Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Przestało działać podswietlenie zegarów i pokręteł nawiewów. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67755)

bizkitek 09-01-14 15:51

Przestało działać podswietlenie zegarów i pokręteł nawiewów.
 
Witam,

wczoraj przestało mi działać podswietlania zagarów i wszystkich pokręteł ( nawiew itp )
Dodatkowo zauważyłem ciekawą rzecz...gdy używam tylnej wycieraczki....otwiera się klapa bagażnika :)

Czy to może być wina bezpiecznika czy cos "grubszego"?

Jakies 2-3 miesiące temu przestała mi swiecić tylko jedna żarówka za zegarami ( oswietlenie prawej części zegarów )

korek007 09-01-14 17:43

Jeżeli masz włącznik świateł z regulacją intensywności podświetlenia, to prawdopodobnie w nim trzeba szukać przyczyny braku podświetlenia zegarów. Było o tym na forum wiele razy.

blackdriver 09-01-14 17:44

skoro nie świeci Ci podświetlenie zegarów i nawiewow to bym obstawial spalony bezpiecznik. swego czasu mialem ten sam problem i dodatkowo przepalalo mi bezpiecznik od świateł pozycyjnych (nie pamiętam czy lewych czy prawych). przyczyną bylo zwarcie przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej

bizkitek 09-01-14 18:28

no i dodatkowo nie dzialaja wszystkie tylne swiatla pozycyjne.
Czyli wyglada na podobny temat...a zdradzicie ktorym bezpiecznikiem mam sie zainteresowac?

Może to będzie 59 - 7.5 brązowy - moduły elektroniczne, tablica rozdzielcza i 47 i 48 jako światła pozycyjne lewa i prawa strona?

Kam1l 09-01-14 18:55

Na klapce od bezpieczników masz rozpiskę który jest od czego

bizkitek 09-01-14 22:20

do tego nie ma tez oswietlenia rejestracji z tylu..
Wyminiełem ilka bezpiecznikow i bez efektu...moze zle wymienialem ( 50, 47, 48 i osatatni po prawej na samym dole )

Lukas_power 10-01-14 13:35

Obstawiam numer 32. Opisany jako bezpiecznik przelacznika swiatel (podswietlenie deski, tylne lampy i pods. tablicy) Tak jak napisal Blackdriver, zazwyczaj pali sie wlasnie jak jest zwarcie w lampkach od tablicy. Zanim go wymienisz to sprawdz cz wlasnie lapmki nie robia zwarcia.

mjprzem 10-01-14 14:38

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 940460)
Na klapce od bezpieczników masz rozpiskę który jest od czego

niezupelnie bo jak sprawdzalem kiedys u siebie wraz z schematem elektrycznym-okazuje sie ze niektore oznaczenia sie nie zgadzają.

Kam1l 10-01-14 15:09

Może miałeś wymienianą klapkę? Ja u siebie miałem wszystko ok (tak samo jak w książce "Sam naprawiam Forda Focusa").

Lukas_power 10-01-14 15:21

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 940688)
niezupelnie bo jak sprawdzalem kiedys u siebie wraz z schematem elektrycznym-okazuje sie ze niektore oznaczenia sie nie zgadzają.


Niekoniecznie, swiadczy o tym. np. moja poprzednia odpowiedz. Bezpiecznik, ktory opisany jest jako "Przelacznik swiatel" odpowiedzialny jest za kilka innych rzeczy.
Ja mam teraz Mondeo i latem nie dzialala mi klima, a okazalo sie, ze winny jest bezpiecznik, ktory opisany jest jako bezp. od grzanych spryskiwaczy i tempomatu. Takze jak widac Ford lubi takie zagadki w elektronice:)

P.S.
Sory za brak polskich znakow.

blackdriver 10-01-14 17:45

Cytat:

Napisał bizkitek (Post 940529)
do tego nie ma tez oswietlenia rejestracji z tylu..
Wyminiełem ilka bezpiecznikow i bez efektu...moze zle wymienialem ( 50, 47, 48 i osatatni po prawej na samym dole )

Lukas_power obstawia na bezpiecznik nr.32 i dobrze obstawia :) mi oprócz 47/48 właśnie jego palio. Wyjmij lampki oświetlenia tablicy i obejrzyj jak wyglądają kable. Jeśli tam będzie ok to sprawdź przejście z klapy do kabiny. Z tego co pamiętam właśnie tam miałem przetarta izolacje i tam sie robiło zwarcie.

SeeSoon 10-01-14 18:12

na 100% bezpiecznik tez tak mialem jak prowizorycznie podswietlanie tablicy zamontowalem

bizkitek 10-01-14 21:05

no to byl bezpiecznik 32 ale teraz sytuacja wyglada tak, że w momencie gdy zapalam swiatla to...otwiera sie klapa bagaznika :)

blackdriver 10-01-14 21:28

ale przynajmniej problem z podświetleniem masz rozwiązany ;)

moons 10-01-14 21:50

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 940688)
niezupelnie bo jak sprawdzalem kiedys u siebie wraz z schematem elektrycznym-okazuje sie ze niektore oznaczenia sie nie zgadzają.

Bo schemat to pewnie "2003_5_Focus_WD.pdf" a auto przedliftowe więc nic dziwnego.
Pozdrawiam

bizkitek 10-01-14 22:49

Cytat:

Napisał blackdriver (Post 940817)
ale przynajmniej problem z podświetleniem masz rozwiązany ;)

z racji tego, że musialem dzis koniecznie miec auto to...swiatla mam ale klapa jest odlaczona i moge ja tylko z klucza otworzyc :D

Ale jutro wracamy do walki...cos sie zaczyna sypac ta moja foczyca..

A co do opisow bezpieczników to np. mam bezpiecznik odpowiadajacy za ogrzewanie foteli...a ogrzewania nie mam...wiec te opisy na tych klapkach troche słabe są...

moons 10-01-14 22:51

A co myślisz że klapki do wyposażenia robią?? Na klapce są opisane wszystkie możliwe, a że kilka jest nie używanych to inna sprawa.
Pozdrawiam

Lukas_power 11-01-14 10:24

bzitek tak jak Ci wcześniej napisałem przed włożeniem bezpiecznika dobrze jest sprawdzić kable - znane z autopsji
Tylko, że ja nie sprawdziłem wcześniej kabli (podświetlanie tablicy), pomyślałem głupi bezpiecznik się tylko spalił, wymienię i po krzyku, tym bardziej, że już kilka razy go wymieniałem, włożyłem bezpiecznik i do wymiany poszła część wiązki w progu (zrobiło się zwarcie i kable się zgrzały) i zamek klapy bagażnika.

Właśnie po zgrzaniu się kabli pojawił się taki sam problem jak u Ciebie, po włączeniu świateł otwierała się klapa.
Może u Ciebie to tylko gdzieś przetarte kable.

mjprzem 13-01-14 11:13

Cytat:

Napisał moons (Post 940826)
Bo schemat to pewnie "2003_5_Focus_WD.pdf" a auto przedliftowe więc nic dziwnego.
Pozdrawiam

akurat mialem na mysli inny serwisowy schemat i wg tego serwisowego przedliftowego schematu sie zgadza
-ale wg oznaczen na bezpiecznikach w samochodzie -zatyczka bezpiecznikow-sie nie zgadza-tak mi sie bynajmniej zdaje ze tak bylo -co do niektorych oznaczen.

Kojocik 05-02-14 20:44

Nic nowego nie wniosę ale parę dni temu płukałem auto z soli, dość obficie, no i później troszkę przymroziło. Następnego dnia wsiadam i ciemno. Brak pozycji, podświetlenia zegarów i całej deski. Po sprawdzeniu bezpieczników okazało się że przepalił się nr 32 albo 33, zapomniałem i podejrzewam że powodem była zmrożona woda gdzieś na stykach, najpewniej przy tablicy.

dpercio149 05-02-14 21:15

No więc masz przetopiony przewód i zwarcie pomiędzy włącznikiem światła a bezpiecznikami.
Mam tak samo.

Kojocik 06-02-14 09:55

Nie sprawdzałem jeszcze tego ale po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy tylko nie mam podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Dobiorę się do niej i może tam coś znajdę, choć troszkę zimno pod blokiem

dpercio149 06-02-14 10:03

Ja walczyłem z foczką pod domem 4 dni , dasz radę :)
Ja np miałem zwarcie na klapie bagażnika i nie miałem światła.

Kojocik 06-02-14 15:51

wyciągnąłem oświetlenie no i blaszki zielone złamane, kabelki zielone połamane, żarówki hmm pół centymetrowa warstwa zielonego hehe, czyli pozostaje mi kupno nowych lampek. Nie wiem jak sobie poradzę z kabelkami bo daleko mi do elektryki, trza będzie osłonę klapy zdjąć, przy najmniej wiem od czego zwara była :smt001


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi