Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   OMC Motors i zniżka klubowa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13556)

Maxredaktor 14-11-06 14:23

OMC Motors i zniżka klubowa
 
Serwus
Wybieram się niedługo na drugi przegląd foczki. Zadzwoniłem do Centrum Dobra i do OMC z pytaniem o cenę itd. Generalnie jest podobnie, z tym że w OMC można dostać zniżkę na kartę stałego klienta lub kartę klubową. Człowiek, z którym rozmawiałem, nie był mi w stanie dokładnie powiedzieć, jakie są to zniżki.
Może ktoś z was się orientuje?

Rasta 14-11-06 14:26

A tam bym ich i całe ASO omijał z daleka.

Po znizce klubowej krzykneli 1800 pln za szybę z wymianą.
A na Dobrej bez zniżek 1500 pln
A u Jaana za 630 pln całość hehe

Maxredaktor 14-11-06 14:39

Hm, to nieźle. Z ciekawości zapytałem też jaka jest cena wymiany opon na zimowe: w CD 59 a w OMC 100 :|

Gimnastikball 14-11-06 15:01

Cytat:

Napisał Rasta
A tam bym ich i całe ASO omijał z daleka.

Po znizce klubowej krzykneli 1800 pln za szybę z wymianą.
A na Dobrej bez zniżek 1500 pln
A u Jaana za 630 pln całość hehe

Rasta nie chcem cie martwic, ale kumpel zmieniał w zeszłym tygodniu w Jaanie za 400,- z robocizna i rabatem. Szyba zwykła, chba, że mówisz o grzanej - to cóś innego

Acha Poznań - Warszawska

Rasta 14-11-06 16:35

Pewnie, że o grzanej :mrgreen: :P

Maxredaktor 14-11-06 18:39

A ja umówiłem się w Centrum Dobra. Rok temu byłem w OMC i mi lekko podpadli, więc nic mnie tam, poza zniżką klubową nie trzyma :D
W CD dają kartę stałego klienta i 3 % zniżki za pierwszą wizytą (już za drugą jest to 5 %).
To chyba nie jest dużo, co?

KP 14-11-06 19:14

jutro będe w CD to im powiem zeby sie szykowali na testy bo FKP mysli o serwisowaniu swoich foczek u nich

osbiscie polecam CD

Artpe 14-11-06 21:03

dzisiaj umówiłem się na przegląd w OMC... ale jeżeli cena byłaby lepsza to chętnie skieruję się do CD [zlosnik] .Orientacyjnie przegląd w moim przypadku w OMC ma kosztować około 650 pln... trochę dużo jak za olej + 2 filtry [zlosnik] ... a ile Wy zapłaciliście za pierwszy przegląd w FII?

PePe 14-11-06 21:07

jesuuuu jak fajnie ze ja se mogie jechać do Wuja Zbynia [pop]

650 za filtry + olej [boshe] [panna]

no ale bogatym wolno [los] [hehe] [bigok]

KP 14-11-06 21:11

Artpe,

dokładnie tyle samo

Cytat:

Napisał PePe
jesuuuu jak fajnie ze ja se mogie jechać do Wuja Zbynia

650 za filtry + olej

http://www.palmtopy.pl/?p0=4&p1=7&o=889

eche i jezdzisz 4 razy czesciej niz my [chytry] na jedno wychodzi

jak moj bedzie miał przejechane ponad 100k km to tez bede jezdził do wuja Zbycha
poki co gwarancja :D

PePe 14-11-06 21:19

nie no spox.... tylko jadę sobie z przyjemnością a nie żeby się zirytować ponaprzeciętnie widząc jak płace grubą kasę za nic....

także niby to samo a jednak.... [bigok] [los] [pub2] [pub2]

paolos 14-11-06 22:08

Cytat:

Napisał PePe
650 za filtry + olej [boshe] [panna]

Wisz w AUTOSASie w Krakau wzieli mi za to 400 [los] i jeszcze kólka wyważyli gratis...

a jak byś się uparł i poprosiło zniżkę klubową to nie wiem nie wiem czy by coś nie spuścili...
[los] [hmm]

PePe 14-11-06 22:12

no olej 130, filtry komplet ze 150...

do dopieor 300

no ale to "pełne sprawdzenie kluczowych elementów pojazdu" [bigok].... czyli jak mechanik sobie zje kanapkę a auto jest na podnośniku w górze... BEZCENNE [bigok] [rotfl] [los]

Maxredaktor 14-11-06 23:03

Ja też zapłaciłem za pierwszy przegląd coś koło 650, właśnie w OMC. Teraz być może też wyjdzie tyle samo, a przynajmniej mam nadzieję [ninja]
Ech, KP, przydałaby się tam jakaś nasz reklama, nawet bardzo.

MisiekT 14-11-06 23:38

Cytat:

Napisał Maxredaktor
cena wymiany opon na zimowe: w CD 59 a w OMC 100

moze w CD bez wywazania podali?

Niedźwiedź 15-11-06 00:02

Ja już dawno zmieniłem serwis z OMC na Centrum Dobra.
W przypadku OMC pytanie nie brzmi "Czy będą Cię mieli w [ass] ," a "Kiedy zorientujesz się, że jesteś dla nich nikim".
Dla nich najważniejszy jest klient flotowy. Bardziej zainteresowanych odsyłam do wyszukiwarki, bo już kiedyś o tym pisałem.

Maxredaktor 15-11-06 00:21

Ale z tego co pamiętam, to do CD też miałeś jakieś zastrzeżenia.

Artpe 15-11-06 08:21

Tak mi się przypomniało,że w ostatnim Auto-Świecie lub Motorze było napisane że Ford nie wymaga już, by przeglądy były wykonywane tylko w ASO Forda, a w razie jakiś roszczeń z tytułu gwarancji należy okazać się fakturą za przeglądy z serwisu...

KP 15-11-06 09:45

Cytat:

Napisał misiekt
moze w CD bez wywazania podali?

w CD na wiosne zapłaciłem 45 pln i jeszcze opierdziel dostałem bo gdybym to robił
w ramach przeglądu który robiłem tydzień wczesniej to byłoby bezkosztowo :mrgreen:

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 09:46 ]
Cytat:

Napisał Artpe
Tak mi się przypomniało,że w ostatnim Auto-Świecie lub Motorze było napisane że Ford nie wymaga już, by przeglądy były wykonywane tylko w ASO Forda, a w razie jakiś roszczeń z tytułu gwarancji należy okazać się fakturą za przeglądy z serwisu...

a nie jest tak ze ten zaklad serwisowy musi miec jakąś tam autoryzację forda [chytry]
bo jesli nie to zaraz wujo Zbych bedzie miał wiecej klientów :mrgreen:

marekj 15-11-06 09:53

Cytat:

Napisał PePe
no ale to "pełne sprawdzenie kluczowych elementów pojazdu" [bigok] .... czyli jak mechanik sobie zje kanapkę a auto jest na podnośniku w górze... BEZCENNE

Taaa, swego czasu zrobiłem dwa razy przegląd w GKG w Bytumiu. Pirszy roz zostawiłech im auto bo to miało trwać.... "proszę pana przegląd do dużo pracy - co najmniej 4 godziny"
Drugi roz stałem sobie przy aucie i paczyłem [los] co robiO. Tzn z jednym gadałem a drugi robił - w godzinę się uwinęli i tylko się uświadczyłem w przekonaniu że oprócz wymiany oleju to wszystko se sam mogłem zrobić a olej u pana Jurka za 0,5 litra coby siem nie brudzić. Dajta se ludzie spokój z tymi przegladami w ASO (no chyba że gwarancję macie [los]) bo to zawracanie gowy i tylko człowieka w stresy wpędzają.

hans 15-11-06 09:57

Ja dla odmiany się do CD (do tej pory auto oddawałem do OMC) na poniedziałek się umówiłem.

Zobaczymy.

PePe 15-11-06 10:10

no ja z racji kiedyś wykonywanego zawodu spro czasu spedzałem w ASO Opla na przeglądach... to wiem co wyprawiaja co niektóryz szpenie....

dlatego zawsze na przeglądach w OMC (zaliczyłem 4 sztuki) siedziałem sobie na górze z kawa i patrzyłem przez okienko co robia w moim aucie i ile to trwa....

nieraz 2 godziny zajmowało.... wjazd na stanowisko...

pózniej godzine zajmowało podniesienie maski i zdjęcie kół i to nieraz tylko 2-óch ( jak mały przegląd to tylne koła ocenia sie "wzrokowo" - znaczy siem na nie paczy i usmiecha [boshe] [bigok] )

kolejna godzinę zajmowało zjedzenie sniadania przez mechanika (na szczęście dawali bon do baru darmowy to i ja mogłem sie posilić) [los] [zlosnik]

no póxniej na moja interwencje wpadał kiero i mówił " kurwa jebana mac róbta to fure bo siem klient awanturuje bo je bez krawata"

no to brali siem na łostro.... 15 minut rach ciach olej leci do wiaderka, filtry powykrecane...

póxniej psik psik w zamki żeby ciekło duzo i już telefon Pana Doradcy (a jestem na górze w kawairni) "Zapraszamy po dobiór auta - były trudnosci ale pokonalismy)

No to lece Pan zdziwiony mówi ze w czasie jak wypisza FV to akurat umyja auto....

no to piszemy ja do kasy płace i.....

czekam 30 minut nic.....

no to lece do doradcy (nota bene chłopak chyba ledwo po 18-tych urodzinach) a on mnie mówi... "wie Pan bysmy umyli ale nikgo nie ma na myjni bo zahcorowali"

hmm mówie trudno ale widze że myjnia hula az miło (opary z Karchera buchają spod bramy)

no to już sobie siedze w BRUDNYM aucie szczesliwy że go mam i pacze.... cóz myja ale nówki z placu bo widocznie jakis klient flotowy odbiera to musza byc gotowe....

zwykły kliencie.... GON SIE!!!!

także OMC to lipa

Rasta 15-11-06 10:17

PePe ty to umiesz pisać - z zapartym tchem czytałem tą opowieść :mrgreen:

Artpe 15-11-06 10:24

Korzystałem już kilka razy z serwisu OMC (wymiana licznika, sprawdzanie zbieżności, wymiana rury od turbiny) i jak do tej pory nie mogę narzekać.... co prawda raz samochód rzeczywiście wjechał na podnośnik jakieś 1,5 h po czasie... ale wszystkie naprawy były wykonane bez zastrzeżeń, samochód zawsze był umyty.... zobaczymy czy będzie tak tym razem.
Być może cenę tego przeglądu znacznie podnoszą serwowane na obiad przepiórki w borowikach [zlosnik]

Maxredaktor 15-11-06 10:54

Cytat:

Napisał hans
Ja dla odmiany się do CD (do tej pory auto oddawałem do OMC) na poniedziałek się umówiłem.

A na którą? Bo ja też jestem umówiony na poniedziałek, na 10.

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 10:57 ]
Cytat:

Napisał Artpe
Korzystałem już kilka razy z serwisu OMC [...] co prawda raz samochód rzeczywiście wjechał na podnośnik jakieś 1,5 h po czasie...

U mnie w OMC przegląd zamiast 2 h trwał 4.

hans 15-11-06 13:06

Maxredaktor,

na 9.00.

A w OMC rzeczywiście kiedyś ponad 4.5h się nad moim "biedzili".

Maxredaktor 15-11-06 13:09

OK, to może jeszcze ciebie tam zastanę :)

pepo 15-11-06 13:46

KP,
Cytat:

Napisał KP
a nie jest tak ze ten zaklad serwisowy musi miec jakąś tam autoryzację forda

po wejściu do uni wystarczy że zakład spełnia normy ISO ileśtam i mogą Ci robić
a w razie usterki gwarancyjnej musisz to udowodnić że zakład zrobił to żetelnie i nie pojego stronie ;leży wina awarii gdzies miałem ten przepi postaram się poszukać

Niedźwiedź 15-11-06 14:27

Cytat:

Ale z tego co pamiętam, to do CD też miałeś jakieś zastrzeżenia.
Faktycznie ostatnio spaliła mi się żarówka, pojechałem do CD i za żarówkę+wymianę zapłaciłem 80zł. Po tygodniu padła żarówka z drugiej strony, a że akurat byłem koło Powązek to postanowiłem podjechac do Lipskiego i tam zapłaciłem... 34zł - koszt żarówki. Wymiana w cenie. Bardzo miłe zaskoczenie po 80zł na Dobrej.
Oczywiście zdarzały się inne zgrzyty, ale suma sumarum na Dobrej podchodza do mnie zawsze jak do człowieka czyli z szacunkiem, sympatia i rabatem :mrgreen:

PePe 15-11-06 14:40

Cytat:

Napisał Niedźwiedź
Faktycznie ostatnio spaliła mi się żarówka, pojechałem do CD i za żarówkę+wymianę zapłaciłem 80zł.

weście bo nie wytrzymie [panna] [los] [rotfl]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi