Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   na czujnikach w wózek... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22815)

m_mati 11-07-08 08:43

na czujnikach w wózek...
 
Witam.

Trza mieć pecha... w poniedziałek odebrałem foczkę z salonu - nówka sztuka funkiel, wczoraj mi montowali w serwisie czujniki parkowania i... i pajac po zamontowaniu ich cofając już na czujnikach wjechał w wózek widłowy!!!!! Foka ma 3 dni!!!!!!!! Może ktoś wie jak to jest możliwe, bo ja tego nie mogę zakumać!!!!
Szczęście, w nieszczęściu, że błotnik nie jest draśnięty.
Stało się to w jednym z ASO w Wawie. Wybaczcie, że nie podam, w którym, ale lojalność wobec firmy to podstawa (...). Na szczęście wymienią mi całą klapę i zderzak na nowe. Ale nerwa mam na maksa!!!!!!!!!!!!!!
Pozdr.

Yerzo 11-07-08 08:57

współczuję :(

ale coś te czujniki parkowania kiepskie :wink:

MisiekT 11-07-08 08:58

Cytat:

Napisał m_mati
Na szczęście wymienią mi całą klapę i zderzak na nowe.

to fajnie tylko twoja foka sporo na tym straci... ja bym chyba jednak dopominal sie jakiegos wyrownania za obnizenie wartosci autka :wink:

Ziele1985 11-07-08 09:13

Trafił w widły, czy w coś innego? Jak widły to może czujniki ich nie złapały

m_mati 11-07-08 09:32

Uderzenie w klapę i zderzak jest centralnie na wysokości czujnika. Myślę, że kolo słuchał sobie głośno muzyczki, wyjeżdżał na gazie i huknął. Ewidentnie najechał na widlaka bo zarysowany jest hak podtrzymujący końcówkę tłumika. Wszystkiego się dowiem, jak na blacharni rozbiorą go na części. Bo zderzak wyskoczył z zaczepów. Oby nic się nie stało z błotnikiem, bo wtedy będzie dym. Jak dla mnie nie tłumaczy tego elektryka. Oczywiście będę negocjował rekompensatę z Kierownikiem Serwisu. W takiej sytuacji lepiej jest być zewnętrznym klientem aniżeli pracownikiem swojej firmy. Dlatego muszę to rozegrać dyplomatycznie, ale stanowczo.

oskar7 13-07-08 20:48

Cytat:

Napisał MisiekT
ja bym chyba jednak dopominal sie jakiegos wyrownania za obnizenie wartosci autka

jestem tez tego zdania, małe sa szanse na wywalczenie, ale upierałbym sie, że nastapiła utrata wartości :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gdyz auto jest po kolizji

m_mati 13-07-08 20:59

Jutro będzie ciąg dalszy negocjacji...
Po kosztorysie na wymianę wyszedł koszt 4800zł.
A na naprawę 1700zł.
Oczywiste, że dla firmy korzystniejsza jest naprawa. Jeżeli nie będą się chcieli zgodzić na naprawę, to mam do wyboru dwie opcje: albo odstawić samochód z powrotem, tam gdzie go uszkodzili i w teorii żądać, aby oddali mi samochód w takim samym stanie jak go oddawałem początkowo, albo pójść do Dyrek. Generalnej i walczyć o swoje.
Tyle, że to wciąż moja firma, więc też nie mogę za bardzo wojować, bo mi w efekcie podziękują.
W najgorszym wypadku nieodpłatnie mi naprawią fokę. Jedyna zaleta to taka, że mam ciągle 11 lat gwarancji na perforację i dodatkowe ewent. 3 lata na wykonaną naprawę.
Foka traci wartość, bez dwóch zdań. To kolejny argument do negocjacji.

gRuHa 15-07-08 01:09

Cytat:

Skąd: Wawa-Ursynów
czyżby Ursyn Car??
to raczej kiepska firma kolego [bigok]

m_mati 16-07-08 21:23

nie, nie absolutnie nie Ursyn-car...
Znacznie, znacznie większa i jedna z najstarszych w Wawce...
ale sami rozumiecie...

gRuHa 16-07-08 21:51

Cytat:

Napisał m_mati
Znacznie, znacznie większa i jedna z najstarszych w Wawce...

Auto Plaza?? TOP-CAR?? [chytry]

m_mati 17-07-08 08:44

Wybieram opcję Nr .1.
Najważniejsze jest to, że wymieniają mi elementy na nowe: klapę i zderzak. Co dobra firma, to dobra firma ;)))
Części z magazynu centralnego są już zamówione, więc gdzieś za tydzień powinny dojechać, potem 3 dni pracy na blacharni i foczka będzie jak nowa.
Ufff....
Dobrze, że nie przyciemniałem wcześniej szyb z tyłu...
Ale co się odwlecze, to nie uciecze...
pozdr.

Pabloos 17-07-08 08:51

Cytat:

Napisał m_mati
......Wybaczcie, że nie podam, w którym, ale lojalność wobec firmy to podstawa (...).......

Cytat:

Napisał gRuHa
Auto Plaza?? TOP-CAR?? [chytry]

gRuHa jestes niemożliwy :wink:

m_mati 17-07-08 08:55

nie no dobra, autoplaza..., w końcu to żadna tajemnica, tylko nie bijcie...

Pabloos 17-07-08 09:08

Cytat:

Napisał m_mati
nie no dobra, autoplaza..., w końcu to żadna tajemnica, tylko nie bijcie...

widze ze technika zmeczeniowa gRuHay przynosi sukcesy :D

Arturek 17-07-08 14:41

Re: na czujnikach w wózek...
 
Cytat:

Napisał m_mati
W... i pajac po zamontowaniu ich cofając już na czujnikach wjechał w wózek widłowy!!!!!

Zawsze mi się wydawało, że w profesjonalnych serwisach, samochody mają prawo przestawiać tylko mistrzowie, a nie każdy mechanik?
To za komuny uczniaki na praktykach robili rajdy po placu, samochodami klientów.
pozdrawiam
Arturek

m_mati 17-07-08 14:50

Z tymi mistrzami to już legenda. Na terenie serwisu jeżdżą mechanicy. Mistrz się nie bawi w takie rzeczy. Tego nawet procedury nie przewidują, żeby mistrzowie jeździli. Oni tylko ewentualnie diagnozują usterkę wyjeżdżając na miasto. W zależności od dealera robi to albo mistrz, albo doradca.
Takie sytuacje, że zostanie rozbity samochód klienta są incydentalne. Myślę, że gostek nauczy się na całe życie, czego nie swoim samochodem robić nie wolno.

Pabloos 17-07-08 20:40

ale bo w końcu nie kumam on tak testował te czujniki ?

Jackiller 18-07-08 00:19

Cytat:

Napisał m_mati
Z tymi mistrzami to już legenda.

DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI

w@riat 18-07-08 08:22

Grucha , jaki Top Car?? toć ty za młody jesteś żeby nawet słyszeć o Top Carze ;)0

m_mati 18-07-08 08:35

"ale bo w końcu nie kumam on tak testował te czujniki ?"
Koleś po zamontowaniu czujników miał odstawić foczkę na stanowisko myjki, tylko jakoś mu nie wyszło. Chciał sobie poszaleć po serwisie, może w domu ciągle jeszcze bawi się resorakami i pomyślał, że jest dużo miejsca... Typowy błąd nowicjusza. Do tego głośna muza i czujników nie usłyszał. Ale jest to jak dla mnie idealny materiał szkoleniowy, bo w plazie jestem trenerem od szkoleń, tyle, że moja działka to jakość obsługi klienta itp... Tak wiem, nie zawsze wszystko wychodzi, stąd mam co robić :lol:

Pabloos 18-07-08 09:34

no nieżle , tak czy siak zawsze nowej furki szkoda :?

gRuHa 18-07-08 13:19

Cytat:

Napisał m_mati
nie no dobra, autoplaza..., w końcu to żadna tajemnica, tylko nie bijcie...

o Plazie i tak nie zmienię swojej dobrej opinii [bigok]
Cytat:

Napisał w@riat
Grucha , jaki Top Car?? toć ty za młody jesteś żeby nawet słyszeć o Top Carze 0

u ła [boshe] to żeś mi pojechał :P
a na serio to foczka mojego ojca była z Top-Caru :D

m_mati 18-07-08 13:52

W ramach obrony Plazy mogę tylko dodać, że w rankingu Ford Polska, Plaza plasuje się w czołówce. Wiadomo, że "czasem" zdarzają się niemiłe sytuacje napraw gwarancyjnych, ale w takiej sytuacji jesteśmy całkowicie zależni od FP, to nie jest nasze "widzi-misie". Na naprawach gwarancyjnych dilerstwa zarabiają symboliczne kwoty, natomiast ponoszą ogromne straty w przypadku błędnie zdiagnozowanych usterek... wiem wiem, tłumaczy się winny...
pozdr.

hans 18-07-08 22:41

m_mati,

AP - pokazuje klasę kiedy np. wkró@#$y klient mówi "nie ważcie się dzwonić sprawdzić <jakość obsługi>"



... a potem dryń, dryń [panna]

Pabloos 19-07-08 00:55

Cytat:

Napisał m_mati
Na naprawach gwarancyjnych dilerstwa zarabiają symboliczne kwoty,

dlatego robią wszystko zeby to nie byla naprawa gwarancyjna

Cytat:

Napisał m_mati
natomiast ponoszą ogromne straty w przypadku błędnie zdiagnozowanych usterek...

o ile klient to może udowodnić

m_mati 19-07-08 01:47

Ach ta Plaza...
 
Kwestia dzwonienia do klientów, to obowiązek firmy, doradca nie ma wpływu na to, że klient może tego nie chcieć. Dzwoni inny dział.
Ja również bywam klientem ASO, wcześniej jeździłem z matizem. Wiem jak to jest być klientem, czasem robionym w wał...ka, ale wiem też jak to wygląda od strony firmy. Odwieczny konflikt interesów. Jak tak dalej pójdzie, to się nie mam co wybierać na jakiś spocik, bo mnie jeszcze foczkę zlinczujecie albo i mnie;). Na szczęście, nie mam wpływu na to, jak są załatwiane sprawy klientów. Ja jedynie walczę, aby jakość obsługi była na wysokim poziomie, a czasem jest to walka z wiatrakami, przyznaję. Dlatego mam co robić w pracy :))
Pozdr.

hans 19-07-08 10:45

m_mati,

nie przejmuj się - nikt (chyba) z nas do AP już nie jeździ...

A nowe twarze zawsze mile widziane.

m_mati 19-07-08 13:47

Ufff..... W takim razie, przy najbliższej, możliwej okazji, pojawię się na spocie, będę śledził uważnie, terminy...
Pozdr.

Pabloos 20-07-08 13:10

Cytat:

Napisał m_mati
Ufff..... W takim razie, przy najbliższej, możliwej okazji, pojawię się na spocie, będę śledził uważnie, terminy...
Pozdr.

[bigok]

MisiekT 20-07-08 13:14

to ja od razu napisze dla przypomnienia ze warszawskie spoty odbywaja sie w 1-sza niedziele miesiaca o 18.00 w Arkadii, czyli najblizszy jest 3-ego Sierpnia... sledz stosowny watek, bo moze bardziej letnia miejscowke wybierzemy...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi