Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Nie działa regulacja wysokości świateł (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45679)

mateusch 11-12-10 13:22

Nie działa regulacja wysokości świateł
 
Witam.
Mam problem ze swoją foczką, a mianowicie nie dział mi regulacja wysokości świateł przednich.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Aras 11-12-10 13:45

Nie działa całkowicie, czy lata góra-dół?
Bo to różnica ;-)

mateusch 11-12-10 21:34

Cytat:

Napisał Aras (Post 516279)
Nie działa całkowicie, czy lata góra-dół?
Bo to różnica ;-)

Nie działa całkowicie. Mogę kręcić pokrętłem ale to nic nie daje - światła świecą na tym samym poziomie

Marek-B 11-12-10 22:22

Bo może za szybko pokręcasz. Trzeba chwilkę odczekać na reakcję . Ja po kupnie ..foczki...też myślałem ,że regulacja nie działa.

mateusch 12-12-10 09:39

Cytat:

Napisał Marek-B (Post 516481)
Bo może za szybko pokręcasz. Trzeba chwilkę odczekać na reakcję . Ja po kupnie ..foczki...też myślałem ,że regulacja nie działa.

Niestety nie jest to tym spowodowane :sad:

Aras 12-12-10 11:23

Może bezpiecznik albo przekaźnik padł. Bo raczej Twoja Foczka jest za młoda na taką awarię ;-)

mateusch 12-12-10 12:25

Cytat:

Napisał Aras (Post 516601)
Może bezpiecznik albo przekaźnik padł. Bo raczej Twoja Foczka jest za młoda na taką awarię ;-)

Jeśli bezpiecznik to który? W instrukcji nie ma opisanego bezpiecznika od regulacji wysokości świateł.

Czy da sie jakoś sprawdzić przekaźnik?

Aras 12-12-10 14:24

Nie mam pojęcia. Mam Fokę I. Któryś z bezpieczników na pewno jest. A coś jeszcze Ci nie działa, może jest na tej samej fazie, co regulacja lamp?
Najwyżej sprawdź po kolei bezpieczniki.
Sam mechanizm regulacji IMO powinien być sprawny, bo w tym samym momencie nie padłyby po obu stronach ;-)

moons 12-12-10 14:40

Bezpiecznika jako takiego raczej nie ma. Jeśli już to ten sam bezpiecznik co zasila przełącznik świateł a reszta działa w przełączniku wiec i bezpiecznik powinien być cały. Choć przejrzeć wszystkie bezpieczniki nie zaszkodzi. Regulacja wysokości to prosty układ nawet w autach na szynie CAN. To jest potencjometr i jeden przewód poprowadzony od przełącznika świateł do silniczków regulacji. Więc do sprawdzenia masz tylko te dwie rzeczy. Niestety nie mam schematu żeby powiedzieć Ci dokładnie na których pinach i co sprawdzić.
Pozdrawiam

palkens 13-12-10 01:19

możesz wymontować lapmy i zobaczyć czy silniczki chodzą (dołożyć bateryjkę)
jak nie to dokupisz silniczki za 2 może 3 dyszki na jakimś szrocie i będzie śmigać :)

ps a musiałem właśnie 1 dokupić

mateusch 13-12-10 10:35

Cytat:

Napisał palkens (Post 516996)
możesz wymontować lapmy i zobaczyć czy silniczki chodzą (dołożyć bateryjkę)
jak nie to dokupisz silniczki za 2 może 3 dyszki na jakimś szrocie i będzie śmigać :)

ps a musiałem właśnie 1 dokupić

Czy wiesz który kabelek należy podłączyć do baterii aby sprawdzić czy działa silniczek?

karmaz 13-12-10 17:13

Cytat:

Napisał mateusch (Post 517049)
Czy wiesz który kabelek należy podłączyć do baterii aby sprawdzić czy działa silniczek?

otwórz auto włącz zapłon,przekręc pokrętłem od swiateł(zapal je)nie włączaj silnika i słuchaj czy silniczki chodzą(przekrecaj tym pokrętłem) jak nie to wyjmij lampy(jedna śrubka)i odłącz je z wtyczki i potem znowu je załącz i z powrotem ta sama konfiguracja jak ci nie będą działać to bezpiecznik lub silniczki do wymiany(lub masz chiński xenon i chyba nie będziesz miał regulacji)

moons 13-12-10 19:13

Kombinujecie jak konie pod górkę. Jakie bateryjki podłączać do silniczków? Skoro nie działa regulacja to i silniczki nie działają, chyba że jakimś cudownym zbiegiem okoliczności obydwa silniczki jednocześnie wypadły z mocowań albo się zepsuły.
O ile nic się nie zmieniło to napiszę Ci jak było w focusie II przed liftem.
włącznik świateł powinieneś zmierzyć rezystancję pomiędzy 8 a 1 pinem czy jak kręcisz pokrętłem regulacji to czy zmienia się rezystancja. 8 pin to jest plus, 1 to jest wyjście na regulację.
Przy lampie o ile masz wtyczkę 10 pinową to 7 i 6 to jest masa od zasilania lampy i silniczków, 4 pin to jest zasilanie postojowych oraz jednocześnie silniczków, pin 9 to jest przewód od regulacji ten który idzie od pin 1 z włącznika świateł.
Pozdrawiam

iAntonio 21-12-10 11:36

W zeszłym tygodniu byłem na przeglądzie i jedyna !! usterka to , że nie działa regulacja lewego światła.
Dołączę do tematu z zapytaniem, a w zasadzie pytanie o potwierdzenie powyższego:
Czy to możliwe, że nie działa tylko jedna lampa?
Czy konieczny jest demontaż lampy by sprawdzić silniczek?

bad-B 14-01-11 22:36

Cytat:

Napisał mateusch (Post 516275)
Witam.
Mam problem ze swoją foczką, a mianowicie nie dział mi regulacja wysokości świateł przednich.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Mam dokładnie ten sam problem. Początkowo myślałem że coś w przełączniku się schrzaniło więc go rozkręciłem i dokładnie obejrzałem, a jak to nie poskutkowało to kupiłem nowy (prawie nowy;)) ... dalej nic :smt017
Chyba będę musiał sprawdzić miernikiem (jak ktoś już radził) ale najpierw muszę go sobie kupić. Najgorsze jest to że lampy zablokowały się w pozycji max :lol:

bad-B 25-01-11 15:37

Ok miernik mam ale za grzyba nie mogę wyjąć wtyczki przy reflektorze. Śmieszne pytanie ale jak to zrobić? - czy tam jest jakiś zacisk lub coś co trzeba wcisnąć? czy po prostu na chama wyszarpać?
Próbowałem też wyjąć cały reflektor... tu z kolei coś innego blokuje od dołu... nie chcę wyszarpać bo znając mnie to znowu coś urwę...[zlosnik]

Dzior 25-01-11 17:59

Cytat:

Napisał bad-B (Post 531958)
Ok miernik mam ale za grzyba nie mogę wyjąć wtyczki przy reflektorze. Śmieszne pytanie ale jak to zrobić? - czy tam jest jakiś zacisk lub coś co trzeba wcisnąć? czy po prostu na chama wyszarpać?
Próbowałem też wyjąć cały reflektor... tu z kolei coś innego blokuje od dołu... nie chcę wyszarpać bo znając mnie to znowu coś urwę...[zlosnik]

Tak! trzeba wcisnąć plastik który jest przy wtyczce.

Lampa od dołu jest mocowana śrubą która wchodzi poziomo od strony błotnika. Dojście od dołu.

bad-B 25-02-11 18:09

No dobra - z oporami ale w końcu wtyczka wyjęta (plastik się trochę zapiekł)... czyli kolejny krok na mojej kompletnie amatorskiej drodze naprawy regulatora pokonany... :oops:
Teraz pytanie przy jakich ustawieniach miernika i dokładnie co zmierzyć? Jakby mi ktoś to wytłumaczył krok po kroku jak jakiejś głupiej blondynce to byłbym wdzięczny [ziom]

zipek_dg 28-01-12 09:07

Podepne się pod temat, otóż byłem dzisiaj na przeglądzie i koleś chciał mi wyregulować reflektory kręcąc właśnie tymi śrubami w reflektorze, niestety powiedział że w prawym kręcenie nic nie daje, lampa nie reaguje coś tam powiedział o jakiś zębatkach, że są plastikowe jakieś w środku i czasem się psują, ogólnie silniczki działają bo słychać je jak przestawiam wysokość świecenia pokrętłem w kokpicie, i widać jak światła idą w górę i w dół, może być tak że te śruby wypadły z jakiejś prowadnicy lub coś tam ? Kiedyś jak wymieniałem żarówy to niby coś tam kręciłem chcąc wyregulować lampy ale nie bardzo mi to szło to zostawiłem, żeby nie pogorszyć, mogłem za bardzo wykręcić te śruby czy jak ?

MATRIX60MW 28-01-12 12:33

świecą za nisko czy za wysoko?

zipek_dg 28-01-12 22:16

Jest różnica poziomów pomiędzy prawym a lewym, prawy widocznie świeci niżej niż lewy

MATRIX60MW 29-01-12 09:47

i chcesz prawy podnieść czy lewy opuścić.Bo przy opuszczaniu bynajmniej u mnie zszedłem na max w dół i niżej już się nie dało,ale przy podnoszeniu już załapało i szło normalnie do góry. Jeśli u ciebie nie idzie z dołu w górę to albo spadło z tego podnoszenia albo się uszkodziło.Tak teoretycznie mówię bo ekspertem nie jestem.Może warto zdjąć lampę,osłonę z tyłu i tam może coś się wyluka jak tam się sprawa przedstawia

zipek_dg 29-01-12 10:31

No jak ja kręciłem przy wymianie żarówy to niby wszystko grało, ale zostawiłem żeby nie spartolić gorzej niż było, czyliżeby mi światło w góre nie świeciło :D, ale niestety koleś przy przeglądzie kręcił w jedną i drugą strone i jedną i drugą śrubą i mówił że nie ma zmian czyli jakby lampa nie reagowała na kręcenie, raczej nic się nie wymyśli więcej zanim nie wyciągne całego reflektora i nie sprawdze dokładnie, ale niestety nie mam garażu a teraz zimno więc poczekam do wiosny :-), drogę mam oświetloną więc jakoś przeżyje te kilka miesięcy.

MATRIX60MW 29-01-12 11:08

to coś tu nie gra skoro ani jedna ani druga śruba nie zmienia ustawień.Może samemu spróbuj ją śrubą opuścić i podnieść.Może jakoś załapie i zacznie się podnosić

zipek_dg 30-01-12 22:56

Popróbuje jak bede mieć chwile, a która śruba odpowiada za pion a która za poziom ? Bo w sumie kręciłem obiema i jakoś nie zorientowałem się która za co odpowiada. Jak dojeżdżam do ściany to światło prawego refletora ma jakąś jakby okrągłą poświate dodatkowo, pojawiło się po moim majstrowaniu :-)

MATRIX60MW 31-01-12 14:04

powinieneś kręcić tą bliżej boku zewnętrznego lampy(jeśli umiejscowienie jest takie samo jak w lampach przedliftowych) Na ścianie powinno być widać jak się podnosi/opuszcza strumień światła.Jeśli nie reaguje to może spadło z regulacji czy coś w tym stylu.

mjprzem 02-02-12 10:20

jesli dobrze pamietam to te same silniczki sa w FF2 jak i FF1

a dziala to tak ze ida 3 kabelki
2-od zasilania a 3 od potencjometru.

wszystko mozna latwo sprawdzic a i naprawienie nie dzialajacych silniczkow tez jest proste...jesli tylko ladnie rozbierzemy obudowe od regulacji.

MATRIX60MW 02-02-12 12:17

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 671524)
jesli dobrze pamietam to te same silniczki sa w FF2 jak i FF1

a dziala to tak ze ida 3 kabelki
2-od zasilania a 3 od potencjometru.

wszystko mozna latwo sprawdzic a i naprawienie nie dzialajacych silniczkow tez jest proste...jesli tylko ladnie rozbierzemy obudowe od regulacji.

do którego postu jest ta odpowiedź?

mjprzem 02-02-12 21:51

do wszystkich..chodzi o to ze jesli komus nie dziala regulacja swiatelek to aby wiedzieli ze czesci zamienne sa bardzo czesto te same w wielu modelach czyli np. regulator reflektorow pasuje od fiesty..poprzez focusa do mondeo itd... i jest ten sam.

WędrującyNocą 11-11-13 00:23

Będąwszy zruganym przez moderatora w tym wątku:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66953
dopisuję się w obecnym tym samym go odkopując:)

Konkrety: nie działa mi regulacja położenie prawego światła. Stosując się do zaleceń moons'a zmierzyłem rezystancje miedzy 8 a 1 pinem i wychodzi że w trakcie kręcenia pokrętłem nie zmienia się ona (dodam tylko dla ścisłości że w zależności od polaryzacji wynosi ona 67 albo 72 ohm co mnie trochę zastanawia...). Nie wiem właściwie co mógłbym dalej zrobić by przybliżyć się do usunięcia tej usterki, czy jestem zdany teraz na magików z warsztatów czy macie jakieś wskazówki?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi