Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wycieraczki - wszelkie problemy. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49484)

MisiekT 03-06-13 01:43

będziesz się bawil w "ogarnianie" jak manetka za 30-50zl, z wymiana <5min? [chytry]

budi 03-06-13 01:53

A ja tam sie pobawie z tym:) moze sie uda, i przy okazji sie komus kiedys przyda:).

MisiekT 03-06-13 01:57

masz opisane na forum rozbieranie i co trzeba poprawić, poszukaj

budi 03-06-13 02:15

Szukam szukam i nie moge znalezc, jak przypadkiem trafisz na ten temat to podrzuc linka:)

mjq 03-06-13 09:14

A mamy taki ładny podwieszony temat o problemach z wycieraczkami. Przenoszę.

Ciacho 03-06-13 09:27

mjq - sorry, nie zauważyłem tego wątku. Dzięki za przeniesienie.

charlie1986 09-06-13 23:21

Witajcie, dziś zauwazyłem że podczas wciskania przycisku na manetce od spryskiwacze płyn sie leje na szybe ale wycieraczki sie nie uruchamiają, a wczesniej było ok, w czym może leżeć problem??dodam że ogolnie wycieraczki działaja płynnie choć z braku deszczów nie moglem ich dokładnie sprawdzić zwłaszcza czasówek,prosze o pomoc

Rambo92 13-07-13 23:05

Witam!

Trochę odświeżyć temat chcę, mam niewielki problem z wycieraczkami, mam manetkę z interwałem, ale po przełączeniu szybkości przejścia wycieraczek nic się nie dzieję, czy ktoś może miał podobny problem?

marfm76 14-07-13 09:36

Rambo92....napisz coś więcej:
-miałeś od początku taką manetkę czy sam zmieniłeś??
-czy wcześniej działał normalnie interwał i nagle przestał?

Rambo92 14-07-13 10:55

Tzn kupiłem focusa i od kupna mi nie działa, przynajmniej jest takie moje odczucie, w transicie jak przekrecam manetke zeby wycieraczki czesciej zbierały wodę, to odrazu po przekręceniu wycieraczki idą, nie wiem jak jest w focusie czy tak samo powinno być.

marfm76 14-07-13 11:44

To może ktoś zmienił manetkę a nie miał przystosowanej kostki (brak białego kabelka). Proponuje na początek wypiąć manetkę i zobaczyć, czy wszystkie piny są obsadzone. Jeśli tak, to sprawdź czy manetka jest sprawna -najlepszym sposobem jest umówienie się na SPOT-a z chłopakami z regionu i podmiana manetki od kogoś, kto ma na sprawną :)

Matn90 08-08-13 18:26

Wymiana ramienia wycieraczki-ponowny montaż
 
Witam wszystkich, dzisiaj wymieniałem ramię wycieraczki (z przodu od strony kierowcy), nie mogłem poradzić sobie z demontażem ramienia i pojechałem do warsztatu z szybami, gdzie zdjęli mi ramię za pomocą ściągacza, popryskałem stożek, założyłem nowe ramię i mam wrażenie, że nie weszło do końca na trzpień stożkowy, czy należy jakoś to wcisnąć, bo nie wchodzi do końca nawet z udziałem siły? Czy w warsztacie jest jakiś specjalny sprzęt do tego? Bo ja mam dość już Foki i tych nieszczęsnych wycieraczek (uszkodziły mi szybę, a przy nowym ramieniu i piórze wycieraczki dalej skrobie, dlatego zastanawiam się czy dobrze założyłem ramię) [kaput], wszystko to w połączeniu z rdzą w miejscach, których nigdy bym się nie spodziewał (wewnętrzna strona maski) jak i typowych dla foki, mam ochotę pozbyć się tego szrotu choćby za parę tysięcy

Falcon 08-08-13 20:42

To się pozbywaj i nie marudź tutaj. [bigok]

oli52 05-09-13 09:29

Witam ja mam troszke inny problem z wycieraczkami mianowicie jak chodza w cyklu przerywanym to jak zchodza do pozycji poczatkowej to jeszcze robia taki ruch 3 cm w gore i dopiero staja,denerwuje mnie to.Czy to moze tez przekaznik?

GoLdiFocus 05-09-13 10:56

też tak mam :) zatrzymują się dokładnie tak że naklejkę z nr zakrywają :)

oli52 05-09-13 11:20

u mnie to tak wygląda:



w serwisie powiedzieli mi ze to moze byc moduł "gem" dodam ze informacja z serwisu przez telefon
może ma ktoś jakiś pomysł jak to zdiagnozować,czy podłączenie pod kompa coś da?

Ziele1985 21-09-13 17:55

Natomiast u mnie wystąpił raz problem. Chciałem spryskać przednią szybę, pompka zadziałała ale wycieraczki ruszyły o 5cm i zatrzymały się. Ponownie naciskałem manetkę w dół to drgnęły tylko. Myślę pewnie silniczek się zatarł. Przejechałem 20 m i dojeżdżając do samochodu chciałem zobaczyć w jego odbiciu czy światła mi się palą (nie wiem skąd mi taka myśl naszła). Wyłączyłem światła a wycieraczki nagle ruszyły .... Myślę sobie jadę tylko na aku. Zatrzymałem się wyłączyłem, odpaliłem i wszystko wróciło do normy. Ktoś spotkał się z takim problemem?

marfm76 10-11-13 20:35

Qrde...czy można gdzieś kupić same sprężyny dociskające ramiona wycieraczek, bo u nas w sklepie motoryzacyjnym facet mi powiedział, że można tylko w komplecie z ramionami :( Zakupiłem w sobotę nowe pióra (tej samej firmy co zawsze) i zarówno po stronie pasażera jak i kierowcy na samym środku mam leki prześwit co skutkuje pozostawianiem śladu o szerokości ok 4-5 cm. Strasznie to mnie wnerwia -próbowałem odgiąć końce piór ale to nic nie daje -wycieraczki zbierają poprawnie powyżej 160km/h bo siła wiatru je dociska.

masza2 11-11-13 10:31

Witam.

Mam od wczoraj problem z wycieraczkami.
Otóż palą się bezpieczniki w momencie przekręcenia kluczyka (wycieraczki mam wyłączone- wajchy w pozycji "0").
Za pierwszym razem spaliły mi się obydwa bezpieczniki F55(20A,przód) oraz F43(15A,tył).
Po wymianie obydwu bezpieczników, w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce słychać "pstryknięcie" wydobywające się ze skrzynki pod kierownicą.
Teraz natomiast przepala się co chwile F55. Wymieniałem go już ze 3 razy. Raz nawet spróbowałem ciut większego (25A) ale to ie pomogło. Za każdym przekręcaniem kluczyka się pali. Dziwne jest to, bo nie działają obydwie wycieraczki, mimo że pali się jeden bezpiecznik - to jest jakoś razem połączone?

Zauważyłem też, że w momencie przekręcenia kluczyka przygasa się na chwile lampka w podsufitce i oświetlenie liczników, w tym też momencie słychać to "pstryknięcie".

Myślę, że to może być jakieś zwarcie.
Gdzie zacząć szukać przyczyny w których miejscach najczęściej się to może przytrafiać?
Proszę o pomoc.

Focus GHIA 2000r. mk1.

Pozdrawiam.

pino 12-11-13 15:39

Witam
Też mam problem z przednimi wycieraczkami. Mam manetkę z interwałem, ale czy taka była oryginalnie tego nie wiem. Objaw jest taki, iż gdy włączę wycieraczki (w dowolnym cyklu - praca "jednorazowa", praca z interwałem, ciągła bieg 1 i 2, spryskiwacz) to po przełączeniu z powrotem na 0 wycieraczki pracują dalej - "pomaga" dopiero wyłączenie stacyjki.
Żadnego bezpiecznika mi nie pali, jeżeli po wyłączeniu stacyjki wycieraczki staną np w połowie szyby, to po ponownym przekręceniu kluczyka wracają do pozycji "zerowej" i się zatrzymują.
FF 1.8 TDDi 2001 przed liftem.
Pozdrawiam

masza2 01-12-13 15:45

@pino
Kiedyś miałem podobny problem.
Gdy użyłem spryskiwacza to wycieraczki się załączały i dopiero wyłączenie silnika je zatrzymywało. Nie można było ich wyłączyć w inny sposób.
Bylem z tym w ASO bo nigdzie nikt nie umiał tego naprawić, wymyślali jakieś czujniki deszczu, czego mój samochód w ogóle nie posiada...
Okazał się uszkodzony sterownik silnika wycieraczek. Wymienili cały silniczek (~400zł) bo osobno nie było można tego kupić i do tej pory (4 lata) miałem spokój.
Teraz znowu te bezpieczniki lecą, nawet jak włożę 30A to od razu wywala.
Mam nadzieje, że nie będę musiał znowu silniczka wymieniać.
Kurcze lipa z tą elektryką w tym fordzie.

cywek 08-12-13 18:23

Wycieraczki przód - słychać, ale ruchu brak
 
Panowie, ostatnio chcąc szybko zgarnąć zalegający na przedniej szybie śnieg, uruchomiłem wycieraczki. Jak się okazało ciężar był zbyt duży i pomimo iż słyszałem pracę silniczka pióra wycieraczek nie drgnęły. Podobnie przy już tym razem ręcznym usunięciu zalegającego śniegu. Siliczek słychać i słychać także ruch mechanizmu - czyżby ramię w podszybiu wyskoczyło z łożyska? I czy da się to załatwić tańszym kosztem niż wymiana całego zestawu za ok. 600 zł. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

robak1989 09-12-13 15:01

Cytat:

Napisał oli52 (Post 904766)
u mnie to tak wygląda:



w serwisie powiedzieli mi ze to moze byc moduł "gem" dodam ze informacja z serwisu przez telefon
może ma ktoś jakiś pomysł jak to zdiagnozować,czy podłączenie pod kompa coś da?

Czy znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu? U mnie wracają do pozycji 0 po czym odskakują o kilka cm w górę, dość istotnie zakrywając pole widzenia. To wina modułu czy po powrocie do pozycji 0 mechanizm dotyka o jakiś wyłącznik, który powinien je zatrzymać w tej pozycji i ten wyłącznik nie dotyka dobrze?

cywek 11-12-13 10:45

Update: w moim przypadku okazało się że to bezpiecznik + "wykolejenie" się mechanizmu.

radziu0186 11-12-13 10:48

Witam! Mam taki problem, kupiłem manetkę z interwałem, podłączyłem i się okazało że cały czas mi chodzi tylna wycieraczka i spryskiwacz, czy po wymianie ze zwykłej manetki na tą z interwałem trzeba robić jakiś reset kompa czy coś? Dzwoniłem do kolesia od którego kupiłem i się upiera że u niego działała normalnie.[kop]

jacekcrv 11-12-13 11:56

Mam problem z wycieraczkami. Wygląda on tak: wycieraczki normalnie funkcjonują w każdej pozycji, wracają jak powinny działają idealnie do pewnego momentu. Gdy chodzą dłuższy czas na 1 pozycji(czasówka) potem je wyłączę i chcę tylko przetrzeć szybę(pozycja w dół) to wycieraczki nie wykonują pełnego cyklu tylko zatrzymują się od razu po puszczeniu manetki. Po pewnym czasie zależy czasem po minucie czasem po 5, chodzą dalej normalnie czyli po puknięciu manetki w dół wykonują cykl normalnie. Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu ?

masza2 11-12-13 14:01

Jak z wywalającym bezpiecznikiem się udało uporać (okazał się przerwany przewód, który robił zwarcie w momencie przekręcenia stacyjki)
Tak mam teraz inny problem.

Gdy trzymam manetkę cały czas w dół, to wycieraczki pracują przez ten czas w górę i w dół poprawnie. Z chwilą, gdy puszczę manetkę, wycieraczki się nagle zatrzymują np. w połowie szyby.

Tak samo mam na wszystkich innych biegach.

Gdy załączę:
1. Prace czasowa
2. Bieg pierwszy
3. Bieg drugi

Wszystko normalnie działa.

Z chwilą gdy podczas powyższych czynności przełączę manetkę na "wyłączenie" (pozycja 0) wycieraczki stają od razu na szybie.
Nie powracają na dół.

Co może być przyczyną takiego zachowania ?

marfm76 11-12-13 23:56

Cytat:

Napisał radziu0186 (Post 932980)
...czy po wymianie ze zwykłej manetki na tą z interwałem trzeba robić jakiś reset kompa czy coś? ...

Żadnego resetu nie trzeba robić...wymieniasz i powinna chodzić. Noże gdzieś masz kabelki przetarte i robi się zwarcie? wypnij i posprawdzaj wtyki. Jeśli nie pomoże to manetka jest do [dupablada].

radziu0186 12-12-13 15:04

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 933153)
Żadnego resetu nie trzeba robić...wymieniasz i powinna chodzić. Noże gdzieś masz kabelki przetarte i robi się zwarcie? wypnij i posprawdzaj wtyki. Jeśli nie pomoże to manetka jest do [dupablada].

Chyba jednak manetka jest uszkodzona, bo jak zakładam swoją z powrotem to jest ok. Ugadałem z gościem że mi odda pieniądze, zobaczymy...

GoLdiFocus 21-12-13 12:21

koledzy jaki może być problem i przyczyna że tylnia wycieraczka po ruszeniem manetki działa mi do połowy potem ruszam znów manetka i robi cały obrót???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi