Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Tuba czy skrzynia? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17276)

arielcio 09-06-07 12:44

Tuba czy skrzynia?
 
Witam , posiadam w foczce radio SONY CDX-S2050 i chciałbym zakupić do niego tube lub skrzynie choć nie wiem co lepiej, no i do tego jakiś wzmacniacz, moze być wbudowany w w/w zestawy.

do 160zł
z ofert allegro.pl

Proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego sprzetu. Z góry dzieki

Pastoo 09-06-07 13:04

Za 160 zł może być ciężko [panna]
Jeśli chcesz prawdziwy, a nie wiejski bas, to najlepiej skrzynię.
Proponuję odłożyć więcej kasy i poczekać, bo nic porządnego nie kupisz...
Poczytaj na stronie FKP i na forum, bo było już kilka tematów o nagłośnieniu.

arielcio 09-06-07 15:58

Ale ja nie chce też efektu ze urwie mi uszy :) poprostu chce średniego efektu za niską kwote

co myslisz o tym: www.allegro.pl/item203507347_hurt_skrzynia_tytan_1200w_dibeisi_10 07_wzmacn

lub

www.allegro.pl/item204336701__skrzynia_basowa_audion_extra

Pastoo 09-06-07 16:24

Nie miałem na myśli głośności basu, a jego jakość. Te "produkty" z linków wyglądają podejrzanie, a ich moce to zapewne wyniki dziwnych obliczeń producenta. Nie jestem specem od car audio, ale wiem, że z takie zestawu za 150 zł nie uzyskasz dobrego efektu.
Odpowiedz sobie na jedno pytanie: czy chcesz, żeby ten sub był ot tak, żeby coś łomotało i było ciebie słychać na drugim końcu miasta, czy oczekujesz, że uzyskasz porządny bas, który będzie cieszył (a nie kaleczył :!: ) uszy.
Tyle ode mnie, może znajdą się bardziej obeznani w temacie, którzy skorygują lub dodadzą coś do mojej wypowiedzi [panna]

MisiekT 09-06-07 16:33

Cytat:

Napisał arielcio
chciałbym zakupić do niego tube lub skrzynie

Cytat:

Napisał arielcio
do 160zł

bez obrazy, ale do powinno isc do dzialu Humor raczej... za tak male pieniadze to w ogole zapomnij bo tylko ci pogorszy jakosc audio w aucie...

arielcio 09-06-07 17:29

to moze doradzcie jakie głośniki z allegro zakupić do drzwi, zeby radio które mam mogło w pełni wykorzystać moc

Greg 09-06-07 17:31

A moze sprawdzisz funkcje SZUKAJ [chytry] , bedziesz mial odpowiedzi na tony .

Pzdr.

Pastoo 09-06-07 17:51

W ogóle jak dla mnie car audio jest do rozbudowy od nowa... [panna]
Sony nie jest za dobre, więc żeby całość miała dobre podstawy, zacząłbym od zmiany radia na Alpine (ewentualnie jakieś Pionnery z górnej półki).

Resztę informacji dot. rozbudowy sprzętu znajdziesz używając opcji Szukaj (tak jak sugeruje Greg)

Raf19 09-06-07 18:15

Jak będziesz miał więcej kasy to zdecydowanie skrzynia :) Dobrą alternatywą do 200 zł jest skrzynka Blaupunkta (symbolu nie pamiętam) no ale trzeba mieć jeszcze około 200 zł na wzmaka.....

Szczerze mówiąc to jak nie jesteś melomanem i kupisz "takie coś" z allegro za 160 zl to będziesz zadowolony :) Bas sie polepszy no ale nie będzie on dobrej jakości

driver 09-06-07 22:31

Greg ma absolutną rację.Opcja szukaj i śmigasz.Multum już było tego na forum.
Albo chcesz robić za wiejskiego drecha i ups ups nie mającym nic wspólnego z muzyką na tubie i tanim wzmaku,albo słuchać i rozkoszać się muzyką w autku i byc very ale to very Happy.

JimmyEZG 10-06-07 02:48

Za 160 zł efekt będzie podobny do tego jakby ktoś w beczkę kijem uderzał więc wogóle nie zawracaj sobie tym głowy.
Z tego radia, które posiadasz nie uzyskasz oszałamiającego dźwięku więc zastanawianie się pomiędzy tubą a skrzynia nie ma większego sensu. Generalnie w twoim przypadku polecałbym tubę, chyba że traktujesz temat jako rozwojowy to wtedy zdecydowanie skrzynia ale za 160 zł tak powiedziałem nie kupisz nic, co mogłoby zadowolić.
Albo poczekaj i odlóż trochę albo po prostu zainwestuj w dobre głośniki i wsadź je w tylną półkę i podepnij pod wzmacniacz. W niskim budżecie efekt będzie podobny ale niestety koszt i w tym przypadku przekroczy 160 zł.

Mam nadzieję że trochę ci rozjaśniłem ale decyzja co wariantu należy nadal do ciebie. Może jakbyś napisał dokładniej czego oczekujesz od basu w aucie, byłoby łatwiej. Generalnie skrzynia + dobry wzmacniacz = bardziej wyrazisty, miękki bass.

Pozdro

arielcio 10-06-07 09:12

koledzy nie chodzi mi o to żeby wywalić sporo kasy w sprzet audio, chce poprostu delikatnie zwiekszyć moc dzwieku.

obecnie moje głośniki w drzwiach wytrzymuja zwiekszenie regulacji głośnośći od 0 do max 25, potem ponad skale wyżej (nie wiem ile tam jest , chyba do 45 lub 50) głośniki trzeszczą bo widocznie są zbyt słabe do tego radia

Chciałbym przynajmniej dobrać takie głośniki do drzwi na których mogł bym wiecej pociskać niz te max 25 na vol.

doradzcie :?

Pastoo 10-06-07 09:49

nawet po podpięciu do radia dobrych głośników cudów nie będzie. O głośnikach do określonych typów muzyki było już wałkowane - użyj funkcji SZUKAJ.
Te 160 zł to wydasz na wygłuszenie drzwi i kable...

Jimmy te głośniki w tylnej półce to też pomysł raczej taki sobie :|

arielcio 10-06-07 11:26

to zapodajcie mi skrzynię wartą uwagi z allegro

ZOMO 10-06-07 11:36

Cytat:

Napisał arielcio
to zapodajcie mi skrzynię wartą uwagi z allegro

Hehe nie pytaj o zdanie audiofili bo zarzucą Cię hasłami i propozycjami ze wyrobisz się w 1000 zł minimum :). Jak chcesz coś co podkreśli Ci bas za niską cenę to popatrz na to: Boschmann
Mam tego subika u siebie pod siedzeniem już prawie pół roku (a żeby jeszcze popieścić audiofili po oczach to mam radyjko fordowskie :PP) gra to całkiem przyzwoicie i jak na moje nadepnięte przez słonia ucho nawet czysto :)

arielcio 10-06-07 11:51

hehe, widze własnie że koledzy to chyba mają sporo kasy na te zabawy :D
no ale widocznie taka ich pasja :)

ZOMO 10-06-07 11:54

A tak poważnie ten sub ma mały głośnik, z tego co pamiętam to 16, nie gra głębokim basem, ale za to czystym. Na duży plus jest to, że świetnie odcina no i jeżeli nie masz wyjścia na wzmacniacz to możesz odrazu podłączyć go do np tylnych głośników.

Pastoo 10-06-07 12:37

Arielcio funkcja szukaj [panna] to się dowiesz, co polecają koledzy.
ZOMO ładowanie subwoofera pod fotel i podpinanie pod zwykłe radio nie jest chyba zbyt dobrym rozwiązaniem :? Ten sub pompuje z radia o niskiej mocy w podłogę z tego co widzę... no bass extraśny [panna]

Greg 10-06-07 12:55

Cytat:

Napisał arielcio
hehe, widze własnie że koledzy to chyba mają sporo kasy na te zabawy
no ale widocznie taka ich pasja

Powiem tak , wiekszosc robi cos albo dobrze albo wcale . Wiekszosc osob ktore biora i braly udzial w dyskusjach nad audio nie popiera polsrodkow .

Zreszta jak poczytasz te setki postow o sprzecie to pewnie zrozumiesz , audio jest chyba drugim tak czesto walkowanym tematem zaraz po gazie [panna]

Pzdr.

Rasta 10-06-07 13:26

Za 160 pln to możesz sobie co nawyżej w miarę dobrą skrzynie zamówić ale bez głośnika :mrgreen:

Ps. Co z ciebie za DJ :P

Pastoo 10-06-07 13:26

Cytat:

Napisał arielcio
hehe, widze własnie że koledzy to chyba mają sporo kasy na te zabawy
no ale widocznie taka ich pasja

Nie rozumiem, dlaczego kolega upiera się przy kupowaniu elementów CA za żałośnie niskie kwoty. Wszyscy forumowi znawcy CA grzmią co i rusz, że należy uzbierać i zakupić raz a porządnie i być zadowolonym. I tego się trzymajmy. Jeśli się nie ma kasy, to się po prostu nie inwestuje i tyle [panna]

arielcio 10-06-07 18:00

temat zamkniety, kasujemy [pub2]

dzieki za wszystkie podpowiedzi i wskazówki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi