Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   "Twardy" przycisk sygnału dźwiekowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19214)

krzychjar 19-10-07 10:00

"Twardy" przycisk sygnału dźwiekowego
 
Witam wszystkich.
Problem: chcąc właczyć sygnał dźwiekowy muszę użyć bardzo dużej siły, aby nacisnąc przycisk (razem z poduszką powietrzną). Powiedziałbym, że muszę "zaprzeć sie" o oparcie siedzenie. Nie rozbierałem jeszcze tego elementu, ale może ktoś wie na co muszę sie przygotować (jak to jest zbudowane). Nie znalazłem takiego tematu na forum, oprócz demontażu poduszki przy wymianie (podmianie) kierownicy. Nie znalazłem również nigdzie budowy tego całego "ustrojstwa". Może ktoś ma jakieś sugestie? W takim stanie kupiłem i chce to w najbliższym czasie doprowadzić do stanu używalności.
Pozdrawiam

Arturek 19-10-07 12:35

Witam
Ja tak miałem gdy umierał klakson.
Na szrocie kupiłem inny klakson za 30zł i spokój.
Zauważyłem, że przy problemach za klaksonem wszyscy zaczynają od rozbiórki kierownicy.
Prosty test:
- wyjmij klakson (klucz 10mm, bez kanału i podnoszenia samochodu), klakson jest w nadkolu po stronie kierowcy
- do złączki kabli podepnij miernik lub poprostu żarówkę i popatrz czy zapala się żarówka przy naciskaniu klaksonu.
- może być tak jak pisałem wcześniej - kierownica OK, a umiera klakson
pozdrawiam
Arturek

Arturek 19-10-07 13:09

Cytat:

Napisał mariuszmax
[ :roll:
przeciez klakson nie dziala na hydraulike a wiec z jakiej racji tak ciezko jest mu wcisnac "przycisk- kierownice" aby zatrabic ?

Nie do końca masz rację:
- umierający klakson raz działa, a raz nie i użytkownik ma mylne wrażenie, że to problem przycisku
- jeśli miałbym auto bite i kiere wypełniną gazetami to wymiana klaksonu by nie pomogła - chyba logiczne
- łatwiej sprawdzić klakson jak ja radzę niż rozkręcać kierownicę z poduszką.
Oczywiście każdy zrobi jak woli.
pozdrawiam

krzychjar 19-10-07 13:23

Dzięki za zainteresowanie tematem. Klakson jest OK. Jak pisałem nie można "wdusić" przycisku (razem z poduszką?). Sprawa bedzie czysto mechaniczna. Cały element z poduszką, który wg mnie powinien sie poruszać przy naciskaniu, stoi "sztywno" w miejscu. I to jest ten problem.

krzychjar 19-10-07 13:29

Arturek pisze:
- do złączki kabli podepnij miernik lub poprostu żarówkę i popatrz czy zapala się żarówka przy naciskaniu klaksonu.
Właśnie nie można nacisnąć klaksonu. I o to chodzi w tej sprawie

Greg 19-10-07 13:33

Sciagni poduche i juz , nie ma z tym duzo roboty .
Tu masz opis http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=5090

Pzdr.

krzychjar 19-10-07 13:33

Nie nie jestem pierwszym właścicielem. Pewnie chcesz wiedziweć czy jest poduszka. Sprawdzali w ASO i jest, ale nic nie zrobili z tym przyciskaniem. Dlaczego. Sam nie wiem. Onoie sami nie wiedzą. Tak musi być :(

[ Dodano: Pią 19 Paź, 2007 13:35 ]
Greg dzieki. To wszystko już ogladałem. Chyba jednak dopiro po rozebraniu bede wiedział jak to działa.

Arturek 19-10-07 13:47

Cytat:

Napisał mariuszmax
Arturek ,
moja wypowiedz byla oparta na zrozumieniu tekstu

OK - ale różne osoby różnie opisują to samo zjawisko.

[Konkretnie - moja siostra przez telefon powiedziała, mi że jej coś PISZCZY jak jedzie. Gdy ja wsiadłem do samochodu to opisałbym dżwięk jako rezonans.
W serwisie na pytanie co się dzieje powiedziałem, że jest rezonans na wysokich obrotach. Okazało się, że tłukła się osłona wydechu (nie miałem czasu włazić po auto, a siostra tylko serwis)].

Dlatego była moja sugestia.
Chyba problem wyjaśniony.

NeroN 19-10-07 17:08

Kierownice przedliftowe i poduszki różniły sie frezami i jak poducha była przed FL a kiero po FL to sie chyba coś ocierało.

Poszukaj przy tematach związanych z obszywanie kierownicy na forum.

Trojan 19-10-07 17:44

Cytat:

Napisał Arturek
OK - ale różne osoby różnie opisują to samo zjawisko.

No przecież kufa facet pisze, że nie może wcisnąć PRZYCISKU NA KIEROWNICY a nie pod zderzakiem!
krzychjar wyjmij kierownicę. Poducha trzyma się kiery na takim białym drucie. Być może była źle założona i terez tez drut gdzieś tam zawadza. miałem coś podobnego w FFi jak i w FFII ale to był mój błąd bo źle zmontowałem poduchę do kiery.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi