Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   tylny zderzak ffI kombi po lifcie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25045)

brzozowskimati 08-01-09 09:37

tylny zderzak ffI kombi po lifcie
 
Witam! Jeśli piszę ten wątek w niewłaściwym miejscu to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie go podczepić. Może ktoś wymieniał tylny zderzak w foce I kombi po lifcie i orientuje się czy zderzak od focusa sprzed face liftingu pasuje do niego. Z tego co się zdążyłem zorientować to różnią się one tylko dodatkową listwą po bokach, tzn. w nowym to jest a w starym jest tylko pozioma listwa przy klapie. Proszę o pomoc bo nie chce się wkopać przy zakupie. Pytam się ponieważ na rynku części używanych jest spory wybór starszych zderzaków , tych po 2001 praktycznie nie ma. Pozdrawiam

Yerzo 08-01-09 13:08

Witam,
zderzaki pod względem zaczepów są identyczne także jeśli listwy Ci nie są mocno potrzebne to możesz brać.

Lepiej poszukać z listwami to przy odsprzedaży auta nie będziesz miał problemów z pytaniami "a dlaczego zderzak jest ze starego modelu?"

kasprzak 08-01-09 13:48

Napewno łatwiej dostać przed liftem :(
Generalnie NAPEWNO zawsze warto brać od tej wersji, którą masz, bo tak jak Panther zauważył, może przyciągać wzrok różnica w wersji.

brzozowskimati 08-01-09 14:30

No właśnie wiem, że przy sprzedaży może być trochę pytań. Myślę żeby zrobić zdjęcia starego zderzaka i w razie pytań pokazać je kupującemu. Ostatnio ktoś na parkingu w Danii wjechał mi w tył i uciekł. Został mi się po tym pęknięty zderzak i trochę czerwonego lakieru ale po tym sprawcy nie znajdę:) Nie chcę go kleić i potem jeszcze w malowanie się bawić bo nie wiadomo jak to długo wytrzyma. Widziałem na allegro kilka sztuk używanych w srebrnym metaliku które by mi pod pasowały tylko właśnie o te zaczepy i geometrię mi chodziło czy będzie tak samo.A może znacie jakiś namiar na kogoś kto ma tylni srebrny zderzak po lifcie do FFI kombi? Pozdrawiam

kasprzak 08-01-09 15:22

Znaleźć zderzak pod kolor, który nie jest drapnięty może być średnio :/
Tak czy siak trzeba będzie go oddać do lakiernika, więc proponuję trzymać rękę na klawiaturze i szperać po allegro, kupić po lifcie, psiknąć, założyć i po sprawie :)

Domyślam się, że jeździć możesz? Jeżeli tak , to sprawa będzie łatwiejsza...bo zamontować możesz go sam, bez oddawania auta. Dasz lakernikowi tylko klapke od wlewu od paliwa, zczyta sobie kod lakieru z tabliczki i będzie cacy.

brzozowskimati 08-01-09 15:40

Wszystko mogę robić zderzak mam tylko pęknięty. Został przygnieciony i pękł w górnej części na pierwszy rzut oka nawet tego nie widać, tylko klapa o niego haczy przy otwieraniu. poszperam na allegro jeszcze parę dni i jak nic nie znajdę trzeba będzie zrobić tak jak mówisz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi