Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Ktoś kiedyś szukał takiego silniczka! ;-) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7728)

RSSSS 15-12-05 17:25

Ktoś kiedyś szukał takiego silniczka! ;-)
 
http://img458.imageshack.us/img458/9959/a41b8je.jpg

klik-ebay

[bigok]

Greg 15-12-05 21:48

Po co to wkladales , ja mialem miec taki silnik :cry:

Pzdr.

RSSSS 15-12-05 21:50

Cytat:

Napisał Greg
Po co to wkladales , ja mialem miec taki silnik :cry:

Pzdr.

Żebyś powrócił do pomysłu :wink:

Cena jest kusząca [readmore]

Greg 15-12-05 21:56

Widzialem , lepsza niz mialem w kraju . Tu mial mnie kosztowac 7 - 8 tys . W zaleznosci czy z poloskami czy bez .

Pzdr.

NeroN 15-12-05 22:19

Już nic nie powiem Greg... [zlosnik] [tuning]

Greg 15-12-05 22:24

Lepiej juz nic nie mowcie :twisted: Juz myslalem ze przeszlo mi , a tu taki silniczek :|
ehhh.

Pzdr.

tecman 16-12-05 00:59

Cytat:

Napisał Greg
Lepiej juz nic nie mowcie :twisted: Juz myslalem ze przeszlo mi , a tu taki silniczek :|
ehhh.

Pzdr.

He he he - Location: Oxford:) To kiedy Greg mam zagladnac do kolesia obaczyc Twoj zakup?? [bigok] [pub2]

NeroN 16-12-05 13:20

Najlepiej jedź obejrzeć i zdaj relacje... [zlosnik] [palacz]

gRuHa 19-12-05 18:35

Cytat:

Napisał Greg
Juz myslalem ze przeszlo mi , a tu taki silniczek

kup sobie V6 Diesel z Jaguara albo Landrovera, bo to i tak produkcja forda :D

[ Dodano: Pon 19 Gru, 2005 ]
tecman, pomysl zebys poszedl i porobil foteczki jest wcale nie glupi!!!!
ale tak w sumie to podobnie wyjdzie, bo funt teraz stoi dokladnie 5.6872zł czyli jakies 6-7 tysi :D

Greg 19-12-05 20:29

Cytat:

Napisał gRuHa
kup sobie V6 Diesel z Jaguara albo Landrovera, bo to i tak produkcja forda

Pewnie , tylko ze te co wymieniles sa mocowane w innych miejscach , poduszki nie pasuja .
Cytat:

Napisał gRuHa
tak w sumie to podobnie wyjdzie, bo funt teraz stoi dokladnie 5.6872zł czyli jakies 6-7 tysi

Tylko jest tu mala roznica , silnik ktory ja mialem miec to perelka byla :mrgreen: , ciezko znalezc silnik od RS na naszym rynku .

Pzdr.

gRuHa 20-12-05 17:37

Cytat:

Napisał Greg
ciezko znalezc silnik od RS na naszym rynku .

z tym sie zgodze....
ale tak jakos sredni mi podchodzi kupowanie uzywanego silnika, bo jezeli koles tak pogrzewal ze po wypadku mogl wyjac jedynie silnik, to znaczy ze silnika nie oszczedzal... i tu sie rodzi pytanie czy takie cos to nie bedzie uziemienie samochodu w warsztacie bo zawsze cos wyskoczy????

Cytat:

Napisał Greg
Pewnie , tylko ze te co wymieniles sa mocowane w innych miejscach , poduszki nie pasuja .

no niby racja, ale tak BTW da sie chyba to to przerobic???? tylko pytanie czy stosunek sensu do ceny bedzie znosny....

Michał 20-12-05 18:15

Cytat:

Napisał Greg
Pewnie , tylko ze te co wymieniles sa mocowane w innych miejscach , poduszki nie pasuja

Wszystko jest do zrobienia znajomy kupił sobie ZASTAWĘ i chce tam wsadzić silniczek VR6 od Golfa.
Myśli nawet o napędzie na przednią oś :D
Ale on się niedawno temu ożenił i musi coś sobie zorganizować na długie zimowe wieczory :D

Vonter 20-12-05 19:40

Cytat:

Napisał Michał
Cytat:

Napisał Greg
Pewnie , tylko ze te co wymieniles sa mocowane w innych miejscach , poduszki nie pasuja

Wszystko jest do zrobienia znajomy kupił sobie ZASTAWĘ i chce tam wsadzić silniczek VR6 od Golfa.
Myśli nawet o napędzie na przednią oś :D
Ale on się niedawno temu ożenił i musi coś sobie zorganizować na długie zimowe wieczory :D

Chcieć a zrobić to wieeeeellkkaaa różnica :P :P

Paweł F 20-12-05 20:22

to nic tu macie trochę słabszy tylko 170 KM i jeszcze dodatki, według mnie jak się goscia przydusi to zejdzie do 3 tys ( oczywiście Euro)
http://mobile.de/SIDg-0UFK2bSwhVZljW...1111191884178&

Greg 20-12-05 20:51

Cytat:

Napisał Vonter
Cytat:

Napisał Michał
Cytat:

Napisał Greg
Pewnie , tylko ze te co wymieniles sa mocowane w innych miejscach , poduszki nie pasuja

Wszystko jest do zrobienia znajomy kupił sobie ZASTAWĘ i chce tam wsadzić silniczek VR6 od Golfa.
Myśli nawet o napędzie na przednią oś :D
Ale on się niedawno temu ożenił i musi coś sobie zorganizować na długie zimowe wieczory :D

Chcieć a zrobić to wieeeeellkkaaa różnica :P :P

Pewnie ze zrobic da sie prawie wszystko , sa maluchy z silnikami za przednimi siedzeniami . Rozpedzajace sie do setki w 3sek. Ale foka jest moim cywilnym autem dla rodziny . Zmiana samego silnika ze skrzynia ktora pasuje w fabryczne mocowania jest malo inwazyjna dla budy . Rs jest oparty na dwulitrowym silniku , takim jak mam w tej chwili . Po konsultacjach z szefem jednego z serwisow wyszlo ze nie bedzie wiekszych problemow z przelozeniem silnika . Pewna firma w wawie miala to zrobic za 2.5 do 3 tys jezeli pojawia sie jakies schody ( np z elektronika ) . Oczywiscie trzeba by bylo poszerzyc optycznie auto ze wzgledu ze chcialem zostawic seryjne poloski z Rs . W temacie siedzialem dosc ostro i bylem strasznie napalony na ten silnik . Silnik mial przebieg 8 tys. km . Auto pochodzilo ze Szwajcarii , w sklad silnika wchodzila skrzynia oraz komp . Za poloski mialem doplacic , do wymiany byl tez intercooler .

Dobra , wystarczy juz bo znow sie napalam :mrgreen:

Pzdr.

need 27-12-05 12:06

Cytat:

Napisał Paweł F
to nic tu macie trochę słabszy tylko 170 KM i jeszcze dodatki, według mnie jak się goscia przydusi to zejdzie do 3 tys ( oczywiście Euro)
http://mobile.de/SIDg-0UFK2bSwhVZljW...1111191884178&

nówka sztuka nie śmigana. Panie, tylko draśnięta, nawet poduszka kierowcy nie wystrzeliła...... :mrgreen:

Vonter 28-12-05 20:07

Jak to piszą w polskich ogłoszeniach: lekko stuknięty ( a tam pół auta nie ma :P )

Paweł F 28-12-05 21:15

Cytat:

Napisał Vonter
Jak to piszą w polskich ogłoszeniach: lekko stuknięty ( a tam pół auta nie ma :P )

i pomyślcie sobie że jak już takich wraków widziałem bardzo duzo a potem widziałem je po remoncie. Do dzisiaj mam uraz do kupowania aut na giełdzie, jak to mówi mój kumpel tam się wspawa połówkę i jeszce tam i nówka sztuka po małej stłuczce. Według mnie jeśli w Polsce badano by rygorystycznie auto sprowadzone w 80 % żaden z nich nie miałby prawa poruszać się na naszych drogach. I przestroga dla kupujących używane auta w Niemczech - oni zaczynaja robić to samo co u nas więc jak widzisz opis: na export to coś z tą bryka jest nie tak, jakby Niemcowi wcisnęli bubla to by płacili by krocie, a Polak weźmie i jeszcze będzie się cieszył że trafił okazję.

gRuHa 28-12-05 22:01

Cytat:

Napisał Paweł F
oni zaczynaja robić to samo co u nas

bo na wiekszosci przygranicznych niemieckich gield handluja polacy i to chyba stad...

driver 28-12-05 22:41

"Jak to piszą w polskich ogłoszeniach: lekko stuknięty ( a tam pół auta nie ma )"
Święta prawda.Znajoma matuli kupiła-sprowadziła z niemiec Mondeo z 2004 roku niby miała być puknięta strona od pasażera lekko i tyle.Kupiła,użytkowała 9 miechów i jadąc na wczasy przy 110km/h Mondek się na pół rozszedł i tylko się nadawałdo kasacji.Niby roczny i lekko bity a jak się później okazało był składany z 4 fordów a jak przyjechali z ubezpieczenia orzec szkodę to się okazało,że magielnica była z mondeo z 1997 roku i wiele innych części z datą sprzed 2000roku.
Nie wiem czemu ale powtarzam to każdemu,że dla mnie sprowadzone auta-zwłaszcza te tańsze to trumny na kółkach.Ludzie sobie nie zdawają sprawy nawet z tego co kupili,no ale On ma Bmw albo Audi,które ma 150-200 kucy i wmawia mi,że ford gówno wort a foka to lipne auto,ale sam nie zdaje sobie sprawy jaką trumne może miec na kółkach za 3-5 tys. jeuro.

gRuHa 29-12-05 14:11

eee..
ki debil kupuje samochod za 3tys euro?? widzialem na e-bay'u foke PO DACHOWANIU!!! za 3,6 tys. euro!!!!
a w jakim sensie sie mondek rozszedl na pol?? tzn. przod pojechal tyl zostal, czy sie "lekko" rozszedl w szwach???

driver 29-12-05 16:15

Nie chce nikogo urazic ale popatrz ilu jest ludzi co posprowadzali auta za groszowe euro albo do 4-5 tys.Dla mnie to sa trumny na kokach.Bo wiekszosc z nich zapewne była porzadnie pierdyknieta i skladali z wielu aut takie auto.
Jesli jest taka foka na ebay'u za 3,6 tys to tez juz trumna na kolkach nawet po dachowaniu bo nigdy nie bedzie juz sprawna w 100% jak przed wypadkiem.
Co do mondka to przod z silnikiem sobie pojechal znaczy sie kilkaset metrow i wpadl do rowu a tylek mondka zostal.

Picia78 29-12-05 16:16

Masz rację jak foki roczne się psują albo gniją to takie szok :twisted:

gRuHa 29-12-05 17:06

Cytat:

Napisał driver
Nie chce nikogo urazic ale popatrz ilu jest ludzi co posprowadzali auta za groszowe euro albo do 4-5 tys.Dla mnie to sa trumny na kokach.Bo wiekszosc z nich zapewne była porzadnie pierdyknieta i skladali z wielu aut takie auto.

ale tu chodzilo o foke ktora byla pogieta i taka jaka wyciagneli z rowu, taka kolo wstawil na e-bay'a... co nie zmienia faktu ze skladaki sa dosyc popularne... :/

Picia78 29-12-05 18:21

Łoo karwa no to zmienia postać żeczy ja za to bym nie dał nawet grosza :x

driver 29-12-05 22:06

gRuHa nawet jeśli to jest foka to i tak bym jej nie wziął.Po prostu to jest trumna na kółkach po remoncie i życie się ma jedno.Lepiej być pewnym co kupujesz i bezwypadkowe niż jechać kupionym nie sprawdzonym autem albo porządnie poskładanym po Big wypadku i mieć ostatnią podróż.

gRuHa 30-12-05 12:39

dlatego uzywke trzeba zawsze kupowac u znajomego znajomego znajomego, do ktorego mamy na tyle duze zaufanie zeby nam nie wcisnal trumienki...
a jezeli chodzi o pogiety woz, to mozna z niego jeszcze sporo wyciagnac (nie mowie tutaj o zuzytych poduszkach), np. elementy plastikowe, najczesciej silnik i pare inych przydatnych pierdółek :D

RSSSS 02-01-06 14:38

W biznesie nie ma znajomych...

DejaVu 02-01-06 16:09

Popieram Drivera a Rssss postawił kropkę nad "i". Większość okazji to pic na wodę. Sam osobiście mam wstręt do używanych rzeczy. Nie ważne czy to całe auto czy kupie felgi. Nowe to nowe a jeśli mnie nie stać to wolę odczekać doskładać i cieszyć się nowym nabytkiem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi