Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] wentylatory na chłodnicy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43418)

gargamel 17-09-10 04:57

wentylatory na chłodnicy
 
witam:)
mam pewne pytanko, od jakiegos czasu jesem posiadaczem foczki:)wszystko dzialalo ladnie dopoki nie zorienttowalem sie ze nie dzialaja wentylatory gdy zalacze klime(manualna), a takze gdy czekalem na dobrze zagrzanym silniku czy zalaczy sie wentylator chlodnicy i po 10 minutach czekania nic!!
jak w ogole sie zabrac za te wentylatorki skoro nie dzialaja obydwa??przekazniki??bo bezpieczniki z oznaczeniami wiatrakow wszystkie sprawne, ale nie wiem jak sprawdzic przekazniki itd:) prosze o pomoc klubowoczow i pozdrawiam cieplo:)

Dzior 17-09-10 08:48

Cytat:

Napisał gargamel (Post 485452)
witam:)
mam pewne pytanko, od jakiegos czasu jesem posiadaczem foczki:)wszystko dzialalo ladnie dopoki nie zorienttowalem sie ze nie dzialaja wentylatory gdy zalacze klime(manualna), a takze gdy czekalem na dobrze zagrzanym silniku czy zalaczy sie wentylator chlodnicy i po 10 minutach czekania nic!!
jak w ogole sie zabrac za te wentylatorki skoro nie dzialaja obydwa??przekazniki??bo bezpieczniki z oznaczeniami wiatrakow wszystkie sprawne, ale nie wiem jak sprawdzic przekazniki itd:) prosze o pomoc klubowoczow i pozdrawiam cieplo:)

Jeżeli chodzi o klime był różne wersje ale z tego rocznika powinny chodzić dwa.

Sprawdz w trybie serwisowym licznika jaka masz temp. płynu. Mimo ze jak twierdzisz zagrzałeś silnik to prawdopodobnie jeszcze nie osiągnęła właściwej. Wentylator włącza się gdzieś przy 94 stopniach.

Paweł 17-09-10 11:30

jak się włącza klimę startują oba niezależnie od temperatury płynu, sprawdź styki w kostce zasilającej która jest na obudowie wentylatorów

gargamel 17-09-10 17:41

tylko kurcze gdy patrze na wskazni temperatury to niestety jak sie zagrzeje to jest ladnie na srodku ale dzis np stalem ponad 10 min w korku i wiadomo start ---sto itd itd a temperatura na wskazniku nadal taa sama i wentylator tez nie zaskoczyl.....moze cos z czujnikiem?......ale przez czujnik przeciez nie padly by 2 wetylatory.....jutro bede sie bawil bo mam wolne.....ps. przekaznikow nie slychac zeby dzialaly czyli nie ma tzw"pyniecia" i juz pojecia nie mam ja ten temat ugryzdz;) prosze o pomoc nadal i dzieuje za zainteresowanie:)

Paweł 17-09-10 17:52

przy normalnej pracy każdy wentylator jest sterowany indywidualnym czujnikiem, jeden mierzy temperaturę głowicy drugi jest z boku obudowy akumulatora od środka komory silnika, jeżeli nie starują po włączeniu klimy a wtedy są sterowane nie czujnikami to proponowałbym zacząć od kostki łączeniowej na obudowie wentylatorów, możesz każdy wentylator sprawdzić czy chodzi zasilając go dwoma przewodami z aku i pomierzyć na wtyczce czy po włączeniu klimy jest napięcie, ja kiedyś miałem taki problem była śniedź na stykach w kostce pomogło przeczyszczenie styków płynem do mycia styków, jeżeli n ie dochodzi napięcie to następny element do sprawdzenia to przekaźniki

gargamel 17-09-10 23:20

ok tak tez uczynie z rana:)

gargamel 19-09-10 10:57

wiec tak:znajomy elektronik wyjasnil mi na czym polegac bedzie caly pic:) otoz posprawdzalem wszystkie styki poczyscilem itd chociarz nie byly zasniedziale;) ale gosc powiedzial ze zanim zalaczy sie wentylator od chlodnicy potrzeba naprawde dlughiego czasu, a obydwa nie zalaczaja sie gdy wlaczam klime dlatego ze nie mam czynnika......wiec temat nalezy zamknac:) dziekuje:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi