Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Przeglad w OMC sroda 18:00 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1027)

Sypek 07-02-05 21:52

Przeglad w OMC sroda 18:00
 
Ktoś będzie w okolicach??

Może jakiegoś spocika w OMC coby mi sie nie dluzył czas [hehe]

[bigok]

Ciekawe co wynajda tym razem do wymiany [hehe]

PePe 08-02-05 08:14

podaj przebieg a powiem Ci z dokładnością do 100 PLN-ów [palacz][wazniak][skromny]

Sypek 08-02-05 09:05

80 000

w fordzie tu niedaleko mnie chcieli 585zł

PePe 08-02-05 09:11

585 zgoda ....

ale jak znam OMC to po tym przebiego obowiązkowo poleci Ci:
- czyszczenie samoregulatorów hamulca tylnego - 55 zeta ( o ile okaże się że szczęk nie musisz wymieniać [hehe][panna]
- łączniki stabiliztora przód - wymiana po 175 za sztukę
- wahacze łopatkowe tył - wymiana po 272 za sztuke
- klocki + tarcze przód - wymiana 900 zeta

plus robocizna siakeś 500 [bigok]

POWODZENIA :wink: :wink:

marekj 08-02-05 10:41

Cytat:

Napisał PePeto
- klocki + tarcze przód - wymiana 900 zeta

plus robocizna siakeś 500 [bigok]

o karwa :shock: - wiela łuni se liczo za te tarcze i klocki? 9 stów i jeszcze robocizna ? ło matko i coorko [panna]

Oskar 08-02-05 10:43

Cytat:

Napisał marekj
Cytat:

Napisał PePeto
- klocki + tarcze przód - wymiana 900 zeta

plus robocizna siakeś 500 [bigok]

o karwa :shock: - wiela łuni se liczo za te tarcze i klocki? 9 stów i jeszcze robocizna ? ło matko i coorko [panna]

ładnie co ???

PePe 08-02-05 10:44

niop

no może lekko przesadziłem - ale z robocizno to 800 stówek to na bank

niedzwiedzia trza by zapytać bo robił w czwartek bidaczysko [los][hehe]

robdol 08-02-05 11:39

Cytat:

Napisał PePeto
niop

no może lekko przesadziłem - ale z robocizno to 800 stówek to na bank

niedzwiedzia trza by zapytać bo robił w czwartek bidaczysko [los][hehe]

ja pitole :shock: ceny macie faktycznie stołeczne :wink: przeca takie tarcze można kupic za ok.270 pln do tego klocki 160 pln + wymiana samemu (koszt 4 browary) lub 40 pln. dla pana kazia 8)

moon 08-02-05 12:08

Powiem szczerze ze troche Wam (tym z autami po gwarancji) sie dziwie czemy jezdzicie do ASO?

O ile wariata rozumiem - przyzwyczajenie ;)

To reszcie sie naprawde dziwie... Nie dosc ze robia jak robia to zycza sobie jak za zboze...

PePe 08-02-05 12:11

bo:

- potrzebuję jak powietrza pięczątki z ASO bo mi rude wpierdziela auto....

za to płace 200 brutto

jak podjadę do mechanika na zmianę oleju, zrzucenie kół, obejrzenie auta, przesmarowanie zamków, uzupełnienie ciśnienia to tez zapłacę 100....

a za samą pieczątkę dam 50 zeta

więc 50 zeta płace za iluzje że jak bede sprzedawał to łatwiej mi pójdzie bo wisz Panie " serwisowany" [hehe][panna]

Ślepy 08-02-05 12:13

Cytat:

Napisał moon
Powiem szczerze ze troche Wam (tym z autami po gwarancji) sie dziwie czemy jezdzicie do ASO?

O ile wariata rozumiem - przyzwyczajenie ;)

To reszcie sie naprawde dziwie... Nie dosc ze robia jak robia to zycza sobie jak za zboze...

To fakt...mi już spieprzyli tyle rzeczy...łącznie z wgnieceniem drzwi. Mam swojego zaufanego mechanika, który jak zrobi to już sie wiecej nie psuje i bierze o połowe mniej...czasami jeszcze mniej. Ale niewiem co bym zrobił ( już nie mam gwarancji) gdyby nagle mi wyszła rdza.

moon 08-02-05 12:36

eeee.... Ja u siebie mialem prywatnie wyjmowany i wkladany silnik.
Na przegladzie bylem tylko po to by jak cos padnie przez ten rok to na gwarancji wymienione bylo.
Dalej mnie to lotto... Jak bede chcial to bede mial pieczatki z nieautoryzowanego... Nie widze roznicy a kaska w kieszeni!

PePe 08-02-05 12:39

a rdza?????

przeciez z tymi pieczątkami to tylko o to chodzi KOLEGO!!!!!!

moon 08-02-05 12:43

Cytat:

Napisał PePeto
a rdza?????

przeciez z tymi pieczątkami to tylko o to chodzi KOLEGO!!!!!!

Ostatnio mialem za friko :) Nic nie bylo doliczone do standardowego przegladu...
A dalej sie zalatwi, ruda bede nadal w ASO trzepal :)

PePe 08-02-05 12:47

Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał PePeto
a rdza?????

przeciez z tymi pieczątkami to tylko o to chodzi KOLEGO!!!!!!

Ostatnio mialem za friko :) Nic nie bylo doliczone do standardowego przegladu...
A dalej sie zalatwi, ruda bede nadal w ASO trzepal :)


przecież nic nie doliczają WŁASNIE jak się robi standardowy przegląd...

a załatwianiem się nie chwal bo to oszustwo Panie Szefie [nono]

Oskar 08-02-05 12:52

przegląd samych blach w omc płaciłem cuś koło 40 plnów

moon 08-02-05 12:55

Cytat:

Napisał PePeto
przecież nic nie doliczają WŁASNIE jak się robi standardowy przegląd...

No nie koniecznie... Przeciez nie robia tego jak pojdziesz na przeglad, musisz sobie zazyczyc.
Cytat:

Napisał PePeto
a załatwianiem się nie chwal bo to oszustwo Panie Szefie [nono]

A kto mowi o oszustwie? Moj ojciec jest jednym z najwiekszych odbiorcow hurtowych czesci z OMC. Myslisz ze nie zrobia promocji?

PePe 08-02-05 12:59

Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał PePeto
przecież nic nie doliczają WŁASNIE jak się robi standardowy przegląd...

No nie koniecznie... Przeciez nie robia tego jak pojdziesz na przeglad, musisz sobie zazyczyc.
Cytat:

Napisał PePeto
a załatwianiem się nie chwal bo to oszustwo Panie Szefie [nono]

A kto mowi o oszustwie? Moj ojciec jest jednym z najwiekszych odbiorcow hurtowych czesci z OMC. Myslisz ze nie zrobia promocji?

Ad. 1 do 2001 jest jedna pieczątka która załatwia i przegląd mechaniczny i blacharski, dopiero pózniej sa potrzebne dwie


Ad. 2 - no ale mój ojciec nie jest - wiec o promocji nie ma mowy wienc siem nie mondruj tu mondralo :wink: :wink: :wink:

marekj 08-02-05 13:22

Cytat:

Napisał PePeto
bo:

- potrzebuję jak powietrza pięczątki z ASO bo mi rude wpierdziela auto....

za to płace 200 brutto

jak podjadę do mechanika na zmianę oleju, zrzucenie kół, obejrzenie auta, przesmarowanie zamków, uzupełnienie ciśnienia to tez zapłacę 100....

a za samą pieczątkę dam 50 zeta

więc 50 zeta płace za iluzje że jak bede sprzedawał to łatwiej mi pójdzie bo wisz Panie " serwisowany" [hehe][panna]

Otóż to i jeszcze dodatkowo panowie praktycznie nie ogladaja auta na okoliczność rdzy, co ma swoje dobre strony, bo można odczekać aż rude solidnie dojrzeje i bedzie się tylko do wymiany nadawać. A jak pojedzie sie tylko na przeglad blach to najmniejszą plamkę rdzy zechcą polakierować co oprócz straty czasu i tak nic nie da bo wszystko w końcu zardzewieje.

PePe 08-02-05 13:25

Tak jest Mareczku [bigok]

w OMC to w ogóle nie patrza bo to trzeba jechac na ich oddział Ucznoiowska...

tak więc czekam teraz, nie myje auta, sól na nim az można zlizywać i czekam sobie spokojnie az rude zeżre mi maskę na wylot i drzwi i klape i w okół klapy...

ciiiiii....

nic nie widzialem jakby co [hehe]

bo jeżdżenie na pacykowanie wg TECHNOLOGI FORDA [panna] to nie mam czasu.... od razu pojadę jak mi dziury wyjda i nawet TECHNOLOFGIA FORDA nie pomoże [hehe]

Sypek 08-02-05 23:27

dzieki

jutro jade i zobaczymy

a glownie tam jade po pieczetki, ze serwisowany itp. fura firmowa wiec ...

hans 10-02-05 15:55

No i ?

Powiem że zaczynam się bać ludzie jadą do serwisu i znikają :P :D :P

gRuHa 10-02-05 21:15

Cytat:

Napisał PePeto
Tak jest Mareczku [bigok]

w OMC to w ogóle nie patrza bo to trzeba jechac na ich oddział Ucznoiowska...

tak więc czekam teraz, nie myje auta, sól na nim az można zlizywać i czekam sobie spokojnie az rude zeżre mi maskę na wylot i drzwi i klape i w okół klapy...

ciiiiii....

nic nie widzialem jakby co [hehe]

bo jeżdżenie na pacykowanie wg TECHNOLOGI FORDA [panna] to nie mam czasu.... od razu pojadę jak mi dziury wyjda i nawet TECHNOLOFGIA FORDA nie pomoże [hehe]

apropo rudej moj starszy przytarl i troche wgniutl swojego mondka na parkingu, zglosil w firmie, a ze fura z Hertz'a to w ich interesie lezy zeby auto zrobic.... stal w servisie 4 dni!!!!!!! 4 dni kumacie?????? na lekkie wyklepanie i pomalowanie!!!!!! jeszcze starszy dostal z Hertz'a "samochod zamienny" starego Passata, ktory bral olej i caly czas gasl!!!!!!! gdyby mi dali taka sure to bym dotad nia jezdzil dopoki by nie zerzarl calego oleju :twisted: .....

P.O.Z.D.R.O.

P.O.Z.D.R.O. :twisted: :twisted:

Sypek 11-02-05 08:44

Cytat:

Napisał hansvonb
No i ?

Powiem że zaczynam się bać ludzie jadą do serwisu i znikają :P :D :P

jestem jestem

nigdzie mnie nie wciagnelo ale padniety bylem a potem robota

przeglad:

pojechalem na 18:00 a fure wzieli na warsztt 20:30 [panna] tuz przed tym jak chcialem zrezygnowac z przegladu ale poszla wkoncu i ....

normalny przeglad + [chytry]

krzywa felga tylna- nie robic!!!
brak oswietlenia rejestracji -nie robic!!!
amory tylnie- nie robic!!!
klocki jeszcze 5 tysi wytrzymaja czyli pewnie 10 :)
no i najgorsze

rozwalone lozysko polosi przedniej :( -robic!!! koszt lozyska 280zł a robocizna 380 zł [panna] ale chyba to powazne wiec zrobili.

calosciowy koszt [panna] prawie 1400 a znizki od 5% do 11%

sam przeglad fury po 3 latach i wiecej niz 60000 jest nie 565 tylko cos okolo 700-750 [niewiem] czym to jest spowodowane

narazie naszczescie tam nie musze jechac.

PePe 11-02-05 08:52

Cytat:

Napisał Sypek
Cytat:

Napisał hansvonb
No i ?

Powiem że zaczynam się bać ludzie jadą do serwisu i znikają :P :D :P


pojechalem na 18:00 a fure wzieli na warsztt 20:30 [panna] tuz przed tym jak chcialem zrezygnowac z przegladu ale poszla wkoncu i ....

normalka - mój wjechał 19:15

normalny przeglad + [chytry]

krzywa felga tylna- nie robic!!!
brak oswietlenia rejestracji -nie robic!!! też mam to samo
amory tylnie- nie robic!!!
klocki jeszcze 5 tysi wytrzymaja czyli pewnie 10 :)
no i najgorsze

rozwalone lozysko pulosi przedniej :( -robic!!! koszt lozyska 280zł a robocizna 380 zł [panna] ale chyba to powazne wiec zrobili.

ta robocizna to cóś Cię orżeli - jedyna trudność to trzeba miez odpowiedni ściągacz (czyli przyrząd typowy dla Forda) ale inni mechanicy też by się z tym uporali

calosciowy koszt [panna] prawie 1400 a znizki od 5% do 11%

sam przeglad fury po 3 latach i wiecej niz 60000 jest nie 565 tylko cos okolo 700-750 [niewiem] czym to jest spowodowane

spowodowane tym że to tzw. duzy przegląd, zawiera dodatkowo kontrolę wzrokową stany tylnych hamulców bo noramlnie to przez taki wziernik tylko sprawdzają grubość okładzin - czyli niczym się nie różniący od małego tyle tylko że droższy

narazie naszczescie tam nie musze jechac.

[/b]

Sypek 11-02-05 08:58

19:15 to nie 20:30 ale moze zyli juz prezentacja

oswietlenia chyba wszyscy nie maja to jakis standard chyba

a co do robocizny to niewiem ale chyba powazne i zrobilem u nich bo niewiem kiedy mialbym pojechac wymienic to u jakiegos pana mechanika. niewiem wydawalo mi sie ze potrzeba. wymieniali to 40 minut.

a co do bebnow to zawsze mi zdejmowali je i czyscili i sprawdzali. ale niwazne taki cennik i tego sie nie zmieni.

wyjechalem o 22:00 no i juz fury mi nie umyli [panna] a liczylem ze posmigam troche czystym ale jak dzis zobaczylem co za opknem to spoko :)

PePe 11-02-05 09:15

nie myją bo myjkowy chory podobno....

a naprawdę to jest tak że dostajesz zniżkę za przegląd po 18-tej ale:
- myjnia już zamknięta czyli 20 zeta w plecy
- nie dostajesz bona na obiad wartości 16 zeta bo restauracja zamknięta...

wieć wychodzi na jedno

gówno nie promocja tak naprawde

marekj 11-02-05 09:23

Cytat:

Napisał Sypek
no i najgorsze

rozwalone lozysko polosi przedniej :( -robic!!! koszt lozyska 280zł a robocizna 380 zł [panna] ale chyba to powazne wiec zrobili.

Jeździłem z tym łozyskiem jak juz huczało parę tysięcy ale faktycznie trzeba to zrobic tyle że po co tak drogo?

W zwykłym serwisie co Fordy robi w Zabrzu zapłaciłem za to 440 zeta (oryginał łożyska (260) bo nie ma zamienników + robota (180) ) - myślę że np. w ABSCar bys zapłacił podobnie.

moon 11-02-05 10:07

Cytat:

Napisał marekj
W zwykłym serwisie co Fordy robi w Zabrzu zapłaciłem za to 440 zeta (oryginał łożyska (260) bo nie ma zamienników + robota (180) ) - myślę że np. w ABSCar bys zapłacił podobnie.

Ja mam inne pytanie... Po co oryginal? Skoro mozna kupic rownie dobra podrobke np. Sachsa ktory produkuje lozyska rowniez dla Forda? Koszt znacznie spada...

Tu pada moje pytanie po raz kolejny... Po co jezdzicie po gwarancji do autoryzowanych serwisow?

marekj 11-02-05 12:01

Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał marekj
W zwykłym serwisie co Fordy robi w Zabrzu zapłaciłem za to 440 zeta (oryginał łożyska (260) bo nie ma zamienników + robota (180) ) - myślę że np. w ABSCar bys zapłacił podobnie.

Ja mam inne pytanie... Po co oryginal? Skoro mozna kupic rownie dobra podrobke np. Sachsa ktory produkuje lozyska rowniez dla Forda? Koszt znacznie spada...

Tu pada moje pytanie po raz kolejny... Po co jezdzicie po gwarancji do autoryzowanych serwisow?

Moon - pytałem o to łozysko w ELIT - nie mieli, pytałem w serwisie tym co robiłem i też mówili ze nie ma zamienników bo jest jakies nietypowe, itd, itd. Zapewne ktoś to robi dla forda i pewno da się kupic ale trzeba wiedziec gdzie , a nie wszyscy mają czas uganiać się kilka dni za jednym nietypowym łozyskiem.

W ASO wymienialem po gwarancji tylko łożysko tylnego koła i dziękowałem Bogu że dojechałem tam nie gubiąc owego koła po drodze.

A to z półosi to robiłem w takim serwisie jak Abscar - czyli robią głównie fordy, nie maja autoryazcji i mają (również) części oryginalne.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi