Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Pali sie kontrolka ABS i hamulca podczas jazdy, brak ABS-u.. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7872)

marcin9913 27-12-05 13:49

Pali sie kontrolka ABS i hamulca podczas jazdy, brak ABS-u..
 
Witam.

Foka 1,6 2000r przebieg 200 tys km

Mam taki problem, podczas jazdy pali mi sie kontrolka ABS i hamulca, ABS nie działa, koła sie blokują podczas hamowania, były sprawdzane czujniki, wszystkie są dobre... podłączenie pod kompa tez nic nie wykazało.
Swiatła stop są OK.
Co to może być?

Miał tak już ktoś?

A czy np ztarte szczeki mogą miec jakikolwiek wpływ na to???
Są tam w bębnie jakieś czujniki?

Wir 27-12-05 15:31

Cześć!!!

Przyczyn może być wiele , ale radziłbym Ci zacząć szukanie od najprostszych rzeczy. Takie objawy jak u Ciebie najczęściej występują jak jest wyjęty któryś z bezpieczników. Są dwa (przynajmniej u mnie) jeden w skrzynce bezpiecznikowej w środku , drugi pod maską. Może któryś z nich jest walnięty?

Pozdrawiam!!! Wir

AsMfc 28-12-05 16:02

Cytat:

Napisał marcin9913
koła sie blokują podczas hamowania

Tak gwaltownie czy sprawdzales na sniegu czy ABS dziala? jak to wyglada? Ja mialem awarie ABS'a...napisz cos wiecej.

marcin9913 02-01-06 13:28

podczas hamowania ABS nie działa wogóle ani na śniegu ani na asfalcie... A co u ciebie było z tym ABS-em?

AsMfc 02-01-06 13:43

U mnie tez kontrolka palila sie i nie dzialal ABS no i pojechalem do fachmana i tam komputer nie pokazal bledu .. kolesie wgrali od poczatku sofcik i smiga, jakis bug byl w tym sofciku starym (mogl sam sie zrobic) bo teraz dziala, a po wymianie na nowszy soft (jakis miesiac temu) mam czulsze ABS'y troche to denerwuje,ale jest pozytecze... Jak fachmani mechaniczni nic nie znajda zaladuj inny soft do foczki, ale najpierw zrob reset kompa by wyzerowac tablice bledow w kompie.

P.S. Sofcik Pozdro dla NeronA :mrgreen: chlopaku juz tyle nie kuj :!: :mrgreen:

marcin9913 03-01-06 06:57

Reset czyli: odłączyc akumulator czy wyjąć bezpiecznik? jak tak to który?

A sofcik to tylko w ASO niestety?! to ze 200zł...

A u ciebie tez raem kontrolka ABS swieciła sie kontrolka hamulca?????
Bo u mnie tak jest.Dwie naraz sie zapalaja i nie gasną.

ciekawe cy jak z tyłu szczęki sie starły to mogło to byc przyczyna?
prawie recznego nie ma, dopiero pod sam koniec łapie.

AsMfc 03-01-06 08:27

Sa 2 rodzaje resetow...za pomoca kompa lub zdjecie klamry na dluzej i wyjecie bezpiecznika.

Hamulca z ABS'em :?: Ej to sprwadz te klocki i kabelki podlaczone do czujnikow hamulca w kole, a pozniej kombinuj z kompem ;) najpierw jak pisalem wczesniej niech mechaniczny fachman sie tym zajmie ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi