Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   focus tdci 115 km (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=191)

pkozi 11-01-05 00:26

focus tdci 115 km
 
Witam serdecznie,
Jestem nowy na forum i proszę o poradę
mam możliwość zakupienia takiego auta za 37 tys pln i moje pytanie czy to dobra cena za ten model ? auto jest sprowadzone z Francji , HB, pierwsza rejestracja 2002 ( nowa buda ) , 70 tys km , abs 4 x air bag , klima , radio cd , centralny zamek alufelgi,w Polsce od czerwca 2004 właściciel przejechał ok 2 tys km
Czy użytkownicy tego modelu są zadowoleni z eksploatacji samochodu ?
dziękuję z góry za wszelkie porady :)

pozdrawiam serdecznie

pkozi

PePe 11-01-05 09:02

Hmmmm

Moim skormnym zdanie dośwaidczonego handlarza[skromny] cena jest AŻ za dobra jak za takie auto z tym wypasem i z tym przebiegiem....

Niestety sprowadzenie takiego auta z Francji było opłacalne JEDYNIE w przypadku MOCNEGO CRASHU z udziałem tegoż auta.....

dlatego radzę jechac do ASO i dobrze go prześwietlić, bo z tych 4 poduszek prawdopodobnie kilka już się zużyło.....

Ale jeżeli by wszystko wyszło OK to BRAĆ Panie nie czekac

moon 11-01-05 09:26

Od czewrca tylko 2 tys.? Cos mi tu smierdzi. Moze samochod sprowadzony typowo na sprzedaz. Polroku minal i sprzedaje.

Na 99,9% byl walony. Pozostaje kwestia czy dobrze zrobiony? Na Twoim miejscu pokusilbym sie chyba na zrobienie geometrii i wizyte w dobrym warsztacie znajacym sie na Fordzie.

marekj 11-01-05 09:49

Był tez przypadek jakieś 2 lata temu że osoba o nicku fisherka sprowadziła TDCI 115KM ale miał problemy z silnikiem. Po jakis tam diagnozach wyszło że pompa wtryskowa do wymiany. Foczka poszła na sprzedaż.

W temacie wątku to tak jak piszecie cena jest zbyt atrakcyjna i auto musi być podane szczegółowej kontroli

Jak szukałem foczki dla siebie to oglądałem jedną która niecały rok była w Polsce. Sprowadzona z Belgii: "tylko błotniczek był bity [rotfl], dla siebie panie sprowadziłem - to żaden szrot, tylko potrzebuję dostawczaka bo mam sklep [chytry]".

Pooglądałem ze znajomym i wyszło że oprócz owego błotniczka był jeszcze przód i cały drugi bok robiony. (skazy na lakierze, ślady ściągania podsufitki itd). W czasie jazdy kierownica nie była "na wprost" - znaczy ktoś niefachowo zbieżość ustawiał. Ngdy nie wiadomo - mógł być w porządku a może nawet nie rdzewieć ale jakoś bałem sie ryzykować,

Cena była taka sama jak rok starszy krajowy z ciut lepszym wypasem którego kupiłem.

PePe 11-01-05 09:55

Takie zdanie podsumowania:

NIEOPŁACALNE jest sprowadzanie młodych aut NIEBITYCH.....

po prostu tam też nie każdego stać na NOWE auto wbrew obiegowym opiniom i dobre używane auta schodzą na bieżąco u ichniejszych miejscowych dealerów...

NA handel i export trafiają TYLKO ROZBITKI (mowa o autach nowych i do 4 lat)

pkozi 11-01-05 22:25

dziękuję za wszelkie porady , napewno sprawdzę go dokładnie :)

pkozi 11-01-05 22:25

dziękuję za wszelkie porady , napewno sprawdzę go dokładnie :)

robdol 12-01-05 00:07

Cytat:

Napisał PePeto
Takie zdanie podsumowania:

NIEOPŁACALNE jest sprowadzanie młodych aut NIEBITYCH.....

po prostu tam też nie każdego stać na NOWE auto wbrew obiegowym opiniom i dobre używane auta schodzą na bieżąco u ichniejszych miejscowych dealerów...

NA handel i export trafiają TYLKO ROZBITKI (mowa o autach nowych i do 4 lat)

Posłuchaj tych co się znają na temacie........bo wdepniesz jak jeden z moich kolegów :smt011 teraz ma auto złożone z 3 innych :smt031

robdol 12-01-05 00:07

Cytat:

Napisał PePeto
Takie zdanie podsumowania:

NIEOPŁACALNE jest sprowadzanie młodych aut NIEBITYCH.....

po prostu tam też nie każdego stać na NOWE auto wbrew obiegowym opiniom i dobre używane auta schodzą na bieżąco u ichniejszych miejscowych dealerów...

NA handel i export trafiają TYLKO ROZBITKI (mowa o autach nowych i do 4 lat)

Posłuchaj tych co się znają na temacie........bo wdepniesz jak jeden z moich kolegów :smt011 teraz ma auto złożone z 3 innych :smt031

pkozi 16-01-05 22:40

Witam :)
po głębszym przeanalizowaniu Waszych porad i sugestii , już nie jestem taki pewny co do zakupu auta z tym silnikiem ( tdci z 2001 sprowadzany ),
do tego cena ON jest już prawie taka sama jak benzyny :(
szukam teraz innego rozwiązania ( bo co do modelu decyzja zapadła foczka musi być :) zastanawiam się nad modelem benzynowym najlepiej w rozliczeniu u jakiegoś ASO Forda ? ceny w sumie bardzo podobne a istotne jest to,że to w większości auta od pierwszego właściciela i ZAKUPIONE W POLSCE ! zazwyczaj z dużo większym przebiegiem no ale cóż trzeba się zdecydować
idealnym dla mnie rozwiązaniem byłby HB 1,6 100 km ewentualnie 1,8 115 km 2001-2002 za ok 35 tysia
strasznie się napaliłem na foczkę i wiem,że być moze są oferty za taką cenę innych podobnie wyposażonych aut ale co do modelu już zdania nie zmienię :lol:
co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów
pkozi

pkozi 16-01-05 22:40

Witam :)
po głębszym przeanalizowaniu Waszych porad i sugestii , już nie jestem taki pewny co do zakupu auta z tym silnikiem ( tdci z 2001 sprowadzany ),
do tego cena ON jest już prawie taka sama jak benzyny :(
szukam teraz innego rozwiązania ( bo co do modelu decyzja zapadła foczka musi być :) zastanawiam się nad modelem benzynowym najlepiej w rozliczeniu u jakiegoś ASO Forda ? ceny w sumie bardzo podobne a istotne jest to,że to w większości auta od pierwszego właściciela i ZAKUPIONE W POLSCE ! zazwyczaj z dużo większym przebiegiem no ale cóż trzeba się zdecydować
idealnym dla mnie rozwiązaniem byłby HB 1,6 100 km ewentualnie 1,8 115 km 2001-2002 za ok 35 tysia
strasznie się napaliłem na foczkę i wiem,że być moze są oferty za taką cenę innych podobnie wyposażonych aut ale co do modelu już zdania nie zmienię :lol:
co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów
pkozi

moon 16-01-05 22:59

Ja nie mowie zeby nie kupowac sprowadzonych ale jak juz to takie ktore sam sprowadzisz, sam zrobisz i wiesz co w trawie piszczy.
Ja tak zrobilem i jestem zadowolony.
Moj mial przejechane 1,8 tys jak go kupilem a wiek - ok. 9 miesiecy. Teraz ma juz prawie 5 tys i troche ponad roczek.

moon 16-01-05 22:59

Ja nie mowie zeby nie kupowac sprowadzonych ale jak juz to takie ktore sam sprowadzisz, sam zrobisz i wiesz co w trawie piszczy.
Ja tak zrobilem i jestem zadowolony.
Moj mial przejechane 1,8 tys jak go kupilem a wiek - ok. 9 miesiecy. Teraz ma juz prawie 5 tys i troche ponad roczek.

Marco 16-01-05 23:12

Ja swój kupiłem z oferty aut używanych Auto Plazy. :) Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego auta, ani do dealera, który mi go sprzedał. ;) To Foka 1.8 kombi z doskonałym wyposażeniem, kupiona w Polsce i serwisowana cały czas w Auto Plazie, więc miałem wgląd w całą historię tego auta.

A co do aut sprowadzanych: Jeśli chcesz mieć sprowadzone (wiadomo lepszy wypas itp.), to najlepiej jedź sam (no i oczywiście z kimś kto się na tym zna - jakiś znajomy handlarz np.) i sobie sam wybierz konkretne auto.

Marco 16-01-05 23:12

Ja swój kupiłem z oferty aut używanych Auto Plazy. :) Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego auta, ani do dealera, który mi go sprzedał. ;) To Foka 1.8 kombi z doskonałym wyposażeniem, kupiona w Polsce i serwisowana cały czas w Auto Plazie, więc miałem wgląd w całą historię tego auta.

A co do aut sprowadzanych: Jeśli chcesz mieć sprowadzone (wiadomo lepszy wypas itp.), to najlepiej jedź sam (no i oczywiście z kimś kto się na tym zna - jakiś znajomy handlarz np.) i sobie sam wybierz konkretne auto.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi