Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Sterownik pompy w TDDi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17464)

mjprzem 19-11-12 11:08

Powoli opisz jeszcze raz wszystko po kolei bo sie pogubic mozna....czyli co miales zrobione i na czym staneło?

Lukasz90 08-01-13 11:06

sterownik
 
czesty problem focusow

mjprzem 08-01-13 23:04

czesty problem wszystkich marek z pompami BOSCHA VP.
szczescie w nieszczesciu ze w focusach zazwyczaj tylko to sie psuje.
niestety reszta samochodu jest dosc bezawaryjna-i zawsze przykro jak zepsuje sie taka rzecz gdzie nawet producent nie zawinil-tylko zostal wkopany przez inna marke.

ale lukasz90...musisz zwracac uwage na daty w tematach ;)
jak kolega sie nie odzywal tzn ze temat byl juz srednio aktualny.

Ale nic sie nie przejmuj...ja na poczatku tez tak pisalem-z czasem sie nauczysz ;)

gregortuning 24-03-13 09:56

A jednak sterownik
 
Witam .Mój problem opisalem tu.http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62838 .Po podlaczeniu kompa wyszlo
P0167-M02S-23 Circuit malfunction( Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Blad czasowy sygnalu)
P1664-FIP malfuction( Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Zaklocenia dzialania)
P1563-PCM Batt+Voltage high( Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Zatrzymanie silnika)
P1608-PCM internal fault(Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Blad sygnalu)
P0216-Injection timing control circuit( Ciagla kontrola czasu wtrysku)
Jak zdjalem cooler to okazalo sie ze sterownik byl robiony.Czy oplaca sie proba jego reanimacji czy odrazu wywalac pompe.Znalazlem firme co wysyla pompy po regeneracji za 1600 zl.Czy jak wstawie taka to musze jeszcze cos robic kompem czy bedzie smigac bez niczego ? :smt100

mjprzem 25-03-13 08:16

zacznij od sterownika...daj do dobrych elektronikow co sie tym zajmuja...jest 50% szans ze uda sie go zrobic. jezeli samochod mial moc wczesniej i wszystko bylo ok to warto robic sterownik.

w innym przypadku potrzeba sie rzucic na pompe ze sterownikiem bo jak zalozysz sterownik od niewiadomo czego na swoja pompe to niebedzie napewno chodzilo to tak jak oryginal.

oryginalny sterownik nawet naprawiony-zazwyczaj dziala bez zarzutu.

zapewne na sterowniku puscily zimne luty...wie potrzeba od nowa lepiej polutowac sterownik i powinien dzialac. twoje objawy o gasnieciu i zapalaniu wlasnie o tym swiadcza ze nie upalil sie sterownik ale ze puscily luty od tranzystorka.

odradzam firmy ktore chca sprzedac "swoj" sterownik do "twojej" pompy.

tylko regeneracja -lutowanie swojego sterownika a jak nie to wowczas cala pompa.

gregortuning 19-04-13 20:04

Ja juz po bólu.Pompa po regeneracji 1650 zl z przesylka,200zl mechanik i 130zl filtr paliwa.Myslałem ze bedzie gorzej.Teraz tylko jezdzic.

czarny145 20-04-13 22:26

Panowie proponuje zbudowac jakaś baze uszkodzenia sterownika i przebieg, moze dojdziemy do jakiś wniosków. Oczywiscie chodzi mi o prawdziwe przebiegi, bo wczoraj rozmawialem z wujkiem, maja focusa od 2003 roku (rocznik auta 2000) kupili go z przebiegiem 54 tys ( 100% prawdziwy) Sterownik padł przy 270 tys km, wiec niie jest dokladnie powiedziane ze to koło 160-200 tys

Edit 1:
Mam pierwsza "solidną informacje"
1. 2001 rok | 168 tys | uszkodzony sterownik | naprawa ALL 740zł

Edit 2:
1. 2001 rok | 168 tys | uszkodzony sterownik | naprawa ALL 740zł
2. 2000 rok | 270 tys | uszkodzony sterownik, zawór na pompie| ALL 1950zł


EDIT by marfm76: Na Forum nie umieszczamy postów jednego pod drugim -od tego jest opcja EDYTUJ!!!

mjprzem 22-04-13 08:28

przyklady kolejne:

3) 2000rok -150kkm ~8lat-sterownik-tranzystorek dawki (300zl) pompa OK
4) 2000moj -kupiony z przebiegiem 170kkm 3 lata temu juz po zmianie tranzystorka i tylko tranzystorka tydzien temu (260kkm) spalil sie ponownie i drugi raz zmieniony tranzystorek (wsadzony był maly tranzystorek)pompa nadal OK.


"
2. 2000 rok | 270 tys | uszkodzony sterownik, zawór na pompie| ALL 1950zł
"

Jest jednak jedna zasada padajacego sterownika:
elektronika -traznystory -zazwyczaj jak sie pala -to owszem-moga zrobic zwarcie ale zazwyczaj pala sie na odwrot-czyli ze wogole przestaja przewodzic.

Zazwyczaj łączenie usterki z zaworem dawki wtrysku-poprzez pompiarzy to naciaganie.

Nie mowię ze nie psuja sie 2 rzeczy na raz ale to taki sam przypadek jakby w samolocie zepsuły sie 2 rzeczy i samolot spadł. Owszem takie cuda sie zdarzają ale zazwyczaj jest to zbieg okolicznosci.

czarny145 22-04-13 15:52

1. 2001 rok | 168 tys | uszkodzony sterownik | naprawa ALL 740zł

2. 2000 rok | 270 tys | uszkodzony sterownik, zawór na pompie| ALL 1950zł

3) 2000rok -150kkm ~8lat-sterownik-tranzystorek dawki (300zl) pompa OK

4) 2000moj -kupiony z przebiegiem 170kkm 3 lata temu juz po zmianie tranzystorka i tylko tranzystorka tydzien temu (260kkm) spalil sie ponownie i drugi raz zmieniony tranzystorek (wsadzony był maly tranzystorek)pompa nadal OK.

MONSTERA 23-04-13 19:43

Rocznik 2000... Ok.260.000km (nieoficjalnie może być więcej) - sterownik -naprawa ALLEGRO -350zł...

czarny145 23-04-13 22:36

Cytat:

Napisał MONSTERA (Post 858358)
Rocznik 2000... Ok.260.000km (nieoficjalnie może być więcej) - sterownik -naprawa ALLEGRO -350zł...

Doklejajcie prosze kolejne awarie do akualnych, thx

1. 2001 rok | 168 tys | uszkodzony sterownik | naprawa ALL 740zł

2. 2000 rok | 270 tys | uszkodzony sterownik, zawór na pompie| ALL 1950zł

3) 2000rok -150kkm ~8lat-sterownik-tranzystorek dawki (300zl) pompa OK

4) 2000moj -kupiony z przebiegiem 170kkm 3 lata temu juz po zmianie tranzystorka i tylko tranzystorka tydzien temu (260kkm) spalil sie ponownie i drugi raz zmieniony tranzystorek (wsadzony był maly tranzystorek)pompa nadal OK.

5 Rocznik 2000... Ok.260.000km (nieoficjalnie może być więcej) - sterownik -naprawa ALLEGRO -350zł...

badi 25-06-13 21:02

1. 2001 rok | 168 tys | uszkodzony sterownik | naprawa ALL 740zł

2. 2000 rok | 270 tys | uszkodzony sterownik, zawór na pompie| ALL 1950zł

3) 2000rok -150kkm ~8lat-sterownik-tranzystorek dawki (300zl) pompa OK

4) 2000moj -kupiony z przebiegiem 170kkm 3 lata temu juz po zmianie tranzystorka i tylko tranzystorka tydzien temu (260kkm) spalil sie ponownie i drugi raz zmieniony tranzystorek (wsadzony był maly tranzystorek)pompa nadal OK.

5 Rocznik 2000... Ok.260.000km (nieoficjalnie może być więcej) - sterownik -naprawa ALLEGRO -350zł...

6. 2000rok - około 190tyś - uszkodzony sterownik - 550zł

Himek 24-07-13 22:06

1. 2001 rok | 168 tys | uszkodzony sterownik | naprawa ALL 740zł

2. 2000 rok | 270 tys | uszkodzony sterownik, zawór na pompie| ALL 1950zł

3) 2000rok -150kkm ~8lat-sterownik-tranzystorek dawki (300zl) pompa OK

4) 2000moj -kupiony z przebiegiem 170kkm 3 lata temu juz po zmianie tranzystorka i tylko tranzystorka tydzien temu (260kkm) spalil sie ponownie i drugi raz zmieniony tranzystorek (wsadzony był maly tranzystorek)pompa nadal OK.

5 Rocznik 2000... Ok.260.000km (nieoficjalnie może być więcej) - sterownik -naprawa ALLEGRO -350zł...

6. 2000rok - około 190tyś - uszkodzony sterownik - 550zł

7. 1999 rok - 266 tyś przebieg 100% aktualny - sterownik, zatarta pompa na maxa - 1700 zł

mjprzem 25-07-13 08:43

himek...jak to...silnik jezdzil i nagle przestal jezdzic i diagnoza ze zatarta pompa na maksa?

moons 25-07-13 16:16

A co to jakiś łańcuszek szczęścia???
Pozdrawiam

Himek 28-07-13 15:10

Chodził szarpnął, zgasł, kontrolka od świec i nie odpalał.
Na kompie błąd czujnika położenia wału, po chwili wykluczony, oraz pompy i sterownika.

mjprzem 29-07-13 08:14

no to jak sie pompa mogla na maxa zatrzec skoro normalnie silnik ci zgals? poprostu padl ci sterownik-ten tranzystorek za 5zl.

Gimnastikball 29-07-13 12:16

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 894531)
no to jak sie pompa mogla na maxa zatrzec skoro normalnie silnik ci zgals? poprostu padl ci sterownik-ten tranzystorek za 5zl.

A tranzystorek pada również od temperatury, czyli w trakcie zacierania..

Mi padł w 2002 wszym, po 60 000 przebiegu, od nowości

W Bemo skasowali 10 000 PLN [los2]

czarny145 29-07-13 20:53

ostatnio na zlocie, stwierdzili ze sterowniki padaja własnie od przegrzania, np długa jazda na autostradzie powyzej 150 km/h

moons 29-07-13 21:15

Czyli co zimą nie padają sterowniki? Jak widzę niektórzy na siłę próbują znaleźć przyczynę. Przyczyna jest jedna po prostu tranzystor nie wytrzymuje pewnych warunków pracy, czymś on steruje i przepuszcza przez siebie prąd, jeśli musi pracować na swoich granicznych wartościach po prostu nie wytrzymuje i tyle. I trudno powiedzieć czy konstruktorzy zrobili takie zabezpieczenie czy po prostu źle wyliczyli sobie tranzystor. Traktorzyści przestańcie szukać powodów i czekać kiedy padnie, jeździć i cieszyć się jazdą, w końcu naprawa sterownika to nie taka straszna sprawa.
Pozdrawiam

mjprzem 29-07-13 21:28

zima tez padaja ale to jest prawda ze najwieksza przyczyna to temperatura.
poprostu taki urok tranzystorow...a te mosfety niemaja tam lekkiej pracy w tej obudowie szczegolnie jesli pompa sie zapowietrza. jdnak ja nie widzialem nigdy jeszcze na oczy aby tranzystor spalil sie od zacierania..pozatym sterowanie tranzystorem odbywa sie w taki sposob ze niema fizycznej mozliwosci aby zacierajaca sie pompa miala jakikolwiek wplyw na prace tranzystorka bo niema fizycznej mozliwosci aby prad mogl poplynac wiekszy przez ten tranzystorek niz moze bo jest to nie realne, a do tego bezpiecznik na pompie jest zbyt maly.

hes123 31-07-13 00:31

Witam
Opiszę swój przypadek:
-Focus 2004 r. mam go od przebiegu 140k, obecnie ma niemal 300k w zasadzie od samego początku miał jakieś problemy z mocą, ale że to mój pierwszy diesel to nie wiedziałem o co chodzi :)
Przy jakichś 180k kupiłem ELM'a, odczytane błędy to: P0149 oraz P1564.
Po wykasowaniu wracają, ale tylko te dwa innych nigdy nie ma.
Samochód nigdy nie zgasł, nie ma problemów z odpalaniem tylko ewidentnie brakuje mu mocy, czasem ma jakieś zrywy że "idzie jak rakieta", ale są to rzadkie sytuacje.
Czy wina leży w sterowniku, czy może całą pompę dać do regeneracji, co radzicie?

mjprzem 31-07-13 08:39

Cytat:

Napisał hes123 (Post 895046)
Witam
Czy wina leży w sterowniku, czy może całą pompę dać do regeneracji, co radzicie?

wina moze byc i w jednym i w drugim...

jezeli chcesz cos zrobic to mozna tak:
przelutowac tranzystorki na pompie i sprawdzic czy pomoglo
jak to nie pomoze to wowczas pompa do kalibracji ze sterownikiem-ale to troszke zakosztuje.

Gimnastikball 31-07-13 08:41

w Poznaniu położenie pompy na stół 700 ,-

Xenomorph 16-10-13 15:16

Focus 1.8TDDi 90KM 1999r
 
Witam Panowie.

Dwa tygodnie temu kupiłem swojego pierwszego Forda Focusa. Dużo słyszałem, że niezawodne, dobre, wygodne i ogólnie fajne auta.
Wszystko z nim (oprócz rdzy) było ok. Bardzo dobrze palił, nie kopcił, nie dusił się, nie przerywał, krztusił, etc.
Przed wczoraj podjechałem pod dom i samochód zgasł, zero mrugania kontrolek, ot poprostu się wyłączył, jakby ktoś mu paliwo zabrał.
Próba odpalenia była negatywna, zapchałem na parking i jeszcze coś tam próbowałem robić i sprawdzać aby odpalił, ale zrobił to tylko dwa razy, po bardzo długim kręceniu.
Jak już odpalił, to pracował bardzo czysto, ładnie, cicho i równo, ale po 30-40sec gasł.
Od tamtej pory już nie odpalił. Samochód ma przejechane 205tyś. km. Ja zrobiłem nim 140km :(.

Podłączyłem wczoraj pod komputer i wyświetlił dwa błędy:
P1664 Moduł kontroli pompy wtryskowej - usterka
P1564 Moduł kontroli pompy wtryskowej - coś tam z błędem, ale nie pamiętam.

Teraz moje pytanie, czy lepiej wstawić tranzystor w sterownik i mieć nadzieję, że to będzie ok.
Czy okraść bank i oddać auto do warsztatu, aby zregenerowali pompę, wymienili rozrząd i ogólnie wzięli masę pieniędzy za naprawę.
Wiem, że to pewne rozwiązanie, bo odebrałbym sprawne auto, ale niestety kupujac samochód, pozbyłem się pieniędzy i mnie zwyczajnie nie stać, na tak drogie naprawy.
Cholera, dziecko ma mi się urodzić za 3 tygodnie, a ja bez samochodu i kasy na nowy, inny, bo poszło na ten.

Dziękuję za konkretną pomoc. Tak wiem, tematów jest milion osiemset, czytam to od kilku dni, co nie zmienia faktu, że mam problem, czy warto ryzykować w naprawę tego sterownika, czy to strata pieniędzy.

P.S. w Olsztyńskim salonie Forda zaproponowali mi naprawę za około 9000pln.
Sama, hehe nowa, pompa po regeneracji 6285pln.
Pozdrawiam

mjprzem 16-10-13 15:28

lepiej tranzystor w sterownik-to duzo nie kosztuje a jak bedzie dobrze to problem z glowy

Xenomorph 21-10-13 16:25

Witam,

problem częściowo usunięty, tzn. wyciągnąłem sterownik, wysłałem go w czwartek około 12:00 do Dębicy, czyli około 600km.
W piątek mechanik miał go już u siebie, zadzwonił i stwierdził, że musiał on już być robiony, bo w środku lekka masakra.
Ale jeśli ktoś coś robił, to prawdopodobnie na wyciągniętej pompie, bo kable nie były lutowane, zresztą były oryginalne.
Wyczyściłem to, co sterownik zamontowany na pompie zakrywał, a dodam, iż śmieci było naprawdę dużo, takiego syfu bym się nie spodziewał.
Tak to wyglądało przed czyszczeniem:
http://i256.photobucket.com/albums/h...h/IMAG0681.jpg
http://i256.photobucket.com/albums/h...h/IMAG0683.jpg
Więc oczyszczone i przygotowane na sterownik czekało auto do dzisiejszego dnia. Około 9:00 dostałem przesyłkę od kuriera, więc niezwłocznie pojechałem na warsztat.
Zainstalowałem sterownik, wcześniej zalewajac wszystkie komory popmy świeżo zakupionym ON i podokręcałem wszystkie śruby.
Następnie zalutowałem kable i zabezpieczyłem koszulkami termokurczliwymi, połączyłem wtyczkę do sterownika, założyłem intercooler podłączając go do auta.
Wsiadam do samochodu, chwila niepewności i strach, czy będzie wszystko ok. Czekam, świece zgasły, przekręcam kluczyk, 3..5..8sec nic, po ok.14sec odpalił i już tak zostało.
Troszkę pochodził na lekko zwiększonych obrotach, a potem jeszcze na wolnych z 10min.
w razie, gdyby coś się nie odpowietrzyło. Potem odpalałem i gasiłem silnik kilka razy, za każdym, było dobrze.
Następnie przyszedł czas na podłączenie do komputera i tu mały problem. Wyświetliło te same błędy, ale ok. przecież były. Kasowanie błędów, ponowna diagnoza i niestety, błędy znowu wykryte.

I tu pojawia się moje pytanie, dlaczego nie da się tych błędów skasować? Albo co zrobić, aby się ich pozbyć?
Czy wszystko jest ok., czy jednak nie, bo już sam nie wiem. Dodam, że samochód chodzi, jakby tak samo. Może się mylę, ciężko mi stwierdzić, bo krótko jeździłem nim od zakupu,
a także kilka dni w ogóle nie jeździłem.

Pozdrawiam :smt004

mjprzem 22-10-13 14:38

moze program nie kasuje bledow o jak samochod chodzi to powinno ich nie byc..a jakie bledy? i czemu do debicy akurat? (moje strony)

Xenomorph 22-10-13 17:43

Miałem problem ze sterownikiem. Dokładnie, to pokazywało błędy P1664 i P1564.
Po naprawie sterownika przez mechanika, akurat z Dębicy, bo w Olsztynie nikt się tym
nie zajmuje.

Po naprawie i odpaleniu auta wszystko niby jest dobrze, ale po podłączeniu do kompa, błędy dalej są i dodatkowo nie chcą się usunąć.
Ten program kasuje błędy, to wiem, bo przed naprawą sterownika wszystko sprawdzałem, wyciągałem nawet czujnik położenia wału korbowego, aby przeczyścić i sprawdzić
czy działa, ale po skasowaniu, więcej się błąd nie pokazał, a te dwa nie chcą się skasować.
Przez te błędy nie jestem pewny, czy silnik pracuje w pełni sprawny, czy może komputer jakoś go blokuje, nie daje pełnej mocy, czy coś.

Pozdrawiam :smt004

mjprzem 23-10-13 08:23

nie licz na pelną moc bo po zmianie tranzystorka nigdy nie jest dokladnie to samo...ale jak jest dobry tranzystorek to czesto jest w miare dobrze. w takim razie mozesz olac bledy, tylko problem bedzie bo jak nastepnym razem padnie tranzystorek to bledy nadal bedziesz mial i niebedziesz pewien czy to wina jego czy nie-choc to kwestia szczescia. a tranzystorek masz w sterowniku?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi