Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Sterownik pompy w TDDi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17464)

kleofas 04-01-08 16:56

dokładny cennik i link na warsztat masz na pierwszej stronie tego wątku
tylko że masz tddi i może sterownik być inny

zajrzyj tu:
http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=277422166
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=291572180

cała pompa po regeneracji:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289546195
a tu chyba cała nowa pompa:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=292467341
tu coś ze szrotu:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=292816693

musisz podzwonić i popytać

bo 3kPLN za sam sterownik z ASO to przegięcie

i tu mnie teraz zjadą za promowanie konkurencji:
http://forum.fordclubpolska.org/view...=asc&start=100
ostatni post

walimar 04-01-08 18:11

Kleofas - serdeczne dzięki za pomoc.

Właśnie skontaktowałem się z gościem z tego linku
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=291572180
http://www.chipcar.pl/

za regenerację sterownika chce 500 - 600 zł + 12 m-cy gwarancji. Chyba się zdecyduję na tą opcję. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy może ktoś korzystał z usług firmy chicar-tuning - może jakieś opinie o firmie.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Co z tego wyszło dam znać.
[metal] [metal] [metal]

artax 04-01-08 19:04

W jakim miescie robi te sterowniki?pzdr

kleofas 04-01-08 19:21

wlimar, jak już wszystko poskładasz do kupy to nie zapomnij w tym wątku opisać co i jak (gdzie, za ile, jak długo itp itd)

Rm31 04-01-08 19:39

witaj o Nieszczęsny...!!!!
ja miałem podobnie-wręcz tak samo-tylko że mi foka "umarła" przed bramą wiazdową do domu..... też kręciła i nic... w koncu komputer i -błąd pompy wtryskowej. dostałem namiary na jakiegoś gościa który niby miał zajmowac sie naprawa tych chorernych sterowników-koszt-600 albo 700 zl... ale stwierdzilem,ze jednak oddam go do serwisu boscha. bo: trzeba ta pompe wymontowac i zawiezc sterownik-pozniej znowu zamontowac(a jest jakos na stale polaczony z pompa-nie ma zadnej wtyczki czy czegos podobnego!!!) -i jak sie okaze ze nie chodzi to i tak oddac cala pompe do naprawy-a temu co wyciagal i skladal pompe oczywiscie zaplacic za robote. a z reguły pada tez jakis zaworek w pompie.... dlatego ten serwis boscha-troche trzeba było wybulic z kieszeni-dokładnie 3755 złociszów ale cała pompa jest po regeneracji-wymieniono(niby-mam taka nadzieje!!!) wszystkie zuzywajace sie czesci+pasek rozrzadu+filtr paliwa+ przeczyszczenie calego ukladu wtryskowego i jest jakas tam gwarancja. no i szybko-2 dni!!! teraz smiga jak nówka i mniej nawet pali!!! myslalem tez nad kupnem jakiejs uzywanej-ale.... nie wiesz na co trafisz i moze za pół roku ta sama awaria?!
moim błedem bylo to,ze nie sprawdzilem innych serwisow Boscha-jesli chodzi o cene tej regeneracji-bo dopiero dowiedzialem sie po fakcie ze jest niedaleko inny-i tanszy-ale coz....- Mądry Polak....!!!! :)

walimar 05-01-08 01:02

Dzięki za słowa współczucia, ale sprawa jest naprawdę stresująca przynajmniej finansowo.
Co będzie zobaczymy, o tym wszystkim dam znać. Myślę, że można zaryzykować i dać sterownik do naprawy. Zresztą jak do ok. 3.500 - 5.000 zł ma dopłacić ewentualne 500-600 zł za "niepewną naprawę", to nie jest jakiś znaczy koszt. Może okaże się, że firma ChipCar-tuning jest godną zaufania i wielu potrzebujących skorzysta z jej pomocy. Trzeba czasami zaryzykować. Co będzie to się zobaczy. Warsztat za diagnostykę, wymontowanie i późniejsze zamontowanie sterownika chce 400 - 500 zł, moje są koszty przesyłki i naprawy. (razem 1000-1100 zł)
Gościu z ChipCar-tuning stwierdził, że po naprawie sterownika nie będzie trzeba wgrywać nowego softu, pamięć będzie w całości zachowana (sterowanie dawką pompy i współdziałanie z imobilajzerem)-zobaczymy jak i co.
Kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi.
Pozdrawiam serdecznie. :D :D :D

[ Dodano: Sob 05 Sty, 2008 01:09 ]
artax

to jest link:

http://www.chipcar.pl/

i odczytany adres:
CHIPCAR
UL.ŁUKOWA 25
43-210 KOBIÓR ,WOJ.ŚLĄSKIE
TEL.885-192-943 , mail :biuro@chipcar.pl

[ Dodano: Sob 05 Sty, 2008 01:39 ]
Do Rm31.
Nie wiem, czy to najrozsądniejsze rozwiązanie -zobaczymy.
Gościu na warsztacie przedstawiał tylko czarne scenariusze. Koledzy z forum twierdzą bezinteresownie, że w >95% to awaria sterownika. Komuś trzeba zawierzyć.
Życz mi powodzenia, może parę groszy zaoszczędzę (albo stracę).

Rm31 05-01-08 17:31

walimar, mamnadzieje ze wszystko sie u Ciebie ułoży i naprawisz foczkę w miare tanio!!! ja moze tez bym zrobil inaczej gdybym znalazl wczesniej to forum-ale jest jak jest i jezdze....!-a to najwazniejsze...!!!! trzymam paluchy!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

biały79 06-01-08 00:35

kochani, jak ja sie ciesze ze nie jestem sam [hehe] , moja padła AD 11.12.2007 (zresztą juz tez o to pytałem i od tego czasu poszerzyłem swoja wiedzę)...mechanior rozłożył ręce, zrobił smutna minę, pompę wysłał do regeneracji - bo mało kto zajmuje sie tym ustrojstwem i zaraz bedzie miesiąc jak czekam za samochodem, nie wiem co, kiedy i za ile... ale juz mam to w [ass] ... całe zycie dbam o samochody, nie zajezdzam, spokojnie, powoli - zreszta o wszystko - a tu taka niespodzianka...dla tego moja foke po naprawie zajezdze na śmierć [pop] , bo co z tego jak za chwile trachnie znów coś.... be happy...wszystkim życzę powodzenia 8)

zolwik4m 06-01-08 01:40

Witam,

czas nagli - ale ja bym raczej ASO unikał (opisałem już moją przygodę bodajże w tym poście)...warto poszukać innych specjalistów od silników diesla..ja w ten sposób uniknąłem wydatku rzędu 5 tys. i zamiast tego zapłaciłem 1500 bo fachura naprawił mi całkiem co innego i okazało się, że ma rację...z tego co zauważyłem to na dolny śląsk masz kawałek, więc fachowiec z Jawora (naprawdę dobry gość - ludzie z wrocławia czasami go nawet polecają) raczej się Tobie nie przyda..
nic więcej nie mogę powiedzieć...może inni mieli problemy z czymś takim?

pozdrawiam i życzę powodzenia

walimar 20-01-08 09:09

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc - uratowałem ze 3.000 zł.
Ale po kolei.

Piątek 04.01.2008 r. - foka zaniemówiła, hol, warsztat, diagnoza - padł sterownik pompy, koszt 3.500 - 5.000 zł i co najmniej 2 tygodnie czekania. Dzięki szybkiej waszej pomocy jeszcze tego samego dnia kontaktuje się z Panem Darkiem z firmy ChipCar - http://www.chipcar.pl/. Zapadła decyzja - trzeba zaryzykować i wysłać sterownik do Pana Darka.

Wtorek 08.01.2008 - sterownik wymontowany, zapakowany, wysłany (koszt 10 zł).

Piątek 11.01.2008 - sterownik dotarł na Śląsk do pana Darka.

Wtorek 15.01.2008 - informacja od pana Darka - sterownik naprawiony, wysłany, jedzie z powrotem do Stargardu Szczec.

Czwartek 17.01.2008 - sterownik dotarł w moje ręce koszt (naprawa 600 zł + 50 zł przesyłka) i 12 m-cy gwarancji. Jeszcze tego samego dnia jadę na warsztat, daję sterownik mechanikowi i widzę jego sceptyczą minię. Pan mechanik stwierdza, że jutro założy sterownik, ale chyba to nie będzie chodzić.

Piątek 18.01.2008 godz. 12.30 - telefon od mechanika - sterownik założony - foka odpaliła od pierwszego razu - można ją zabierać z warsztatu. Koszt diagnostyki i naprawy 200 zł.

Łącznie zapłaciłem 860 zł.

Jeszcze wczoraj zadzwonił do mnie pan Darek z pytaniem czy sterownik dotarł, czy chodzi i jakby co to mam 12 m-cy gwarancji, ale po tej naprawie powinien chodzić dłużej niż orginalny.

Co do samej naprawy. To mechanik wyjął sam sterownik, pompy wogóle nie ruszał. Trzeba tam odkręcić chyba 4 - 5 śrubek z góry, niestety odciąć 2 przewody i wyjąć kostkę ze złącza. Do naprawy trzeba wysłać koniecznie sterownik z górną metalową przykrywką. Jak wrócił po naprawie to ta przykrywka była już na stałe silikonem przymocowana do sterownika. Wg mechanika, służy najprawdopodobniej jako dodatkowy radiator dla wymienionego tranzystora w sterowniku. Mam nawet parę zdjęć sterownika przed i po naprawie ale gdzieś posiałem kabel od cyfrówki i nie mogę zdjęć zgrać na kompa. Jak go znajdę do dorzucę te zdjęcia.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc i naprawde polecam firme ChipCar. :lol: :lol: :lol:

kleofas 20-01-08 13:51

jak będziesz w Wawie, to mam u ciebie browara [bigok]
pozdrawiam i cieszę się że mogłem pomóc [up]

Patrol 25-01-08 16:42

@walimar
czy po montażu naprawionego sterownika foka odpaliła od razu bez kasowania błędów?
pytam bo mój sterownik powędrował również do firmy Chipcar
pozdrawiam

walimar 27-01-08 15:16

Witam po przerwie - niestety nie mam dobrych wiadomości w czwartek 24.02.2008 r. foka padła - znowu to samo.
Ale najpierw odpow.
Cytat:

Napisał Patrol
@walimar
czy po montażu naprawionego sterownika foka odpaliła od razu bez kasowania błędów?
pytam bo mój sterownik powędrował również do firmy Chipcar
pozdrawiam

Tego nie wiem, wiem tylko że musieli ją lekko odpowietrzyć i wszystko chodziło.

Najgorsze, że żaden porządny warsztat nie ma czasu w tym tygodniu na diagnostykę. Może coś zobaczą w poniedziałek lub wtorek. Dzwoniłem do firmy Chipcar - pan się zdziwił, że ustrojstwo nawaliło ale we wszechświecie wszystko jest możliwe. Nie ma najmniejszego problemu z ewentualną naprawą gwarancyjną. Tylko na razie nie wiem czy to znowu sterownik.

W trybie serwisowym licznik wyrzucił mi błąd tdc-9318 i tylko ten. Wynika z tego, że coś z aku lub alternatorem ale z czym to jeść nie mam zielonego pojęcia. W temacie elektryki otworzyłem nowy wątek: Tutaj Co z tego będzie zobaczymy. [banghead] [banghead] [banghead]

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 16:17 ]
A,ha, jeszcze jedno gościu z Chipcar sugerował mi aby sprawdzić jakieś elektrozawory w pompie wtryskowej, podobno ja się przytrą to nie wyłączają prądu na sterowniku i je palą i można sterowniki naprawiać w nieskończoność. No to niezła perspektywa - chyba pompa do przejrzenia czyli naprawy, chyba, że to co inne.

robercikk 27-01-08 20:16

Zatarty zaworek to jest chyba najprawdopobniejsze rozwiązanie problemu z pompami Boscha - tak sobie wymyśliliśmy z Asem na poprzedniej stronie tego wątku.
Prawdopodobnie po wymianie zaworu na pompie - tak on sie chyba nazywa, filtru paliwa i w twoim przypadku naprawy gwarancyjnej sterownika, fachowego odpowietrzenia całego układu foka będzie śmigać jak nowa.
Moje zdanie na ten temat jest takie, że fachmani z Bosch zawsze chcą regenerować całą pompę bo najlepiej na tym zarabiają.

Ataman 28-01-08 20:52

sterownik pompy wtryskowej
 
Witam jestem nowym na tym forum - Focusa 1,8Tddi 1999 rok mam od miesiąca .I dnia 12 stycznia 2008 Foka padła bez żadnych objawów na szczęście 100 m od domu. Podpięty komp - wynik awaria pompy wtryskowej . Teraz pytanie mam małe -mechanik oczywiście serwis i koszt 3500 ale na forum znalazłem firmę Chipcar zajmującą sie naprawą sterownika koszt 750 zł i gwarancja 12 miesięcy +wysyłka. Firma sterownik naprawiła teraz czekam na przesyłkę wysłana wczoraj. Czy ktoś korzystał już może z usług tej firmy i jak sie sprawują sterowniki? Pozdrawiam.

kleofas 28-01-08 21:14

[boshe] w większości przeglądarek ctrl+f jest search tekstu na stronie
na tej stronie chipcar jest pewnie ze 3 razy wypisany

walimar 28-01-08 21:20

Re: sterownik pompy wtryskowej
 
Cytat:

Napisał Ataman
na forum znalazłem firmę Chipcar zajmującą sie naprawą sterownika koszt 750 zł i gwarancja 12 miesięcy +wysyłka. Firma sterownik naprawiła teraz czekam na przesyłkę wysłana wczoraj. Czy ktoś korzystał już może z usług tej firmy i jak sie sprawują sterowniki? Pozdrawiam.

O swoich kontaktach z firmą Chipcar pisałem nieco wyżej. Ja wprawdzie płaciłem 650 zł, ale reklama pewnie robi swoje. Moim zdaniem gościu robi te sterowniki raczej porządnie, chociaż to tylko moje subiektywne zdanie. Wprawdzie moja foka dalej stoi i pewnie znowu padł sterownik, ale trudno winić gościa z Chipcar, jeżeli np. sterownik pali się z przyczyny uszkodzenia samej pompy. To się okaże po następnej diagnostyce komputerowej. Zdecydowałem się oddać samochód do autoryzowanego warsztatu naprawy pomp Boscha. Nie mam już czasu czekać i ekspertmentować, czas aby samochód ruszył do pracy. Więc w najbliższy poniedziałek laweta i jazda do Gryfina. Zobaczymy co z tego wyjdzie i za ile.

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 21:28 ]
Jeszcze zobaczę po diagnostyce czy sterownik wróci do Chipcar-u na naprawę gwarancyjną i jak zachowa się główny mechanik tej firmy w sprawie gwarancji. Przez telefon zapewniał, już po drugiej awarii, że z naprawą gwarancyjną nie będzie najmniejszych problemów. Dla mnie najbardziej wkurzające jest czekanie (prawie 10 dni) na jazdę paczki po kraju. Dla poczty priorytet to 3-4 dni w jedną stronę.

dwe 29-01-08 11:06

Wyslij kurierem - zazwyczaj 1-2 dni idzie paczka

Patrol 30-01-08 22:41

Mnie ciekawi inna kwestia dot. pomp wtryskowych boscha - bezpieczeństwo użytkownika/ów pojazdu.
Czytam właśnie bzdury tego pokroju:
http://www.motoekspert.mojeauto.pl/c...9&_libsetid=27
i zastanawiam się co ma niby oznaczać bezpieczna i przyjemna jazda z Boschem?
Moja foka odmówiła posłuszeństwa w centrum miasta i to tylko przypadek sprawił, że prędkość była minimalna i miałem miejsce na zawleczenie jej na pobocze, ale są ludzie którym sterownik padł na trasie podczas wyprzedzania... pozostają jeszcze ci, którzy nie dowiedzą się co stało się z ich autem, bo ich przygoda z technologią boscha zakończyła się tragicznie na drzewie, w rowie albo na innym pojeździe - oby nie było takich...
Skoro powszechnie wiadomo, że te badziewne sterowniki pomp wtryskowych wytrzymują ~160-200tys km (co wynika ze statystyk na różnych forach) a tak się troszczą o bezpieczeństwo, to dlaczego nie ma o tym nigdzie informacji, żeby uchronić się przed faktem, bo po fakcie już mnie obchodzi 'tańsza' naprawa sterownika/pompy (zakładając, że nie skasowałem auta w wyniku awarii) skoro bosch życzy sobie 2800 -3000 pln za sam nowy sterownik, nie mówiąc o regeneracji/diagnostyce samej pompy. Może chodzi tu o to, że powinniśmy skakać z radości że to wydatek 3 tys a nie 6tys pln...
Jak wiadomo można dokonać naprawy za ~700pln, bo szlag trafia podobno tylko jeden tranzystor, więc za cholerę nie mogę doszukać w tym całym programie Bosch eXchange ani oszczędności ani przyjemności [banghead]
Ma ktoś jakieś informacje czy interesowała się tym kiedykolwiek prasa?
Wkrewiony jestem na maxa bo kilka dni przed padem sterownika leciałem autostradą więc szczęście w nieszczęściu... a auto mi gnije z nudów od tygodnia w oczekiwaniu na sprawny sterownik...

Rm31 31-01-08 06:14

też mialem "przygode" ze sterownikiem(całe szczescie ze stalo sie to przed brama kolo domu-po prostu juz foczki nie odpalilem).... fifi na lawecie wyladowala w serwisie Boscha i po dwoch dniach mialem ją gotowa. koszt-3751zl.... razem ze sterownikiem i regeneracja calej pompy. sam nowy sterownik-dokladnie nie pamietam(musialbym sprawdzic w papierach!!!)-ale kosztowal okolo 900 zl. reszta to czesci do pompy, rozrzad,wymiana filtra paliwa,WDS i robocizna... (gdybym naprawial sterownik-to foczka by byla tez uziemiona a i tak pewnie by nie ruszyla bo byl zatarty w pompie zaworek... jak rozmawialem z mechanikiem "wujem Zbyniem" to bylo w miare najlepsze rozwiazanie-fakt ze najdrozsze... tylko ze nie popytalem, nie posprawdzalem i oddalem autko do najdrozszego w okolicy serwisu-ale to juz moj blad!!!)
ale ogolnie to BOSCH sie nie popisal-ten sterownik jest felerny i tyle...

walimar 31-01-08 16:00

no właśnie człowiek uczy się na błędach, z reguły własnych. Może po przeczytaniu tych postów kilka osób wyciągnie bardziej korzystne wnioski. Ja oczywiście nie mam do nikogo żalu, podjąłem pewne ryzyko na własną odpowiedzialność, no i się nie udało. Może komuś innemu to wyjdzie (powodzenia), ale kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi.

Pozdrawiam Pana Darka z "Chpipcar", tylko żeby Pan był bliżej morza - to pewnie byśmy focusa naprawili. Niestety czasami ta odległość włącza pewne blokady.

Panie Darku, chyba się Pan nie obrazi jeżeli powiem, że obserwuje Pan to forum. Może parę rad w temacie elektroniki i pomp. Na pewno podniesie to Pana autorytet. [metal] [metal] [metal]

kleofas 31-01-08 16:02

to co padło? zawór na pompie? koszt takiego zaworu do tdci to 320 PLN w aso
chyba że cała pompa kaput, to faktycznie koszta będą spore...

Ataman 31-01-08 18:51

To teraz kolej na mnie sterownik z Chipcara dostałem dzisiaj po 7 dniach - gratulacje dla Poczty Polskiej. W sobotę będę miał wynik.Mechanik mówi że dokładna diagnoza i tak jest możliwa po wyjęciu pompy. Martwią mnie te zawory , czy jest możliwość sprawdzenia ich bez wyjmowania całej pompy? Ja tez zaryzykowałem - zobaczymy co z tego będzie:)

[ Dodano: Sob 02 Lut, 2008 12:38 ]
No i skończyło sie na serwisie Boscha . Foka odpaliła na sterowniku z Chipcara ale wywala kilka błędów . Zaryzykowałem jak kolega ale odległość robi swoje i zgadzam sie z nim jak by to było bliżej to pewnie bez problemu byśmy naprawili. Ale mam wyjazd do Niemiec i chyba nie mogę ryzykować. Jest ryzyko jest zabawa szkoda że tylko taka droga:) Polecam serwis Boscha w Gdańsku BS Moto-Hrecki chciałem dać do firmy BS PEZAL ale jakoś wszyscy odradzają nie wiem czemu.

Patrol 02-02-08 13:47

shit :/
mój sterownik ma być dziś montowany przy czym od razu dostałem info, że o ile wogóle odpali to pojeżdżę z 1msc, max 2 i pompa zdechnie razem ze sterownikiem, więc lepiej bym zrobił odsyłając od razu do naprawy całość (pompa ze sterownikiem)... rydzyk fizyk zobaczmy co z tego będzie...
a w Chipcar naprawiał ktoś z Was pompę?

walimar 05-02-08 01:56

No to się zaczeło - focus trafił dzisiaj rano na warsztat w Gryfinie. Fachowcy z Boscha obiecali się uwinąć w 2-3 dni. Po kilku godzinkach telefon z informacją, że zdemontowali już rozrząd i jest problem: wyciek oleju, pasek, rolka napinająca i jakiś uszczelniacz do wymiany. Dodatkowy koszt naprawy ok. 400-500 zł (300zł części + 200 zł robocizna) - jaka moja decyzja robić czy nie. Co miałem odpowiedzieć - robić, robić (pasek z rolką ma ponad 60.000 km, i tak zaraz się do niego trzeba się będzie dobrać, no i ten wyciek). Jutro pompa na stół do sprawdzenia i kolejny telefon co ustalili. Już się boję o portfel. [zimny] [zimny] [zimny]

kuffs 07-02-08 15:47

Moja foczka ma taki błąd po podpięciu kompa: UKŁAD REGULACJI POCZĄTKU WTRYSKU - 2 razy nie chciał zapalić, w końcu zaskoczył, do dzisiaj pali od pierwszego.

W Boshu mi powiedzieli że najlepiej będzie dać pompę na stół coś tam zrobią (nie wiem co dokładnie), zapłacę ok. 1000 zł i być może ocali to sterownik pompy wtryskowej oraz samą pompę. Sam nie wiem co zrobić. Auto jest mi potrzebne do pracy. Jeżdżę po wioskach, wieczorami i nie mogę sobie pozwolić na niespodzianki. Już teraz mam porytą psychę bo cały czas się zastanawiam czy odpalę czy mi nie zgaśnie gdzieś w polu?. Co byście zrobili na moim miejscu?

Kolejna rzecz jaka mnie zastanawia to nazewnictwo i konkretne określenie przedmiotu usterki i naprawy?

1- czy przy awarii sterownika jest coś robione z pompą co zapobiegnie jej późniejszej awarii. Sterownik kosztuje np. 2500 zł, dostajemy gwarancję na 12 m-cy ale co z pompą. Czy może ona zepsuć się np. po miesiącu co również dużo kosztuje. Na pierwszej stronie jest kosztorys - "sprawdzenie, kalibracja pompy VP" - co to oznacza, czy to jest regeneracja pompy bo nie wiem?

2 - i na odwrót. Czy przy awarii samej pompy jest coś robione ze sterownikiem. Bo przecież po wydaniu kasy na regenerację pompy po jakimś czasie może walnąć jej sterownik i znowu kupa kasy.

3 - czy może spartolić się zarówno sterownik oraz pompa?

4 - skąd wg was jest taka rozbieżność w cenach. Jedni piszą jak w kosztorysie na pierwszej stronie ok. 2800 zł a inni 3,5 tyś, 5 tyś, a nawet więcej?

5 - no i co byście zrobili na moim miejscu. Trochę kasy mam odłożone ale nie wiem co zrobić. Czy czekać aż całkiem pierdylnie czy jednak im to oddać i niech działają? Tylko co zrobią?

kleofas 07-02-08 16:16

tak czy owak wymiana sterownika/regeneracja pompy potrwa chwilę więc będziesz uziemiony...
ja bym poczekał aż padnie
i NA PEWNO nie robiłbym tego w ASO ani w serwisie BOSHa bo to zbędne koszty

walimar 07-02-08 19:00

No i dzisiaj focus wrócił do mnie z powrotem z nowym tchnieniem życia. To leczenie kosztowało mnie 3.590 zł. Oprócz rozrządu wymienili tylko sterownik i go skalibrowali (no i filtr paliwa ale to zawsze robią). Za 10.000 km. mam wrócić do nich na obowiązkowy przegląd gwarancyjny pompy (koszt 100 zł + wartość filtra paliwa) inaczej po gwarancji. Z tego co się ich pytałem w pompie nic nie robili, bo komputer nic im nie wykazał, a gwarancja jest tylko na sterownik. Gdy padnie pompa to trzeba za jej robotę zapłacić i wtedy jest gwarancja na pompę. Za rok znowu padnie sterowniki i tak się można bawić w nieskończoność. Kalibracja z tego co wiem polega dopasowaniu sterownika tak aby sterował odpowiednio elektrozaworami w pompie i dawał odpowiednie dawki paliwa. Co do różnic w cenach dolicz ewentualny koszt naprawy samej pompy (np. uszczelnień, elektrozaworów), albo wymianę na regenerowaną, a koszt ci wzrasta lekko o 2 - 2,5 tys. zł. Ja bym z wymianami się za bardzo nie spieszył, sami fachowcy w Boschu mimo nowego sterownika i "fachowej" obsługi nie dają 100% gwarancji, że sterownik jutro, za tydzień a może miesiąc nie padnie. Jak padnie samochód trzeba przywieść (na swój koszt) do warsztatu i w ramach gwarancji się naprawi (i znowu pytanie na ile). Ponieważ nie mają za dużego ruchu w interesie przy okazji naprawiają w samochodzie co się da. Mi przez telefon powiedzieli,że pasek rozrządu jest zalany olejem, a dzisiaj go widziałem i jest suchutki jak pieprz. Nie wiem czy aby na pewno tam był wyciek. No ale zapłaciłem i już. Teraz tego nie sprawdzę, ale wątpliwości są.

Ogólnie trzeba stwierdzić, że robią raczej dobrze (na, ale za jaką forsę). Wszędzie nalepki z hologramami, karteczki z przebiegami, terminy następnych wymian i napraw itp. No i mam wrażenie że samochód jest żwawszy, lepiej zbiera się z drogi, i dużo mniej kopci na czarno. Na ale 1,5 miesiąca nim nie jeździłem i może mi się tak wydaje. Od jutra do roboty i zobaczymy jak się będzie spisywał w drodze.

kuffs 17-02-08 21:40

witam, a co byście mi podpowiedzieli. Moja pompa mi siada, komp wykazał błąd (pisałem powyżej), ponadto zdarza się, że się zapowietrza. Póki co jeżdzę, ale wg "magików" kwestia czasu kiedy mi pompa siądzie.

walimar 18-02-08 20:30

oddać fokę do ludzi - chociaż to mało uczciwe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi