticolot przerobiony u Heinricha (www.heinrich-tuning.pl)

gaźnik od poloneza, wałek przerobiony, zaworki takie jakie były, wyjebany kat, a kolektora jeszcze nie ma (pojebało mi się z gaźnikiem), ciekawi mnie czy są jakieś auta lżejsze od tico (640 kg) ?

gRuHa 28-10-09 23:25

maluch??

Bzyczek 29-10-09 22:12

tego seicento z kreatora to teraz jest własnością kolegi Pinina... Olek sobie teraz przy nim dłubie i myślę, że na wiosnę będzie można go gdzieś na pojeżdżawkach zobaczyć


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi