Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK2] Polerowanie rys na zderzaku i drzwiach - Warszawa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43389)

rogos_zur 16-09-10 10:28

Polerowanie rys na zderzaku i drzwiach - Warszawa
 
Witam,

Miałem ostatnio delikatne otarcie na zderzaku i potrzebuje znaleźć namiary na kogoś, kto spoleruje mi te ryski ze zderzaka a i jedną z drzwi.

Chodzi mi o kogoś naprawdę dobrego ale zarazem niedrogiego. Może któryś z forumowiczów trudni się podobną działalnością :)

pozdr,

skylla1 16-09-10 12:52

Każdy auto blacharz zrobi ci to fachowo i za niewielka opłatą.

rafal__lodz 16-09-10 17:52

Jeśli ryski są tylko delikatne i nie "haczą" jak przesuwasz po nich paznokieć to możesz spróbować własnoręcznie spolerować. Z tańszych past np. Tempem lub Fareclą G3 tylko nie dociskaj za mocno. Jeśli rysy albo ich część są głębsze i 'haczą" to zostaje zaprawka i tu masz do wyboru własnoręcznie i potem spolerować albo do blacharza. No a jak już jest kicha i zdarł się lakier do bazy/podkładu to tylko lakiernik i jakaś "wkurzka" żeby nie malować całych elementów. Wrzuć jakieś foto.

marek0023 22-11-10 09:32

Cytat:

Napisał rogos_zur (Post 485130)
Witam,

Miałem ostatnio delikatne otarcie na zderzaku i potrzebuje znaleźć namiary na kogoś, kto spoleruje mi te ryski ze zderzaka a i jedną z drzwi.

Chodzi mi o kogoś naprawdę dobrego ale zarazem niedrogiego. Może któryś z forumowiczów trudni się podobną działalnością :)

pozdr,

Kolego opisz dokładniej te twoje ryski lub prześlij zdjęcia to ci poradzimy co z tym fantem należy zrobić.

Ja również podpisuję się do kolegi rafal__lodz odnośnie napraw lakierniczych.

Jeśli chodzi o lakierownie elementu zazwyczaj maluje się go w całości a nawet element sąsiadujący.

Jeszcze raz zrób zdjęcie tej twojej ryski to ci coś więcej poradzimy.

indiglo 22-11-10 13:42

Pozwólcie, że się podepne. ;)

Mam podobną sytuację. Na tylnym błotniku mam pare rysek lakieru innego auta, jedna rysa delikatnie "haczy" jak opisał użytkownik troche wyżej. Troche zeszło paznokciem, ale reszty nie będę skrobać :P Mam lakier w spray'u z pędzelkiem kupiony w Fordzie. Jak poprawnie to nałożyć ? Nie ma instrukcji stosowania na puszce... a nie chcę spaprać.

rafal__lodz 22-11-10 16:19

Cytat:

Napisał indiglo (Post 507077)
Mam lakier w spray'u z pędzelkiem kupiony w Fordzie

Albo jestem zmęczony po pracy albo czegoś nei rozumiem... lakier w spray'u z pędzelkiem? Albo w buteleczce z pędzelkiem o poj. ok. 15-18ml jeśli z ASO albo nie wiem. Czy to jest zestaw lakier (baza) + bezbarwny? Wrzuć jakieś fotki będzie łatwiej.

indiglo 22-11-10 18:09

Konkretyzując posiadam takie coś : link
Dołączony jest tam taki "niby" pędzelek. Przepraszam za ogólnikowy opis. :P Ile mogliby krzyknąć w ASO za dobre ( bo nie sądze że uda mi się to należycie zrobić ) zrobienie tego, zakładając że dam im ten spray ?

rafal__lodz 22-11-10 21:00

Cytat:

Napisał indiglo (Post 507133)
Ile mogliby krzyknąć w ASO za dobre ( bo nie sądze że uda mi się to należycie zrobić ) zrobienie tego, zakładając że dam im ten spray ?

Nie sądzę żeby poszli na takie coś. Generalnie szkoda że nie wkleiłeś fotek tych rys bo tak to jak wróżenie z fusów. Jeśli są to jakieś głębsze/szersze rysy to lepiej IMO zrobić to było lakierem zaprawkowym tego typu: http://www.ford-esklep.pl/index.php?...274&cat_id=365 wtedy pędzelkiem wypełnisz lepiej rysy i jak dobrze wyschnie delikatnie spolerować żeby nie wyróżniało się bardzo miejsce zaprawki. Jeśli rys jest więcej próbuj spolerować - wyczyść może dokładnie benzyną ekstrakcyjną będziesz wiedział tak naprawdę jakie to rysy i ile ich jest może nie jest źle a na lakierze masz lakier kolesia który Ci obtarł. Jeśli tego dużo to musisz spróbować rozkurzyć się na elemencie ale takimi lakierami z puchy nie wyjdzie za ciekawie, więc chyba trochę szkoda kasy lepiej dołożyć dać lakiernikowi żbey miało ece i nogi a jak nei ma tragedii to olać i jeździć. Ewentualnie tuszować jakimiś woskami koloryzującymi albo politura z wypełniaczem co zatuszuje troszkę rysy.

sarus 22-11-10 22:39

a ja polecam firmę S PLUS robili mi kawałek wgniecionego progu (przez m. kobietę)
i polakierowali miejscowo. nic nie widać. gdzie, jak, w którym miejscu.
a tu adresik http://www.s-plus.pl/salony/

pozdrawiam

langolier 25-11-10 17:01

Cytat:

Napisał rafal__lodz (Post 507184)
Jeśli są to jakieś głębsze/szersze rysy to lepiej IMO zrobić to było lakierem zaprawkowym tego typu: http://www.ford-esklep.pl/index.php?...274&cat_id=365 wtedy pędzelkiem wypełnisz lepiej rysy i jak dobrze wyschnie delikatnie spolerować żeby nie wyróżniało się bardzo miejsce zaprawki.

Powiedz czym to spolerować ?
Ja próbowałem i sam lakier nie jest na tyle twardy by dał się polerować (w dodatku po wyschnięciu zupełnie inaczej wypełnia odprysk niż tuż po nałożeniu i trudno trafić z właściwą ilością) a po nałożeniu lakieru bezbarwnego jest taka nierówność, że pastą trzeba by polerować chyba kilka dni. Jakiekolwiek inne polerowanie (mechaniczne lub nawet ręczne jakimś ekstra drobnym papierem ściernym) nie wchodzi w grę bo rysujesz zdrowy lakier obok zaprawki.
Oczywiście najgorsze to odczekać ten chociaż dzień od malowania do prób polerowania ;)

Todbringer 25-11-10 17:25

Jeśli kupisz papier gradacji 2000 to nie powinien za bardzo schodzić lakier dookoła zaprawki. Najlepiej użyć jakiejś gumowej twardej i równej podkładki, owinąć ją papierem i używając wody z detergentem lekko szlifować miejsce po zaprawce. Jeśli rysa jest dobrze wypełniona lakierem zaprawkowym to po późniejszym spolerowaniu nie powinno być śladu po rysie.

rafal__lodz 25-11-10 23:44

Cytat:

Napisał langolier (Post 508617)
Powiedz czym to spolerować ?
Ja próbowałem i sam lakier nie jest na tyle twardy by dał się polerować (w dodatku po wyschnięciu zupełnie inaczej wypełnia odprysk niż tuż po nałożeniu i trudno trafić z właściwą ilością) a po nałożeniu lakieru bezbarwnego jest taka nierówność, że pastą trzeba by polerować chyba kilka dni. Jakiekolwiek inne polerowanie (mechaniczne lub nawet ręczne jakimś ekstra drobnym papierem ściernym) nie wchodzi w grę bo rysujesz zdrowy lakier obok zaprawki.
Oczywiście najgorsze to odczekać ten chociaż dzień od malowania do prób polerowania

Tak jak wspomniał Todbringer na klocek papierek 1500 potem 2000 i nawet 2500 chociaż po 2000 i paście polerskiej polerskiej i na koniec wosk wszystko powinno zejść. Pisze o klocku czy bo jak się trze trzymać palcami można łatwo porobić zagłębienia. Jak będziesz na spocie w sb to lukniemy jak to wygląda.
A i jak wspomniał kolega wyżej koneicznie namocz papier wcześniej.

langolier 28-11-10 23:12

Cytat:

Napisał rafal__lodz (Post 508816)
Tak jak wspomniał Todbringer na klocek papierek 1500 potem 2000 i nawet 2500 chociaż po 2000 i paście polerskiej polerskiej i na koniec wosk wszystko powinno zejść. Pisze o klocku czy bo jak się trze trzymać palcami można łatwo porobić zagłębienia. Jak będziesz na spocie w sb to lukniemy jak to wygląda.
A i jak wspomniał kolega wyżej koneicznie namocz papier wcześniej.

Na płaskim może i klocek jest ok. Ja mam malutki odprysk koło klapy tylnej, na łuku...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi