Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI dziwne "bzyczenie" - (rozwiązanie -map sensor) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=63100)

Criss7RR 26-03-13 21:38

1.8 TDDI dziwne "bzyczenie" - (rozwiązanie -map sensor)
 
Witam ,
Pozwoliłem sobie założyć nowy temat bo przeglądałem forum i nie znalazłem tego co chciałem .

Do rzeczy ...W 1,8 TDDI mam takie dziwne bzyczenie gdzieś za konsolą jak silnik jest włączony na postoju na luzie ( czy zimny czy ciepły bez różnicy ) . Gdy oddaje gazu wtedy to bzyczenie ustaje ale jak zdejmuje noge z gazu od nowa . Dziwnie tak bzyczy jakby przymarznięty nawiew na 1 biegu się kręcił cos takie można powiedzieć ;) trudno to opisać .
Chciałem nagrać telefonem ale nic nie słychać bo dźwięk silnika zagłusza...

Gdy radio gra nawet tego nie słychać ale denerwuje to strasznie gdy jest ciszej, tym gorzej że zaczynam się martwić ( być może to jakaś bzdeta ale głowa juz zamyślona ) . Czy to może być coś z turbiną ? [zimny]

yarosyaros 26-03-13 21:46

Zerkniemy na spocie kolego ;)

Falcon 26-03-13 21:47

Otwierałeś maskę i nasłuchiwałeś? Jeżeli nie, to osłuchaj filtr paliwa.

Criss7RR 26-03-13 21:47

oo to jest myśl ;)

Dodam że tak mam gdzieś od miesiąca ale jak byłem u swojego mechanika to jak na złość przestało bzyczeć ale to sie prawie nie zdarza ..

Tak otwierałem ale juz na poczatku tego bzyczenia i nic nie słyszałem tylko silnik ... Gdzieś jak by przy EGR'e tylko bliżej.

Falcon 26-03-13 21:48

Rozumiem, że nie pisałeś tego do mnie?

Criss7RR 26-03-13 21:59

nie nie,
W sumie to filtr paliwa już kupiłem nowy i przy nastepnej wymianie płynów i ten filtr zmienie .
Jak pisałem wyżej pod maską nic takiego nie słychać chodź wczoraj jej nie otwierałem .
W sumie to filtr paliwa już kupiłem nowy i przy nastepnej wymianie płynów i ten filtr zmienie , To może być przyczyna ten filtr ?

Falcon 26-03-13 22:03

U mnie na zimnym takie dźwięki wydaje filtr paliwa.;-)

Criss7RR 26-03-13 23:47

tego bym się nie spodziewał ;) to niebawem filtr się wymieni

Falcon 27-03-13 09:00

Najpierw osłuchaj, potem wymieniaj, no chyba, że już czas na niego.;-)

thing 27-03-13 09:43

auto ma już pare latek, może jakaś część wpada Ci w rezonans?

mjprzem 27-03-13 11:14

Cytat:

Napisał Falcon (Post 847880)
U mnie na zimnym takie dźwięki wydaje filtr paliwa.;-)

a jaki masz filtr?
z 2 rurkami i dziura
czy
z 3 rurkami?

Falcon 27-03-13 12:29

Dwie rurki i dziura.

mjprzem 27-03-13 13:04

to moze zaworek zwrotny do filtra otwiera sie i zamyka od podgrzewania..ale jak tak robi tzn ze dziala ;)

Criss7RR 27-03-13 19:48

Na filtr już czas za 6 tys km ;) W niczym to nie przeszkadza tak naprawde ale lepiej dmuchać na zimne .

Wątpie że to jakaś część wpada w rezonans ale wszystko możliwe , to jest takie specyficzne bzyczenie jak sie uporam to napisze co to było ;)

-Majkel- 28-03-13 12:41

Czesc !
Przypadkowo wlazlem na forum by zerknac co jest teraz i co widze ? Mam identyczna sytuacje juz od miesiaca. Objawia sie to tym ze auto po wlaczeniu pochodzi chwile doslownie pare sekund i slychac w srodku samochodu dziwny odglos, to jest dodatkowy odglos procz silnika, dodam ze na zewnatrz samochodu tego odglosu nie ma! Gdy pare razy doda sie gazu dzwiek ten przechodzi w bardziej piszczaca faze ale wraca taki jaki byl na poczatku.

Po przejechaniu jakies 5 km okolo (nigdy nie liczylem), dzwieku odglosu tego juz nie ma, kiedys pojechalem do mechanika jakies 3 tyg temu z tym odglosem i nie mogl go zlokalizowac poniewaz odlgos umilkl. Z tego co dowiedzialem sie, chociaz nie wiem czy to prawda, to moze byc mala ilosc oleju do wspomagania, albo hamuclowego nie jestem pewien.

Po swietach ide do mechanika juz na 100% wiec bede wiedzial i sie odezwe. Dodatkowo nie wiem czy to ma powiazanie mam maly wyciek oleju gdzies pod maska i wycieraczki nie dziajala czasowo plus nie chca sie wylaczyc po spryskiwaniu szyby dopoki nie wylacze samochodu. Oczywiscie nie robie offtopica to jest jedynie dodatkowe powodu moze sa z tym zwiazane :P.

lookash1989 28-03-13 15:32

nie wiem czy tak może być, czy tylko mi się wydaję, ale mam taki odgłos - tzn.niezawsze , bo tylko czasem, ale pojawił mi się on równocześnie jak vacu pompa zaczęła trochę puszczać olej na nitach. Więc może u Ciebie -majkel- też jest tak samo ?

Falcon 28-03-13 19:10

To nie olej, to płyn hamulcowy.

lookash1989 28-03-13 20:09

Cytat:

Napisał Falcon (Post 848470)
To nie olej, to płyn hamulcowy.

sorki, masz racje. Pomyliło mi się :D fakt, że ten odgłos prawdopodobnie był od tego że ta vacu puszczała, chociaż nie wiem jaki to ma ze sobą związek.

kamilmk1 28-03-13 22:53

Witam ja mam podobne objawy dzwięk jest taki sam jak włączyc dmuchawę przy minusowych temperaturach na pierwszym biegu i nie wiem czego się spodziewać i czy wogóle się spodziewać że coś może niebawem się skończyć?

Criss7RR 28-03-13 23:33

Dziś na spocie w Lublinie prawdopodobnie zdiagnozowaliśmy przyczynę , jak się z tym uporam w święta to napisze . Nie ma się o co martwić tak naprawde ;)
Więcej informacji u kolegi yarosyaros on bym głównym specem ;)

MATRIX60MW 29-03-13 10:13

to pisz tutaj co podejrzewacie,nie twórz z tego tajemnicy bo inni mogą również szukać odpowiedzi

jacekn74 29-03-13 12:16

Witam, mam także podobne objawy. Podziel się z nami co wstępnie ustaliliście bo to piszczenie już mnie trochę denerwuje.

yarosyaros 29-03-13 13:11

http://img831.imageshack.us/img831/6432/pppk.jpg
element zaznaczony w czerwonym kółku

jacekn74 29-03-13 14:34

Czy ten element jakoś się naprawia czy trzeba zakupić inny, i jak on się fachowo nazywa. I jeszcze jedno jak zdiagnozowaliście, że to właśnie on wydaje taki dźwięk.

yarosyaros 29-03-13 15:01

Wystarczy przyłożyć ucho i słychać wyraźnie, jeśli się nie mylę jest to sterowanie Vacuum, ale na 100% nie jestem pewny

lookash1989 29-03-13 15:36

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 848770)
Wystarczy przyłożyć ucho i słychać wyraźnie, jeśli się nie mylę jest to sterowanie Vacuum, ale na 100% nie jestem pewny

to by się zgadzało z moim przypadkiem

Falcon 29-03-13 15:42

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 848770)
Wystarczy przyłożyć ucho i słychać wyraźnie, jeśli się nie mylę jest to sterowanie Vacuum, ale na 100% nie jestem pewny

No ale co w związku z tym, że to bzyczy? Jest to jakiś problem oprócz dźwięku?

kamilmk1 29-03-13 17:50

Muszę sprawdzić u siebie pod maską czy to dokładnie z tamtego miejsca dobiega. W każdej wersji silnikowej ta część będzie w tym miejscu?
Ja jak mam oslone na silniku to pewnie będe musiał ją zdjąć żęby do tego się dostać.
I czy to buczenie coś znaczy?

yarosyaros 29-03-13 18:15

W TDCI tego nie ma

Falcon 29-03-13 18:41

Rozumiem,ze dalej nie wiecie co z tym zrobić oprócz diagnozy co brzęczy?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi