Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] Dystanse do oryginalnych alufelg. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13616)

Gherkin 17-11-06 13:43

[FFI] Dystanse do oryginalnych alufelg.
 
Witam!
Dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem oryginalnych fordowskich alufelg 15". 8)

http://img156.imageshack.us/img156/7...ealuxc6.th.jpg ...dokladnie takich.

Jak wiadomo maja one dosc wysokie ET - 52,5.
Oponki na wiosne - 195/60.
Chcialbym zastosowac do nich niewielkie dystanse - zeby poprawic efekt wizualny - poszerzyc auto i ladnie wypelnic nadkola.
Oczywiscie najwazniejsza kwestia jest dla mnie bezpieczenstwo.

I tu pytania do Was:

:arrow: Jakie dystanse zastosowac [grubosc - tyl/przod] ?
:arrow: Czy bedzie konieczna wymiana szpilek [do alu sa nakretki] ?

Nie za bardzo orientuje sie w temacie i na pewno nasuna mi sie jeszcze jakies pytania, ale to pozniej. :mrgreen:
Mile widziany jakis link, lub fotka... co do czego. :mrgreen:

RSSSS 17-11-06 15:32

Re: Dystanse do oryginalnych alufelg.
 
Cytat:

Napisał Gherkin
Witam!
Dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem oryginalnych fordowskich alufelg 15". 8)

Obrazek ...dokladnie takich.

Jak wiadomo maja one dosc wysokie ET - 52,5.
Oponki na wiosne - 195/60.
Chcialbym zastosowac do nich niewielkie dystanse - zeby poprawic efekt wizualny - poszerzyc auto i ladnie wypelnic nadkola.
Oczywiscie najwazniejsza kwestia jest dla mnie bezpieczenstwo.

I tu pytania do Was:

:arrow: Jakie dystanse zastosowac [grubosc - tyl/przod] ?
:arrow: Czy bedzie konieczna wymiana szpilek [do alu sa nakretki] ?

Nie za bardzo orientuje sie w temacie i na pewno nasuna mi sie jeszcze jakies pytania, ale to pozniej. :mrgreen:
Mile widziany jakis link, lub fotka... co do czego. :mrgreen:

Dystanse zastosuj takie,które dadzą najlepszy efekt wizualny.
Sam musisz stwierdzić ile brakuje do wypełnienia blotników!

Szpilki trzeba będzie wymienić!

Gherkin 17-11-06 23:14

Hmm, myslac w tych kategoriach wzialbym maxymalnie szerokie dystanse - zeby zrownac kola z nadkolami. Chce wiedziec jakiej grubosci zastosowac dystanse, aby jezdzilo sie bezpiecznie, zeby nic nie tarlo - zeby koszta "operacji" byly przystepne.

Czy koniecznie bede musial zmienic szpilki - niezaleznie od grubosci dystansow?

Myslalem o 15mm na tyl i 10mm na przod. Moze byc?

Czy wymiana szpilek jest trudna?

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 22:03 ]
Panowie, pomozcie... :mrgreen:

Jacqu 22-11-06 20:58

Też kiedyś o tym myślałem, ale mi odradzono. Dystanse poprawią jedynie efekt wizualny,bo prowadzenie to wątpie,a mogą zaszkodzić. Przy tym całkowiecie niezależnym zawieszeniu jakie ma focus koła się rozczłapią na boki, że tak powiem. Jeśli chodzi o prowadzenie to przedewszystkim rozpórka z przodu, a jeśli ktoś ma więcej funduszy to twardsze sprężyny.

piomic 22-11-06 23:09

witam,

zamierzam kupić takie same felgi
czy możesz mi napisać proszę gdzie je kupiłeś i ile cię kosztowały?

pozdrawiam,

Gherkin 23-11-06 11:26

Felgi kupilem na Naszej Gieldzie od tweaker'a, za co mu serdecznie dziekuje. :)
Sprawdz najpierw tam, jesli nie znajdziesz to kliknij post [kupie], moze ktos sie odezwie.
Zajrzyj na allegro, tam tez sie czasem trafiaja.
Jesli chodzi o cene, to umiarkowana, ale za to 100% pewnosci i jakosci.
Do tego wszystko zostalo w "rodzinie". :)

A teraz dystanse... Nie zamierzam pakowac MEGA duzych dystansow - chodzi mi o wrazenia wizualne przede wszystkim. Takie 10mm w zupelnosci mi wystarcza. Maja one tak samo negatywny wplyw na auto jak felgi z mniejszy ET, zatem chyba nie jest tragicznie.
Nie szaleje autkiem, z reszta przy takim silniczku to chyba oczywiste.

Doradzcie Panowie!

piotr 06-12-06 09:53

Co do dystansów, to ja zakupiłem niedawno po 5mm na stronę bez centrowania do 15'' felg, które używam w zimie. Foka wygląda dużo lepiej i prowadzi się zdecydowanie pewniej, ale jest problem ze śrubami! Ostatecznie zdjąłem czasowo te dystanse bo wydawało mi się, że 3 pełne obroty nakrętki to za mało, aby przytrzymać dokladnie koło. Chciałem kupić dłuższe szpilki, ale te które udało mi się namierzyć na allegro mają po 70mm długości a ja potrzebuje 60mm. Numery z przycinaniem też mnie nie przekonują. Przyznam szczerze, że mam spory problem z tym projektem...

Gherkin 06-12-06 10:36

Na zlocie w 3miescie poruszylem ten temat i wyglada to nastepujaco:

Dystanse przesuwaja srodek ciezkosci piasty do zewnatrz, to w efekcie powoduje szybsze zuzywanie sie lozysk, drazkow (chyba) i jeszcze czegos. Ten kto ma ABS wie ile takie glupie lozysko kosztuje.
Dystanse ponizej 10 mm nie maja pierscienia centrujacego - alufelga trzyma sie na samych srubach, a tego producent w oryginale nie przewiduje. Poprostu zmniejsza sie bezpieczenstwo...
Do tego dochodza koszty zwiazane z wymiana szpilek, bo te sa za krotkie nawet do najmniejszych dystansow, z reszta same dystanse tez nie naleza do tanich rzeczy. [banghead]
:arrow: [ Informacji udzielil mi Markes ]

Ostatecznie doszedlem do wniosku ze PLUSY wynikajace z posiadania dystansow (efekt wizualny, prowadzenie, itd) nie sa w stanie przewazyc nad MINYSAMI (w/w). :(

Nie ukrywam, ze bardz zaluje - ale coz, bezpieczenstwo przede wszystkim. [tuning]

[screwy] A zaczynalem ten temat chcac kupic dystanse... [screwy]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi