Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wycieraczki - wszelkie problemy. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49484)

distefano 07-10-17 14:11

Brak regulacji czasowej wycieraczek Focus MK2 lift 2008
 
Mam problem z regulacją czasu pracy wycieraczek w mojej foce. Wycieraczki działają, wszystkie biegi natomiast nie działa regulacja czasu przerwy. Podmieniałem już(mechanik mi robił) 3 przełączniki z regulacją, sprawdzane styki itp. Ciekawym objawem jest to, że jak reguluje prędkość od najszybszej do najwolniejszej to jest impuls na wycieraczki i wtedy się uruchamiają, natomiast nie ma to wpływu na czas przerwy. Przy regulacji w górę reakcji zero. Czy ktoś może pomóc?

bober2901 29-12-17 23:28

Tak wiec udalo mi sie odczytac bledy i w sumie nic nowego nie było. Czyli te same błędy które wcześniej wymieniłem. Auto po dwóch dniach postoju bez problemu odpalilo i niby wszytsko chodzi jak powinno oprócz wycieraczek które ciagle nie działają. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Jak narazie auto jeździ tylko w pobliżu domu ponieważ brak mi odwagi aby jechac gdzieś dalej.

Arturr300 29-12-17 23:52

Tylne wycieraczki działają? A przednie działają na jakimkolwiek trybie?

bober2901 30-12-17 10:55

Nie działają ani przednie ani tylne. Spryskiwacze też nie reaguja. Bezpiecznik jest ok. Manetke podmieniałem na starą ale to też nic nie zmieniło. To moze mieć cokolwiek wspólnego z gaśnieciem silnika?

Arturr300 30-12-17 13:59

Spróbuj jeszcze podmienić przekaźnik tylnej wycieraczki z przekaźnikiem przedniej jeśli masz je oddzielne ( w nowszych z tego co wiem były połączone). Jeśli nie pomoże to ja osobiście bym sprawdził połączenia masowe (chyba głównie te w kabinie).
Ale to tylko moje sugestie.

bober2901 30-12-17 15:56

Sprawdziłem przekaźnik. U mnie jest ten polaczony ale podmienilem na dwa pojedyncze i dalej nic. A gdzie w kabibie są połączenia masowe? Te pod maską sprawdziłem chyba wszytkie. A moduł komfortu obsługuje wycieraczki?

bober2901 03-01-18 18:34

Ktoś może wie pod którą mase podłączone są wycieraczki?

bober2901 04-02-18 14:15

Witam,
W zwiazku z tym że pojawiły się nowe objawy mojej usterki to opisze je tutaj może ktoś będzie miał jakis pomysł na rozwiazanie tego męczącego problemu. Moje wycieraczki postanowily żyć własnym życiem tzn. czasami zaczynają bardzo powoli działać wtedy na zegarach podswietla się delikatnie kontrolka lewego kierunkowskazu. Zapalaja się różne żarówki w przednich reflektorach. Jak wyłącze światła to wycieraczki przyspieszają. Po użyciu spryskiwaczy nieraz nie można ich wyłączyć a pomaga dopiero odcięcie zapłonu. Mechanizm wycieraczek został wymieniony na inny ale nic się nie zmieniło. Czytałem cos że może to być wina modułu CTM dkatego juz poszukuje innego na podmiane. Ktos ma jakis inny pomysł co może powodować tak dziwne zachowywanie się auta?

Usterka usunięta. Winowajcą okazał się cieniutki kabelek idacy do minusowej klemy aku.

Crommell 09-03-18 16:21

Działanie wycieraczek
 
Witam Was :)
Moje pytanie jest odnośnie działania wycieraczek przednich. Jak machnę włącznikiem w dół to wycieraczki działają tylko dopóki trzymam pociągnięty w dół włącznik. Jeśli puszczę to zatrzymują się w miejscu gdzie puściłem.
Czy tak ma być? Nigdy nie jeździłem Fordem a we wcześniejszych autach wycieraczki tak działały, ze wystarczyło nacisnąć i wycieraczki wycierały szybę normalnie czyli cały cykl. Od początku do końca.
Z góry dziękuje za info.
Pozdrawiam.
Paweł

kamykmalpa 09-03-18 17:12

Też tak mam, normalne😉

bejzbol 09-03-18 19:23

Nienormalne, powinny wykonać cały cykl i wrócić do swojego położenia. Mam ten sam problem, sprawdziłem już bezpieczniki, manetkę i mechanizm - bez zmian. Podejrzewam że przekaźnik pada, muszę namierzyć gdzieś jakiś na podmianę.

MATRIX60MW 09-03-18 20:09

naciskając na dół muszą wykonać jedno pełne przetarcie i zatrzyma się w miejscu gdzie startują

blutut 09-03-18 23:24

U mnie pomogło podmienienie przekaźników wycieraczek przód - tył. W polifcie są dwa takie same, w przedlifcie występują jako jeden zintegrowany.

bober2901 12-03-18 07:54

Proponowałbym zacząć od przekaznika ale jeżeli to nie pomoże to może być podobnie jak u mnie czyli do wymiany moduł ctm(w wersji przedliftowej).

zabiel36 24-03-18 18:47

Przekaźnik do wymiany. Miałem to samo a po zmianie działa tak jak powinno :)

dario200 10-08-18 13:07

Witam forumowiczów. Mam następujący problem z wycieraczkami przednimi. Sporadycznie raz na jakiś czas przepala mi bezpiecznik i nie wiem bardzo czego już się łapać. Wymieniłem silniczek na inny, cały mechanizm przy wymianie przeglądnąłem i chodzi bardzo lekko a po dwóch dniach jechałem sobie, chciałem oczyścić szybę i w połowie cyklu znowu się przepalił. Przeglądnąłem wiązkę która idzie do silniczka, sprawdziłem przewody czy przypadkiem któryś nie jest przetarty i wszystko jest git. Nie ma reguły kiedy wywala bezpiecznik. Jest tak, że kilka miesięcy jest spoko a jest i tak, że dwa razy w tygodniu się przepali. Nie ma znaczenia intensywność deszczu, ponieważ kilka razy jechałem w ulewie i nic się nie działo. Pytanie takie czy przekaźnik lub manetka może powodować zwarcie?

Adax 17-05-19 22:31

Witam, Focus MK1 2000r -chciałbym naprawić zablokowane mechanizmy wycieraczek tył i przód, z oczywistym wskazaniem na przód. Mało było jeżdżone i zablokowały się. Silniki chyba sprawne, bo wywala bezpieczniki.

Foczka leciwa i rudawa, służy jedynie do nauki jazdy dzieciaków, dlatego chciałbym to naprawić minimum nakładów, stąd proszę o pomoc, naprowadzenie:
1. czy jest możliwość rozruszania tego mechanizmu?
2. jakieś smarowanie, itp?
3. proszę o rady

MONSTERA 18-05-19 14:01

W mojej foce chodziły jak w bardzo zwolnionym tempie. Silnik od wycieraczek gorący...
Odchyliłem wycieraczki od szyby, uruchomiłem je i ręką pomagałam w ich ruchu... W międzyczasie pryskałem po sworzniach i przekładniach tej całej maglownicy od wycieraczek cx 80...
Poprawa nastąpiła po kilku chwilach...

cza-rny 22-05-19 11:39

Witam,
trochę inny problem, ale też związany z wycieraczkami ;-)
Na "zawiasie" wycieraczki odeszła farba i tu pytanie:
czy wymieniać całe ramiona, czy może próbować jakoś to podmalować?
Macie jakieś pomysły, sugestie?

tita98 28-07-19 22:32

Wycieraczki szyby przedniej źle działają
 
witam.Ford Focus MK1 2002r.mam problem z wycieraczkami szyby przedniej.Jak włączę na pierwszy bieg to wycieraczki robią 10 cykli i po nich jest krótka przerwa,po chwili robią kolejne 10 cykli zamiast jednego.mechanik stwierdził że cięgna wycieraczek chodzą leciutko,nic nie jest zablokowane,podmieniłem przekaźniki ,Wymieniłem moduł komfortu GEM ( używany z allegro ) i jest bez zmian.Czy w tym modelu może być jakiś dodatkowy układ gdzieś ukryty który odpowiada za czas pracy wycieraczek ?.Proszę o pomoc jak to rozwiązać.

MATRIX60MW 31-07-19 19:29

a może manetka wycieraczek szwankuje?

tita98 31-07-19 22:11

manetkę to raczej można wykluczyć bo na wszystkich pozycjach działa,przełącza ,tylko na pierwszym stopniu jest nieprawidłowo.manetka jest bez pokrętła więc czasówki w niej raczej nie ma.

tita98 07-08-19 16:29

Wymieniłem manetkę,problem jest w dalszym ciągu.Wymiana manetki nie pomogła.

doubleube 08-03-20 08:48

A ja mam pytanko czy tak ma byc
Focus 2016 mk3 fl
Po powrocie wycieraczek do położenia spoczynkowego, wycieraczka kierowcy robi jeszcze taki mały skok w dol, tak 1cm czy 2

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Falcon 08-03-20 11:41

Tak ma być. I to obie robią.

weuek 08-03-20 12:34

To ma niby przedłużyć żywot gumek.

Ale, moim zdaniem, bardziej przedłuża regularne nakładanie niewidzialnej wycieraczki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi