Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Wymiana uszczelki pod miską olejową (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30557)

Orzelek 27-09-09 12:34

Wymiana uszczelki pod miską olejową
 
Mam pytanie do forumowiczów zauważyłem w swojej foczce że w miejscu pod miską olejową jest delikatne spocenie i mam dylemat bo nie dawno wymieniłem olej i teraz nie wiem czy powinienem wymienić uszczelkę teraz i zlać olej do czystego naczynia i wlać go z powrotem czy założyć nowa uszczelkę i jeździć z tym spoceniem do momentu jak będę wymieniał kolejny raz olej.Jestem w tych sprawach laikiem więc jak bym mógł prosić o odpowiedzi to bym był wdzięczny.Pozdrawiam.

mkaminski100 28-09-09 17:26

Kiedy chcesz to zrobic zalezy od Ciebie. Jezeli olej jest dobry to mozesz go oczywiscie zlac i wlac ponownie, tylko postaraj sie wyczyscic miske i naczynie dokladnie i przelac olej do zamykanego zbiornika, zeby nie dostawaly sie elementy stale.
Jaki to silnik?

Orzelek 28-09-09 17:49

Jest to silnik 1.8. TDDI 66 kw olej był wymieniany z miesiąc temu razem z rozrządem i wszystkimi filtrami dlatego się zastanawiam czy warto teraz wymienić tą uszczelkę pod miska czy poczekać do kolejnej wymiany.Dzięki za odpowiedź.

skylla1 28-09-09 17:54

Jesli nie cieknie a się tylko poci, możesz raczej bez problemu jeździć do koeljnej wymiany oleju. Tyle, że kontroluj stan oleju.

mkaminski100 28-09-09 17:57

Poci sie na stalowej misce czy miedzy zeliwna a aluminiowa czescia bloku?

Powiem tak - z miska w TDDI jest hardcore, bo miska nie ma uszczelki tylko silikon (instant gasket). Musi byc dobry, najlepiej z forda lub Loctite. Do tego miska jest stalowa, malowana a blok z dolu aluminiowy i to jeszcze jest przesuniecie wzgledem tych dwoch elementow. Nic sie nie trzyma i bardzo szybko cieknie.
Jak zdejmujesz miske to tylko specjalnym chwytakiem za otwor spustu, bo inaczej wygniesz kolnierz i bedzie cieklo. Ja robilem za kolnierz, ale trzeba malpiego sprytu i spokoju mnicha, zeby to zrobic. Podkladalem srubokret chyba w 20 miejscach, az powoli zaczelo odchodzic. Za mocno pociagniesz i juz wygiales miske. Wepchniesz za daleko i porysujesz aluminium.
Poza tym MUSISZ uzyc odtluszczacza i to dobrego. inaczej tez bedzie cieklo.
No i nalozenie silokonu - Jak tylko troche za malo to bedzie cieklo, za duzo to pojdzie w miske. nie nakladaj na miske tylko na dol bloku i to musi byc ok 1-1.5mm grubosci.
Sprawe pogarsza olej ktory zaraz znajduje przejscie.
TRAGEDIA w kilku aktach. Jezeli mechanik tego nie robil to masz na 60-70% pewne, ze wrocisz z wyciekiem.

Orzelek 28-09-09 18:09

Nie jestem pewien ale chyba przy stalowej misce.Dzięki za porady kolego chyba jednak zrobię to u mechanika bo będzie bezpieczniej.Tylko jeszcze jedno pytanko jaka najlepiej kupić uszczelkę bo w sklepach jest kilka jak pytałem to są produkcji polskiej lub z innych krajów i tak nie wiem którą najlepiej kupić.

mkaminski100 28-09-09 19:16

Tam jest silikon, przynajmniej w TDCI. Nie mam jak sprawdzić TDDI, ale wydaje mi się, że jest to samo.

krzych_kow 28-09-09 21:10

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 367560)
Tam jest silikon, przynajmniej w TDCI. Nie mam jak sprawdzić TDDI, ale wydaje mi się, że jest to samo.

Witam.Jest silikon na 100% przerabialem to.

Orzelek 29-09-09 17:51

Dzięki za odpowiedzi koledzy ale z tego co wynika to żeby mi się nic nie pociło przy misce olejowej to nie muszę kupować żadnej uszczelki tylko rozkręcić zlać olej i wszystko zasilikonować bo już nie rozumiem.Jak byłem pytać w sklepie z częściami to mi powiedzieli że uszczelka kosztuje 65 zł więc myślałem że się wymienia na nową uszczelkę i po problemie.Możecie mi to wyjaśnić.

mkaminski100 29-09-09 18:16

Wszystko się trzyma na tylko na czarnym silikonie - tak było składane w fabryce, tak masz i Ty. Poczytaj dokładnie co napisałem o procedurze składania.
Jeśli uważasz, ze uszczelka będzie lepsza to ją załóż - może będzie prościej, ale Ford robił samym silikonem

Orzelek 29-09-09 19:01

Dzięki za podpowiedź kolego porozmawiam z kolega mechanikiem i wtedy zdecyduje co będzie lepsze fajnie że mi podpowiedziałeś o tym silikonie bo mi by nawet do głowy nie przyszło że tam powinien być silikon.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi