Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Ustawienie zbieżności tył (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=64951)

joksior 01-07-13 15:49

Ustawienie zbieżności tył
 
Witam, chciałbym pojechać na ustawienie zbieżności tylnego zawieszenia, chciałbym mieć nowe śruby do regulacji bo stare pewnie się nie odkręcą i muszę być przygotowany na wymianę, powiedźcie mi czy w tylnym zawieszeniu do ustawienia zbieżności wystarczy kupić śrubę mimośrodową z nakrętką wahacza dolnego i podkładkę śruby mimośrodowej? Czy jest jeszcze coś?

korek007 01-07-13 17:33

Śruba+podkładka+nakrętka. No chyba że tuleje w wahaczach rozjechane, to wtedy jeszcze tuleje, albo jeszcze lepiej - całe wahacze.

joksior 01-07-13 18:34

Cytat:

Napisał korek007 (Post 885961)
No chyba że tuleje w wahaczach rozjechane, to wtedy jeszcze tuleje, albo jeszcze lepiej - całe wahacze.

No raczej nie, z tyłu nic nie puka i nie stuka, jest cicho, a kupiłem focusa we wrześniu i teraz nowe opony a jeszcze nie sprawdzałem zbieżności z tyłu i przed założeniem nowych opon chcę mieć wszystko dobrze ustawione.

slawek11 01-07-13 20:36

Ja zaczyna juz pukac i stukac to raczej calosc jw wiekszosci przypadkow nadaje sie do wymiany. Wejdz pod autko i ocen wzrokowo nawet zawias jak wyglada.

norbi55555 02-07-13 09:39

witam,
Ostatnio przerabiałem tylne zawieszenie i mogę powiedzieć, że jak nie było nic robione wcześniej to zbieżności nie ustawisz, ponieważ na 100% śruby są zapieczone w tulejach. Więc trzeba kupić te wahacze pod sprężynę.
U mnie nic nie stukało ale auto słabo się prowadziło w koleinach (cukierki poobrywane, tzw. kości-koła rozkraczone), więc wymieniłem wszystko w oryginale oprócz wahaczy pod sprężynę. Gdyby zbieżność wyszła źle to kombinował bym z mimośrodami i tymi wahaczami.
Pomiary wyszły dobrze tak więc tylko jeździć.
Auto prowadzi się rewelacyjnie.
Pozdrawiam

kluch 02-07-13 17:16

Witam.
Zaczęło się od wymiany cukierków i dalej poszły nowe wahacze po sprężyny + nowe śruby regulacyjne (stare do cięcia niestety ) ,po tym zabiegu ustawienie zbieżności bezproblemowe Jakieś zalety są :)

najmrek 08-07-13 12:59

mam pytanie odnośnie zbieżności tyłu: czy przy wymianie sprężyn w Mk1 kombi trzeba odkręcać wahacze i czy potem trzeba będzie robić zbieżność?!

pawel798 09-07-13 14:49

nie musisz wykrecac calych wahaczy. Wystarczy odkrecic jedna strone wahacza od strony piasty, i drazek stabilizacyjny.

kempus 09-07-13 17:03

Jeśli ustawia się geometrię z tyłu=pełna geometria przód + tył. Nikt nie ustawia samego tyłu. Sam przód można ustawić.

najmrek 10-07-13 12:51

ale po odkręceniu jednej strony wahacza nic się nie poprzestawia? bo zbieżność już robiłem przód i tył, a nie chce robić tego znowu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi