Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Za wysokie ładowanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17571)

Gerardoo 28-06-07 17:06

[FFI] Za wysokie ładowanie
 
Siemka.
Pierwszy raz mam problemy z elektryka w foczce. Stalo sie to niestety dzisiaj.
Najpierw zauwazylem, ze silnik nierowno chodzi. Stwierdzilem, ze to jeden z cylindrow nie chodzi, bo silnikiem az rzucalo na boki. Pomyslalem, ze to jedna ze swiec sie juz wypalila bo juz okolo 30 tys. maja.
Ale cos mnie tknelo i zerknalem na napiecie ladowania na aku.
I tu szok - 16,5V, po chwili chodzenia na jalowym spadlo do 15,9V oi falowalo wokol 16V.

Szukalem na forum, ale podobny przypadek mial tylko kolo z Dieselkiem a ja mam benzynke.

Koledzy, o co tu chodzi? Jak zbic ladowanie do normalnego poziomu (konieczna bedzie wymiana alternatora)?

Moze to byc przyczyna nierownej pracy silnika? Zauwazylem, ze na kopolce jeden z czterech palcow (od nich odchodza kable na swiece) jest jakby zasniedzialy - 2 swieca od lewej?

Pomozcie koledzy.

korona-pl 28-06-07 17:16

Cytat:

Napisał Gerardoo
Jak zbic ladowanie do normalnego poziomu (konieczna bedzie wymiana alternatora)?

Wymiana może nie, ale naprawa na pewno. Poszedł się [ass] regler. Trzeba trochę polutować, więc jeśli się nie znasz to poszukaj serwisu zajmującego się alternatorami.
I wybij sobie z głowy jazdę tym autkiem... pęknięty aku może Cię drogo kosztować...

Gerardoo 28-06-07 18:04

A to mozliwe, ze silnik tak kijowo przez to zaczal chodzic?

korona-pl 28-06-07 18:14

Cytat:

Napisał Gerardoo
A to mozliwe, ze silnik tak kijowo przez to zaczal chodzic?

Wszystko jest możliwe.
Nie spotkałem się z takim przypadkiem, ale walnięty regler to nie tylko większe napięcie ładowania, ale także większe napięcie w całym układzie. Różne urządzenia elektryczne / elektroniczne mogą dziwnie reagować...

Gerardoo 28-06-07 19:07

Jutro sprawdze. Doczytale, ze mogly sie przetrzec 3 kabelki. Jezeli nie to elektromechanik sie klania.
Dzieki.

[ Dodano: Sob 30 Cze, 2007 21:37 ]
Skapitulowalem :-(
Pojechalem do sklepu popytac o regulator napiecia a tam zasadzka - 195 zeta. Popatrzylem gdzie moglem w silniku i nie dalem rady zbic napiecia.
Pojechalem do elektryka jakies 12 kmow, tlumacze mu co i jak, one sobie zmierzyl i tu zaskoczenie - pokazalu mu 15V, a nie tak jak u mnie 16V. A co najlepsze to silniczek zaczal chodzic jak za dobrych lat - czyli bez zarzutu.

Na wszelki wypadek zostawilem mu autko na weekend, ma zobaczyc co tam sie ciekawego przydarzylo.

Pozniej wam to opisze jego opinie.

olo 01-07-07 12:17

Cytat:

Napisał Gerardoo
Jutro sprawdze. Doczytale, ze mogly sie przetrzec 3 kabelki.

No właśnie. W pierwszej kolejności sprawdź te 3 kableki co wychodzą z alternatora. Często jeden z nich( ten co leci od PCM-a) się łamie zaraz przy złączu i napięcie wariuje.

ZENO 01-07-07 13:45

Cytat:

Napisał olo
Cytat:

Napisał Gerardoo
Jutro sprawdze. Doczytale, ze mogly sie przetrzec 3 kabelki.

No właśnie. W pierwszej kolejności sprawdź te 3 kableki co wychodzą z alternatora. Często jeden z nich( ten co leci od PCM-a) się łamie zaraz przy złączu i napięcie wariuje.

IMHO to nie trzy kabelki to regulator. :x

robercikk 01-07-07 19:44

A ja osobiście miałem 3 kabelki (dokładnie 1 przetarty a 2 bez izolacji).
Ale może to regulator - jak pan mechanik stwierdzi, że wymienił to będzie 200 + robocizna :P .

Gerardoo 03-07-07 20:11

Elektryk rozebral mi alternator, stwierdzil, ze cos w srodku sie zlamalo, polutowali i mam juz 14, 5 - 14,8V na aku. Ale silnik dalej nie gada jak powinien - diagnoza - cewka zaplonowa. Wzieli 50 zeta
Oddalem auto do warsztatu na kompa zeby zobaczyli co i jak, czekam naprawe i odbior.

A wszystkie kabelki w autku to mam w w peszelach wiec zaden sie nie przetarl ;-/

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 20:43 ]
Witam. Dzisiaj servis zameldowal, ze usuneli usterke. okazalo sie, ze jednak cewka zaplonowa padla a w dodatku uszkodzony jeden z przewodow na swiece.
Koszt - 660 zeta :smt022
Jutro odbieram autko


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi