Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Sprzęgło i dwumas czy są zamienne (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78337)

c-matix 22-08-16 18:09

Sprzęgło i dwumas czy są zamienne
 
Potrzebuje informacji czy komplet dwumasy z sprzegłem i kołem zamachowym z focusa mk3 / cmaxa mk2 można zastosować do focusa mk2 / cmaxa mk1 z silnikami 2.0 tdci.

Zaczynam przekładke z Automatu 4F27E 2.0 16v na 6 biegowego manuala z skrzynią od Mondeo mk3 1.8 sci i potrzebuje takich informacji.

Blind227 22-08-16 18:12

To nie pakuj się w dwumasa tylko kup inne koło na normalne sprzęgło :) mk2 przed 2005 nie miały dwumasa ani dpf :)

MichalST 22-08-16 19:00

Zarówno foki mk2 jak i c-maxy mk1 miały już dwumasy...

Niech lepiej kolega dokładnie opisze co z jakiego silnika do jakiego bo w profilu wychodzi że ma benzyniaka 2.0, w treści postu że chodzi o koło z TDCI... Lepiej opisać proszę ;)

c-matix 22-08-16 19:28

Miło że podpiąłeś się pod temat. A wiec moje auto to C-max mk1 silnik 2.0 16v Duratec z skrzynią automatyczną 4 biegową 4F27E. Chcę to zamienić na skrzynie manualną ale 6 biegową mmt6. Zakupiłem już skrzynie z Mondeo mk3 1.8 sci , wysprzęglik z focusa 2.0 tdci lewarek do biegów i linki oraz pedały, pozostało mi zdobycie w miare dobrego kompletu używanego sprzęgła z 2.0 tdci ( na nowe obecnie brak finansów ) Wiem że musi być takie połączenie częsci by to chodziło. Natrafiłem na fajny komplet sprzęgło+ dwumas z kołem ale z focusa mk32.0 tdci 2012r po przebiegu 28tys/km i kupił bym go tylko zastanawia mnie czy będzie pasować, bo na stronach sklepu internetowego Forda są sprzęgła ale przy jednych pisze że pasuje wyłącznie do silników 2.0 tdci DW10 a po 2009r były już montowane silniki 2.0 tdci DW10C z overboostem.
Skrzynia musi być z 1.8 Sci bo ma przełożenia bardziej pasujące do benzyny a z diesla są dłuższe biegi i brakowało by mocy i momentu obrotowego przez co mogło by sie okazać iż auto pali dużo PB.

Tu zapinam jeszcze opis jedynej osoby która taką zamiane zrobiła w C-maxie ale z manuala na manual a ja chce to zrobić z automatu na manual. Były też takie przeróbki ale na forum mondeo club polska w mk3.

Tu wątek co gość to uczynił już, al e brak z nim kontaktu.
Witam.
Choć mam C-maxa 2.0 145pb 2009 lift to bardzo mi brakowało na trasy 6tego biegu. Dzięki Wam kolegom na forum udało się zrobić podmiankę. Pozbyłem się wrednej skrzyni mtx75, która po bardzo małym przebiegu zaczęła chrobotać na postoju, problemy z jedynką auto nietyrane (brak strzałów z pod świateł itd., serwisowane majce 80tyś zaczęło chrobotać bardzo na postoju... walka z Bemo Motors Szczecin Ustowo - Pomorska TTTM wymienili dwu-mas, skrzyni nie mieli zamiaru wymienić lub naprawić. Choć miałem 4letnią gwarancję lipa totalna... usterka pojawiła się pod koniec gwarancji zbywanie itd. Żałuję ze nie wziąłem rzeczoznawcy i dobrego prawnika do roboty to może coś bym wywalczył. Wtedy "ryjąc" różne fora z "F" natrafiłem na ten pomysł i realizowałem go. Udało mi się zdobyć w okazyjnej cenie skrzynie z mondeo sci 1.8 i się zaczęło zbieranie pozostałych elementów: -wysprzęglik do mmt6 od 2.0tdci kuga/mondeo/c-max/focus -przewód wysprzęglika 2.0tdci c-max/kuga - wybierak zmiany biegów z cięgnami 2.0tdci c-max/kuga -nowa skórzana gałka 6 z podnoszonym wstecznym -górna łapa skrzyni biegów 2.0tdci c-max/kuga - właściwy olej do skrzyni 1.95l WSS-M2C200-D2 (75W FE). Koło dwumasowe z ze sprzęgłem pasuje zamiennie 240mm. Dobry mechanik samochodowy i temat załatwiony. Moje auto zmmt6 ma minimalnie skrócone 5 biegów w porównaniu do mtx75 a 6-ka to nadbieg do jazdy ze stałą prędkością jest znacznie ciszej i oszczędniej. Wcześniej podczas jazdy ze stała prędkością autostradową 140-150 palił mi 9,5-10l na 100km a teraz 8-8,5. Poza szumem wiatru i kół nie słychać silnika tak jak kiedyś. Co do obrotów silnika i prędkości: 3tyś obrotów 150 kiedyś 4,100. jedyny problem którego nie mogę rozwiązać to ze nie działa tempomat na 6 biegu na innych bez problemu, może ktoś coś doradzi? Mam podjechać do znajomego elektronika od fordów może coś trzeba przestawić w PCM-ie.Dam znać co z tego wyszło... Wściekły jestem na forda że miał gotowe rozwiązanie i nie zastosował go na masową skalę. Przecież benzynowe 2.0 mondeo III i IV, S-max, focus, c-max zyskałby uznanie właśnie za ten 6 bieg.

MichalST 22-08-16 22:44

Jeślibym mógł w jakiś sposób pomóc to u mnie na zapożyczeniu leży od jednego z forumowiczów dwumas + sprzęgło z foki 2.0TDCI mk2 przedlift. Mogę zwymiarować rozstaw otworów na wał, otwór centrujący, czy średnicę wielowypustu i jeżeli tylko masz możliwość osobistego podjechania do handlarza to byś sobie porównał czy spasuje.

Ja staram się zaś odkryć inną zagadkę, czy wielowypust na sprzęgle foki jest identyczny jak w Kudze 2.0TDCI 4WD. Tam ze względu na cztery łapy ten zestaw jest mocniejszy, dodatkowe sprężyny tłumiące na tarczy, tarcza sprzęgła i docisk ma większą powierzchnię roboczą (mimo tej samej średnicy 240mm materiał okładzinowy jest szerszy).

Gdyby ten zestaw z Kugi spasowałby również do Twojego benzyniaka to nie musiałbyś robić sprzęgła przez minimum 250tys. km :D

c-matix 23-08-16 03:21

Pomysle nad twoja propozycja ale wlasnie juz jestem w drodze do Koszalina (praca).
Silniki w Kugach sa jedne a napęd rozdziela skrzynia i moim zdaniem mocowania sprzegla do silnika prawdopodobnie będzie takie same
a sprzęgło faktycznie moze byc trwalsze.

Blind227 23-08-16 08:07

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1139325)
Zarówno foki mk2 jak i c-maxy mk1 miały już dwumasy...

Niech lepiej kolega dokładnie opisze co z jakiego silnika do jakiego bo w profilu wychodzi że ma benzyniaka 2.0, w treści postu że chodzi o koło z TDCI... Lepiej opisać proszę ;)

To dziwne bo w domu stoi mk2 2.0 tdci 136km 2005r bez dwumasa i bez dpf

MichalST 23-08-16 09:40

Do silnika na 100% będzie pasować. Pytanie czy wałek sprzęgłowy skrzyni jest nadal ten sam. Niby to ta sama skrzynia co we fokach, ale z przerobioną obudową do której przykręcane jest wyjście na wał napędowy do tyłu. To wszystko co na razie wiem (a co raczej wyrwałem z materiałów szkoleniowych Forda).

Dla porównania foty samych tarcz sprzęgłowych:
4WD
http://www.autoricambiservice.com/fi...o/484064_1.JPG

i zwykłe stosowane w Kudze 2WD oraz pozostałych wszystkich DW10
http://i.ebayimg.com/00/s/MzY2WDY0Nw...wpsw~~60_1.GIF

c-matix 23-08-16 12:17

Moim zdaniem jest tu chyba kluczowe jaka jest srednica walka i ilosc zebow. Roznice samych tarcz widac. Bede wieczorem na hotelu i kompie postaram sie to sprawdzić w necie.

c-matix 23-08-16 21:41

Michal tu na stronie jest info że taki zestaw sprzęgła pasuje do kugi zwykłej i kugi 4x4.
http://www.autodoc.pl/valeo/1109281

MichalST 23-08-16 23:33

Jeżeli tylko katalogi nie bredzą to oby tak było, dobra informacja [up]

Ja szukając miesiąc temu części miałem batalie ze sklepami z allegro. Były odsyłki paczek jak i w Intercarsie panom gały wyszły z czaszek. Pod jednym i tym samym numerem były tarcze hamulcowe dwóch rożnych średnic... (na szczęście nie dotyczyło to Forda).

c-matix 29-08-16 10:26

Mam pytanie jeszcze jedno czy wysprzęglik z 2.0 tdci podejdzie do 2.0 16V. Bo kupiłem komplet sprzęgła + dwumasa z 2.0 16v a wysprzęglik już mam ale od 2.0 tdci.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi