Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Podniesienie mocy w benzynie 1.6 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8370)

rakers 20-01-06 15:43

Podniesienie mocy w benzynie 1.6
 
Chcialbym podniesc troche moc w foczce. Jak macie jakies ciekawe propozycjie to piszcie !!! pozdrowionka

moon 20-01-06 17:50

Re: Podniesienie mocy w benzynie 1.6
 
Cytat:

Napisał rakers
Chcialbym podniesc troche moc w foczce. Jak macie jakies ciekawe propozycjie to piszcie !!! pozdrowionka

Bylo, nie raz... Nie chce mi sie szukac teraz wiec napisze Ci po krótce...

ZAPOMNIJ!

Koszty duze a efekt marny. Lepiej sprzedac auto i kupic inne z wiekszym silnikiem.
Chyba ze traktujesz to jako hobby i masz duzo pieniedzy [bigok]

NeroN 20-01-06 20:10

No może nnie zapomnij, ale w 1.6 się tego nie da dobrze zrobić i tanio...za nowoczzesny(oszczędnie zbudowany) silnik...

Lepiej wrzucić 2.0 do Foki i z tym się już bawić [hmm]

BTW. Blue jak tu zajrzy to CIę oświeci bardziej co i jak... miał 130km w 1.6....

Greg 20-01-06 20:12

Cytat:

Napisał NeroN
miał 130km w 1.6....

Wlasnie , kiedys mial :roll:
Wybij sobie to z glowy jak foka chcesz normalnie i bezawaryjnie smigac .

Pzdr.

Blue 23-01-06 14:34

Cytat:

Napisał Greg
Wlasnie , kiedys mial :roll:
Wybij sobie to z glowy jak foka chcesz normalnie i bezawaryjnie smigac .

Bez ogromnych nakładów finansowych zdecydowanie odradzam, tanim kosztem nie da się zrobić praktycznie nic. Kiedyś ze znajomymi liczyliśmy, żeby zrobić to dobrze na ok. 170 koników trzeba liczyś się z inwestycją rzędu 40.000 PLN... Jak chcesz kilka koni, to zmień sobie dolot, wydech, obrób głowicę, wymień zawory - nie spodziewaj się jednak więcej niż ok. 15 - 20 koni za niemałe pieniądze. Spodziewaj się za to ogromnego spalania (13 - 16l) i poboru oleju...
Zdecydowanie zgadzam się z tym co napisali Koledzy. Ciesz się tym co masz albo zmień po prostu furkę. Jeżeli chcesz, to mogę Ci podać więcej szczegółów na priv-a lub na jakimś zlocie.

P.S. Moja furka zaczęła się rozpadać po wrzuceniu dwójki zamiast czwórki przy prawie 150 :roll:
P.S. 2 Miała nie 130 lecz 115 niestety...

rakers 24-01-06 13:38

dzieki koledzy!!

Trojan 25-01-06 00:31

Zgadzam się z chłopakami. Gdyby nie były to sensowne rady pokusiłbym się na taką radę-dygresyjkę:

- stożek - tu akurat jest trochę sensu
- ciprezystor dolotu + 15KM
- brewki reflektorów + 2KM + zmniejszenie oporów powietrza
- podświetlana gałka biegów: niebieska - 6KM, czerwona 8KM
- płyta CD pod lusterkiem wstecznym - koni nie dodaje ale chroni przed radarami
- magentyzer + 30KM (baterie Energizer + 20V)
- głośny wydech - im głośniejszy tym więcej koni
- carbonspojlerklapen + niewiarygodny docisk auta przy absurdalnych prędkościach
- podświetlane spryskiwacze szyby - niebieskie 2KM, czerwone 4KM
- naklejka TUNING - w zależności od miejsca ale przeważnie przyrost momentu w dolnym zakresie obrotów do ok 340 Nm/700 obr.min
- strumienica + 32,8 KM. Znakomicie sprawdza się przy pokonywaniu zakorkowanych mostów (np. Grota)
- wlot na masce (sam mam dwa) doprowadza świeże powietrze do ciprezystora rozśmiesząjąc go do łez

Tym sposobem zyskujesz prawie 90 KM po jednej wizycie w Norauto w dziale TUNING. Chłopaki pewnie jeszcze coś dodadzą od siebie bo mogłem o czymś zapomnieć.

A poważnie. Ja dostałem kalkulację na 25 tys. Silnik 1,8 115KM :arrow: docelowo 220. Auto do jazdy - nie na wyścigi.

NeroN 25-01-06 00:36

Cytat:

Napisał Blue
P.S. 2 Miała nie 130 lecz 115 niestety...

:roll:
Nie wiem czemu sobie 130 ubzdurałem.... [smirk]


Cytat:

Napisał Trojan
Zgadzam się z chłopakami. Gdyby nie były to sensowne rady pokusiłbym się na taką radę-dygresyjkę:
(...)
A poważnie. Ja dostałem kalkulację na 25 tys. Silnik 1,8 115KM :arrow: docelowo 220. Auto do jazdy - nie na wyścigi.


[rotfl] [rotfl]

Dobre, dobre...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi