Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] FORD FOCUS 1,6 benzyna (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=57346)

werset 10-05-12 18:37

FORD FOCUS 1,6 benzyna
 
mam takie pytanko była robiona głowica w fordzie focusie oczywiście wszystkie części nowe i szlif itp nadmienie że jeżdziłem na gazie wiadomo wypaliło 1 gniazdo , głowica po remoncie ale teraz bieże olej i to sporo co dziwne przed remontem głowicy niebrał oleju , mechanik twierdzi że skoro głowica była robiona to teraz poszedł dół czy faktycznie taka kolejnośc żeczy jest prosze znających sie na żeczy o opinie

i drugie pytanie z tym związane
co mnie wkurzyło i kupiłem drugi silnik po przebiegu ok 120tys mechanik silnik wymienił dzisiaj byłem po odbiór samochodu i zapaliłem samochód nadmienie że silnik był gorący bo było jeżdzone i przygazowałem go dość mocno i na rozrządzie sie przestawił jeden churgot i zawory szlag trafił, pasek był nowy

i niewiem co z tym fantem zrobić teraz czy tą głowica po remoncie zakładać, z 8 tys było na niej przejechane, czy to moja wina że tak mocno go przegazowałem gwałtownie?

michmarmik 10-05-12 20:40

Cytat:

Napisał werset (Post 719920)
czy to moja wina że tak mocno go przegazowałem gwałtownie?

na pewno nie twoja wina. coś źle zrobił mechanik i od niego domagaj się naprawy.
gaz może "zabić" głowice, ale dołu silnika raczej nie. czy mierzone było ciśnienie? zazwyczaj to jest pierwszy krok żeby stwierdzić co jest do remontu, a konkretnie należało by wykonać próbę olejową i wszystko jasne.

werset 10-05-12 21:04

cisnienie nie było mieżone tylko niechciał palic na jednym cylindrze, więc zleciłem mu remont całej głowicy, oczywiście głowice oddał innym fachowcą co robią takie żeczy, on potem tylko założył i od tego czasu bieże olej,co dziwne ze przed remontem nie brał oleju, i w tej chwili jest założony inny silnik zmieniony pasek rozrządu, i tak jak wcześniej pisałem przygazowałem go gwałtownie ze dwa razy i zawory poszły w tłok , więc chciałem zapytać czy można zamienić tą głowice co była po remoncie?

michmarmik 10-05-12 21:19

Cytat:

Napisał werset (Post 720017)
więc chciałem zapytać czy można zamienić tą głowice co była po remoncie?

tak, a dlaczego niby nie można by założyć tej drugiej głowicy skoro jest po remoncie. a tłok cały? twoje przygazowanie nie ma nic do rzeczy, pewnie pasek za słabo był napięty.

werset 10-05-12 21:39

jutro sie okaże czy tłoki są całe jak głowice zdejmie, skoro tak to niech zakłada tą głowice z tamtego silnika i zobaczymy co będzie

Adam Getka 11-05-12 12:35

werset -> Jak się zdecydujesz na jakąś normalną nazwę tematu to napisz wiadomość. Do tego czasu zamykam temat.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi