Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Ford Focus 1.8 TDCI - jak sprawdzić rozrząd był wymieniony? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21201)

sony87 08-03-08 08:15

Ford Focus 1.8 TDCI - jak sprawdzić rozrząd był wymieniony?
 
witam !

W zeszłym tygodniu zakupiłem Focusa I 1.8 TDCI z Niemiec 2004 r. Auto posiada książkę serwisową i ostatni wpis jest przy 159 tys km.

Teraz auto ma 178 tys km, jak sprawdzić czy był wymieniany w samochodzie rozrząd ? Wszystkie dokumenty są po niemiecku, jakiego konkretnie wpisu szukać ?
A może udać się do salonu Forda ? Oni mi powiedzą czy był rozrząd robiony ? Jeśli tak to ile taka informacja kosztuje ??? (do najbliższego salonu mam ponad 50 km :/ )

Bo czytałem że rozrząd powinien być wymieniony co 150 tys. km , więc jeśli przegląd był przy 159 to chyba powinni wymienić ??

posiadam jakieś wydruki ale tylko do około 140 tys...

PS. Jaki olej wlać ( bo też pasowałoby wymienić) i ile się go wlewa ???

Pozdrawiam ! i z góry dzięki bardzo za Wasze odpowiedzi

ppgor 08-03-08 09:30

ja bym wymienił pasek niezależnie od wpisu w książce.
nikt sprzedając samochód nie zrobił to dla Ciebie, no chyba ze był [screwy]

Cytat:

Napisał sony87
Jaki olej wlać ( bo też pasowałoby wymienić) i ile się go wlewa ???

taki sam jaki był wczesniej, a jak nie wiesz jaki to lej Formula 5W30 (5L - połowa na bagnecie)
nara [palacz]

zdzich38 08-03-08 15:35

Do samochodow sprowadzanych ksiazek mozesz miec ile chcesz to nie problem,problem jest czy te wpisy sa prawdziwe i kkm aktualne
pozdrawiam

V_Diesel 08-03-08 15:41

po spojrzeniu na rozrzad nic nikt nie wywnioskuje.
Dla swojego dobra wymien rozrzad olej i wszystkie filtry.
Ksiazke serwisowa mozna kupic za 50 euro. :P :P

sony87 08-03-08 20:15

samochód został zakupiony na placu w Niemczech, a nie od handlarza w Polsce więc chyba ksiązka jest raczej autentyczna. I przebieg chyba tez bo wątpie żeby ktoś w 3,5 roku zrobił wiecej niż 180 tys.
Zresztą są wydruki z przeglądów (ale tylko do 02.07r przy przebiegu około 140 tys - nie pamiętam dokładnie)

Tommasso 08-03-08 21:51

Cytat:

Napisał sony87
samochód został zakupiony na placu w Niemczech, a nie od handlarza w Polsce więc chyba ksiązka jest raczej autentyczna. I przebieg chyba tez bo wątpie żeby ktoś w 3,5 roku zrobił wiecej niż 180 tys.
Zresztą są wydruki z przeglądów (ale tylko do 02.07r przy przebiegu około 140 tys - nie pamiętam dokładnie)


Na "placach" w niemczech też sprzedają auta z lewymi ksiażkami , przebieg może być autentyczny jeśli faktycznie posiadasz wydruki z przeglądów . Jeżeli te przeglądy były robione w niemieckim ASO Forda , to poproś kogoś niemiecko języcznego aby zadzwonił i zapytał wprost o wymianę rozrządu czy była robiona - jeśli jej nie potwierdzą to wymień nie są to jakieś wielkie koszta - pasek z napinaczem oryginał ok. 200 zł robocizna też gdzieś tyle będzie kosztowała . Co do sprawdzenia to na napinaczu o ile jest to oryginał forda jest nabity rok produkcji - jeśli się zgadza z rocznikiem auta to na 100 % nie został wymieniony , jeśli jest sporo młodszy to był wymieniany w roku produkcji napinacza bądż rok później od niego , gdyż te częsci długo na magazynie nie leżą , są regularnie zamawiane do robionych wymian .

Emf 09-03-08 00:02

Cytat:

Napisał sony87
samochód został zakupiony na placu w Niemczech, a nie od handlarza w Polsce

Jak dla mnie różnica niewielka :!:
Co do rozrządu to nie wierz w bajki, że był wymieniany tylko go zmień bo koszt wymiany, względem kosztu jego uszkodzenia i remontu silnika jest minimalny :!:
Fakt, zawsze możesz uwierzyć, że auto jest od staruszka, kobiety, babci, jeździło tylko do kościoła ale czy takie ryzyko Cię kręci :?:

zdzich38 09-03-08 09:34

Ja kupiłemswoja Focke krajowa prawie ze po sasiedzku jezdziła nie 30latka do pracy
i dziecko do przeczkola, w domu były 3auta jej meza i ojca tak ze stan licznika na trzy latka wynosił 38kkm.Pierwsza czynnoscia było wymiana oleju i wszystkich filtrow. po 10kkm i tak zmieniłem rozrzad mimo ze był prawie nowy,ale teraz moge spac spokojnie i nie gdybac. Koszt rozrzadu orginał +robocizna 370zł
pozdrawiam

hors_e 10-03-08 22:54

witam!
mam takie pytanko pomimo że posiadam 1,8 TDDi podkleję się pod temat, dwa tygodnie temu kupiłem focusa z przebiegiem 173kkm i nie mam pojęcia jaki olej był zalany-co zalać? przebieg jest prawdziwy gdyż mam wszystkie przeglądy niemieckie i faktóry lecz nie ma książki serwisowej. co byście polecili?
jak sprawdzić datę napinacza? gdzie ona się znajduje?
pozdrawiam i dzięki za pomoc

kleofas 10-03-08 23:19

powiem dosadnie:
co wy qrwa wszyscy macie z tymi pseudo oszczędnościami i "pewnymi" przebiegami...
jeden przez drugiego pisze "mam faktury, z placu od germańca itp" - jak widać naiwność jest domeną kupujących auta używane [boshe]
prosta zasada - kupujesz auto z niewiadomego źródła (bo nie od dobrego znajomego, ani nikogo z rodziny) to wymieniasz płyny i rozrząd (razem pewnie z 600PLN) ale w porównaniu do potencjalnych kosztów naprawy poważnej awarii to znikoma kwota
olej - wałkowane na forum milion razy! jest funkcja "szukaj" - zasada działania jak na każdym innym forum [readmore]
nie obraźcie się chłopaki, ale wasza naiwność (że niemiec wyszykował wam auto przed sprzedażą) i lenistwo (nawet nie chce się wam poszukać jaki olej do forda jest dedykowany) połączone razem są niebezpieczne dla waszych aut

adi1222 11-03-08 06:55

Cytat:

Napisał kleofas
ie obraźcie się chłopaki, ale wasza naiwność (że niemiec wyszykował wam auto przed sprzedażą) i lenistwo (nawet nie chce się wam poszukać jaki olej do forda jest dedykowany) połączone razem są niebezpieczne dla waszych aut

:smt023

ps 11-03-08 08:52

wymiana rozrządu ford focus 1,8 Tddi
 
podobna sytuacja jak u kolegów tylko coś cenowo mi nie gra, podjechałem do mechanika a on mi mówi że wymiana rozrządu około 1000zł :shock: co wy na to

emde 11-03-08 09:47

Re: wymiana rozrządu ford focus 1,8 Tddi
 
Cytat:

Napisał ps
podobna sytuacja jak u kolegów tylko coś cenowo mi nie gra, podjechałem do mechanika a on mi mówi że wymiana rozrządu około 1000zł :shock: co wy na to

jedziemy do nastepnego.. i tak w kolko az ktorys powie z robocizna z materialem 400PLN

MisiekT 11-03-08 09:52

to znajdz tanszego mechanika i tyle, w ASO chca nieduzo wiecej

artax 11-03-08 10:41

w ksiazce masz pieczatkę z adresem servisu takze napisz maila.Ja napisalem do servisu i dostalem calą historię samochodu :D (przebiegi ,naprawy ,servis klimy itp
pzdr Darek

lobuzek 11-03-08 10:46

jeśli za samochód dajecie kilkanaście tysięcy złotych, to 6 stówek za rozrząd jest niczym wobec ogromu wszechświata i kosztów powiązanych z remontem silnika. Poczytajcie lepiej posty tych którym strzelił pasek, ile kasy i nerwów ich to kosztowało. I tyle.

hors_e 12-03-08 13:08

a czy ja powiedziałem że nie wymienię rozrządu? robie to zawsze po zakupie auta, bez względu na zapewnienia sprzedającego i wpisy w książce serwisowej. zapytałem tylko jak sprawdzić datę napinacza bo jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć aby to było możliwe, owszem datę produkcji tak ale nie datę kiedy był wymieniony.
a co do Twojego stwierdzenia że kilka stówek w tą czy w tą to się w pełni zgadzam, przynajmniej człowiek spokojnie jeździ

saperos 12-03-08 17:43

nie warto żałować kasy na wymiane rozrządu.

ja w swoim swietej pamieci fiaciorze pozydziłem i tylko sam pasek wymieniłem i po 3k kilometrów strzeliły mi rolki. za benzyniaka za cala naprawe zaplacilem ok 1400zl ...

300zl pozydzilem i 1400 poszlo się czesać ...

lobuzek 14-03-08 12:09

Ja zmieniałem tydzień temu, mimo że samochód z 2003 r. i przebieg ok. 70 000 (pewny, nie śmiać się [hammer] ). Po prostu obawiałem się o trwałość gumy, bo ona też wieczna nie jest. Przy okazji zmieniłem też pompę wody, bo zaczęła lać 2 dni przed wyjazdem do mechanika, pasek wielorowkowy i płyn chłodzący. Dobrze, bo zrobiłem wszystko za jednym razem. Całość 850 zł z robocizną, części Motorcrafta ze zniżką 30%, tak więc dobrze. Przynajmniej na długi czas mam spokój.

ppgor 14-03-08 12:17

Cytat:

Napisał lobuzek
Po prostu obawiałem się o trwałość gumy, bo ona też wieczna nie jest

i jak wyglądał pasek :?:

lobuzek 14-03-08 14:27

Na oko był spoko, ale na oko to wiesz co można :D
Tak czy inaczej mam spokój a mój pasek pewnie trafi na allegro jako nówka :D

hors_e 15-03-08 10:22

no ja także jestem już po zmianie rozrządu ale nie ma co wierzyć Niemcom-niby miał być wymieniony a jakoś nawet napisów na pasku nie było widać!! tak więc czy wymieniony czy nie lepiej zainwestować kilka stówek i wymienić dla świętego spokoju!!

ppgor 16-03-08 07:23

Cytat:

Napisał lobuzek
a mój pasek pewnie trafi na allegro jako nówka

dzisuuuussss [zimny]

chyba nie na poważnie :?:

lobuzek 16-03-08 14:29

Też tak myślę. Ale w tym kraju wszystko się może zdarzyć. Tyle że mechanik wygląda na uczciwego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi