Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Ford Focus TDCi 150KM (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2570)

DjLeon 27-04-05 13:21

Ford Focus TDCi 150KM
 
Witajcie :)
Swego czasu na www.trader.pl widziłem Focusika 2003 TDCi 150KM (z Niemiec)
Powiedzcie mi jak to możliwe :?: , sam mam TDCi 100KM (jak zapewne wiecie) i tesh chciałbym dobic mu troszku kucyków :!:
Pozdrawiam :!:

Blue 27-04-05 13:38

Re: Ford Focus TDCi 150KM
 
Cytat:

Napisał DjLeon
Witajcie :)
Swego czasu na www.trader.pl widziłem Focusika 2003 TDCi 150KM (z Niemiec)
Powiedzcie mi jak to możliwe :?: , sam mam TDCi 100KM (jak zapewne wiecie) i tesh chciałbym dobic mu troszku kucyków :!:
Pozdrawiam :!:

Zapewne jakiś chip, TUTAJ masz przykład tuningu z TDCi 115 KM na 140 KM.
Nie znam się na tuningu diesla więc nie wiem ile da się bezpiecznie wyciągnąć ze 100 koni, nie wiem także jakie inne modyfikacje można dla tego silnika wykonać.

driver 27-04-05 13:43

Zapewne jakiś chip tuning został przeprowadzony.Ostatnio właśnie wiele się o tym mówi.Ma to poprawić przyspiesznie a nie predkosc.
Ceny roznie sie wachaja,ale najtanszy cos kolo 2,5 tys kosztuje.

DjLeon 27-04-05 13:53

Witam!!
Ale mówili ze 130KM najwięcej !!!!
:?:

Blue 27-04-05 14:39

Cytat:

Napisał DjLeon
Witam!!
Ale mówili ze 130KM najwięcej !!!!
:?:

Sugeruję, żebyś sobie poczytał TEN wątek. Myślę, że znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

RSSSS 27-04-05 17:49

Naturalnie,że chip tuning,ale sam tylko do pewnego momentu.
Myślę,że 130 PS to max.
Później trzeba wymienić kilka dodatkowych rzeczy i można dużo bardziej podnieść moc.

sylweek 28-04-05 11:17

To zobaczcie tego Wydaje mi się że wykres z hamowni gostek posiada. Cena też fajna ;)

Blue 28-04-05 11:19

Cytat:

Napisał sylweek
To zobaczcie tego Wydaje mi się że wykres z hamowni gostek posiada. Cena też fajna ;)

Nie powiem, osiągi i wygląd bardzo mi się podobają :)

RSSSS 28-04-05 11:28

Cytat:

Napisał Blue
Cytat:

Napisał sylweek
To zobaczcie tego Wydaje mi się że wykres z hamowni gostek posiada. Cena też fajna ;)

Nie powiem, osiągi i wygląd bardzo mi się podobają :)


To jest chyba ospojlerowanie Neodesign

NeroN 28-04-05 11:57

Czy te 5,500 ojro, to jest za to co jest na zdjęciach ? Z tym wszystkim co w kufrze widać itd ?? To ja takiego chcę :mrgreen:

DjLeon 28-04-05 12:09

163 PS to dla mnie by była BOMBAAA :!: Tylko za ile kaski :?:
PS. na naszym forum wyczytałem gdzies , że koleś miał 136 KM i 300nM i mu skrzynia padła, czyli modyfikacje związane musiały by być ze skrzynią :?: :!:

Blue 28-04-05 12:11

Cytat:

Napisał RSSSS
To jest chyba ospojlerowanie Neodesign

Chyba nie, na szczęście. Przyznam osobiście że mi ten wytwór Neodesign nie specjalnie podchodzi. Moim skromnym zdaniem nie pasuje zbytnio do foki. TUTAJ można sobie zerknąć na Neodesign.

Cytat:

Napisał DjLeon
PS. na naszym forum wyczytałem gdzies , że koleś miał 136 KM i 300nM i mu skrzynia padła, czyli modyfikacje związane musiały by być ze skrzynią :?: :!:

To że komuś padła wcale nie znaczy że trzeba ją wymieniać. Tak jak pisałem w tamtym wątku te skrzynie są projektowane do 345 Nm.

sylweek 28-04-05 15:53

O ile sie zorientowałem to bez felg, czy sprzęt audio nie wiem. Jest możliwość włączenia j. polskiego. MOżna wysłać email do gościa i wszystko będzie jasne. Ja nie kupie więc koelsiowi nie chce zwracać gitary [hehe]. Ale łakomy kąsek.
Tak OT
To np. Audi TT Quatro 225KM z 2000r.można kupić tam za 8000 EUR ( od osoby prywatnej, więc Fv 1000 EUR i akcyza w polsce wychodzi 1300 ) Cały koszt z opłatami za samochód to ok. 37000. Handlarze unas sprzedają od 57 000.

PZDR

RSSSS 28-04-05 16:23

Cytat:

Napisał sylweek
O ile sie zorientowałem to bez felg, czy sprzęt audio nie wiem. Jest możliwość włączenia j. polskiego. MOżna wysłać email do gościa i wszystko będzie jasne. Ja nie kupie więc koelsiowi nie chce zwracać gitary [hehe]. Ale łakomy kąsek.
Tak OT
To np. Audi TT Quatro 225KM z 2000r.można kupić tam za 8000 EUR ( od osoby prywatnej, więc Fv 1000 EUR i akcyza w polsce wychodzi 1300 ) Cały koszt z opłatami za samochód to ok. 37000. Handlarze unas sprzedają od 57 000.

PZDR

Jak włączysz język polski to tylko opisy strony się zmienią na nasz język.

Dokładny opis aukcji zostaje w języku,w którym został napisany przez sprzedającego.

tecman 28-04-05 17:23

Cytat:

Napisał sylweek
To zobaczcie tego Wydaje mi się że wykres z hamowni gostek posiada. Cena też fajna ;)

Co jak co...ale ten silnik to na diesla nie wyglada!Wyglada to jak uturbiona benzyna a nie diesel!...zobaczcie na kolektor - w dieslu w tym miejscu sa wtryski i przewody do wtryskow...tak wiec to jakas sciema!

pinin 30-04-05 11:13

Tecman ma rację,
W TDCI głowica jest innaczej zrobiona i wydech jest wyprowadzony od strony grodzi oddzielającej kabinę od komoey silnikowej. Nie wiem jak jest w TDDI, ale to nie jest TDCI na bank

NeroN 30-04-05 11:27

To będzie 2.0, lub 1.8 ze zdjętą odłoną kolektora i bez turba, bo za mało ma mocy.

tecman 30-04-05 12:54

Cytat:

Napisał NeroN
To będzie 2.0, lub 1.8 ze zdjętą odłoną kolektora i bez turba, bo za mało ma mocy.


to co robi tam ta rura z tym niebieskim kolankiem?? to nie od instalacji turbo?

[ Dodano: Sob 30 Kwi, 2005 ]
Cytat:

Napisał pinin
Tecman ma rację,
W TDCI głowica jest innaczej zrobiona i wydech jest wyprowadzony od strony grodzi oddzielającej kabinę od komoey silnikowej. Nie wiem jak jest w TDDI, ale to nie jest TDCI na bank

[bigok] no i nigdzie nie widac intercoolera [hehe]

NeroN 30-04-05 13:18

Cytat:

Napisał tecman
to co robi tam ta rura z tym niebieskim kolankiem?? to nie od instalacji turbo?

Nie twierdzę, że nie od turbo, ale troszkę mały przyrost mocy jak na turbo w fordowskich silnikach w tej pojemności są o wiele większe, przy niskich doładowniach.

A ta ruła, to może dolot zimnego powietrza spod silnika.

Ale nie chcę twirdzić :?

Picia78 30-04-05 15:17

Re: Ford Focus TDCi 150KM
 
Cytat:

Napisał DjLeon
Witajcie :)
Swego czasu na www.trader.pl widziłem Focusika 2003 TDCi 150KM (z Niemiec)
Powiedzcie mi jak to możliwe :?: , sam mam TDCi 100KM (jak zapewne wiecie) i tesh chciałbym dobic mu troszku kucyków :!:
Pozdrawiam :!:

[chytry] Po pierwsze chip ja robiłem w V-Techu w Krakowie ze 100Kn robią 120Kn puzniej, jeżeli chcesz to zakładają ci odlot gazu nie mylić z podtlenkiem azotu on daje ci następne 20Kn więcej bez mocniejszego turba nie wyciśniesz z TDCI to jest najprostsze rozwiązanie
Chip kosztuje 2100Kpl a dolot gazu 1200Kpl wiec masz razem ze wszystkim 140Kn to wszystko, bo siedzę w tym to wiem mam chipa i ten dolot będę zakładał [bigok]

gRuHa 30-04-05 17:52

Cytat:

Napisał Blue
Cytat:

Napisał RSSSS
To jest chyba ospojlerowanie Neodesign

Chyba nie, na szczęście. Przyznam osobiście że mi ten wytwór Neodesign nie specjalnie podchodzi. Moim skromnym zdaniem nie pasuje zbytnio do foki. TUTAJ można sobie zerknąć na Neodesign.

Cytat:

Napisał DjLeon
PS. na naszym forum wyczytałem gdzies , że koleś miał 136 KM i 300nM i mu skrzynia padła, czyli modyfikacje związane musiały by być ze skrzynią :?: :!:

To że komuś padła wcale nie znaczy że trzeba ją wymieniać. Tak jak pisałem w tamtym wątku te skrzynie są projektowane do 345 Nm.

a mi sie podoba ten zzestawik Neodesigm...
w MAXI Tunning mial kolo wlasnie na foce i ladnie to wygladalo :D

jamaka 02-05-05 13:08

to napewno nie zaden z diesla.

a ta rura to bedze dolot powietrza.

NeroN 02-05-05 13:29

To jak to je dolot powietrza, to może to być tylko 1.6, albo 1.4, może to je uturbione 1.6??

Blue 02-05-05 13:54

Cytat:

Napisał NeroN
To jak to je dolot powietrza, to może to być tylko 1.6, albo 1.4, może to je uturbione 1.6??

1.4 i 1.6 mają gdzie indziej przepustnicę. 1.8 i 2.0 mają właśnie z tyłu więc może to być tylko któryś z nich.

NeroN 02-05-05 15:13

Cytat:

Napisał Blue

1.4 i 1.6 mają gdzie indziej przepustnicę. 1.8 i 2.0 mają właśnie z tyłu więc może to być tylko któryś z nich.


http://img37.echo.cx/img37/1093/pict00026lf1.jpg

No włąśnie sobie looknąłem na 1.6(u góry) i faktycznie troszkę inaczej....

Ja obstawiam tak....
Koleś wpisywał samochód na tą e-giełdę, wprowadził silnik 1.8, z jakimiś tam zmianami(ale bez turbo), a przy wybobrze paliwa, mu się myszką omskła i mu się wybrało ropa, a ni ebenzyna. To je mija teoria na to [metal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi