Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Automatyczne światła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26003)

Mejfok 08-03-09 10:00

Automatyczne światła
 
Hej koledzy i oczywiście Koleżanki czy ktoś wie jak przerobić automatyczny włącznik światełl w FF II aby włączał światła zawsze nie tylko jak jest ciemno. ( bo i tak trzeba jeżdzić na swiatlach cały rok ).
Chyba można w jakiś sposób powalczyć z tym automatycznymi światłami .
Tylko nie komentujcie : WSTAW SE WLĄCZNIK AUTOMATYCZNY Z ALLEGRO ZA 50 ZETA

Yerzo 08-03-09 10:51

Ja ostatnio zmieniałem tą opcję w mondeo mk4.
podjedź do każdego dowolnego ASO żeby zmienili Ci to w kompie.
Ja poprosiłem o włączenie "opcji skandynawskiej" w światłach i wiedzieli co zrobić.

respondent 08-03-09 18:31

Cytat:

Napisał Panther
Ja poprosiłem o włączenie "opcji skandynawskiej" w światłach i wiedzieli co zrobić.

A czy komuś wiadomo, czy w FFII z 2008 r da się WYŁĄCZYĆ "opcję skandynawską" - może za pomocą jakiegoś rytuału typu "przytrzymaj włącznik świateł, naciśnij cośtam pociągnij gdzieśtam...." - podobnie jak można wyłącznik przypominacz niezapiętych pasów. Te światał włączone na stałe to DEBILIZM. Niepotrzebnie obciązają akumulator przy rozruchu, a poza tym w ustawieniu na "o" nie da się włączyć długich. Poza tym świecą SŁABIEJ niż po przekręceniu przełącznika w "normalne" miejsce. DEBILIZM do kwadratu.

Vadero 08-03-09 18:40

świecą słabiej i nie mozna włączyć długich bo są to światłą do jazdy dziennej - nie masz na tym jeździc w nocy, a jedynie w dzien - idzie mały prąd do żarówek i masz małe obciążenie aku, a światla jakośtam świeca żeby sie nazywało że w dzien na swiatlach jeździsz. jak sie noc robi to masz normalnie światła załączyć [zlosnik]

ratkill 08-03-09 18:44

a daloby rade to zrobic w mojej lokomotywie z 2004?

piotrek85 08-03-09 19:32

Mi w zeszłym roku w ASO powiedzieli, że mogą mi coś domontować za 2 czy tam 3 stówki i światła się będą włączać razem z silnikiem. Czyli co zrobiłbym interes życia płacąc tyle za przestawienie jednej funkcji w kompie? Foka z 2006 z automatycznym włącznikiem świateł.

Vadero 08-03-09 19:36

Cytat:

Napisał piotrek85
Mi w zeszłym roku w ASO powiedzieli, że mogą mi coś domontować za 2 czy tam 3 stówki i światła się będą włączać razem z silnikiem. Czyli co zrobiłbym interes życia płacąc tyle za przestawienie jednej funkcji w kompie? Foka z 2006 z automatycznym włącznikiem świateł.

bardzo mozliwe [zlosnik]

respondent 09-03-09 10:55

Cytat:

Napisał Vadero
świecą słabiej i nie mozna włączyć długich bo są to światłą do jazdy dziennej - nie masz na tym jeździc w nocy, a jedynie w dzien - idzie mały prąd do żarówek i masz małe obciążenie aku, a światla jakośtam świeca żeby sie nazywało że w dzien na swiatlach jeździsz. jak sie noc robi to masz normalnie światła załączyć [zlosnik]

Akurat. One świecą "tylko odrobinę" słabiej i z pewnością nie dlatego, że "mały prąd" idzie, ale że jest gdzieś pod drodze zwiększony opór.

MaXyM 09-03-09 12:40

no i sie zgadza. Jest zwiekszony opor co powoduje zmniejszenie pradu i w konsekwencji slabsze swiecenie.

mark54 09-03-09 21:43

Cytat:

Napisał respondent
A czy komuś wiadomo, czy w FFII z 2008 r da się WYŁĄCZYĆ "opcję skandynawską" - może za pomocą jakiegoś rytuału typu "przytrzymaj włącznik świateł, naciśnij cośtam pociągnij gdzieśtam...." - podobnie jak można wyłącznik przypominacz niezapiętych pasów. Te światał włączone na stałe to DEBILIZM. Niepotrzebnie obciązają akumulator przy rozruchu, a poza tym w ustawieniu na "o" nie da się włączyć długich. Poza tym świecą SŁABIEJ niż po przekręceniu przełącznika w "normalne" miejsce. DEBILIZM do kwadratu.

Da się wyłączyć w ASO komputerem serwisowym.

Vadero 09-03-09 22:18

Cytat:

Napisał respondent
Akurat. One świecą "tylko odrobinę" słabiej i z pewnością nie dlatego, że "mały prąd" idzie, ale że jest gdzieś pod drodze zwiększony opór.

no skoro opór zwiększony to prąd zmniejszony prawda? ;)

ashapola 09-03-09 22:36

Mnie ten system w Foczkach też trochę irytuje... W moim drugim aucie Peugeocie 206 też mam ten system, ale światła zapalają się dopiero po 3 sekundach po uruchomieniu silnika. Dodatkowo święcą się wyłącznie światła + ikonka świateł na desce rozdzielczej. Pozostałe elementy jak deska rozdzielcza i konsola pozostaje bez podświetlenia. Nie rozumiem po co w Focusach podświetlenie deski i konsoli w ciągu dnia... i tak tego w 90% nie widać... :?:

sitetzky 21-01-14 14:09

w pododnym, ale szerszym temacie:
Cytat:

Napisał Haymaker
W focusie mk2 jeżeli się palą w pozycji 0 to są tzw. światła skandynawskie. Wyłącza się je po przez wyjęcie dwóch bezpieczników F110 i F113.

a czy da rady ustawić tak, aby swiatła w pozycji 0 automatycznie odpalały się, ale np. 3 sec. po uruchomieniu silnika a nie juz przy przekręceniu kluczyka do pierwszej pozycji?

tedi_k 23-01-14 22:06

Niezły, 5-letni "odkop" archeologiczny...:smt040
Nie da się tak zrobić w oparciu o fabryczne wyposażenie. Trzeba by było dobudować dodatkowy przekaźnik czasowy na wejściu napięcia do włącznika świateł. Druciarstwo.

Adam_W 08-12-15 08:16

Automatyczne wyłączanie świateł
 
Witam,
mam w rodzinie Fokę mk2 z 2005r. i do tej pory cieszyła właściciela tym, że światła mijania wyłączały się automatycznie z wyłączeniem zapłonu. (Nie wiem, czy to fabryczna umiejętność, czy jakiś "myk"). Jednak po przebytej naprawie głównie blacharskiej ale zapewne z odłączeniem akumulatora umiejętność ta zanikła. Czy jest jakaś opcja na uruchomienie ponownie tego udogodnienia?
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi