Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFII] Komputer - Średnie zużycie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17787)

baxxterhp 12-07-07 08:46

[FFII] Komputer - Średnie zużycie
 
Jak wejść w tryb zmiany przeliczania średniego spalania. Wiem, że temat był poruszany na forum, ale chyba nie do FFII

Pytam się o to bo wydaje mi się, że jest złe przeliczanie z następującego powodu:

Zatankowałem bak do pełna, przejechałem ok. 220 km, średnie spalanie wg komputera to 6.4l/100km, ilość kilometrów do tankowania to ok. 480 km.

Według moich wyliczeń przy spalaniu 6.4 powinienem przejechać ok. 830km. Chyba, że komputer nie bierze pod uwagę rezerwy paliwa

droopsio 12-07-07 09:38

komputer przelicza tez średnią prędkość jaką osiągasz i kombinując z tego podaje Ci ile orientacyjnie możesz jeszcze przejechać

pytanie także, czy jest to nowy samochód (ew. czy resetowałeś licznik) - jeśli tak w którymś z przypadków daj mu troche czasu. Z doświadczenia (przejechanei 100.000 km w dwa lata takim modelem jaki posiadasz) wiem, że dopiero po ok 1000 km od resetu / zakupu zaczyna podawać realne wartości.

U mnie po tym okresie - wskazania komputera w minimalnym stopniu (o 20-30 km) rózniły się od rzeczywistości. Także średnie spalanie pokazywane przez kompa było raczej zgodne z prawdą

pzdr, B

KP 12-07-07 10:45

baxxterhp,

zmien temat na bardziej konkretny - komputer co??

baxxterhp 12-07-07 11:14

Cytat:

Napisał droopsio
komputer przelicza tez średnią prędkość jaką osiągasz i kombinując z tego podaje Ci ile orientacyjnie możesz jeszcze przejechać

pytanie także, czy jest to nowy samochód (ew. czy resetowałeś licznik) - jeśli tak w którymś z przypadków daj mu troche czasu. Z doświadczenia (przejechanei 100.000 km w dwa lata takim modelem jaki posiadasz) wiem, że dopiero po ok 1000 km od resetu / zakupu zaczyna podawać realne wartości.

pzdr, B

Wszystkie liczniki były zerowane, a auto ma już dwa lata - przywiezione z Francji

darekw 12-07-07 14:00

U mnie źle liczy. Jest zbyt optymistyczny w stosunku do rzeczywistości o jakieś 0,5 litra... :?

oryks 10-10-08 09:42

Witam,

czy ktoś może już rozpracował jak skorygować wskazania spalania w FFII ?

azotek 14-11-08 20:56

Witam !
U mnie też komputer pokazuje o 0,5 l/100 mniej niż w rzeczywistości.
Przeleciałem wszystkie posty ale większość dotyczy FFI.
Czyżby posiadacze FFII byli mniej dociekliwi ? Czy po prostu mniej jest informacji dotyczących nowego modelu ?

Janisek 14-11-08 21:38

No wiem, że trochę OT ale jeśli chodzi o wskazania kompa dot. spalania to u mnie raczej odwrotnie, liczone pod dystrybutorem wychodzi jakieś 0,2l mniej niż pokazuje komp.

0bi 15-11-08 13:24

U mnie problem z liczeniem chwilowego spalania przez komputer jest taki, że nawet podczas postoju komputer liczy spalanie w l/100 km. Jako że samochód stoi to a spalanie nawet najmniejsze ale jest to chwilowe spalanie automatycznie zmierza ku nieskończoności, a to podnosi średnie spalanie. Wg instrukcji obsługi, podczas postoju komputer powinien liczyć chwilowe spalanie w l/godzinę, u mnie jest l/100km.
Wiecie może jak to zmienić?

krutoj 15-11-08 20:21

A u mnie jak stoję np. na światłach komputer pokazuje chwilowe zużycie w l/h (mam niemiecką fokę).

RuTo2 16-11-08 01:31

Koledzy "że się wtrącę" średnie spalanie jakie pokazuje komp (nie zawsze dobrze) nie ma nic wspólnego z zasięgiem jaki możemy zrobić na paliwie w baku , a takie pytanie zadał kolega baxxterhp .Jeżeli przejedziemy całą trasę autostradą i zostanie nam w baku np.6 l paliwa to w tych warunkach komp pokaże jeszcze np.100km zasięgu , ale jeśli wjedziemy w "korek " to wyliczy nam 25km zasięgu.Wydaje mi si ,że w tym momencie komp wylicza z chwilowego spalania + ilość paliwa w baku , bo gdyby liczył ze średniego to porażka....Tak więc baxxterhp nie przejmuj się wszystko jest ok. Srednie spalanie nie ma nic wspólnego z tym co masz w baku .Jeśli chodzi o kalibrację to niestety wam nie pomogę chyba ,że chodzi o FF1 - u mnie orginalnie spalanie było za niskie o ok 0.7l /100km.Ot taki trik forda ,żeby klienci byli zadowoleni :)

tomitomi 17-11-08 16:15

dobrze RuTo2 prawi, dać mu [pub2]

dystans jaki pozostał do przejechania komputer liczy na podstawie aktualnego stylu jazdy. jeżeli będziemy jechać zgodnie oszczędnie (hamowanie silnikiem, logiczne rozpędzanie się) to komputer pokaże długi dystans. a wystarczy zacząć bezsensownie pałować silnik - ruszać z piskiem, hamować z dymem to dramatycznie spadnie zasięg.

jak zbliżam się do rezerwy a stacji po drodze brak to włączam pozostały dystans i staram się jechać tak żeby malał jak najwolniej.

0bi 19-11-08 21:03

Jeśli chodzi o liczenie dystansu do przejechania to mogę się zgodzić. problem polega natomiast z liczeniem średniego spalania. Mam FFII z 2007 i brakuje mi wskazania chwilowego spalania, jest tylko średnie. Jak natomiast zresetuję średnie to tak jakbym miał przez krótki czas chwilowe. Wówczas zauważyłem, że podczas postoju średnie spalanie w L/100km rośnie mi bardzo szybko do max wartości 99l/100km. Bierze się to stąd że komputer liczy je w km/100 km a nie w l/h. Czy ktoś mam może ten rocznik FFII i również wskazania spalania chwilowego?

tomek242 19-11-08 21:08

Cytat:

Napisał 0bi
Czy ktoś mam może ten rocznik FFII i również wskazania spalania chwilowego?

Mam wskazanie chwilowe.

hans 19-11-08 21:17

Cytat:

Napisał 0bi
Czy ktoś mam może ten rocznik FFII i również wskazania spalania chwilowego?

Ja też mam.

Widocznie funkcje komputera włączne były 'na pałę' - jak podeszło w danej serii technikowi.

ryba1976 20-11-08 17:42

mam pytanie do klubowiczów z foką II 1,6 TDCI 109 KM przy jakiej prędkości na 5 biegu oczywiście powyżej 100 km/h komputer pokazuje najniższe spalanie - pyta bo moja foka nie ma kompa


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi