Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Pilot (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19110)

DarekU 12-10-07 21:57

Pilot
 
Wiem było wiele razy ale takiej opcji nie znalazłem.
Pilot zamyka wszystkie zamki, a otwiera prawie wszystkie bez drzwi kierowcy.
Tak samo jest siedząc w środku drzwiami kierowcy mogę zaryglować i odryglować cały sam. drzwiami pasażera drzwi kierowcy tylko zamknąć.
Z kluczyka działa ok.
Co to może być, czy ten siłownik może zacinać się tylko w jedną stronę?
A może elektronika?

unitral 13-10-07 19:39

Proponujęnajpierw sprawdzić czy dochodzi napięcie do siłownika podczas otwierania centralnego, następnie czy niema zwarcia lub przerwy na kablach.
Najbardziej prawdopodobna jest usterka samego siłownika lub modułu GEM - ponieważ drzwi kierowcy są podłączone oddzielnie do modułu.

Powodzenia

DarekU 13-10-07 20:01

Wybrałem się do mechanika rzekł nie patrząc na auto za dwa dni przyjechać rozbierzemy drzwi i się zrobi.
Odszukałem takiego co zakłada alarmy i centralne zamki. I dziwo odesłał mnie do serwisu mówiąc, że to nie jest siłownik bo by czuł ruszając kluczykiem że się ślizga lub zacina, nie prąd bo jest a szukania przyczyny nie zaczynał by od rozbierania drzwi a takiego Fokusa nie robił jeszcze.
W poniedziałek zadzwonię się umówić w serwisie w Łodzi (Gonera).
Co to moduł GEM i ile może kosztować?

unitral 14-10-07 15:04

nowy moduł Gem kosztuje prawie 900zł.
Jeśli to faktycznie moduł to proponuję spięcie równolegle siłownika drzwi kierowcy z drzwiami pasarzera i koszt prawie zerowy.
Co do tego "czucia" to niema racji. Zacznij od sprawdzenia siłownika i prądu. Po co odrazu płacić za szukanie usterki 200zł skoro można samemu wykluczyć pewne zjawiska.

Powodzenia

ps. przy problemach z GEM drzwi kierowcy raczej wogóle by nie reagowały.

DarekU 16-10-07 08:36

UNITRAL- masz u mnie litra ty wybierasz miejsce, gatunek i trunek
Wielkie dzięki [jupi] ba BARDZO WIELKIE za podpowiedz inaczej otumanili by mnie, oskubali na, razem 1636zł
Jednak byłem w ASO koszt sprawdzenia i otwarcia wlewu paliwa ( wykręcenie silniczka wlewu paliwa ) bo nie dało rady nijak otworzyć - 280zł
Diagnoza - Padł moduł GEM koszt, posiadacze FII siadają -1256zł plusk robocizna ok100zł =1356zł polskich
( w FII moduł GEM jest razem z bezpiecznikami komplet cy cuś )
Pytanie czy miał ktoś taki problem jak rozwiązał ?
Czy ktoś naprawiał moduł GEM FII – da się ?
Czy spięcie drzwi kierowcy i wlewu paliwa z resztą drzwi spowoduje uszkodzenie reszty GEM ( ile to wytrzyma) czy to tylko sprawa strefowego otwierania drzwi, sam kierowca i reszta
A jeszcze do Untrala ile takie przepięcie może kosztować może taniej będzie zrobić wycieczkę do Sosnowca [latam] sorki ale marne te emotki nawe foczki w locie nie ma

unitral 16-10-07 18:44

Przepięcie będzie tanie:) tylko jedz do kogoś kto zna sie na autach, ja niestety nie mieszkam już w sosnowcu, tylko we Wiedniu, bo chętnie bym Ci to zrobił.
Poprośna forum, może ktoś Ci to zrobi za przysłowiowego browara:)
Co do naprawy GEM to chyba jeszcze nikt nie ryzykował...
Będziesz miałotwierane i zamykane wszystko jednocześnie, prądowo moduł powinien wytrzymać. Co do ceny to faktycznie powala na kolana:)

Życzę powodzenia, a flaszkę postaw temu kto Ci to przełączy.
W razie czego podpowiem co i jak szukać i zmostkować :)

DarekU 22-10-07 18:47

Unitral wiesz co
Mam prośbę. Podpowiedz co i jak szukać i zmostkować.
Opisz mi całą procedurę i może kolory kabli.
Bo pierwsze podejście miałem nieudane może jak ja będę coś wiedział to się uda.

unitral 22-10-07 20:16

Postaram się przygotować opis jak najszybciej, niestety kolory kabli to zagadka, bo masz FF II a ja FF I.

Pozdrawiam

DarekU 22-10-07 20:50

Dzięki. Czekam
Napisz jakie są w FI porównam

Macios 23-10-07 11:14

Uszkodzony jest zapewne moduł zamka z siłownikiem w drzwiach kierowcy - niektórzy podobno to naprawili, ja kupiłem nowy w ASO (ok. 550 PLN) - miałem taki sam efekt w FF I.
W FF I te zamki się z czasem zacierały - u mnie np. jak było zimno, to nie działało, ale jak się ogrzał (np. na słoneczku lub w garażu) to zaczynał działać....

unitral 23-10-07 19:40

Macios, kolega DarekU ma niestety uszkodzony GEM. Niestety nikt jeszcze nie pisał o naprawie GEM.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2007 20:42 ]
Jest metoda na naprawienie modułu GEM !!!

http://forum.fordclubpolska.org/view...=295173#295173

Wkrótce pełny opis procedury naprawy.


Powodzenia


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi