Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFII] 6000CD przerywa, ktoś zna rozwiązanie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14723)

Piotrbb 21-01-07 21:12

[FFII] 6000CD przerywa, ktoś zna rozwiązanie?
 
Witam!
Mam problem z radiem 6000CD, wersja z gałą na środku panela i bez funkcji PTY. Niezależnie od tego czy jest ustawione na radio czy na CD przerywa co jakiś czas, w głośnikach słychać delikatne sprzężenie a na wyświetlaczu pojawia się komunikat PHONE - taki sam jak po przyciśnięciu guzika oznaczonego PHONE. Po kilkunastu próbach wciskania tego guzika w różnych odstępach udało mi się wyświetlić również komunikat MUTE, ale nic to nie zmieniło w kwestii przerywania.
Będę wdzięczny jeżeli ktoś mi podpowie czy problem można usunąć przez jakąś konfigurację radyjka (przewaliłem całą instrukcję, ale nic tam nie znalazłem co by tłumaczyło fenomen) , czy zacząć się rozglądać za magikiem od sprzętu?

cezar 21-01-07 22:43

U mnie był problem typu gubienia fal na dosłownie 1s. pojechałem do serwisu forda i zabrali na tydzień radio do sprawdzenia naprawa się odbyła oczywiście na gwarancji (coś tam było blablabla) i od tego czasu nie mam z nim problemów więc sugeruję podjechać do serwisu forda i niech kombinują co z tym fantem zrobić podobno kiedyś wymieniali od ręki na nowe a teraz naprawiają (podobno taniej)

Piotrbb 21-01-07 23:40

Raczej skorzystam z usług niezależnego speca. Jak dla mnie w serwisie są trochę zbyt powolni - ostatnio 4.5 godziny zajęła im zmiana oleju i programowanie kluczyka.

Artpe 21-01-07 23:57

hm... a może masz w radiu moduł BT(co prawda jest to jako opcja,ale może dostałeś bonus? [zlosnik] ? Tak mi się skojarzyło, bo brat ma zestaw głośnomówiący BT i po jego włączeniu radio 6000CD wyświetla właśnie "phone"... może spróbuj ustawić w nim BT na off

mucha 21-01-07 23:58

Cytat:

Napisał Piotrbb
co jakiś czas, w głośnikach słychać delikatne sprzężenie a na wyświetlaczu pojawia się komunikat PHONE

Hmm wygląda to na poluzowany gdzies kabelek od wyciszania który podłączamy do centrali tel
gdy zetknie sie z masa następuje wyciszenie radia

Poszukaj czy gdzies nie zwiera :D

Piotrbb 22-01-07 16:58

Dzięki za podpowiedzi. Kabelek - no najbardziej logiczna opcja tylko że radio przerywa również jak samochód stoi (no niby drgania też mogą zwierać - fakt, że chyba nie zdarzyło się przy wyłączonym silniku) a poza tym nie zawsze przerywa. Przed chwilą wróciłem do domu - w ciągu 40 minut nie przerwało ani razu.
BT - w instrukcji ani słowa o takiej możliwości, ale zobaczę. Powinno się pod MENU chyba pokazywać.

FakE 04-08-09 18:26

Mam ten sam problem, czy ktoś zna na to recepte?

Piotrbb 31-08-09 12:24

Cytat:

Napisał FakE
Mam ten sam problem, czy ktoś zna na to recepte?

U mnie receptą okazała się wizyta w serwisie (audiocar, nie forda). Przerdzewiały jakieś styki, wymieniono też kawałek elektroniki. Dlaczego tak się stało, panowie nie potrafili wyjaśnić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi