Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Zablokowane tylne drzwi...jak je otworzyć? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66002)

kosok 06-09-13 19:55

Zablokowane tylne drzwi...jak je otworzyć?
 
Witam. Zablokowały mi się tylne lewe drzwi, tzn po naciśnięciu pilota centralnego zamka coś niby się dzieje w centralnym zamku, ale to tak nienaturalnie rzęzi i drzwi nie da się za nic otworzyć, ani od zewnątrz ani od środka.
Ściągnąłem tapicerkę od wewnątrz (ciężko bo ciężko, ale się udało) no ale co dalej? jak mam odblokować te drzwi? przecież zamek jest przykręcany z boku drzwi, ale skoro one są zamknięte to jak je otworzyć? Wydaje mi się że coś sypło się w srodku w zamku, no ale jak się do tego dostać? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

kosok 08-09-13 15:26

Oj widzę że zero zainteresowania, ani pomysłów...to co palnik i wypalić te drzwi?...

stelmach 08-09-13 17:03

A nie lepiej kupić tylna lewą ćwiartkę karoserii i wyciąc i wspawac? A tak na serio - jutro kukne u siebie jak to wygląda i może cos ci doradzę.

kosok 08-09-13 19:09

Będę wdzięczny...;)

thomas77 09-09-13 06:45

zobacz na prawych drzwiach jak to wygląda i coś wykminisz może ;)

kosok 09-09-13 07:38

już oglądałem i ciężko to wygląda. Zamek jest przykręcony na 3 śrubach od zewnątrz, tzn trzeba mieć otwarte drzwi aby go wykręcić innej metody nie widzę...coś wydaje mi się że trzeba będzie zabrać wiertło i rozwiercić go od środka...

Gimnastikball 09-09-13 08:05

Zalej WD 40 czy innymi cudami.

Zapewne rudy go zablokowal, skoro wydaje jakieś dzwięki

Swego czasu miałem podobny broblem z Śiwikiem, z tym, ze tam zamek był na linkach

MATRIX60MW 09-09-13 13:30

a może zamiast od strony zamka to spróbować wyciągnąć drzwi poprzez odkręcenie zawiasów? i wtedy może zamek odskoczy skoro się zablokował

kosok 09-09-13 16:27

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 905777)
a może zamiast od strony zamka to spróbować wyciągnąć drzwi poprzez odkręcenie zawiasów? i wtedy może zamek odskoczy skoro się zablokował

właśnie bałem się odkręcać te drzwi, bo jeśli by się nie odblokowały to nie jestem przekonany czy spowrotem bym je założył.

MATRIX60MW 09-09-13 21:41

za wiele chyba nie tracisz,bo jeśli się nie uda jakoś sensownie ich otworzyć ,to pozostanie tylko drastycznie obchodzenie się z nimi.Ale to pociąga za sobą prawie pewne wydatki

kosok 02-10-13 20:09

Zamek rozebrałem od środka auta po kawałeczku aż dostałem się do mechanizmu i odblokowałem drzwi, po czy oczywiście trzeba było nowy zamek kupić. Dzięki bardzo za pomoc, Pozdrawiam...

thomas77 02-10-13 20:19

Grunt że się udało dziada otworzyć ;)

Falcon 02-10-13 22:19

A tapicerki nie zniszczyłeś? Przecież musiałeś jakoś ją zdjąć...

stelmach 05-10-13 09:27

przy obecnych cenach boczków - 20-30 zł to chyba najmniejszy problem

MidanWawa 06-10-13 16:40

Lepiej zrobić otwór w boczku niż rozwalić inne elementy lub pogiąć a tak są nie wielkie straty .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi