Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   problem z biegiem wstecznym (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23252)

m_mati 21-08-08 23:17

problem z biegiem wstecznym
 
Witam.
Zaczynam zauważać problem z niewchodzeniem biegu wstecznego. Dzieje się tak po jakiejś jeździe. Tzn. zatrzymuję się - w pełni - wyciskam na maksa pedał sprzęgła, łapię lewarek i niestety wsteczny baaardzo często nie wchodzi. Skrzynia zgrzyta, tak jakbym chciał wrzucić bieg bez sprzęgła. Kilkakrotne wyciśnięcie sprzęgła nie pomaga. Jedyne co umożliwia wrzucenie wstecznego, to najpierw jedynka, kawałek do przodu i potem wsteczny już wchodzi. Zastanawiam się czy padają synchronizatory, czy cosik innego. Chociaż cięzko wykmbinować usterkę w samochodzie, który ma przejechane dopiero 4000km.
Może ktoś z Was miał już podobny problem.
Dzięki.
Pozdr.

Darelk 21-08-08 23:21

może wina leży w sprzęgle ???? ale chyba masz jeszcze na gwar. jak masz tylko 4kkm przejechane więc czemu nie pojedziesz z tym do aso ?????

m_mati 21-08-08 23:29

się wybiorę oczywiście, zdecydowanie jest na gwarancji. Zrobię to w przyszłym tygodniu, bo się teraz urlopuję. Zastanawiam się tylko, czy "ten typ tak ma", czy jest to raczej niespodziewana usterka

MisiekT 21-08-08 23:37

w FFI jest to standard, a obstawiam ze w konstrukcji nic sie nie zmienilo... to kwestia braku synchrnonizatora w skrzyni czy jakos tak - niech ktos madrzejszy wyjasni jakby co... problem dotyczy wielu samochodow tej klasy :D

i tak jak napisales, wrzucasz jedynke, minimalnie ruszasz i wtedy wsteczny... tak wiec TTTM

m_mati 21-08-08 23:40

znaczy się w ASO będą przejścia. Ale oczywiście pojadę. Się zobaczy co i jak.
Dzięki za info.

galowy 21-08-08 23:51

Niestety Ford tak ma że wsteczny ciężko wchodzi. Miałem tak w Essim i mam tak w Foce.
Wystarczy po przełączać biegi na sucho i wsteczny wejdzie [bigok]

Yerzo 22-08-08 09:12

i ja i kilku innych użytkowników na forum już o to pytało.
Standardowy problem ;)

bilek 22-08-08 12:58

Cytat:

Napisał m_mati
Zastanawiam się tylko, czy "ten typ tak ma", czy jest to raczej niespodziewana usterka

Ja mam to samo i mimo kilku podejść do tematu w ASO zawsze słyszałem, że to ok i ten typ tak ma.

Także raczej sie przyzwyczajaj.

holo 22-08-08 13:23

Przeca w instrukcyji stoi napisane, że przed wrzuceniem wstecznego należy trzymać wciśnięte sprzęgło przez 3 sek (albo jakoś tak podobnie). Dopiero potem wrzucić bieg.

Hary 25-08-10 09:08

Cytat:

Napisał m_mati (Post 281241)
znaczy się w ASO będą przejścia. Ale oczywiście pojadę. Się zobaczy co i jak.

Witam
Odświeżam temat bo mam identyczny problem z tym że u mnie już nie jest to bardzo częste zjawisko tylko "normalny" element wrzucania wstecznego, a auto ma 28kkm i dziś równo 1,5 roku :smt113 . Wybieram się z tym do ASO i jeśli pamiętasz jak skończyła się twoja wizyta w ASO to będę wdzięczny za info, bo ja pewnie też usłyszę za pierwszym razem że TTTM :?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi