Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   uniroyal czy dunlop ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9669)

zis 01-04-06 17:57

uniroyal czy dunlop ?
 
Sie okazalo ze mam uszkodzona jedna opone wiec chcac nie chcac musze kupic 2 sztuki. Obecnie mam ecocontacty cp wiec dwie dobre trafia na tylna os a na przod chce kupic albo dunlop sp 01 albo uniroyal 550 - rozmiar 185/65/R14 86H. Co wybrac i dlaczego ? uniroyale kosztuja 196pln a dunlopy 221.

Picia78 01-04-06 18:48

Danlopa miałem mam mieszane uczucie co donich :?

heru 01-04-06 19:01

powiem ci tak, mialem 2 komplety unirojala i wszystkie oponki ząbkowaly. Przerazliwy huk i nic wiecej. + unirojala to jazda w deszcz
na dunlopie tez jezdzilem. Ja bym mwybral dunopa.
z czystym sumieniem moge ci poradzimc baruma lub klebera. Sa to dobre oponki za normalna kase.
wybor nalezy do Ciebie z tych 2 co wymieniles wybralbym dunlopa
pozd.

robi007 01-04-06 19:29

W tym roku zamówiłem sobie te Dunlopy SP01 (będę miał we wtorek) i z tego co czytałem to napewno są lepsze niż uniroyalle. Poza tym w sklepie internetowym opony.com są naprawdę w bardzo przyjaznej cenie.

Picia78 01-04-06 19:49

Cytat:

Napisał robi007
W tym roku zamówiłem sobie te Dunlopy SP01

Miałem dokładnie takie same i po jednys sezonie strach było na nich po deszczu jechać szybciej niż 120km/h :wink:

zis 01-04-06 20:01

no to zesta mnie przekonali ... :shock: Tera nie wim co kupic :?

[ Dodano: Sob 01 Kwi, 2006 20:16 ]
A moze cus takiego ? Firestone Firehawk TZ200

Jasob 01-04-06 20:48

Dunlopy mam od 2 lat są super co zresztą potwierdzają testy m.in Adac czy Auto Świata.Ja proponowałbym Ci do wyboru albo dunlop sp sport 01 albo kleber dynaxer HP2.Te ostatnie zajęły 2 miejsce wśród 12 testowanych opon.Lepsze od nich były tylko continental contiecocontact 2,a to dlatego że były wzięte jako wzór.Masz więc dylemat albo dunlopy za przeszło 400 zł albo klebery za 300 zł.Oczywiście cena dotyczy 2 szt.rozmiaru 185/65/14
Według mnie jedne i drugie opony są bardzo dobre.
Poczytaj opinie innych użytkowników tych opon na stronach sprzedających opony.

robi007 01-04-06 20:59

Cytat:

Miałem dokładnie takie same i po jednys sezonie strach było na nich po deszczu jechać szybciej niż 120km/h
No to nieźle musiałeś szaleć że je zdarłeś w 1 rok, chyba że w ciągu roku przejeżdżasz z 50kkm. Ja robię w ciągu roku około 20kkm i mając na uwadze fakt, że połowę roku jeżdzę na zimówkach to myślę, że dwa (a może i trzy) lata pojeżdżę na Dunlopach. Zresztą słyszałem że niektórzy przejeżdżali na nich nawet 80kkm.

zis 01-04-06 21:06

Cytat:

Napisał Jasob
Według mnie jedne i drugie opony są bardzo dobre.
Poczytaj opinie innych użytkowników tych opon na stronach sprzedających opony.

No czytam testy ... min te (przedruk z adaca)

http://www.opony.com.pl/aktualnosci/...dac_2006_d.jpg i wychodzi na to ze TZ200 tez je dobra ... Testy sa prawie w takim rozmiarze jak potrzebuje. Co do dunlopow to w necie jest wlasnie duzo opinii o szybkim zuzywaniu sie ....

autofocus 01-04-06 22:03

Re: uniroyal czy dunlop ?
 
Cytat:

Napisał zis
Sie okazalo ze mam uszkodzona jedna opone ....

Też tak miałem. W tym tygodniu zanabyłem 2 opony Uniroyal. Dokładnie te, o których piszesz. Założone na przednią oś.
Dlaczego Uniroyal?
- bo zimę przejeździłem na Uniroyal MS plus 5 (OIDP) i nie miałem żadnych zastrzeżeń
- bo zostawiają ładne ślady :wink:
- bo różnice pomiędzy zachowaniem opon na suchym asfalcie są niewielkie, a na mokrej drodze duże
- bo nie chciałbym być niemile zaskoczony w trudnych warunkach atmosferycznych i drogowych (kałuże, koleiny wypełnione wodą) - a taka jest większość dróg, którymi się poruszam
- bo lato ma być w tym roku deszczowe :( teraz już się sprawdzają
- bo marka Uniroyal nie jest trendy czy tam jazzy, więc pasuje do mnie :wink:

I jeszcze jedno - mnie kosztowały po 212PLN za sztukę (z przekładką).
Tutaj link do strony. Są tam też foldery i specyfikacje w PDF-ach.
http://www.uniroyal-online.pl/

PS. Nie jestem związany finansowo z tą marką :)

Picia78 02-04-06 08:35

Cytat:

Napisał zis
A moze cus takiego ? Firestone Firehawk TZ200

Niezłe gumki :wink:

Macios 03-04-06 09:23

Mialem Uniroyal 550 na FF I - przejechałem na nich ok. 25kkm potem sprzedałem z autem...
Wg. mnie to najlepsze letnie opony jakie miałem - ciche, świetne na mokrym, nieźle tłumiące nierówności.

Polecam!!

Jakbym miał kupować - to tylko takie!
I jeszcze ta cena dość przystępna...

zis 04-04-06 08:29

Ostatecznie zamowilem Firestony TZ200

http://www.opony.com.pl/opony/foto_n...tone_TZ200.gif
Przewazyly testy ADAC i opinie uzytkownikow na opony.com.pl

paolos 04-04-06 10:24

Cytat:

Napisał heru
z czystym sumieniem moge ci poradzimc baruma lub klebera. Sa to dobre oponki za normalna kase.

Siem podpisuje, tydzień już smigam na kleberkach za 220 zeta w H i słowa nie mogę złego powiedzieć, kumpel ma dunlopy i płacze że szybciej schodzą niż gumki myszki :cry:

Pendrzec 04-04-06 15:08

Cytat:

Napisał Jasob
Dunlopy mam od 2 lat są super co zresztą potwierdzają testy m.in Adac czy Auto Świata.Ja proponowałbym Ci do wyboru albo dunlop sp sport 01 albo kleber dynaxer HP2.Te ostatnie zajęły 2 miejsce wśród 12 testowanych opon.Lepsze od nich były tylko continental contiecocontact 2,a to dlatego że były wzięte jako wzór.Masz więc dylemat albo dunlopy za przeszło 400 zł albo klebery za 300 zł.Oczywiście cena dotyczy 2 szt.rozmiaru 185/65/14
Według mnie jedne i drugie opony są bardzo dobre.
Poczytaj opinie innych użytkowników tych opon na stronach sprzedających opony.


Widze, ze kolega czyta Auto Szmate. Nie zastary jest kolega na takie bajki?
Bez urazy i tak na powaznie, w AŚ pierwsze miejsce ma ten producent co wiecej sypnie, wiec jak dla mnie testy w AŚ to porażka.

Korzen 04-04-06 19:38

Cytat:

Napisał zis
Ostatecznie zamowilem Firestony TZ200


a ja od soboty jezdze na FHSZ80 :D z opony.com
a przekonaly mnie, podobnie jak Ciebie, opinie uzytkownikow na ich temat

przy okazji wzialem i zimowki Winterhawk (rowniez dobrze oceniane), bo maja na nie calkiem niezle ceny w tej chwili [hmm]
jedyne ale to fakt, ze producent a co za tym opony.com uznaja za opony nowe 18 miesieczne (letnie trafily mi sie z 2004 [boshe] )

DejaVu 04-04-06 21:43

ja kupiłem u nich raz i mi wystarczy. Od jakiegoś czasu kupuję TUUUUU i jest wszystko jak należy. 3 komplety oponek wziąłem a teraz będzie 4.

zis 11-04-06 08:11

TZ200 juz na przod zalozone ... i jak narazie sa podejrzanie dobre. Tylko ze skala porownawcza jest kiepska bo do tej pory mialem stare ContinentaleEcocontakty CP. Niestety wczoraj przebilem nastepna opone confinentala, a ze sa juz stare (4 lata) i bieznik jest kiepski wiec chcac nie chcac dla swietego spokoju dokupilem na opony.com.pl nastepne dwie gumki do kompletu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi