Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Nagrzewnica PTC Diesel (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56115)

ppawel 15-03-12 12:18

Nagrzewnica PTC Diesel
 
Witam,

Zamontowałem sobie dodatkową nagrzewnice PTC do diesela ale nie jestem pewien czy działa.

Czy jakiś posiadacz takowej mógłby napisać jakie jest spalanie chwilowe gdy chodzi ta nagrzewnica i mniej więcej w jakim czasie robi się ciepło w samochodzie?

mjprzem 15-03-12 15:14

po spalaniu chwilowym nie bardzo odczujesz.
pytanie czy niemasz juz takiej dodatkowej grzalki w swojej nagrzewnicy bo w ff2 takie grzaleczki ze swiecami byly przy nagrzewnicy.
Jesli masz takie fabryczne to prawdopodobnie po zalaczeniu twojej grzaleczki tamte automatycznie moga przestawac dzialac.
najlepiej sprawdzic podpinajac voltomierz lub zaroweczke do zasilania swiec od PTC i bedziesz wiedział.

ppawel 15-03-12 18:19

Nie wiem czy mówimy o tym samym.
Ja mowie o nagrzewnicy montowanej kabinie od strony pasażera służy do nagrzania powietrza w kabinie w zimne dni. Zanim silnik się nagrzeje.

mjprzem 15-03-12 20:57

Tak mowimy o tym samym. Tylko chyba sie zle zrozumielismy. Ale moja podpowiedz jest jak najbardziej poprawna..pytanie co ty w takim razie sobie dokladnie zainstalowałes?

czy zainstalowales nagrzewnice do oryginalnej wiazki czy dorabiane cos bylo? a niemiales oryginalnie nagrzewnicy ze swiecami?

przykladowo -w ff2 nagrzewnice niektore byly fabryczne ze swieczkami. ale jak ktos niemial to np. bral dodatkowa grzałke od ff1 i wpinał to do ff2 w obwód ogrzewania + instalacja elektryczna. Teraz sie zastanawiam skoro sie nie rozumiemy co ty dokadnie zainstalowałes u siebie?

amoeba 19-03-12 11:31

Cytat:

Napisał ppawel (Post 694130)
Witam,

Zamontowałem sobie dodatkową nagrzewnice PTC do diesela ale nie jestem pewien czy działa.

Musisz jeszcze włączyć jej obsługę w GEM.
Można przy pomocy WDS`a (drogo :-( ), ale od niedawna można również samemu [jupi][ziom]
Jeśli masz ELM327 to polecam wątek:
http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=55021&page=2

---------- Post dodany o 11:31 ---------- Poprzedni post był z 11:28 ----------

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 694520)
Teraz sie zastanawiam skoro sie nie rozumiemy co ty dokadnie zainstalowałes u siebie?

Przecież napisał. PTC to jest PTC - elektryczna nagrzewnica powietrza.

mjprzem 19-03-12 13:07

pytanie czy:
-zainstalował dodatkową nagrzewnice a ma oryginał?
-zainstalował dodatkową nagrzewnice a nie ma oryginału?
-zainstalował dodatkową nagrzewnice w miejsce oryginału?

ppawel 20-03-12 18:52

posłużę się zdjęciami z rosyjskiego forum
http://media.ffclub.ru/up143381-DSC00495-1323198537.jpg
http://media.ffclub.ru/up143381-DSC00494-1323199374.jpg

Taką nagrzewnice zamontowałem na całe szczęście już miałem potrzebne kable.
Włączyłem ją w gemie dzięki programowi ELM-FF2.
I teraz nie wiem czy działa :/

mjprzem 20-03-12 19:38

podepnij kabelek od kontrolki do swiecy-czyli do zasilania od swiec i bedziewsz wiedzial czy zasilanie dochodzi. pewniejszego sposobu niema.

Pretorian 21-03-12 11:06

a nie lepiej odkręcić 2 śrubki i delikatnie wysunąć grzałkę ? ile to jest 1 minuta roboty, poza tym jak grzałką się załącza to czuć chwilowe obciążenie alternatora, coś podobnego jak włączasz ogrzewanie przedniej szyby, do tego po chwili powinno być czuć letnie powietrze, zaważywszy, że jest ciepło to powinno to trawa moment.

amoeba 21-03-12 16:24

Cytat:

Napisał ppawel (Post 697288)
I teraz nie wiem czy działa :/

Coś, gdzieś, kiedyś czytałem (chyba nawet na tym rosyjskim forum), że ona się włącza dopiero po ustawieniu temp. na HI.
Nie mogę jednak tej informacji potwierdzić.
Jak się uporasz, to daj znać co i jak (tak dla potomności) :-)

mjprzem 22-03-12 08:43

Nagrzewnica dodatkowa ma o ile dobrze pamietam 3 tryby grzania -napewno w ff1 a w w ff2 chyba tez. i nie zawsze chodzi na maks bo to zalezy od tego ile jest pradu dostepnego z alternatora. ponadto zalaczanie sie nagrzewnicy zalezy od temp. zewnetrznej.
byl taki temat jak ..."poprawa ogrzewania ff 1,6" na fordclubpolska i tam na bardzo dalekim poscie opisalem dokladnie te warunki.

wiec kolego jak chcesz sprawdzic czy dziala to sprawdzaj szybko i tylko i wylacznie za pomoca kontrolek bo jak bedzie za cieplo to juz nic nie sprawdzisz i bedziesz musial temp. oszukiwac aby sprawdzic ;)

zolzol 29-06-12 15:33

Cytat:

Napisał ppawel (Post 697288)
Taką nagrzewnice zamontowałem na całe szczęście już miałem potrzebne kable.

Czy możesz mi powiedzieć, w którym miejscu znalazłeś wtyczkę sterującą do tej nagrzewnicy?
Ja u siebie mam kable zasilające ale nigdzie nie mogę znaleźć wtyczki sterującej.



Dobra, już nie trzeba, wypatrzyłem na schematach:
- wtyczka C102 pin 5 kabel zielono-czarny, ten ma dojść do S48 i stamtąd kabel zielono-pomarańczowy -> do wtyczki PTC C851 pin 1
- wtyczka C103 pin 9 kabel biało-czarny -> do wtyczki PTC C851 pin 2
- wtyczka C103 pin 14 musi być połączony do wtyczki C378 modułu klimatyzacji pin 5

Niestety nie mam tych przewodów, muszę je dołożyć i wtedy uruchomię to PTC :)

weuek 30-11-14 21:52

Mam tę farelkę, ale dziwi mnie to, że alternator (ford/denso) jest tylko 105A. Nie mam podgrzewania przedniej szyby. Czy tak ma być? Bo działa to znakomicie, objawów niedoładowywania akumulatora nie zauważyłem, ale jednak ta mała wartość mnie bardzo dziwi.

Akumulator jest 80Ah/700 rozruch.

$ylwek 01-12-14 21:15

Moc grzałki jest sterowana przez GEM. On nie pozwoli aby grzała zbyt mocno obciążała instalację.

weuek 01-12-14 21:47

A tak przy okazji, chociaż (po)średnio w temacie: Da się coś zrobić żeby ogrzewanie tylnej szyby NIE włączało się automatycznie chwilę po uruchomieniu silnika? Bardzo mnie to irytuje, że w kółko muszę to wyłączać.

matt18 02-12-14 18:11

Dobra to ja się podepnę pod temat.
Jak sprawdzić czy ma się pod to instalacje?
A jeżeli takowa jest wystarczy kupić grzałkę?

tedi_k 03-12-14 23:01

Cytat:

Napisał weuek (Post 1025319)
...Da się coś zrobić żeby ogrzewanie tylnej szyby NIE włączało się automatycznie chwilę po uruchomieniu silnika? ....

Bez problemu - do wyłączenia opcja w GEM 'Windows heating auto switch on'

weuek 04-12-14 05:44

No to świetnie. Tylko w kabelek muszę się jeszcze zaopatrzyć...

Cortezo 08-12-14 20:28

Podpowie ktoś do czego podciągnąć te 2 grube kable? Bo z fot z ruskiego forum nie doszedłem do tego niestety.

$ylwek 08-12-14 20:31

A masz instalacje pod PTC?

Dom1n 08-12-14 22:20

Cytat:

Napisał Cortezo (Post 1026760)
Podpowie ktoś do czego podciągnąć te 2 grube kable? Bo z fot z ruskiego forum nie doszedłem do tego niestety.

Do skrzynki bezpieczników w komorze silnika - F5.

Cytat:

Mam tę farelkę, ale dziwi mnie to, że alternator (ford/denso) jest tylko 105A. Nie mam podgrzewania przedniej szyby
Mam tak samo ale alternator 150A.

Dzior 08-12-14 23:02

w benzynie ptc nie bylo montowane.

karski 09-12-14 21:40

No nie było, ale za to ktoś się już chwalił, że sobie założył. Cortezo, daj znać jak Ci się uda, myślę czy u siebie nie załadować PTC :)

Dom1n 11-12-14 12:54

Cytat:

Napisał Dzior (Post 1026793)
w benzynie ptc nie bylo montowane.

To, że nie było nie znaczy, że się nie da;)

weuek 02-01-15 14:40

Automatyczne grzanie szyby i lusterek wyłączyłem, a info o pracy nagrzewnicy włączyłem ("PTC feature" w GEM). Pięknie działa:
https://lh6.googleusercontent.com/-A...0102-00324.jpg

Myślałem wcześniej, że moc jest tylko OFF lub 100%, ale nie-płynnie to działa, w zależności od obrotów, działania innych odbiorników prądu i różnicy temperatur środek/zewnątrz.

Artur83 20-01-15 23:41

Czy ktoś wie gdzie kupić taką nagrzewnicę?

tedi_k 21-01-15 00:02

Na Mazowszu allegro zabronili?! :lol:
http://allegro.pl/ford-galaxy-mk3-na...005221543.html
- nadaje się do FF2...

weuek 01-02-15 17:12

Zdziwiłem się ty, że nagrzewnica PTC włącza się tez na ciepłym silniku, po tym gdy wychłodzi się wnętrze (przy otwartych drzwiach). Myślałem, że to działa tylko po uruchomieniu silnika, a potem już nie.

GhostRider 01-02-15 17:55

W kabinie jest czujnik temperatury i to od niego zależy wszystko :)

mjprzem 03-02-15 15:32

Cytat:

Napisał weuek (Post 1039344)
Zdziwiłem się ty, że nagrzewnica PTC włącza się tez na ciepłym silniku, po tym gdy wychłodzi się wnętrze (przy otwartych drzwiach). Myślałem, że to działa tylko po uruchomieniu silnika, a potem już nie.

chyba nie-prawdopodobnie wlacza sie ale gdy silnik jest nie dogrzany-jak ma ponizej 40 lub 60st C-a wylacza powyzej 70'C.
wiec to moze byc przypadek.

jak wnetrze jest niedogrzane-to co z tego ze kabna jest wychlodzona jak byc moze ogrzewanie jest nie zalaczone? niewiem jak w FF3 ale w ff1 i ff2 napewno nie zalezalo to od temperatury w srodku auta-tylko od temperatury silnika i od mozliwosci alternatora.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi