Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Podgrzewana przednia szyba (nie działa, grzeje tylko pół itp.) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42676)

sarus 25-08-10 17:01

Podgrzewana przednia szyba (nie działa, grzeje tylko pół itp.)
 
Witam wszystkich.
Mam pytanie po tym jak przejrzałem posty dalej nie mam odpowiedzi na mój nurtujący problem..... [readmore]

Po wymianie przedniej szyby na nową (stara dostała kamieniem i pękła) nie działa mi podgrzewanie co mam robić...? :smt100

podłączyć pod komputer czy sprawdzić prawidłowość podłączenia na podszybiu ? :smt100

kedzior87 25-08-10 17:51

A ta nowa ma widoczne druciki w środku ?
Jak tak zacznij od sprawdzenia :
a) bezpieczników
b) połączeń elektrycznych (podszybie i lampka oświetlenia wewnętrznego)
Najprawdopodobniej przy wymianie poszli na łatwizne ..

Falcon 25-08-10 17:53

Jaki komputer? Jedź do tych magików co ci szybę zakładali,że podgrzewanie ma działać i nic Cię to nie interesuje...nie po to płaciłeś żeby Ci nie działało...

sarus 27-08-10 18:02

pojechałem, opier......, i jest wszytko ok.

możemy zamknąć temat.

Falcon 27-08-10 21:16

no i gitara [bigok]
ps.zapomnieli podłączyć czy co?

sarus 28-08-10 10:02

pewnie na pewno zapomnieli podłączyć bo odkręcili podszybie a cała zabawa trwała może z 30 min.

wkurza mnie to że firmy takie jak "nordglass" które specjalizują się w szybach nie mogą swojej roboty wykonać od razu tak jak się należy.....:smt075

sarus 31-08-10 15:39

jedyne co mogę powiedzieć, jako ciekawostkę że odrobinkę wolniej się nagrzewa (teoretycznie kilka sekund ale ważne że działa).
pozdrawiam :)

langolier 01-09-10 12:19

Cytat:

Napisał sarus (Post 479713)
jedyne co mogę powiedzieć, jako ciekawostkę że odrobinkę wolniej się nagrzewa (teoretycznie kilka sekund ale ważne że działa).
pozdrawiam :)

a skąd to wiesz ?

sarus 06-09-10 10:55

stąd że widzę że dłużej muszę czekać

langolier 06-09-10 10:56

Cytat:

Napisał sarus (Post 481141)
stąd że widzę że dłużej muszę czekać

na co ?
ja jeszcze od kwietnia nie miałem okazji uruchamiać elektrycznego podgrzewania przedniej szyby....

szejk78 06-09-10 11:13

Cytat:

Napisał langolier (Post 481142)
na co ?
ja jeszcze od kwietnia nie miałem okazji uruchamiać elektrycznego podgrzewania przedniej szyby....

w niektórych regionach kraju nawet w lecie rano występują mgły[bigok]

langolier 06-09-10 11:46

na szybie od środka ? to chyba się nadmuchem/klimą likwiduje ?

kaszek 06-09-10 12:48

Ale nikt nie zabrania usunąć tego przez rozgrzanie drucików...

langolier 06-09-10 13:00

:smt103

Muszę się jeszcze duuuuuuzo uczyć o Fokach....

sarus 07-09-10 18:01

żeby sprawdzić czy działa ugotowałem wodę w czajniku i podstawiłem pod szybę od wew. strony (dla mało ogarniętych) żeby zaparowała i żeby sprawdzić czy działa więc stąd wiem że jest wolniejsza niż oryginalna.

dzisiaj wychodząc o 5 rano doprowadziłem do sytuacji w której zaparowała wew. strona i jestem świadomy tego co pisze.

p.s.

rozumiem że w niektórych regionach kraju nie umiecie sprawdzić działania ogrzewania szyby bo do tego potrzebna jest u was zima........... [helm]

po co to się rozwodzić tak nad rozlanym mlekiem ?

langolier 07-09-10 22:15

gratuluję zacięcia - wstawać o 5 rano albo latać z czajnikiem do auta....... :P

marekgt 08-09-10 12:20

Ja mam dość nietypowy problem bo mi nie grzeje dokładnie ma śtodku pasek jakieś 10cm
Może ktoś wie czym to może bys spowodowane. Jak szukałem to czasem ludziom nie działa jedna strona ale nie środek.

kedzior87 08-09-10 12:48

Cytat:

Napisał marekgt (Post 481932)
Ja mam dość nietypowy problem bo mi nie grzeje dokładnie ma śtodku pasek jakieś 10cm
Może ktoś wie czym to może bys spowodowane. Jak szukałem to czasem ludziom nie działa jedna strona ale nie środek.

przepalone druciki w tym miejscu, raczej już nic na to nie poradzisz. Jest to problem dość typowy gdy nie działa tylko część podgrzewania.

sarus 08-09-10 17:28

Cytat:

Napisał langolier (Post 481809)
gratuluję zacięcia - wstawać o 5 rano albo latać z czajnikiem do auta....... :P

ojej...... zapomniałem koledze napisać że jeżdżę do pracy o 5 rano, następnym razem będę pisał drukowanymi [kleofas] a co do zacięci to ciekaw jestem jak byś sobie poradził ? pewnie miernikiem :smt005

DoktorB 01-11-12 12:41

Ja mam takie pytanie:
Fabrycznie mam szybę bez podgrzewania. Po zdjęciu podszybia odkryłem przewody elektryczne do podgrzewanej szyby i do podgrzewanych spryskiwaczy (to chyba zestaw standardowy). W skrzynce bezpieczników w komorze silnika mam wolne miejsce na dwa bezpieczniki i przekaźnik. Sprawdziłem, że jak udam że przekaźnik działa (zwarłem styki) to prąd pojawia się na dwóch bezpiecznikach (lewa i prawa strona) i dalej prąd pojawia się na wtyczkach na podszybiu. Przekaźnik jest już wciśnięty, nie ma tylko bezpieczników 40A. Pod maską wszystko gra. Sprawdziłem w środku czy jest kabel z wtyczką pod włącznik ogrzewanej przedniej szyby. Niestety nie ma. Jest tylko tylna szyba i czerwona wtyczka z dwoma kabelkami, po zwarciu których zapala się kontrolka poduszki pow. (wyłącznik poduszki pasażera?).
Teraz mam największy dylemat: czy uda mi się dorobić wtyczkę do podgrzewania przedniej szyby tak, by uruchamiał przekaźnik?
Musze wiedzieć, gdzie idą kabelki od wtyczki włącznika. Tylko do skrzynki bezpieczników? Jest tam wolne 9 pinów w wąskiej wtyczce z lewej strony.
Ktoś jest w stanie powiedzieć mi, czy tak dam radę to zrobić? Przydałby się schemat albo wiązka do podglądu. Mam skrzynkę bezpieczników 14A073 AF.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

slawek290785 28-12-12 19:23

Witam.Koledzy podepne sie. Jestem w stanie sprawdzic czy grzeje przednia szyba np. reke przyloze i bedzie ciepla szyba?.Dzis mialem zaparowana przednia szybe od srodka i zalaczylem podgrzewanie .Raczej nic sie nie oczyscila z pary a kontrolka informujaca o zalaczeniu na przycisku swieci kilka min i sie wylacza.Jak wlacze grzanie szyby przedniej to podswietlenie climatronika przygasa,tzn jasniej swieci przez chwile, wiec chyba zalacza sie. Podgrzewanie przedniej szyby dziala tak samo jak przy tylniej (w sensie oczyszczeniu z pary)?.Jak dlugo trzeba grzac zeby odparowala przednia szyba?.

farmi 28-12-12 19:29

powinna sama się wyłaczyc przynajmniej u mnie (FFI Fl ) tak jest,a oczyszcza z pary raczej szybko i dosyć widocznie,więc chyba masz cos niedziałające....
a czy po załączeniu sie grzania szyb widzisz że silnik ma zwiększone lekko obroty jak np przy załączeniu klimy?powinien mieć bo grzanie szybki dośc dużo prądu pobiera i jest to zauważalne...

slawek290785 28-12-12 19:39

Cytat:

Napisał farmi (Post 810196)
powinna sama się wyłaczyc przynajmniej u mnie (FFI Fl ) tak jest,a oczyszcza z pary raczej szybko i dosyć widocznie,więc chyba masz cos niedziałające....
a czy po załączeniu sie grzania szyb widzisz że silnik ma zwiększone lekko obroty jak np przy załączeniu klimy?powinien mieć bo grzanie szybki dośc dużo prądu pobiera i jest to zauważalne...

A z obrotami to nie wiem.Za chwile pojde do garazu zobaczyc. Napewno przygasaja kontrolki po wlaczeniu na chwile. A jesli bezpiecznik by poszedl to przycisk bedzie swiecil przy zalacZonej?.Sprawdzilem bezpieczniki pod jakim numerem jest podgrzewanie przedniej szyby, 14 i 16 pozycja w komorze silnika. Dzieki kolego za szybka odpowiedz.Pozdrawiam.

farmi 28-12-12 20:12

jak szyba sie nagrzeje to powinna być wyczuwalnie ciepła najlepiej sprawdz przez przyłożenie policzka do szyby jak poczujesz ciepło to oki :)jak nie to lipa

czarkoski 28-12-12 20:25

po włączeniu podgrzewania widać wyraźnie ze przygasną światła o ile oczywiście kontrolka zapali się (na włączniku szyby) poza tym po chwili widać różnicę na szybie gdzie grzeje

marfm76 28-12-12 20:38

Para z przedniej szyby po włączeniu ogrzewania szyby powinna zejść kilkanaście sekund. Jeśli szyba grzeje a para nie chce schodzić to może masz włączony tzw. obieg wewnętrzny powietrza?? Wtedy szyby parują jak głupie :)

slawek290785 28-12-12 20:58

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 810281)
Para z przedniej szyby po włączeniu ogrzewania szyby powinna zejść kilkanaście sekund. Jeśli szyba grzeje a para nie chce schodzić to może masz włączony tzw. obieg wewnętrzny powietrza?? Wtedy szyby parują jak głupie :)

Bylem sprawdzic co sie dzieje po zalaczeniu grzania.Powiem ze robilem test, dmuchlem na szybe z prawej strony i troche byla zaparowana a po chwili juz zeszlo. Z lewej strony zrobilem to samo i juz nie zeszlo.Na wylaczonym grzaniu na lewej i prawej stronie nic nie schodzilo, wychodzi na to ze grzeje tylko prawa strona. Miejmy nadzieje ze jest bezpiecznik spalony.Probowalem wyjac te bezpiecznik(40A)kwadratowy ale musze poczytac na forum jak go sie wyciaga i co sie sprawdza miernikiem.Dzieki koledzy za pomoc.Pozdrawiam.

czarkoski 28-12-12 21:05

królu ja mam MK1 ale moze masz tak samo grzanie szyby jest podzielone na dwie strefy,lewą i prawa, od dołu szyby wchodza dwa plusy (12V) na górze szyby dwa minusy widać po wyjeciu lampki taśmę rozdwojoną która sie "zrasta" i jest przykręcona do masy,do dachu więc albo zerkasz w podszybie czy jedna z taśm nie pękła, lub pod sufit

Yanek 27-09-13 12:12

gdzie dokładnie szukać pod tym podszybiem ?? jakies foto mile widziane ;)

Kontor 17-10-14 21:57

Grzeje tylko pół przedniej szyby
 
Witam wszystkich ;)

Mam problem z moją Foką - otóż mam podgrzewaną przednią szybę ale po wciśnięciu przycisku podgrzewa się dokładnie tylko połowa szyby. Niestety jest to akurat ta część po stronie pasażera :(
I tu pytanie - czy cała szyba jest do wymiany czy da się to jakoś naprawić i obejść bez wymiany?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi