Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Alufelgi a zima??? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24124)

Lookasik 25-10-08 09:14

Alufelgi a zima???
 
Pogrzebałem troszkę po forum i zauważyłem, ż generalnie polecacie na zimę przesiąść się z alufelg na stalowe. Jednak tak naprawdę nikt nie pisze dlaczego....
Jak kupowałem foke w salonie w lecie to w ASO powiedzieli mi, że nie ma konieczności zakupu na zimę stalowych.
Czy przez zimę może stac się coś z alufelgami, czy śnieg, błoto, sól bądź inne preparaty stosowane przez drogówkę mogą uszkodzić alufelgę. Aha alusy mam fordowskie.. nie wiem czy ma to znaczenie.

Nieukrywam, że jeżeli nie ma konieczności wolałbym zimowe założyć na aludy bez inwestowania w felgi stalowe.... ale z drugij strony wole kupić niż po zimie żałowąc, że tego nie zrobiłem

grzehoo 25-10-08 10:47

jeśli masz fordowskie, wydaje mi się, że nie ma się co zbytnio przejmować. powinny wytrzymać mróz i sól.
czasami sie zdarza, że przy jakichś gorszej jakości alusach nie wytrzymują zimy (może pierwszej, może którejś z kolei), pękają na dużych mrozach, lakier się łuszczy, korodują od soli itd. Ale mój ojciec i kumpel jeżdżą już którąś zimę na alusach i nic się nie dzieje.
Ja w tym roku też olewam i zakładam zimowe kapcie na alusy i już!

Greg 25-10-08 10:56

Od lat mam opony zimowe na aluminiowych felgach,
z tym że nie robie przekładek opon a zmieniam całe koła.
Przez ten czas nic z żadną felgą mi się nie stało,
a ostatnio zimy mamy tylko z nazwy :mrgreen:

Pzdr.

CAr 25-10-08 14:03

Generalnie nic felgom sie nie stanie.... dopóki nie wjedziesz w jakąś zlodowaciałą wysepkę ;)

Pabloos 25-10-08 21:21

w zasadzie jeśli nie jesteś alufelowym ortodoksem i masz je polakierowane , nie ma problemu ,

[ Dodano: Sob 25 Paź, 2008 21:23 ]
Cytat:

Napisał CAr
Generalnie nic felgom sie nie stanie.... dopóki nie wjedziesz w jakąś zlodowaciałą wysepkę ;)

generalnie wysepka czy dziursko nie ma znaczenia czy to zima czy lato , lepiej nie wjeżdżać :-)

keicam 27-10-08 22:26

ja juz od kilku sezonow jezdze w zime na alufelgach najpierw na 14" teraz na 15" i sa one w bardzo dobrym stanie i w zasadzie zima im niestraszna :D

Lookasik 28-10-08 07:08

dzieki bardzo... o to mi chodziło

artax 28-10-08 13:54

jesli masz przyzwoite alusy to pewnie są duzo drozsze anizeli stalowki.Takze ja zimą wolę uszkodzic stalową :mrgreen: Pomijam czynnosc przekladania opony z letniej na zimową.Niekiedy w warsztacie potrafią zrysowac alu przy zakladaniu.
p.s.W ubieglym roku za 4 stalowki 15" w bdb stanie Ford dalem w zakladzie oponiarskim 250 zl .Czy to duzo?Koszt slabego 1 alusa.

grzehoo 28-10-08 20:26

Cytat:

Napisał artax
Czy to duzo?Koszt slabego 1 alusa.

ale alus jak się prezentuje, ha!

darus161 28-10-08 21:21

A ja właśnie nie dawno kupiłem sobie po znajomości aluski 15” z zimowkami w bardzo dobrym stanie (7mm) i zapłaciłem za całość 900 zł i wygląd auta super i opony na jakieś 2-3 sezony;) :mrgreen:

keicam 28-10-08 21:38

Ja w swoim focusie juz piątą zimę (czyli od nowosci) mam zimowki na aluskach :D

darus161 28-10-08 22:04

Ja go kupiłem dopiero jakieś 2 miesiące temu, więc pierwsza zima przede mną:)

grzehoo 29-10-08 21:24

Cytat:

Napisał darus161
więc pierwsza zima przede mną:)

[zimny]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi