Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Demontaż kanapy (siedziska) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23293)

Emf 25-08-08 20:09

Demontaż kanapy (siedziska)
 
Będę musiał coś przewieźć i aby nie uszkodzić sobie nic w aucie bo będzie to karton o wadze ok. 30kg muszę zdemontować tylną kanapę - tylko siedzisko.
Z tego co zauważyłem bardzo fajnie to Ford rozwiązał bo można odkręcić dwie śruby (gwiazdki) mocujące siedzisko bez podnoszenia go do góry i przede wszystkim jest dość dobre dojście.
Mam tylko pytanie, czy nie czeka mnie jakaś niemiła niespodzianka np. w postaci późniejszych problemów z wkręceniem śrub albo tym podobnych.

Czy demontował ktoś tą kanapę?

Greg 25-08-08 20:14

Emf, nic sie nie bój.
Do dzieła.

Pzdr.

Ps. gdybyś chciał wyjąć coś Więcej to daj znac.

Emf 25-08-08 20:22

Dzięki Greg, [ziom]
TV będzie jechało i nie weszłoby bez demontażu :)
Czasem lepiej się upewnić bo już spotkałem się z sytuacją gdzie demontaż elementu to pikuś ale już montaż z powrotem na miejsce to gehenna, bo problem jest z wkręceniem śruby w gwint :|

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 20:24 ]
O kurna teraz na fotkę spojrzałem, że pół auta wymontowałeś [helm]

Greg 25-08-08 20:28

Emf, w foce większy problem jest z wykręceniem śrub niż ponownym ich przykreceniem.
Wszystkie sruby z tyłu auta wychodza gwintami pod podłogą,
fakt jest taki że zbiera się na nich syf i oczywiście rdza.

Pzdr.

MisiekT 25-08-08 22:00

Emf, a nie wystarczy podniesc dolnego siedziska i w opuscic porzadnie oparcie?
nie wiem jakiego rozmiaru przewidujesz karton, ale ja pamietam ze wiozlem w 3D 2 szafki (od tylnych siedzen az do samej klapy i idealnie na styk na szerokosc i wysokosc) i nie musialem nic demontowac... foka jest bardzo pakowna. czy oby nie panikujesz? :wink:

fog 25-08-08 23:10

tez mi sie wydaje,ze Ci sie zmiesci , kumplowi sie zmiescil

Emf 26-08-08 19:43

MisiekT, i fog, pudło ma wysokość powyżej 80cm i właśnie dlatego jest problem, że nie wejdzie przez tylną klapę.
Wczoraj już miarką obmierzyłem Focusa wzdłuż i w szerz ;)
Wolę zdemontować siedzisko i mieć pewność, że nie zniszczę podsufitki albo plastików.

MisiekT 26-08-08 19:49

Emf, a myslales zeby wrzucic pudlo na bagaznik dachowy po prostu?

poza tym moze warto jednak zamowic przesylke kurierem? niecale 100zl i po sprawie...

Emf 26-08-08 20:07

MisiekT, problem w tym, że to plazma i musi stać, nie powinno jej się kłaść.
Co kuriera, to znam kilka niemiłych przypadków postępowania z paczkami i wątpię żeby firma przejmowała się tym, że paczka powinna stać, a nie leżeć, dlatego wolę sam przywieźć.
Po drugie, zależy od firmy ale niektórzy kurierzy kładą totalną zlewkę, przyjeżdżają raz i trzeba gonić do siedziby firmy po odbiór towaru więc i tak muszę sobie przywieźć paczkę :|
Np. kilka razy już zamawiałem towar z DHL-u i już więcej tego nie zrobię, za każdym razem muszę jechać do głównej siedziby, która jest u nas na takim zadupiu, że [panna]

moons 26-08-08 21:30

Tak sobie czytam, nie to żebym się czepiał bo przywieziesz sobie co chcesz i jak chcesz ale kilka razy pakowałem swoją Fokę co prawda jest to HB 5D ale jak moja zawodna pamięć mnie nie myli to po złożeniu siedziska tylnej kanapy i położeniu tylnych oparć podłoga bagażnika i tego co kiedyś było tylną kanapą robi się całkowicie płaska. Także jakoś nie widzę sensu demontowania czegoś co po złożeniu i tak daje to samo. chyba że coś nie tak z moją pamięcią.
Pozdrawiam

Greg 26-08-08 21:38

Cytat:

Napisał Emf
właśnie dlatego jest problem, że nie wejdzie przez tylną klapę.

To raczej tu jest problem i stąd demontaz siedziska,
które przeszkadza by wsadzic pudło przez drzwi.
Oczywiscie moge się mylić.

Pzdr.

MisiekT 26-08-08 21:39

Cytat:

Napisał Emf
to plazma i musi stać

taaak, tak samo jak lodowki ktore musza stac, a znajdziesz od reki 500 osob co przewozilo je w kombiakach i dalo rade...

chodzi o to zeby plazma nie jechala na plasko z Chin do Polski na lawecie, a nie ze nie mozesz jej na doslownie 30minut polozyc...

zreszta, szkoda dyskusji... moje zdanie jest takie ze jak wejdzie przez tylna klape to i bez problemu zmiesci sie z tylu bez demontazu siedziska, a jedynie porzadnym zlozeniu... a jak nie wejdzie przez tylna klape to chyba i tak nie mamy o czym rozmawiac...

moons 26-08-08 21:50

Cytat:

Napisał Greg
To raczej tu jest problem i stąd demontaz siedziska,
które przeszkadza by wsadzic pudło przez drzwi.
Oczywiscie moge się mylić.

hmmm no może i tak, w każdym bądź razie tylną kanapę też wywalałem żeby ładnie posprzątać w autku :oops: i zero problemów z demontażem jak i montażem jedyne co to dobry klucz TORX co by się nie męczyć bo śruby przykręcono są odpowiednim momentem :twisted: .
Pozdrawiam

Yerzo 26-08-08 21:57

ja ostatnio swoim mondeo mk4 wiozłem 42'' na płasko przez ok.20-30minut i jakoś nic z telewizora nie wyciekło. TV działa normalnie.

Emf, tak w ogóle to jaki dystant masz do pokonania ?

Emf 28-08-08 00:09

Cytat:

Napisał Greg
To raczej tu jest problem i stąd demontaz siedziska,
które przeszkadza by wsadzic pudło przez drzwi.

Dokładnie.
Pudło nie wejdzie przez tylną klapę bo jest za wysokie.
Na ukos też nie da rady.
Nie wejdzie na tylną klapę bez demontażu siedziska bo wtedy brakuje dosłownie kilku centymetrów i "poorałbym" podsufitkę.
Po demontażu siedziska wchodzi spokojnie na stojąco na jego miejsce, w poprzek :D

MisiekT, Fakt na leżąco bym przewiózł.
Wiem, że to co zalecają to jedno, a praktyka drugie ;) aleeeee......... jakoś nie chcę ryzykować, że później będę się bawił w serwis i zostanę m-c bez tv :(
Dokładnie z tv w małym pokoju o astronomicznym rozmairze 14" :mrgreen:

Panther, do pokonania mam jakieś 40-50km. w jedną stronę.

CAr 29-08-08 22:18

Ja dziś wiozłem we foce telewizor LCD 32' w bagażniku weszło spokojnie tylko siedzenia z tyłu były na pion bo na długość karton nie wchodził. Ostatnio musiałem siedzenia położyć to po zdjęciu zagłówków jak otwarłem siedzisko i położyłem oparcie, to podłoga była równiutka, bez odkręcania siedziska :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi