Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Super żarówki (Philips, Osram, Bosch, Tungsram, itp) - dyskusja (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6605)

grzehoo 15-10-05 19:46

Super żarówki (Philips, Osram, Bosch, Tungsram, itp) - dyskusja
 
Witam, czy ktoś z was już próbował żarówek Philipsa o nazwie NightGuide?
TUTAJ gość sprzedaje, a TUTAJ info producenta.

A jeszcze znalazłem żaróweczki Philipsa o kryptonimie Power2Night GT150, mają nawet swoją własną stronę WWW

Idą dłuuuugie ciemne popołudnia i wieczory, więc dobre oświetlenie w foczce by się przydało. Do mnie osobiście przemawiają te NightGuide... Ale te Power2Night też całkiem całkiem...
Co myślicie o tych żarówach? Jakieś doświadczenia?

jodler 16-10-05 12:05

Ja obecnie mam Philips Bluevision i jestem zadowolony, chociaż przed zmianą też rozważałem powyższe... Jeśli się zdecydujesz na któreś z tych 2 daj znać jak się sprawują :))
Pozdrawiam

grzehoo 16-10-05 12:57

bluevision miałem - efekt super, ale krótko wytrzymały. One mają zaletę - temperaturę. Natomiast te inne podobno więcej świqatła dają na dalszą odległość... Zobaczymy...

Tomi 18-10-05 00:05

Też sie długo zastanawiałem nad wymianą żarówek ale dla mnie te seryjne też ładnie dają i są przyjemne dla oczu :wink:

grzehoo 18-10-05 00:14

eee... porównaj se np. z bluevision - różnica jest wyraźna... tylko że żadne tyle nie wytrzymują co seryjne Forda

zis 18-10-05 07:47

Cytat:

Napisał grzehoo
eee... porównaj se np. z bluevision - różnica jest wyraźna... tylko że żadne tyle nie wytrzymują co seryjne Forda

to jakby naturalne. Do focusa daja pewnie jakies najtansze oemowane osramy czy inne philipsy. A takie zarowki swieca najdluzej bo im zarowka wydajniejsza tym intensywniej sie spala wiec swieci krocej.

szy 07-04-06 21:01

Cytat:

Napisał grzehoo
czy ktoś z was już próbował żarówek Philipsa o nazwie NightGuide?

Właśnie padła mi druga żaróweczka mijania w krótkim
odstępie czasu i kupiłem nowe właśnie NightGuide
- tak więc zaczynam testy.

A co powiedzą dotychczasowi użytkownicy?

Szy.

evolution9 07-04-06 22:18

Po 20000km zmienilem zarowki na power2night150, swieca naprawde dobrze, przejechalem narazie na nich 2000km. Przy okazji wymienilem takze dlugie na Bluevision i postoje tez na bluevision. Power2night swieca duzo lepiej, niz oryginalne zarowki Osram.[FFII]

Ps. Podobno Silvervision sa tez dobre. Jak narazie nie slyszalem nic dobrego na temat Bluevision (mijania).

emes 07-04-06 22:53

.
Cytat:

Napisał zis
A takie zarowki swieca najdluzej bo im zarowka wydajniejsza tym intensywniej sie spala wiec swieci krocej.

zgadzam się w 100%, dlatego po próbach z wynalazkami Philpsa wróciłem do fordowskich, a wymiana żarówek w focusie, szczególnie w dieslu, mówiąc deliktnie jest trochę wku... [banghead] , więc wolę to robić jak najrzadziej

mark54 08-04-06 09:01

A jaki jest koszt takich zarowek power2night150 ?

grzehoo 08-04-06 09:08

Cytat:

Napisał szy
Właśnie padła mi druga żaróweczka mijania w krótkim
odstępie czasu i kupiłem nowe właśnie NightGuide
- tak więc zaczynam testy.

no jestem ciekaw twojej opinii... Ja moje NightGuide wożę w schowku już pół roku, a stare fordowskie żarówy nie chcą paść, więc czekam z wymianą [panna]

ponton 08-04-06 09:22

Ja ostatnio także zamierzałem sobie polepszyć oświetlenie coby nie było gorsze od standardu Focusa i miałem do wyboru Philipsa i Tungsram +50.

Doradzono mi to w Tuning 1 W Wejherowie zamaist Philipsa.
Jestem zadowolony. Bielsze światło, i przejechałem na nich juz 5 000km a zaznaczam że jeżdże 24h na światłach.

http://moto.allegro.pl/show_item.php...96400374#photo

Ja polecam.
Pozdrawiam :)

szy 08-04-06 10:29

Po tym jak tak chwaliliście Blue Vision... wrzuciłem
Night Guide do bagażnika na zapas, kupiłem dziś
Blue Vision no i... świecą :>

A że krótko? "Nic nie trwa wiecznie, niebezpiecznie
jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie..." :>


... no i jeszcze raz powtórzę z innego wątku...
zmiana obydwu żaróweczek w dwójce to 10 minut,
w tym 5 minut mocowanie się z wyjęciem jednej
starej... Pysznie.


[ Dodano: Sob 08 Kwi, 2006 10:30 ]
Cytat:

Napisał mark54
A jaki jest koszt takich zarowek power2night150

Tych już chyba nie kupisz, wygląda na to że Philips
zastąpił je obecnymi NightGuide. A NG, za komplet...
129,99 w Norauto. I tak samo BV. Ufff.

A - NightGuide są w dwóch wersjach - do zwykłych
reflektorów i do soczewek, zwróćcie na to uwagę.

Szy.

grzehoo 08-04-06 11:23

Cytat:

Napisał szy
A NG, za komplet...
129,99 w Norauto. I tak samo BV. Ufff.

A - NightGuide są w dwóch wersjach - do zwykłych
reflektorów i do soczewek, zwróćcie na to uwagę.

dokładnie. a co jakiś czas chodzą na allegro... ja kupowałem chyba po 80 zł., czy 90 za komplet...

to Szy, nie założyłeś NightGuide? uuuuuuuuuuuuuuuu

szy 08-04-06 11:45

Cytat:

Napisał grzehoo
uuuuuuuuuuuuuuuu

Uuuuuuuuuuuuuuuu... baby I love your way, every day...

:]]] - tak, to się nadaje do kosza!


Kupiłem sobie nowy rowerek i dlatego się tak
oftopicznie cieszę... :]]]

http://www.ktm-bikes.at/2006/_bikes/...chw_mat600.gif

Podrawiam moderatorów :>

:]]]

Szy.

Rasta 08-04-06 12:01

To jakie brać BlueVisoin?

Bo właśnie Foczce zaimplikowałem soczewki Hella i qarwa światła mijania ledwo się tlą :evil:

Ps. też mam KTM'a :P

szy 08-04-06 12:06

Cytat:

Napisał Rasta
To jakie brać BlueVisoin?

Bo właśnie Foczce zaimplikowałem soczewki Hella i qarwa światła mijania ledwo się tlą

To może coś innego niż żarówki nawala?

W każdym razie BV do soczewek i do zwykłych są
te same. H7 - może o to pytasz? :]

Szy.

PS. Zobaczymy jak ten KTM się będzie sprawował ;]

evolution9 08-04-06 12:19

Cytat:

Napisał mark54
A jaki jest koszt takich zarowek power2night150 ?

Zaplacilem 74,99zl :) na Allegro u uzytkownika "Lays1". Polecam

Brodziu 08-04-06 19:39

Hejka!

Moim zdaniem to lepsze od BlueVison sa tez Philpsa ale VisionPlus. Mam je założone w C-Maxie mojej żony i w moim Mondeo. Niestey trwałość równie krótka jak BV, ale moim zdaniem lepiej świecą. Ostatnio zastanawiałem się też nad tymi Night coś tam... :D i chyba je przetestuje jak padną mi obecne VisionPlus.

Pozdr.

jamaka 08-04-06 20:21

Rasta, mam tak samo z Hella-mi. mijanie jak by nieswiecili i niewiem co s tym dorobic. Nawet juz myslalem wsadzic tam xenona jakos.

Quenti69 08-04-06 23:17

Cytat:

Napisał szy
NightGuide

ja je mam i jestem z nich bardzo zadowolony. Doswietlaja bardzo dobrze lewy pas i nie oslepiaja tych co jada z naprzeciwka.
Cytat:

Napisał szy
za komplet... 129,99

co do ceny to place za nie 88 zeta w hurtowni w ktorej od lat siem zaopatruje.
Tylko jesli chodzi o te zarowki to trzeba zwrocic uwage na oznaczenie. Bo sa dwa rodzaje tych zarowek. Jedne do standart reflektorow przy foce i drugie do reflektorow soczewkowych. Oczywiscie mowa tu o zarowkach H7.Te do zwyklych reflektorow maj chyba jesli dobrze pamieram na koncu oznaczenia literke "R", ale pewny nie jestem. Jutro sprawdze to napisze bo dzis juz pozno jest i nie bede lazl do garazu [hehe]. Jutro dam pelne oznaczenie tych co mam u siebie. Nie wim jak to jest przy H4.
Cytat:

Napisał grzehoo
bluevision miałem - efekt super, ale krótko wytrzymały.

Niestety ale z tymi jest podobnie. U mnie wytrzymuja tak z pol roku.

Rasta 09-04-06 00:05

No to które brać?

- BlueVision
- SilverVision
- NightGuide
- itp.

Czy one wogóle się czymś różnia?, wszystkio Philips i podobna cena [banghead]

grzehoo 09-04-06 16:22

oczywiście że się różnią. BlueVision wpada w niebieską poświatę, Silver daje więcej białego światła niż zwykłe żarówki, a NightGuide jest podbajerowana i daje różnorodne światło w 3 strefy.
Cytat:

Napisał Quenti69
Te do zwyklych reflektorow maj chyba jesli dobrze pamieram na koncu oznaczenia literke "R"

dokładnie tak. R do reflektorów, a chyba S do soczewkowych (a może P - Projector?)

[ Dodano: Nie 09 Kwi, 2006 10:48 ]
Jednak S to soczewkowe.

Tu jest trochę o nich:
http://www.allegro.pl/item95703899_p..._promocja.html

w ogóle na allegro jest dosyć dużo ich w cenach ok. 80 zł

PS. A tak w ogóle a propos właśnie dorwałem ulotkę Boscha z ich żarówkami.
Nie wiedziałem, że Bosch w ogóle robi żarówki, no ale proszę...
reklamują swoje żarówki, z czego najciekawsze wydają się być Żarówki Plus 50/60. O tyle procent więcej światła dają podobno (odpowiednio dla H7/H4). Dają zasięg większy o 10 - 20 metrów.
Przy tym Bosch twierdzi, że dzięki innowacyjnemu włóknu mają taką samą żywotność jak zwykłe...

Może warto? Ceny nie znam...

kriskros 10-04-06 13:34

Cytat:

Napisał grzehoo
eee... porównaj se np. z bluevision - różnica jest wyraźna... tylko że żadne tyle nie wytrzymują co seryjne Forda

Philips Longer Life wytrzymują dłużej... sprawdziłem empirycznie

grzehoo 10-04-06 14:21

Cytat:

Napisał kriskros
Philips Longer Life wytrzymują dłużej... sprawdziłem empirycznie

o, ciekawe to. a jake to są? jakieś efektowe, czy zwykłe najzwyklejsze światło dają?

KP 10-04-06 20:59

Uwaga OT

Cytat:

Napisał szy
Podrawiam moderatorów :>

[los] [bigok]

BTW: ładny rowerek

NeroN 11-04-06 11:49

[nunu] [ups] [helm]




BTW. Fajna machina... [hmm]

kriskros 12-04-06 09:47

Cytat:

Napisał grzehoo
Cytat:

Napisał kriskros
Philips Longer Life wytrzymują dłużej... sprawdziłem empirycznie

o, ciekawe to. a jake to są? jakieś efektowe, czy zwykłe najzwyklejsze światło dają?

ano najzwylkejsze zwykłe, ale przy 'łatwości' wymiany żarówek w focusie mają wielką zaletę, nie przepalają się łatwo [palacz]

sebcat 17-04-06 10:17

W focusie II miałem fabrycznie zwykłe osramy. Po 4 miesiach padła jedna. Wymieniłem na dwa Philipsy +30% . Pierwsza padła po 2 miesiach. Jezdze codzienie na światlach w nocy tez. Zarówki kupuje na stacji na karte euroshel wiec koszt zarowki mi zwisa ale na stacjach raczej rzadko maja coś lepszego niż standowe lub wlasnie takie +30. Moze sie kiedys skusze na inne zarowki ale nocna jazda na światlach mijania to na każdych zarówkach jazda prawie ze po omacku.A takie lepsze troche lepiej poświeca a i tak padną pewnie po miesiacu lub dwoch wiec jak bym mial 100 zl wydac na 2 NightGuide czy GT150 to mija sie z celem. A wymiana zaówkek w nocy idzie bardzo sprawnie nawet bez latarki,tylko ze jak raz nie uda mi sie wcelowac reflekotrem w zatrzaski to juz sie mecze potem 20 minut lol.

P.S. Udalo sie komus wyciągnoąc wtyczke z wiazka przewodów bo mi za cholere nie wyciagam reflektro zdejmuje maskownice i wymieniam, Nie wiem po cholere w instrukcji karza wyciagac wiązke.

evolution9 17-04-06 11:52

Tak udalo mi sie wyiagnac przewody, ale nie pamietam jak to zrobilem. Tak na marginesie w Focusie II na zarowki w modelu produkowanym od 2005 roku jest gwarancja, jesli zarowka przepali sie do pierwszego przegladu Ford wymienia ja na gwarancji. W modelach produkowanych od 2006 roku jest gwarancja na rok. Tak zostalem poinformowany. Moglem cos przekrecic z latami.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi