Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [Ogólne] Naprawa szybki:) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38810)

kangur44 01-05-10 18:03

Naprawa szybki:)
 
Witam!:)
Przepraszam jeśli, na forum jest już post o podobnej treści(ja osobiście nie mogłem owego znaleźć).
Well....
Prosiłbym o pomoc(jak w temacie) w naprawie przedniej szyby pasażera.
Co się dzieje:
Nie otwiera się ani z modułu kierowcy, ani z bezpośredniego przycisku znajdującego się w drzwiach.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki(sprawne).
Rozebrałem drzwi i okazało się, że kable też są OK.
Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Okienko przestało się otwierać zaraz po wymianie radia. Na dodatek przy wszystkich kablach od radia(owiniętych w gąbkę) znajduje się jeszcze jedna kostka z trzema kablami i nie wiem do czego ona służy. Zdjąłem wszystkie plastiki znajdujące się pod kierownicą i nie znalazłem pustego miejsca na ową kostkę.
Proszę o pomoc. Dodam, iż dopiero niedawno dołączyłem do grona kierowców oraz do grona szczęśliwych posiadaczy Forda Focusa- Stąd moja kiepska wiedza jeśli chodzi o elektrykę.
Pozdrawiam Kangur44(Focus x100 2003r.)

MisiekT 01-05-10 18:24

a probowales wymienic przelacznik od szyb? mogl pasc

grzybek 01-05-10 20:36

Misiek, szyba nie otwiera się z obydwu przełączników. IMO nie dostaje prądu, sprawdź miernikiem czy pojawia się napięcie na silniku szyby jak je wciskasz.

gRuHa 01-05-10 21:39

a masz jakieś domykania i inne cuda?

MisiekT 01-05-10 21:53

grzybek, z tego co pamietam przelaczniki sa polaczone i zeby dzialal pasazera musi byc sprawny kierowcy, czy jakos tak

gruha - nie pamietasz jak to bylo kiedy sie bawilismy z podswietleniem?

grzybek 02-05-10 00:24

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 443073)
grzybek, z tego co pamietam przelaczniki sa polaczone i zeby dzialal pasazera musi byc sprawny kierowcy, czy jakos tak

Wątpię, u mnie po zalaniu nie działa z pozycji kierowcy, ale z tych drzwi jak najbardziej. Muszę wreszcie go zanabyć i przełożyć płytkę.

kangur44 02-05-10 12:49

Sprawdzałem silnik....działa-prąd dochodzi. Przyciski też są raczej sprawne(podświetlają się po włączeniu świateł).
Do Gruha: Nie mam żadnego domykania ani innych udziwnień.
Chyba bez elektryka, komputera się nie obejdzie:/

MisiekT 02-05-10 14:47

podswietlenie to inny kabelek niz opuszczanie zamykanie... podmien przelaczniki z jakims znajomym - doslownie 3 minuty roboty, a wykluczysz taka glupote...

gRuHa 02-05-10 21:32

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 443073)
nie pamietasz jak to bylo kiedy sie bawilismy z podswietleniem?

mnie świta, że to kierunki nie działały po odpięciu pstryczka od awaryjnych... :roll:

Cytat:

Napisał kangur44 (Post 443183)
Do Gruha: Nie mam żadnego domykania ani innych udziwnień.

czyli na pewno nie GEM [bigok] a to by było przykre... [boshe]

kangur44 02-05-10 21:48

Będę kombinował....dostanę szału jak tego nie zrobię:/ Dzięki....wcisnę posta jak dojdę do problemu i zdołam go zniwelować:D

MisiekT 02-05-10 22:45

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 443281)
mnie świta, że to kierunki nie działały po odpięciu pstryczka od awaryjnych...

to na pewno, ale z przelacznikami szyb tez cosik bylo

waski310 16-05-10 17:00

u mnie nie działało z powodu lekko przyrdzewiałego silniczka. Prąd dochodził, przyciski też OK. Wymontowałem silniczek, rozebrałem, przeczyściłem, trochę smaru, złożyłem i śmiga od roku bez problemów.

Grafi_x 10-06-10 22:30

hmm chyba z tymi szybami jest coś nie tak:( ja mam fokę 2002,prąd w szybach tylko z przodu i nie otwiera mi się strona pasażera.bezpieczniki sprawdzone...pomysłów na naprawę brak jako że w temacie auto-napraw nie orientuję się zbyt mocno:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi