Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Wymiana dźwigni kierunkowskazów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53641)

p4v3u 23-11-11 21:07

Wymiana dźwigni kierunkowskazów
 
Witam,
Przekopałem, a przynajmniej tak mi się wydaje, forum, stronę, i google.
Nie znalazłem żadnego zdjęcia jak powinienem choćby przygotować się do demontażu dźwigni kierunkowskazów.

Stąd też ten post, jeśli ktoś ma jakąś koncepcję, a najlepiej jeszcze zdjęcia - to będę baaardzo wdzięczny za poratowanie mnie przy wymianie tego elementu....


pozdrawiam

Falcon 23-11-11 21:09

Nalezało zacząć od obejrzenia samochodu...na pewno wpadłbyś jak sie do tego zabrać.;-)

janekfocus 23-11-11 21:13

Falcon Ty to musisz wszystko powiedzieć ;)

Falcon 23-11-11 21:17

Kiedyś nie było internetu i ludzie sobie jakoś radzili. ;-) A w tym przypadku internet nie jest niezbędny przecież...

p4v3u 23-11-11 21:19

Panowie, być może nalezało od tego zacząć. Nie wiem tylko na co zdało by się oglądanie samochodu nie znając konstrukcji elektryki w okolicach kierownicy.

Skoro piszę posta z takim pytaniem, to chyba raczej sugeruje, że albo próbowałem, albo nie byłem w stanie spróbować bojąc sie uszkodzenia.

pum 23-11-11 21:24

ale tu filozofii nie ma... zdejmujesz obudowę kolumny kierowniczej, wyjmujesz dźwignie kierunkowskazu, zakładasz 2 dźwignię, zakładasz obudowę. z tego co pamiętam to nawet śrubokręta nie potrzeba ;)

Falcon 23-11-11 21:25

To idź i się nie bój, nic nie połamiesz i nie uszkodzisz. Weź krzyżaka ze sobą.;-) Jak już go skończysz używać to odłącz wtyczkę i wyjmij przełącznik. Gotowe.[bigok]
ps. dlaczego wymieniasz manetkę kierunków?

Kam1l 23-11-11 21:28

Na górnej części obudowy kierownicy po lewej i prawej od kolumny masz takie malutkie protokąciki które wduszasz i obudowa idzie do góry.
Przy samej manetce masz od strony 2 manetki taką zapadke którą przesuwasz bodajże w lewo i manetka wyskakuje. Potem wtyczka. Ogólnie dość krótki kabelek jest i trzeba nieraz cierpliwości. Czasami jest problem z włożeniem poprawnym spowrotem manetki, ale trzeba poruszać i ładnie wskakuje na swoje miejsce.

Aha! I weź coś miękkiego do wduszenia tych zapadek na obudowie żeby się nie smykło i nie porysało jej. Przed robotą opuść kierownice w dół, będzie wygodniej ;)

p4v3u 23-11-11 21:31

hmmm,
no to chyba jest to o co mi chodziło :)

dziekuje

janekfocus 23-11-11 21:33

Widzisz a Falcon ściemniał że nie wie ;)

Falcon 23-11-11 21:37

Do FAQ ten temat! :D

MisiekT 23-11-11 21:53

LOL, zaraz bedzie temat - "jak otworzyc drzwi, bo ciagne klamke do gory i nic sie nie dzieje"

kolego z trudnym nickiem - wysililes chociaz wzrok zeby zajrzec jak prosta to sprawa czy od razu poprosiles Internet o pomoc?

Kam1l 23-11-11 21:56

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 640960)
jak otworzyc drzwi, bo ciagne klamke do gory i nic sie nie dzieje

To wcale nie takie śmieszne. W megance kupe miałem taki problem [helm] okazało się że od środka jest taka blaszka, ktora zachodzi na gwint na drucie cięgna. Blaszka się ułamała i sie drzwi nie otwwierały

janekfocus 23-11-11 21:59

Teraz to już jest dział humor :)

p4v3u 23-11-11 21:59

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 640960)
LOL, zaraz bedzie temat - "jak otworzyc drzwi, bo ciagne klamke do gory i nic sie nie dzieje"

kolego z trudnym nickiem - wysililes chociaz wzrok zeby zajrzec jak prosta to sprawa czy od razu poprosiles Internet o pomoc?

kolega z prostym nickiem odpowiada po raz kolejny, ze obawiając się o powodzenie całej operacji, i znając inne patenty Forda wolałem się upewnić przed użyciem młotka...

p4v3u 09-12-11 13:30

Dziękuję za odpowiedzi, tydzień po szybkim niby-serwisie na parkingu wszystko jeszcze działa. :))

Wymiana rzeczywiście prostacka - dwa zatrzaski trza wcisnąć i jest wszystko. Srub nie zauważyłem - poza tym do wyjęcia trzeba wcisnąć plastikowy atrzask.
Przy wkładaniu nowej manetki sugeruję wcześniej nie podłączać kostki bo wiącha jest krótka. I jakieś dziwne mi się wydało to o tyle, że manetke z całym tym kwadratowym mechanizmeem wkładaa się w innej płaszcyźnie niż by się wydawało. Przed dociśnięciem podłączamy kostkę i zatrzask blokuje się. U mnie od tego miejsca pozostała jedynie osłona.

pozdrawiam
p


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi