Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Spryskiwacz (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47066)

bukolek 03-02-11 19:34

Spryskiwacz
 
Witam. Jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję. Nie piszcie, że było i nie odsyłajcie do szukajki.

Mam drobny problem. Mianowicie nie działa spryskiwacz tylnej szyby. Na pewno nie jest zamarznięty. Focusika mam od tygodnia i zdażyło się, że z raz zadziałał. Przednie działają bez zarzutu. Jak włączam tylni to w ogóle nie słychać pompki, żeby tłoczyła płyn. Gdzie szukać przyczyny usterki??? Z góry dzięki.

janekfocus 03-02-11 21:29

Może bezpiecznik walnięty .

bukolek 03-02-11 21:52

Hmm... jak ogladam instukcje to jedyny bezpiecznik jaki jest zwiazany z spryskiwaczami to nr 53 - ogrzewanie dysz spryskiwaczy. To ten??? Ale tak czy siak wydaje mi się, że nie. Bo spryskiwacz nie działał, raz zadziałał i dalej nie działa. Tak jakby gdzieś styku nie było...może na przełączniku zespolonym, co??

wonski_gliwice 03-02-11 21:52

Przyczyn moze byc kilka. Walnieta pompka spryskiwacza, walniety knefel uruchamiajacy pompke czyli manetka przy kierownicy, moze bezpiecznik.
Mam sedana i nie wiem jak rozwiazne jest zasilanie i obsluga tylnej wycieraczki :P
Ale w tych okolicach najpierw bym szukal.

bukolek 03-02-11 22:16

Cytat:

Napisał wonski_gliwice (Post 536140)
Przyczyn moze byc kilka. Walnieta pompka spryskiwacza, walniety knefel uruchamiajacy pompke czyli manetka przy kierownicy, moze bezpiecznik.

No, ale jak na przednia szybe plyn ladnie zapodaje to moze byc to pompka???
Jezeli bezpiecznik to ktory, bo w instukcji nie moge znalezc odpowiedniego???
Na chwile obecna moim laickim okiem tez bym obstawil cos nie halo w przelaczniku zespolonym.

qrczakos 03-02-11 22:40

a moze gdzies Ci sie przewod przerwał i leje sie gdzies.. tez jest taka mozliwosc, w kazdym razie jak manetka to mam na sprzedaż ;P

bukolek 04-02-11 07:12

qrczakos, w ogole sie nie zalacza pompka:smt089

mjprzem 04-02-11 11:13

Niestety tez mam sedana ale pamietam jak rozbieralem bo zakladalem czujnik od poziomu do kompa to raczej wygladalo na to ze bedzie tylko 1 pompka ktora chodzi pewnie w 2 strony wiec raczej obstawialbym na wlacznik przy kierownicy. Jak bede mial chwilke to lukne na schemat choc niewiem dlaczego ty tego nierobisz...? wszystko co potrzeba jest na forum..wystarczy poszukac. Ale jesli nieznasz sie na elektryce to zrobimy to za ciebie jesli zajdzie taka potrzeba.

qrczakos 04-02-11 11:32

jak manetka to mam na sprzedanie jakby co :P

bukolek 04-02-11 19:50

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 536394)
Jak bede mial chwilke to lukne na schemat choc niewiem dlaczego ty tego nierobisz...?

Bo i tak nic z tego nie wyczytam. Ze mnie elektryk jak z koziej dupy trąbka.

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 536394)
wszystko co potrzeba jest na forum..wystarczy poszukac.

Wczoraj się zarejestrowałem. Dopiero poznaję to forum.

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 536394)
Ale jesli nieznasz sie na elektryce to zrobimy to za ciebie jesli zajdzie taka potrzeba.

Byłbym niezmiernie wdzięczny. I tak pewnie sam tego nie zrobię, ale przynajmniej nie dam się wydymać fachmanowi:)

Chabs 04-02-11 20:02

mi nie dziala tez tylni ale pompke slychac czyli czeka mnie sprawdzenie czy tam ktos nie zmajsytrowal czegos przy zbiorniku i pompce albo sie cos wypielo przy tylnej klapie

mjprzem 08-02-11 17:13

Bukolek
Dobra sprawdzilem-wg schematu elektycznego

2003_5_Focus_WD.pdf

Nr strony 501-16-00 -2

A wiec tak jak mowilem jest 1 silniczek i kreci sie w dwie strony
A za wlaczenie silniczka odpowiada przelacznik oznaczony jako :
N104- przelacznik wycieraczek i spryskiwaczy-znajdziesz tez wszystko w tym pdfie


Jesli chcialbys sprawdzic na krotko czy to jest to na 101% :)
to musisz wlaczyc zaplon i do kabelka oznaczonego nr 4 na rysunku o kolorach
YE/BK ze zlacza C441 od wycieraczek dolaczyc mase od pojazdu-ale nie rozpinajac zlaczki od przelacznika wycieraczek.

A wiec zalatw sobie nowy przelacznik i powinno wszystko dzialac.
PS. byl weekend wiec sorki ze teraz odpisuje

bukolek 09-02-11 07:46

Dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas. A skąd mogę wziąć tego pdf'a, o którym piszesz?

mjprzem 09-02-11 11:54

poszukaj na formu
gdzies podawalem w tematach:
tddi pompa wtryskowa
oraz w elektryce tez gdzies podawalem

wiec szukaj po moim nicku mjprzem
a przy okazji jak jestes nowy to nauczysz sie szukac :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi