Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Lampy FF I (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23449)

galowy 06-09-08 16:16

Lampy FF I
 
Wiem, że było o tym na forum nie raz, skorzystałem z funkcji "szukaj".
Przeczytałem wszystkie posty na ten temat jednak linki do aukcji (ewentualnie zdjęć) już nie działają i nie wiem o czym dokładnie mowa.
Dlatego mam do was takie proste pytanie. Czy posiada ktoś takowe lampy i czy warto je kupić
http://moto.allegro.pl/item429556498...us_98_01r.html

moons 06-09-08 17:03

nie warto.
Pozdrawiam

Krystian Markow 06-09-08 19:22

...albo oryginały po liftowe lub od ST albo oryginalny xenon...taż chciałem kupoważ takie i wrzucać palniki ale dla mnie powoli staje się to tzw wiejskim tuningiem...pozostałem przy tym co mam tylko z czarnymi wkładami :D

galowy 08-09-08 18:48

Cytat:

Napisał Krystian Markow
...albo oryginały po liftowe lub od ST albo oryginalny xenon...taż chciałem kupoważ takie i wrzucać palniki ale dla mnie powoli staje się to tzw wiejskim tuningiem...pozostałem przy tym co mam tylko z czarnymi wkładami :D

nie chodzi czy komuś się podobają bo to raczej kwestia gustu :wink:
chodzi mi o to aby osoba która takowe lampy kupiła napisała jak świecą i czy dobrze są spasowane.

a co powiecie na takie?

grzybek 08-09-08 18:57

Swego czasu był temat odnośnie wszystkich "tjuningowych" reflektorów i z tego co pamiętam wszyscy, którzy je mieli niezależnie od wybranego rodzaju reflektora zgodnie twierdzili że świecą gorzej od serii. Także tak jak napisał Krystian albo ST'ekowe albo ori xenon, ewentualnie xenon Helli, ale ten ma zaporową cenę.

galowy 08-09-08 19:26

STekowe nie bardzo pasują do mojej foki, srebrną mam z pakietem chrom, a na ksenony za dużo kasy by poszło razem z przeróbkami.

grzybek 08-09-08 19:30

W takim układzie lepiej zostań przy serii i ciułaj na nowe reflektorki :wink: Chyba że nie zależy Ci zbytnio na jakości świecenia lampek. IMHO z wymianą reflektorów można długo poczekać bo jest parę innych, tańszych sposobów żeby poprawić wygląd Foczki.

galowy 08-09-08 19:51

tak ale kupiłem foczke z uszkodzonym prawym reflektorem , szkło na nim jest jakieś dziwnie podrapane i bardzo brzydko wygląda.
Dzięki za pomoc [pub2]

grzybek 08-09-08 19:56

galowy, jak jest to powierzchowne to poszukaj na forum, bo gdzieś już było o polerce kloszy niskim kosztem z dobrym efektem. Jak głębsze to tylko wymiana, ale chyba nie przeszkadza Ci to pomijając względy estetyczne :?: :)

galowy 08-09-08 20:16

niby tylko estetyka ale wieczorem nie ciekawie wygląda :(

moons 08-09-08 20:29

Cytat:

Napisał galowy
chodzi mi o to aby osoba która takowe lampy kupiła napisała jak świecą i czy dobrze są spasowane.

No to jeśli czytałeś tematy na forum o lampach innych niż seryjne to ogromna większość opinii na ich temat była negatywna. [readmore] Ze spasowaniem jeszcze jak ze spasowaniem ale ze świeceniem te lampy mają ogromne kłopoty. Jeśli masz uszkodzoną lampę to po prostu kup oryginała na szrocie, za dużo kosztować Ciebie nie będzie. a resztę kasy odkładaj na jakieś bardziej ludzkie lampy.
Pozdrawiam

radzique 23-09-08 22:06

Panowie też potrzebuje porady odnośnie lamp.

W moim focusie lampy są naprawdę mocno porysane i matowe, ogólnie w nocy tragedia na tym jechać. Jutro wrzucę fotki i może ktoś poradzi czy jest sens bawić się w polerkę (opis czytałem na forum).
Bardziej skłaniam się do kupienia nowych, ale koniecznie przed liftem bo raz, że ładniej wyglądają, a dwa nie chcę mi się kombinować ze zderzakiem i kierunkami.

Czy idzie kupić przyzwoite lampy za ok 300-400 zł/komplet ?

na allegro sporo tego, ale nie wiem jak święcą nie oryginalne, np takie :
http://www.moto.allegro.pl/item44026..._srodkiem.html
firma TYC, nie wiem czy dobra czy zła, ale ciemny środek mi się podoba (focus jest granat)

Jest też kilka oryginałów, ale musiałbym wtedy kupić lewy i prawy oddzielnie i trochę przypał jeśli będą nierówno świecić ;).
W przyszłym tyg, oddaje na wymianę rozrządu, oleju itd więc podrzuciłbym od razu lampki, więc proszę o poradę, albo link do jakiś sprawdzonych.

W niedziele skoczę na giełdę i może uda się trafić ładne oryginały, tylko nie wiem jak ceny i boje się żeby nie wcisnęli mi anglików.
Aha i jeszcze jedno, zależy mi żeby naprawdę dobrze świeciły bo jesień idzie itd. czy można wsadzić jakieś lepsze żarówki albo coś w tym stylu ? czy każda H4 świeci tak samo ?

MisiekT 23-09-08 22:18

jak maja lepiej swiecic to warto wrzucic poliftowe - roznica jest naprawde spora... a przerobka instalacji to naprawde pol godziny dla ogarnietego elektryka (albo nawet samemu - instrukcja jest w FAQ)
z kierunkami nie ma problemu, bo nie trzeba podlaczac tych z lamp albo mozna odlaczyc te w zderzaku...

a ktore ladniejsze to juz kwestia gustu - jak dla mnie to akurat przedliftowe sa duzo brzydsze :wink:

[ Dodano: Wto 23 Wrz, 2008 22:19 ]
a jak porzadniejsze zarowki to polecam Philips Bluevision

slawekm 24-09-08 06:42

No właśnie MisiekT dobrze mówi, ja też założyłbym poliftowe a nie kombinowałbym z "zamiennikami". i np oryginalne pomarańczowe kierunkowskazy w zderzaku zamieniłbym na białe klosze i wrzuciłbym do nich postojówki (tylko ciekawe czy drogówce by to się spodobało?? :P )


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi