Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFII] Dodatkowe ogrzewanie. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26803)

Kubulek 17-04-09 13:07

[FFII] Dodatkowe ogrzewanie.
 
Witam forumowiczów.
Jestem posiadaczem Focusa bez funkcji podgrzewania przedniej szyby. Niestety pojazd garażuje pod chmurką i szukam informacji nt. dodatkowego ogrzewania, dzięki któremu można byłoby szybciej ogrzać pojazd. Mam nadzieję dowiedzieć się o jakiś innych rozwiązaniach niż oryginalne WEBASTO za 6000 PLN, czy też elektryczna DEFA ładowana przez gniazdko sieciowe 223 V.
Pozdrawiam
[zimny]

suchy666 17-04-09 14:51

jezeli chodzi Ci tylko o szybe przednia to kup taka ogrzewana i wymien w warsztacie.kazdy elektryk ci zrobi podlacznie.
co do webasto to droga zabawa ale na alledrogo jest sporo uzywanych czesci - rozejrzyje sie
mozesz jeszcze zainstalowac odpalanie autka z pilota i odpalac 5 min przed jazda z okna ;)
pozdr
innych alternatyw do ogrzania autka nie widze chyba ze garaz lub pseudo nawiewy z gniazdka zapalniczki ktore nic nie daje :)

Kubulek 20-04-09 07:46

Dziękuję za podpowiedź. Pomysł do rozważenia w przyszłości. Tak naprawdę to samochód jest w moim posiadaniu od niedawna (po zimie ) i moje obawy są grubo na wyrost. Przez najbliższy rok (i pierwszą zimę ) pewnie bym pomysłu z szybą nie zrealizował ponieważ korzystam z przedłużonej gwarancji. Poprzednio jeździłem benzyniakiem a ten w miarę szybko się rozgrzewał a na dodatek był mniejszy i żona mogła w drastycznych sytuacjach zastosować "skrobaczkę".
A może masz doświadczenia z stosowaniem preparatów do spryskiwania zamarzniętej szyby.
Ja taki kiedyś zastosowałem to po użyciu miałem efekt zamazanej szyby.
Pozdrawiam.

suchy666 01-05-09 22:29

te preparty o ktorych piszesz sa dobre jesli na szybie jest niewielka warstwa szronu, lodu...jesli jest gruba to [ass] bo to nic nie da.
ja to tak stosuje ze pryskam dosc obficie szybe chwile czekam i sciagaczką sciaqgam wode ewentalnie powtarzam zabieg nakladając juz mniej tego preparatu.potem mozna jeszcze poprawic spryskiwaczem szyb
ps.
polecam preparaty w atomizerze np.mors, a nie w sprayu - moim zdaniem sa lepsze.
i druga sprawa najlepiej trzymac te preparaty w temp. pokojowej
pozdr :)

Krisol 05-05-09 20:10

Też miałem morsa i działał rewelacyjnie. (do tego grzanie szybki i jazda :) ) Przed następną zimą muszę go poszukać. Chyba dlatego był dobry, że był do -56oC i nie zawierał składników, które zamarzają tworząc przymarzniętą "mgłę" na szybie

Cytat:

Napisał suchy666
polecam preparaty w atomizerze np.mors, a nie w sprayu - moim zdaniem sa lepsze.

Zgadza się!

PS. i jak najrzadziej skrobaczkę używać ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi